KELMĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS

TARYBA

 

 

SPRENDIMAS

DĖL UŽDAROSIOS AKCINĖS BENDROVĖS „KELMĖS ŠILUMOS TINKLAI“ DIREKTORIAUS 2016 METŲ veiklos ATASKAITOS PATVIRTINIMO

 

 

2017 m. birželio 29 d. Nr. T-206

Kelmė

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 19 punktu bei Kelmės rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Kelmės rajono savivaldybės tarybos 2011 m. birželio 29 d. sprendimu Nr. T-186 „Dėl Kelmės rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“, 106.1.19 punktu, Kelmės rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

Patvirtinti uždarosios akcinės bendrovės „Kelmės šilumos tinklai“ direktoriaus 2016 metų veiklos ataskaitą (pridedama).

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 
 

Savivaldybės meras                                                                                                  Vaclovas Andrulis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                    PATVIRTINTA

Kelmės rajono savivaldybės tarybos

2017 m. birželio 29 d. sprendimu Nr. T-206

 

UŽDAROSIOS AKCINĖS BENDROVĖS „KELMĖS ŠILUMOS TINKLAI“ DIREKTORIAUS

2016 METŲ VEIKLOS ATASKAITA

 

 

I.                   TRUMPA ĮMONĖS APŽVALGA

 

Bendrovės vadovas savo veikloje vadovaujasi įstatymais, kitais teisės aktais, bendrovės įstatais, visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimais bei valdybos sprendimais ir pareiginiais nuostatais.

Bendrovės vadovas, vadovaudamasis  planavimo dokumentais, organizuoja bendrovės veiklą, priima į darbą ir atleidžia darbuotojus, sudaro ir nutraukia su jais darbo sutartis, skatina juos ir skiria nuobaudas.

UAB „Kelmės šilumos tinklai“ įregistruota adresu  A. Mackevičiaus g.10, LT-86135 Kelmė, tel./faks. ( 8 427 ) 610 84,  el. paštas [email protected].  Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, įmonės kodas 162726845, PVM mokėtojo kodas LT627268417, reg. Nr. UAB 98-157. Įmonės steigėjas ir 100 % akcijų savininkė yra Kelmės rajono savivaldybė.

Įmonės įstatinis kapitalas 1 597 816 Eur. Kapitalas padalytas į 550 971 paprastąją vardinę akciją, kurių kiekvienos nominali vertė 2,90 Eur.

Įmonė pagrindines  pajamas gauna iš šių veiklos sričių: šilumos gamyba, tiekimas ir šilumos tiekimo sistemų priežiūros bei turto nuomos. Pajamos už pirčių ir dušų paslaugas 2016 metais sudarė apie 2,3 % nuo visų pajamų.

Centralizuoto šilumos tiekimo ūkio savininkas Kelmės rajono savivaldybėje yra UAB „Kelmės šilumos tinklai“. Nuo 2000 metų Kelmės miesto ir Tytuvėnų m. daugiabučių namų adresu Maironio g.4a ir Maironio g.5b šilumos ūkis išnuomotas UAB „Litesko“. Sutartis galioja iki 2030 metų. Nuo nuomos pradžios UAB „Litesko“ modernizavo A. Mackevičiaus g. ir Nepriklausomybės g.  katilines, atnaujino Vilties g. ir Tytuvėnų m. katilines bei renovavo didžiąją dalį šiluminių tinklų.

Įmonė nuo 2002 m. eksploatuoja Tytuvėnų m. katilinę adresu S. Dariaus ir S. Girėno g. 1, Tytuvėnai  ir  apie 1,5 km  šilumos  tiekimo tinklų. 2016 metais  įmonėje  dirbo vidutiniškai 13 darbuotojų, jų vidutinis mėnesinis atlyginimas sudarė 684 Eur.

Direktoriui tiesiogiai pavaldūs vyr. finansininkė, gamybos meistras ir pirtininkai. Įmonės valdymo schema patvirtinta įmonės valdybos nutarimu.

 

II.                VEIKLOS SRITYS

1.         Vykdo išnuomoto turto apskaitą ir kontrolę. (inventorizacijos ir operacijos, susijusios su naudojamo turto ir žemės plotų pokyčiais ir investicijomis).

2.         Gamina ir tiekia šilumą Tytuvėnų m.(apsirūpinimas kuru, šilumos gamyba ir tiekimas bei pardavimas vartotojams, licencijuota šilumos tinklų, gamybos įrenginių ir kitų techninių priemonių priežiūra ir remontas bei daugiabučių namų šildymo sistemų eksploatacija).

3.         Teikia pirčių ir dušų paslaugas.

Išnuomoto turto apskaita ir kontrolė vykdoma nuolat. Kadangi įmonėje dirba tik du aukštąjį techninį išsilavinimą ir atitinkamą kompetenciją turintys darbuotojai (direktorius ir gamybos meistras), šio turto techninės būklės nuolatinį vertinimą, techninių pakeitimų tikslingumą vertina ir tam pritaria (nepritaria) įmonės direktorius. Investicijų planus ir ataskaitas tvirtina rajono savivaldybės taryba.

Išnuomoto turto inventorizaciją iš įmonės darbuotojų sudaryta komisija atlieka kasmet. Turto apskaita ir būklė yra tinkama, kiekiai atitinka buhalterinės apskaitos duomenis, išnuomotas turtas eksploatuojamas vadovaujantis turto nuomos sutarties nuostatomis.

Šilumą gaminame ir tiekiame Tytuvėnų m. daugiabučiams gyvenamiesiems namams, vaikų lopšeliui-darželiui, mokyklai ir sporto salei. Bendras šildomas plotas virš 12 tūkst. kv. m. Karštas vanduo neruošiamas ir netiekiamas, šiluma tiekiama tik šildymo sezono metu.

2002 m. avarinės būklės katilinė rekonstruota, įrengiant vietoj durpėmis kūrenamų neekonomiškų katilų malkomis (tuo metu pigiausias kuras) kūrenamus vandens šildymo katilus . Pirmąjį  šildymo sezoną buvo kūrenama rankiniu būdu. Įmonės specialistai atliko esmines rekonstrukcijas: dalinai mechanizuotas kuro sandėlis, automatizuotas kuro padavimas į pakuras, įrengta šiaudų smulkinimo linija. Šiuo metu kurui gali būti naudojami šiaudai, smulkinta mediena ir pjuvenos, grūdai ir jų išvalos, durpių atsijos ir durpės ir kita smulkinta biomasė. Tai leidžia pasirinkti ir naudoti gerokai pigesnį kurą.

2011 m. vietoj 0,5 MW galios katilo instaliuotas 0,8 MW biokuro katilas, bendra instaliuota galia padidinta iki 1,6 MW.

2006 m. renovuoti lauko šilumos tinklai iš viso virš 1,4 km., sumontuojant bekanalį vamzdyną.

Parduodame apie 2 tūkst. MWh šiluminės energijos kasmet, gamybai sunaudojame virš 1 tūkst.  t. biokuro

Nešildymo sezono laikotarpiu katilinės darbuotojai ruošia biokuro atsargas, atlieka planinius katilinės ir namų šildymo sistemų techninės priežiūros bei remonto darbus, remontuoja turimą techniką.

Pirčių ir dušų viešąsias paslaugas gyventojams teikiame nuo 2009 m. Patalpos įmonei priklausančiame administracinio pastato pusrūsyje įrengtos rajono savivaldybės iniciatyva. Veikia sauna, garinė pirtis, baseinas su kaskadomis, vonia ir dušai. Patalpose padidinta drėgmė, todėl ištisus metus būtinas šildymas ir priverstinė ventiliacija.

 

III.             FINANSINĖ-ŪKINĖ VEIKLA

 

2016 m. iš visų veiklos sričių gauta 224 016 Eur pajamų. Sąnaudos sudarė 230 232 Eur. Nuostolis 6 215 Eur.

Nuostolis iš pirčių ir dušų paslaugų 8 224 Eur.

Turto nuomos mokesčiai Nr.1, Nr.2, Nr.3  sudarė 82 721  Eur.

Pajamos už šildymą ir šildymo sistemų priežiūrą sudarė 135 320 Eur.

Pajamos už pirčių ir dušų viešąsias paslaugas sudarė 5 155 Eur.

Kitos pajamos  820 Eur.

UAB „Litesko“ sutartinius įsipareigojimus vykdo.

2016 metais pagaminta 2318 MWh, parduota 2105 MWh šiluminės energijos, tam sunaudota 971 t. kieto kuro (medžio drožlės, biokuro atsijos, malkos, grūdų išvalos, durpių briketų atsijų ir pjuvenų mišiniai). Lyginant su 2015 metais gamyba ir realizacija padidėjo apie 2 proc., kuro natūrine išraiška sunaudota 143 t arba 14 proc. mažiau. Atitinkamai mažesnės pajamos iš šilumos gamybos ir pardavimų. Kuro sunaudota santykinai mažiau, nes lauko aikštelėse laikomas kuras buvo sausesnis dėl palankesnių aplinkos sąlygų (per šildymo sezoną buvo nedaug kritulių) ir geresnio dengimo.

2015 metais renovuoti du daugiabučiai gyvenamieji namai, kuriuose šilumos poreikis sumažėjo apie 50 proc. Kadangi šių namų šildomas plotas sudaro virš 19 proc. bendro šildomo ploto, tai šilumos energijos suvartojimą įtakojo ženkliai. Neesminės įtakos turėjo vieno namo keturių butų (118 m²) atsijungimas nuo centralizuoto šildymo sistemos.

Įmonė yra vidaus šildymo sistemų prižiūrėtoja.

Vartotojų skundų dėl šildymo kokybės nebuvo gauta, gedimai buvo šalinami operatyviai. Vidutinis šilumos suvartojimas didelis ir sudarė 172 kWh/m² per metus. Atskirų mėnesių suvartojimų skirtumai lyginant renovuotuose ir nerenovuotuose namuose sudarė virš 4 kartų.

2016 metais patikrinta ir suremontuota katilinės įranga, hidrauliškai išbandyti šilumos tinklai ir namų šildymo sistemos, patikrinta uždaromoji ir reguliuojanti armatūra. Metrologiškai patikrinti šilumos apskaitos, šilumos parametrų kontrolės  prietaisai, kurių metrologinės patikros terminas pasibaigęs, neatitinkantys reikalavimų pakeisti naujais. Atlikti numatyti einamojo remonto darbai.

Nešildymo sezono laikotarpiu katilinės darbuotojai paruošė  1908 erdm. skiedrų iš nukirstų krūmų ir medžių šakų, nebaigta gamyba (paruošta smulkinimui) 2835 erdm. medienos (paruošta smulkinimui), sukaupta 105 t grūdų išvalų.

2016 metais pirties ir dušų paslaugomis pasinaudojo 2126 lankytojai arba 187 lankytojais daugiau negu 2015 metais. Per 2017 metų sausio ir vasario mėnesius aptarnavome 556 lankytojus arba 16 mažiau negu 2016 metais.

 

IV.             FINANSINIAI IŠTEKLIAI

 

Finansiniams ištekliams priklauso piniginių lėšų šaltiniai. Pinigų šaltiniai yra įplaukos už turto nuomą, parduotą šilumos energiją ir šildymo sistemų priežiūrą, suteiktas pirčių ir dušų paslaugas bei parduotą nebereikalingą materialųjį  turtą. Piniginių įplaukų struktūroje apie  36,9 % sudaro įplaukos už  turto nuomą, 60,4 % už parduotą šilumos energiją ir šildymo sistemų priežiūrą, 2,3 % už suteiktas pirčių ir dušų paslaugas, 0,4 % už parduotą nebereikalingą materialųjį  turtą.

 

V.                MATERIALIEJI IŠTEKLIAI

 

Ilgalaikis materialus turtas – įmonės pastatai, statiniai, ir mašinos, transporto priemonės, kiti įrengimai, įranga ir įrankiai bei kitas materialus turtas. Ilgalaikio materialaus turto vertė sudaro   apie 87 % viso materialaus turto.

Įmonės veiklai didelę įtaką daro technologiniai įrengimai. Todėl apsirūpinimas techniškai pažangiais technologiniais įrengimais, protingas jų darbo laikas ir pajėgumų naudojimas gerina įmonės veiklos rezultatus.

Turime savivartį sunkvežimį su hidromanipuliatoriumi ir greiferiu, traktorių MTZ 1025.3 su frontaliniu krautuvu, kitą reikalingą techniką ir įrangą katilinės ir šilumos tinklų eksploatacijai, kuro ruošimo ir transportavimo darbams.

 

VI.             ŽMOGIŠKIEJI IŠTEKLIAI

 

Įmonėje dirba vidutiniškai 13 darbuotojų. Darbuotojai turi reikiamas kvalifikacijas ir yra atestuoti: penki turi garo ir vandens šildymo katilų, kūrenamų kietu ir skystu kuru kūrikų kvalifikaciją, penki turi traktorininko, du vairuotojo, vienas šaltkalvio ir suvirintojo, vienas tekintojo kvalifikaciją. Gamybos meistras tiesiogiai vadovauja gamybai ir yra atestuotas garo ir vandens šildymo katilų priežiūros meistro, garo ir karšto vandens vamzdynų priežiūros meistro, energetikos įrenginių eksploatavimo specialisto, slėgiminių indų eksploatavimo ir kranų eksploatavimo kvalifikaciją. Pirtininkai apmokyti teisės aktų reikalavimų nustatyta tvarka. Direktorius reikiamas atestacijas turi. Darbuotojai apmokyti pagal pirmosios medicininės pagalbos teikimo programą.

Keturi darbuotojai turi aukštąjį, du aukštesnįjį išsilavinimą.

 

VII.          APSKAITOS TINKAMUMAS

 

Bendrovės bendruosius apskaitos principus, apskaitos metodus ir taisykles reglamentuoja įmonės apskaitos politika. Buhalterinė apskaita vykdoma vadovaujantis Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatymu, kitais teisės aktais, reglamentuojančiais buhalterinę apskaitą ir finansinių ataskaitų sudarymą bei verslo apskaitos standartais.

 

VIII.           VIDAUS KONTROLĖS SISTEMA

 

Bendrovės vidaus kontrolę vykdo už vidaus kontrolę atsakingi asmenys: bendrovės direktorius, vyr. finansininkė ir gamybos meistras vadovaudamiesi pareiginiais nuostatais. Šie darbuotojai yra atsakingi už įmonės veiklą visumoje, o gamybos meistras už vadovaujamam struktūriniam vienetui pavestų funkcijų vykdymo kokybę ir rezultatyvumą. Įrengta telemetrinė technologinio proceso stebėjimo sistema, apsauginė ir gaisrinė signalizacijos.

Vidaus kontrolės sistemos sudedamoji dalis yra finansų kontrolė, kurią Bendrovėje vykdo vyr. finansininkė.

2016 metais reikšmingas dėmesys buvo skiriamas darbuotojų kvalifikacijos kėlimui. Vyr. finansininkė, ekonomistė, gamybos meistras, direktorius buvo mokomi mokymo įstaigose, teminiuose seminaruose, skatinami mokytis savarankiškai, prenumeruojami internetiniai leidiniai. Visi kūrikai peratestuoti nustatyta tvarka, vienas apmokytas ir atestuotas UAB „Saugotyra“. Pirtininkai apmokyti pagal higienos normų reikalavimus.

Kompiuteriais, būtinomis darbui kompiuterinėmis programomis ir interneto ryšiu aprūpinti šie įmonės darbuotojai: vyr. finansininkė, ekonomistė, gamybos meistras, direktorius.

2016 metais atnaujinta buhalterinės apskaitos ir mokėjimų už šilumą ir šildymo sistemų priežiūrą kompiuterinės programos.

Tytuvėnų katilinėje veikia vaizdo stebėjimo sistema su nuotoliniu duomenų perdavimu. Veikia katilinės įrenginių veikimo stebėjimo ir nuotolinio dalinio valdymo internetu funkcija, avarinių signalų mobilaus ryšio pagalba perdavimas.

Mobiliais tarnybiniais telefonais naudojasi šie įmonės darbuotojai: vyr. finansininkė, gamybos meistras, katilinės kūrikai, suvirintojas santechnikas šildymo sistemų priežiūrai, pirtininkas, direktorius, mobiliuoju ryšiu perduodami telemetrijos signalai.

Sudarytos darbuotojų saugos ir sveikatos instrukcijos, gaisrinės instrukcijos, darbuotojai aprūpinami asmeninėmis apsaugos priemonėmis, profilaktiškai tikrinama sveikata.

Reikšmingas dėmesys skiriamas darbuotojų darbo drausmei, aplinkos apsaugos reikalavimų vykdymui.

 

IX.             VEIKLOS GALIMYBĖS IR SIEKTINI REZULTATAI

 

Turto nuomos sutarties nutraukimas palankiomis sąlygomis ženkliai išplėstų įmonės veiklos sritį, didėtų žmogiškieji, finansiniai ir materialieji ištekliai.

Gamybinio personalo profesinė kompetencija ir turima technika sudaro sąlygas  didelę dalį profilaktinių ir remonto bei biokuro ruošimo darbų atlikti patiems, nesamdant specializuotų įmonių, taip taupant lėšas.

Siektini rezultatai:

Optimaliomis sąnaudomis šilumą tiekti optimaliomis kainomis.

Tinkamas šilumos tiekimas ir šildymo sistemų priežiūra. Tiekiamos šilumos kokybę nustato parametrų grafikai, patvirtinti rajono savivaldybės administracijos.

Atsinaujinančio kuro panaudojimas Tytuvėnų m. katilinėje.

Stabilios finansinės būklės užtikrinimas.

 

X.                TIKRINUSIŲ INSTITUCIJŲ IŠVADOS

 

2016 metais įmonės veiklą tikrino ŠRAAD Kelmės agentūros, Šiaulių visuomenės sveikatos centro Kelmės skyriaus, pagal grafiką kas mėnesį baseino vandens būklės kontrolę vykdo Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Šiaulių skyriaus specialistai.

Nepriklausomo auditoriaus išvada: jokių reikšmingų finansinės informacijos neatitikimų nepastebėta.

________________________________