Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

nutarimas

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2020 M. LAPKRIČIO 4 D. NUTARIMO NR. 1226 „DĖL KARANTINO LIETUVOS RESPUBLIKOS TERITORIJOJE PASKELBIMO“ PAKEITIMO

 

2021 m. gegužės 5 d. Nr. 307

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimą Nr. 1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“:

1.1. Pakeisti 2.1.5.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

2.1.5.1. viešose uždarose vietose ir transporto priemonėse, išskyrus miesto, tarpmiestinio ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto priemones ar transporto priemones, kuriomis vykstama į darbo vietą ar iš jos, į vakcinacijos nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietą ar iš jos, ir kai į ekskursijas vyksta ne daugiau kaip 10 asmenų,  atitinkančių šio nutarimo 22 punkte nurodytus kriterijus, būti ne didesnėmis nei
2 asmenų arba vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narių grupėmis (teikiant keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą ir lengvaisiais automobiliais taksi paslaugas, transporto priemonės vairuotojas į šį skaičių neįskaičiuojamas). Viešose atvirose vietose asmenys gali būti ne didesnėmis nei 5 asmenų, taip pat 10 asmenų, atitinkančių šio nutarimo 22 punkte
nurodytus kriterijus, dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narių grupėmis arba didesnėmis asmenų grupėmis, kai šiuo nutarimu leidžiama teikti paslaugas didesnėms asmenų grupėms. Laidotuvėse gali dalyvauti ne daugiau kaip 10 asmenų, išskyrus šeimos ir (ar) namų ūkio narius ir ritualines paslaugas teikiančius asmenis;“.

1.2. Papildyti 2.1.5.2.7 papunkčiu:

2.1.5.2.7. atlikėjams pasirodymų metu.“

1.3. Pakeisti 2.1.8.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

2.1.8.2. rengti asmenines šventes viešose ir privačiose erdvėse, išskyrus šventes uždarose erdvėse, kai jose dalyvauja ne daugiau nei viena šeima ir (ar) vienas namų ūkis arba ne daugiau nei 10 asmenų, atitinkančių šio nutarimo 22 punkte nurodytus kriterijus, taip pat šventes atvirose erdvėse, kai dalyvauja ne daugiau nei dvi šeimos ir (ar) du namų ūkiai arba ne daugiau nei 10 asmenų, atitinkančių šio nutarimo 22 punkte nurodytus kriterijus. Asmenų, atitinkančių šio nutarimo 22 punkte nurodytus kriterijus, skaičiaus ribojimas netaikomas, jei šventė organizuojama šio nutarimo 2.2.4.4 ar 2.2.6.8 papunktyje nustatytomis sąlygomis.

1.4. Pakeisti 2.2.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

2.2.1. Valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse bei privačiame sektoriuje darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai atitinkamas funkcijas (darbą) būtina atlikti darbo vietoje arba kai funkcijas (darbą) atlieka asmenys, atitinkantys šio nutarimo 22 punkte nurodytus kriterijus, užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas. Privaloma užtikrinti būtinųjų neatidėliotinų įstatymų nustatytų funkcijų (darbų) atlikimą.“

1.5. Pakeisti 2.2.4.4 papunktį ir jį išdėstyti taip:

2.2.4.4. draudžiama apgyvendinimo paslaugoms teikti skirtų patalpų (valdomų tiek fizinių, tiek juridinių asmenų nuosavybės teise ar kitais teisėtais pagrindais) nuoma, subnuoma ar panauda, skirta privatiems renginiams, šventėms ar kitiems susibūrimams organizuoti, išskyrus asmenines šventes, kai dalyvių skaičius neviršija šio nutarimo 2.1.8.2 papunktyje nustatyto asmenų skaičiaus arba šventėje dalyvauja tik asmenys, atitinkantys šio nutarimo
22 punkte nurodytus kriterijus;“.

1.6. Papildyti 2.2.4.5 papunkčiu:

2.2.4.5. šio nutarimo 2.2.4.1 papunktyje nustatytas reikalavimas netaikomas teikiant apgyvendinimo paslaugas asmenims, atitinkantiems šio nutarimo 22 punkte nurodytus kriterijus.“

1.7. Pakeisti 2.2.6.8 papunktį ir jį išdėstyti taip:

2.2.6.8. laisvalaikio paslaugoms teikti skirtų patalpų nuoma, subnuoma ar panauda, skirta asmeninėms šventėms organizuoti, kai dalyvių skaičius neviršija šio nutarimo
2.1.8.2 papunktyje nustatyto asmenų skaičiaus arba kai šventėje dalyvauja tik asmenys, atitinkantys
šio nutarimo 22 punkte nurodytus kriterijus;“.

1.8. Papildyti 2.2.6.9 papunkčiu:

2.2.6.9. plaukiojimą pramoginiais laivais, kai dalyvauja ne daugiau kaip 10 asmenų arba tik asmenys, atitinkantys šio nutarimo 22 punkte nurodytus kriterijus;“.

1.9. Papildyti 2.2.6.10 papunkčiu:

2.2.6.10. laisvalaikio ir pramogų paslaugas (biliardo ir boulingo klubai, pabėgimo kambariai, stalo žaidimų klubai, sportinio pokerio klubai) uždarose erdvėse, kai jomis naudojasi tik asmenys, atitinkantys šio nutarimo 22 punkte nurodytus kriterijus.“

1.10. Papildyti 2.2.61.6 papunkčiu:

2.2.61.6. vykdomos kultūros centrų mėgėjų meno kolektyvų repeticijos šio nutarimo 21 punkte nurodytose savivaldybėse, kai užtikrinamas 20 m2 plotas vienam asmeniui ir uždarose erdvėse dalyvauja ne daugiau kaip 10 asmenų,  o atvirose erdvėse – ne daugiau kaip 20 asmenų.“

1.11. Papildyti 2.2.7.6 papunkčiu:

2.2.7.6. viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, išskyrus naktinius klubus ar kitas pasilinksminimo vietas, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių punktų veikla vykdoma uždarose patalpose nuo 7 iki 21 valandos, teikiant paslaugas tik asmenims, atitinkantiems šio nutarimo 22 punkte nurodytus kriterijus.“

1.12. Pakeisti 2.2.8.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

2.2.8.1. renginius atvirose ir uždarose erdvėse, kai renginyje dalyvauja ne daugiau nei 150 žiūrovų ir (ar) dalyvių (neįskaičiuojant atlikėjų, sportininkų, dalyvaujančių aukšto meistriškumo sporto varžybose, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo specialistų, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo instruktorių, teisėjų, antidopingo pareigūnų, organizatorių ir aptarnaujančio personalo), kurie organizuojami ir vykdomi renginio organizatoriams užtikrinant bilietų platinimą elektroniniu būdu ir (arba) žiūrovų ir (ar) dalyvių registravimą bei kontroliuojant žiūrovų ir (ar) dalyvių patekimą į renginio vietą, žiūrovams ir (ar) dalyviams renginį stebint tik iš sėdimų vietų, vyresniems nei 6 metų žiūrovams ir (ar) dalyviams viso renginio metu dėvint kaukes, išskyrus šio nutarimo 2.1.5.2 papunktyje numatytas išimtis, ir užtikrinant kitas valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas. Renginius uždarose erdvėse leidžiama organizuoti, kai užpildoma ne daugiau kaip 30 proc. visų sėdimų vietų. Prekiauti maistu ir gėrimais ir teikti kitas paslaugas renginių vietose draudžiama. Ši išimtis netaikoma, jei renginys organizuojamas šio nutarimo 2.2.8.5 ar 2.2.8.6 papunktyje nustatytomis sąlygomis;“.

1.13. Papildyti 2.2.8.5 papunkčiu:

2.2.8.5. renginius uždarose erdvėse, kai renginyje dalyvauja tik šio nutarimo 22 punkte nurodytus kriterijus atitinkantys asmenys (atlikėjai, sportininkai, dalyvaujantys aukšto meistriškumo sporto varžybose, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo specialistai, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo instruktoriai, teisėjai, antidopingo pareigūnai, organizatoriai ir aptarnaujantis personalas šio nutarimo 22 punkte nurodytų kriterijų neprivalo atitikti) ir renginiai organizuojami ir vykdomi renginio organizatoriams užtikrinant bilietų platinimą elektroniniu būdu ir (arba) žiūrovų ir (ar) dalyvių registravimą bei kontroliuojant žiūrovų ir (ar) dalyvių patekimą į renginio vietą, žiūrovams ir (ar) dalyviams renginį stebint tik iš sėdimų vietų, kai užpildoma ne daugiau kaip 75 proc. visų sėdimų vietų, bet bendras žiūrovų ir (ar) dalyvių skaičius neviršija 500 (neįskaičiuojant atlikėjų, sportininkų, dalyvaujančių aukšto meistriškumo sporto varžybose, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo specialistų, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo instruktorių, teisėjų, antidopingo pareigūnų, organizatorių ir aptarnaujančio personalo), taip pat vyresniems nei 6 metų žiūrovams ir (ar) dalyviams viso renginio metu dėvint kaukes, išskyrus šio nutarimo 2.1.5.2 papunktyje numatytas išimtis, ir užtikrinant kitas valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas. Prekiauti maistu ir gėrimais ir teikti kitas paslaugas renginių vietose draudžiama;“.

1.14. Papildyti 2.2.8.6 papunkčiu:

2.2.8.6. renginius atvirose erdvėse, kai renginyje dalyvauja tik šio nutarimo 22 punkte nurodytus kriterijus atitinkantys asmenys (atlikėjai, sportininkai, dalyvaujantys aukšto meistriškumo sporto varžybose, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo specialistai, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo instruktoriai, teisėjai, antidopingo pareigūnai, organizatoriai ir aptarnaujantis personalas šio nutarimo 22 punkte nurodytų kriterijų neprivalo atitikti), kurių bendras skaičius neviršija 500 (neįskaičiuojant atlikėjų, sportininkų, dalyvaujančių aukšto meistriškumo sporto varžybose, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo specialistų, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo instruktorių, teisėjų, antidopingo pareigūnų, organizatorių ir aptarnaujančio personalo), ir kai renginiai organizuojami ir vykdomi renginio organizatoriams užtikrinant bilietų platinimą elektroniniu būdu ir (arba) žiūrovų ir (ar) dalyvių registravimą bei kontroliuojant žiūrovų ir (ar) dalyvių patekimą į renginio vietą ir užtikrinant kitas valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.“

1.15. Pakeisti 2.2.12 papunktį ir jį išdėstyti taip:

2.2.12. Draudžiamas ilgalaikių pasimatymų ir trumpalaikių kontaktinių pasimatymų pataisos įstaigose ir tardymo izoliatoriuose organizavimas ir vykdymas, išskyrus atvejus, kai į pasimatymą atvyksta asmenys, atitinkantys šio nutarimo 22 punkte nurodytus kriterijus. Pasimatymai pataisos įstaigose ir tardymo izoliatoriuose organizuojami ir vykdomi užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.“

1.16. Pakeisti 21 punktą ir jį išdėstyti taip:

21. Birštono, Biržų rajono, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Klaipėdos rajono, Neringos, Pagėgių, Pakruojo rajono, Pasvalio rajono, Rietavo, Rokiškio rajono, Šakių rajono, Šilalės rajono, Šilutės rajono, Tauragės rajono, Telšių rajono savivaldybėse šiuo nutarimu gali būti nustatomos švelnesnės karantino režimo priemonės negu visoje šalyje.“

1.17. Pakeisti 22 punktą ir jį išdėstyti taip:

22. Šiame nutarime nurodytais atvejais paslaugų teikimas asmenims gali būti neribojamas arba ribojamas iš dalies (toliau – švelnesnės karantino režimo priemonės), jei asmenys atitinka bent vieną iš šių kriterijų:

22.1. yra pasiskiepiję Sąjungos vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina:

22.1.1. praėjus vienai savaitei nuo „Comirnaty“ ar „COVID-19 Vaccine Moderna“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;

22.1.2. praėjus 4 savaitėms nuo „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo;

22.1.3. praėjus 4 savaitėms, bet ne daugiau kaip 12 savaičių nuo pirmos „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo;

22.1.4. po antros „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;

22.2. persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų (bet ne anksčiau, nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas);

22.3. ne anksčiau nei prieš 24 valandas, skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento, atlikus COVID-19 tyrimą (SARS-CoV-2 PGR tyrimą ar antigeno testą), turi gautą neigiamą atsakymą;

22.4. yra vaikai iki 16 metų.“

1.18. Papildyti 23 punktu:

23. Asmenų teisės į švelnesnes karantino režimo priemones įgyvendinimas:

23.1. asmenų, atitinkančių šio nutarimo 22 punkte nurodytus kriterijus, teisė į švelnesnes karantino režimo priemones patvirtinama valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatyta tvarka;

23.2. asmenų teisę į švelnesnes karantino režimo priemones įrodančius dokumentus ir juose esančius asmens duomenis fiziniai ar juridiniai asmenys, teikiantys paslaugas (toliau – paslaugų teikėjai), ir karantino režimo priemonių laikymosi kontrolę atliekantys pareigūnai gali tik peržiūrėti; draudžiama juos rinkti, saugoti ar kitaip tvarkyti. Jei kyla abejonių, karantino režimo priemonių laikymosi kontrolę atliekantys pareigūnai remiasi Elektroninėje sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje tvarkomais asmens duomenimis;

23.3. asmenų teisę į švelnesnes karantino režimo priemones įrodančius dokumentus ir juose esančius asmens duomenis paslaugų teikėjai ir karantino režimo priemonių laikymosi kontrolę atliekantys pareigūnai peržiūri šiais tikslais: siekiant nustatyti asmens atitiktį šio nutarimo 22 punkte nurodytiems kriterijams, sudarant galimybę asmenims šiame nutarime nurodytais atvejais naudotis teise į švelnesnes karantino režimo priemones ir įgyvendinant COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) profilaktikos ir kontrolės priemones.“

2. Šis nutarimas, išskyrus 1.10 ir 1.16 papunkčius, įsigalioja 2021 m. gegužės 24 d.

3. Šio nutarimo:

3.1. 1.10 papunktis įsigalioja 2021 m. gegužės 10 d.;

3.2. 1.16 papunktis įsigalioja 2021 m. gegužės 17 d.

 

 

 

Ministrė Pirmininkė                                                                         Ingrida Šimonytė

 

 

 

Sveikatos apsaugos ministras                                                          Arūnas Dulkys