RADVILIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL RADVILIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS ANTIKORUPCIJOS KOMISIJOS SUDARYMO IR VEIKLOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2023 m. birželio 1 d. Nr. T-25

Radviliškis

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 15 straipsnio 2 dalies 4 punktu, 22 straipsnio 2 dalimi, 24 straipsnio 1 dalimi, Radviliškio rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Radviliškio rajono savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 14 d. sprendimu Nr. T-957 „Dėl Radviliškio rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“, 232 punktu, Radviliškio rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Sudaryti savo įgaliojimų laikui Radviliškio rajono savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisiją iš šešių narių.

2. Tvirtinti Radviliškio rajono savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijos narius:

2.1. Laimutį Brunių;

2.2. Darių Jurėną;

2.3. Lauryną Krikščiūną;

2.4. Gediminą Lipnevičių;

2.5. Eduardą Martynkiną;

2.6. Vytautą Simelį.

3. Patvirtinti Radviliškio rajono savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijos veiklos nuostatus (pridedama).

4. Pripažinti netekusiu galios Radviliškio rajono savivaldybės tarybos 2019 m. birželio 27 d. Nr. T-55 „Dėl Radviliškio rajono savivaldybės antikorupcijos komisijos sudarymo ir komisijos veiklos nuostatų patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.

5. Nustatyti, kad šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                      Kazimieras Račkauskis

 

 

 


 

 

PATVIRTINTA

Radviliškio rajono savivaldybės tarybos

2023 m. birželio 1 d. sprendimu Nr. T-25

 

RADVILIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ANTIKORUPCIJOS KOMISIJOS VEIKLOS NUOSTATAI

 

I.     BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.         Radviliškio rajono savivaldybės antikorupcijos komisijos veiklos nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja Radviliškio rajono savivaldybės antikorupcijos komisijos (toliau – Antikorupcijos komisija/Komisija) uždavinius ir funkcijas, teises ir pareigas, darbo organizavimą.

2.         Šiuose Nuostatuose nenumatytus Antikorupcijos komisijos sudarymo ir kitus su Antikorupcijos komisijos veikla susijusius klausimus reglamentuoja Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymas, Radviliškio rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentas ir kiti teisės aktai.

 

II. ANTIKORUPCIJOS KOMISIJOS UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

3.         Antikorupcijos komisijos uždaviniai yra šie:

3.1. svarstyti strateginius kovos su korupcija klausimus;

3.2. užtikrinti skaidrų teisėkūros procesą Radviliškio rajono savivaldybės veikloje;

3.3. koordinuoti Radviliškio rajono savivaldybės kovos su korupcija programos ir jos priemonių plano įgyvendinimą.

4.         Antikorupcijos komisija, įgyvendindama savo uždavinius, vykdo šias funkcijas:

4.1.   reglamento nustatyta tvarka savivaldybės tarybos ar mero iniciatyva dalyvauja atliekant savivaldybės institucijų parengtų teisės aktų projektų antikorupcinį vertinimą;

4.2.   dalyvauja rengiant kovos su korupcija programas ir teikia išvadas savivaldybės tarybai dėl šių programų ir jų įgyvendinimo;

4.3.   nagrinėja savivaldybės bendruomenės narių, valstybės institucijų, gyvenamųjų vietovių bendruomenių ar bendruomeninių organizacijų atstovų siūlymus ir pastabas dėl kovos su korupcija priemonių vykdymo;

4.4.   informuoja visuomenę apie savo veiklą, vykdomas korupcijos prevencijos priemones savivaldybėje, taip pat apie kovos su korupcija rezultatus;

4.5.   atlieka kitas kituose teisės aktuose nustatytas funkcijas, susijusias su savivaldybėje įgyvendinama valstybės politika korupcijos prevencijos srityje.

 

III. ANTIKORUPCIJOS KOMISIJOS TEISĖS IR PAREIGOS

 

5.         Antikorupcijos komisija, vykdydama savo funkcijas, turi teisę:

5.1.   gauti iš savivaldybės institucijų ir įstaigų, kitų savivaldybės administravimo subjektų informaciją ir metodinę pagalbą, būtiną jos uždaviniams įgyvendinti ir funkcijoms vykdyti;

5.2.   kviesti į posėdžius savivaldybės institucijų ir įstaigų, kitų savivaldybės administravimo subjektų atstovus, prašyti jų pateikti paaiškinimus svarstomais klausimais;

5.3.   kviesti į posėdžius specialistus ir nepriklausomus ekspertus sudėtingiems klausimams, susijusiems su jos uždavinių įgyvendinimu ir funkcijų vykdymu, spręsti;

5.4.   teikti savivaldybės institucijoms ir įstaigoms, kitiems savivaldybės administravimo subjektams pasiūlymus, susijusius su jos uždavinių įgyvendinimu ir funkcijų vykdymu.

6.         Antikorupcijos komisijos nariai privalo:

6.1.   bendradarbiauti (keistis informacija, teikti pasiūlymus, reaguoti į gautus pasiūlymus, derinti veiksmus, teikti metodinę pagalbą ir atlikti kitus veiksmus, būtinus korupcijos prevencijai ir jos kontrolei užtikrinti) su kitais valstybės ar savivaldybės įstaigos struktūriniais padaliniais, kitomis valstybės ar savivaldybių įstaigomis ir jose dirbančiais asmenimis, vykdančiais korupcijos prevenciją ir kontrolę, kad kuo veiksmingiau užkirstų kelią korupcinėms veikoms;

6.2.   saugoti informaciją, kurią sužinojo vykdydami Antikorupcijos komisijos nario pareigas, jeigu ji sudaro valstybės, tarnybos, komercinę ar kitą įstatymų saugomą paslaptį;

6.3.   gavę informacijos apie korupcines veikas, turinčias nusikalstamos veikos požymių, nedelsdami informuoti savivaldybės institucijos, įstaigos ar kito savivaldybės administravimo subjekto vadovą ir Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybą teisės aktuose nustatytomis sąlygomis ir tvarka;

6.4.   informuoti Komisijos pirmininką apie galimą ar esamą viešųjų ir privačiųjų interesų konfliktą ir nusišalinti nuo visų veiksmų, kurie gali sukelti tokį konfliktą. Nusišalinimo faktas pažymimas Antikorupcijos komisijos posėdžio protokole. Komisijos pirmininkas motyvuotu rašytiniu sprendimu gali nepriimti pareikšto nusišalinimo ir įpareigoti Komisijos narį dalyvauti tolesnėje procedūroje.

 

IV. ANTIKORUPCIJOS KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

7.         Komisijai vadovauja Komisijos pirmininkas, o kai jo nėra – Komisijos pirmininko pavaduotojas.

8.         Komisijos pirmininkas:

8.1.   organizuoja Komisijos darbą ir atsako už jai pavestų uždavinių ir funkcijų vykdymą;

8.2.   prireikus duoda pavedimus kitiems Komisijos nariams;

8.3.   pasirašo Komisijos posėdžių protokolus, kitus būtinus dokumentus, susijusius su komisijos veikla.

9.         Pagrindinė Antikorupcijos komisijos darbo forma – posėdžiai.

10.     Antikorupcijos komisijos posėdžius prireikus šaukia, jų vietą, laiką, darbotvarkę tvirtina ir jiems pirmininkauja Komisijos pirmininkas. Komisijos posėdžio laikas ir svarstytinų klausimų sąrašas suderinami su Komisijos nariais ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki Komisijos posėdžio.

11.     Ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki Antikorupcijos komisijos posėdžio jos nariams įteikiama patvirtinta posėdžio darbotvarkė ir posėdžio medžiaga.

12.     Antikorupcijos komisijos posėdžiai yra teisėti, jeigu juose dalyvauja Komisijos narių dauguma.

13.     Antikorupcijos komisijos sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių balsų dauguma atviru balsavimu. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia Antikorupcijos komisijos pirmininko balsas. Jeigu Antikorupcijos komisijos pirmininkas posėdyje nedalyvauja, o balsai pasiskirsto po lygiai, laikoma, kad sprendimas nepriimtas.

14.     Dalyvauti komisijos posėdžiuose patariamojo balso teise gali būti kviečiami kitų suinteresuotų institucijų ir visuomeninių organizacijų atstovai.

15.     Komisijos sprendimai įforminami Komisijos posėdžio protokolais. Komisijos posėdžio protokolas surašomas ir pasirašomas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po posėdžio. Protokolą pasirašo Komisijos pirmininkas (kai jo nėra – Komisijos pirmininko pavaduotojas) ir atsakingasis sekretorius. Protokolų kopijos įteikiamos Komisijos nariams ir suinteresuotoms institucijoms.

16.     Jeigu dėl Komisijos sprendimo Komisijos narys (nariai) pareiškia atskirą nuomonę, ji įrašoma posėdžio protokole.

17.     Antikorupcijos komisija pagal savo kompetenciją priima rekomendacinius sprendimus.

18.     Savivaldybės institucijos ir įstaigos, kiti savivaldybės administravimo subjektai su jų veikla susijusius Antikorupcijos komisijos sprendimus privalo apsvarstyti ir per Komisijos nurodytą laiką raštu informuoti apie svarstymo rezultatus, priimtus sprendimus.

 

 

 

 

 

V. KOMISIJOS VEIKLOS KONTROLĖ IR VIEŠINIMAS

 

19.     Komisija periodiškai, pasibaigus metams, ne vėliau kaip iki sausio 15 d. patvirtina savo veiklos ataskaitą ir ne vėliau kaip per vieną mėnesį patvirtintą ataskaitą pateikia Savivaldybės tarybai susipažinti.

20.     Informacija apie Antikorupcijos komisijos sudėtį, Komisijos veiklą, posėdžių protokolai ir kiti dokumentai, susiję su Komisijos veikla bei savivaldybės teisės aktai, reglamentuojantys Komisijos veiklą, skelbiami Radviliškio rajono savivaldybės interneto svetainėje adresu www.radviliskis.lt.

 

VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

21.     Už Komisijos veiklos rezultatus yra atsakingas Komisijos pirmininkas.

22.     Už Komisijos posėdžių protokolų surašymą, Komisijos sprendimų pateikimą suinteresuotiems asmenims ir informacijos, nurodytos šių nuostatų 20 punkte, paskelbimą Radviliškio rajono savivaldybės interneto svetainėje atsakingas Komisijos atsakingasis sekretorius.

23.     Už medžiagos Antikorupcijos komisijos posėdžiuose svarstytinais klausimais pateikimą atsakinga Radviliškio rajono savivaldybės administracija, kuri rūpinasi Komisijos posėdžių techniniu ir organizaciniu aptarnavimu.

24.     Komisijos nariai, atsakingasis sekretorius, pažeidę teisės aktų, reglamentuojančių Komisijos veiklą, reikalavimus, atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

 

 

–––––––––––––––––––