LIETUVOS KINO CENTRO PRIE KULTŪROS MINISTERIJOS DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL lietuvos kino centro prie kultūros ministerijos direktoriaus 2021 m. SAUSIO 18 d. įsakymo nr. v-2 „dėl KINO PROJEKTŲ VERTINIMO EKSPERTŲ komisijŲ nuostatų patvirtinimo“ pakeitimo

 

2023 m. lapkričio 13 d. Nr. V-83

Vilnius

 

Atsižvelgdamas į 2022 m. gruodžio 28 d. Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Vidaus audito skyriaus vidaus audito ataskaitą Nr. VA-7 „Filmų gamybos ir kino kultūros sklaidos projektų administravimo vidaus kontrolės vertinimas“, 2023 m. rugsėjo 26 d. Lietuvos Respublikos Specialiųjų tyrimų tarnybos išvadą Nr. 4-01-7865 „Dėl korupcijos rizikos analizės Lietuvos kino centro veiklos srityse”, 2023 m. lapkričio 2 d. Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos raštą Nr. S2-2012 „Dėl kino projektų vertinimo ekspertų komisijų nuostatų naujos redakcijos derinimo” bei siekdamas užtikrinti skaidrią ir nešališką kino projektų vertinimo ekspertų veiklą:

 

1.       P a k e i č i u Lietuvos kino centro prie Kultūros ministerijos direktoriaus 2021 m. sausio 18 d. įsakymą Nr. V-2 „Dėl kino projektų vertinimo ekspertų komisijų nuostatų patvirtinimo“ ir jį išdėstau nauja redakcija:

 

„LIETUVOS KINO CENTRO PRIE KULTŪROS MINISTERIJOS DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL KINO PROJEKTŲ VERTINIMO EKSPERTŲ komisijŲ nuostatų patvirtinimO

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos kino įstatymo 10 straipsniu,

t v i r t i n u  Kino projektų vertinimo ekspertų komisijų nuostatus (pridedama).

 

2. P r i p a ž į s t u  netekusiu galios Lietuvos kino centro prie Kultūros ministerijos direktoriaus 2018 m. gruodžio 19 d. įsakymą Nr. V-115 „Dėl Kino kultūros sklaidos projektų vertinimo ekspertų komisijos darbo reglamento patvirtinimo“ su visais vėlesniais pakeitimais ir papildymais.

3. N u s t a t a u, jog tie kino projektų vertinimo ekspertų komisijos nariai, su kuriais sudarytos galiojančios atlygintinų paslaugų teikimo sutartys, užbaigus viešos kandidatų į Kino ekspertų komisijas atrankos procedūras, toliau teikia šias paslaugas pagal šiuo įsakymu patvirtintus Kino projektų vertinimo ekspertų komisijų nuostatus iki atlygintinų paslaugų teikimo sutartyse nustatyto termino pabaigos.

 

 

Direktorius                                                                                                         Laimonas Ubavičius

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos kino centro prie

Kultūros ministerijos direktoriaus

2021 m. sausio 18 d. įsakymu Nr. V-2

(Lietuvos kino centro prie

Kultūros ministerijos direktoriaus

2023 m. lapkričio 13 d. Nr. V-83redakcija)

 

KINO PROJEKTŲ VERTINIMO EKSPERTŲ KOMISIJŲ NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Kino projektų vertinimo ekspertų komisijų nuostatai (toliau – Nuostatai) nustato kino projektų vertinimo ekspertų komisijų (toliau – ekspertų komisijos) funkcijas ir teises, ekspertų komisijų sudėtį, jų sudarymo ir ekspertų atšaukimo tvarką bei ekspertų komisijų darbo reglamentą.

2. Ekspertų komisijos savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos kino įstatymu, Parengiamųjų filmo ir gamybos darbų projektų valstybinio finansavimo taisyklėmis, Filmų platinimo projektų valstybinio finansavimo taisyklėmis, Nacionalinių filmų sklaidos užsienyje projektų valstybinio finansavimo taisyklėmis, Kino kultūros sklaidos projektų valstybinio finansavimo taisyklėmis (toliau kartu – Valstybinio finansavimo taisyklės), Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos 2021 m. lapkričio 24 d. sprendimu Nr. KS-332 „Dėl rekomendacijų dėl Lietuvos Respublikos viešų ir privačių interesų derinimo įstatymo laikymosi kontrolės ir priežiūros patvirtinimo“ (toliau – VTEK sprendimas), šiais Nuostatais ir kitais teisės aktais.

3. Į ekspertų komisijas paskirti ekspertai už savo veiklą yra atsakingi ir atskaitingi Lietuvos kino centro prie Kultūros ministerijos (toliau – Lietuvos kino centras) direktoriui. Ekspertai individualiai atsako už neteisėtą savo veikimą ekspertų komisijų veikloje ir tuo galimai sukeltus nuostolius ar žalą. 

 

II SKYRIUS

EKSPERTŲ KOMISIJOS, JŲ FUNKCIJOS IR TEISĖS

 

4.  Kino projektus vertina šios ekspertų komisijos:

4.1. vaidybinių filmų parengiamųjų filmo darbų projektų vertinimo ekspertų komisija;

4.2. vaidybinių filmų gamybos darbų projektų vertinimo ekspertų komisija;

4.3. dokumentinių filmų projektų vertinimo ekspertų komisija;

4.4. animacinių filmų projektų vertinimo ekspertų komisija;

4.5. kino kultūros sklaidos projektų vertinimo ekspertų komisija.

5. Vaidybinių filmų parengiamųjų filmo darbų projektų vertinimo ekspertų komisija vertina šiuos projektus:

5.1. vaidybinių ilgametražių filmų scenarijaus kūrimo darbų projektus;

5.2. vaidybinių ilgametražių filmų vystymo darbų projektus;

5.3. vaidybinių interaktyvių filmų vystymo darbų projektus;

5.4. vaidybinių filmų projektų sklaidos užsienyje projektus;

5.5. vaidybinių interaktyvių filmų sklaidos užsienyje projektus.

6. Vaidybinių filmų gamybos darbų projektų vertinimo ekspertų komisija:

6.1. vertina šiuos projektus:

6.1.1. vaidybinių filmų gamybos darbų projektus;

6.1.2. vaidybinių interaktyvių filmų gamybos darbų projektus;

6.1.3. vaidybinių filmų platinimo projektus;

6.1.4. vaidybinių filmų sklaidos užsienyje projektus;

6.2. tvirtina vaidybinių filmų užbaigimą;

6.3. vertina su vaidybinių filmų gamybos projektų įgyvendinimu susijusius klausimus ir teikia savo išvadas ir/ar rekomendacijas Lietuvos kino centro direktoriui (pvz. dėl filmo tęstinės gamybos projekto statuso suteikimo/panaikinimo, dėl bendros filmo gamybos darbų statuso suteikimo/panaikinimo, dėl filmo bendraautorių, kūrėjų ir/ar atlikėjų, nurodytų projekto finansavimo sutartyje, pakeitimo ir/ar papildymo, dėl papildomo kino valstybinio finansavimo skyrimo projekto vykdymui ir pan.).     

7. Dokumentinių filmų projektų vertinimo ekspertų komisija:

7.1. vertina šiuos projektus:

7.1.1. dokumentinių filmų vystymo darbų projektus;

7.1.2. dokumentinių filmų gamybos darbų projektus;

7.1.3. dokumentinių interaktyvių filmų vystymo darbų projektus;

7.1.4. dokumentinių interaktyvių filmų gamybos darbų projektus;

7.1.5. dokumentinių filmų platinimo projektus;

7.1.6. dokumentinių filmų sklaidos užsienyje projektus;

7.1.7. dokumentinių filmų projektų sklaidos projektus;

7.1.8. dokumentinių interaktyvių filmų sklaidos užsienyje projektus.

7.2. tvirtina dokumentinių filmų užbaigimą;

7.3. vertina su dokumentinių filmų projektų įgyvendinimu susijusius klausimus ir teikia savo išvadas ir/ar rekomendacijas Lietuvos kino centro direktoriui (pvz. dėl filmo tęstinės gamybos projekto statuso suteikimo/panaikinimo, dėl bendros filmo gamybos statuso suteikimo/panaikinimo, dėl filmo bendraautorių, kūrėjų ir/ar atlikėjų nurodytų projekto finansavimo sutartyje, pakeitimo ir/ar papildymo, dėl papildomo kino valstybinio finansavimo skyrimo projekto vykdymui ir pan.).          

8. Animacinių filmų projektų vertinimo ekspertų komisija:

8.1. vertina šiuos projektus:

8.1.1. animacinių filmų scenarijaus kūrimo projektus;

8.1.2. animacinių filmų vystymo darbų projektus;

8.1.3. animacinių filmų gamybos darbų projektus;

8.1.4. animacinių interaktyvių filmų vystymo darbų projektus;

8.1.5. animacinių interaktyvių filmų gamybos darbų projektus;

8.1.6. animacinių filmų platinimo projektus;

8.1.7. animacinių filmų sklaidos užsienyje projektus;

8.1.8. animacinių filmų projektų sklaidos projektus;

8.1.9. animacinių interaktyvių filmų sklaidos užsienyje projektus.

8.2. tvirtina animacinių ir interaktyvių animacinių filmų užbaigimą;         

8.3. vertina su animacinių filmų projektų įgyvendinimu susijusius klausimus ir teikia savo išvadas ir/ar rekomendacijas Lietuvos kino centro direktoriui (pvz. dėl filmo tęstinės gamybos projekto statuso suteikimo/panaikinimo, dėl bendros filmo gamybos statuso suteikimo/panaikinimo, dėl filmo bendraautorių, kūrėjų ir/ar atlikėjų nurodytų projekto finansavimo sutartyje, pakeitimo ir/ar papildymo, dėl papildomo kino valstybinio finansavimo skyrimo projekto vykdymui ir pan.).          

9. Kino kultūros sklaidos projektų vertinimo ekspertų komisija:

9.1. vertina šiuos projektus:

9.1.1. kino kultūros sklaidos projektus;

9.1.2. tęstinių kino festivalių projektus.

9.2. atsižvelgiant į Kino kultūros sklaidos projektų valstybinio finansavimo taisyklių 40 punkte numatytas sąlygas, vertina Kino kultūros sklaidos projektų vykdytojų prašymus.

10. Ekspertų komisijos turi teisę:

10.1. gauti informaciją savo kompetencijos klausimais iš kino projektų paraiškas pateikusių fizinių ir juridinių asmenų;

10.2. esant poreikiui  prašyti Lietuvos kino centro pasitelkti  kitų sričių, susijusių su ekspertų komisijoje svarstomais kino projektais, specialistus ir ekspertus, galinčius pateikti specializuotas išvadas;

10.3. teikti Lietuvos kino centro direktoriui pasiūlymus dėl ekspertų komisijos veiklos ir reglamentavimo tobulinimo.

 

III SKYRIUS

EKSPERTŲ KOMISIJŲ SUDĖTIS, SUDARYMO IR ATŠAUKIMO TVARKA

 

I skirsnis. Bendrieji ekspertų komisijų sudarymo principai

 

11. Ekspertų komisijos narių (ekspertų) nematerialaus pobūdžio (intelektines) paslaugas Lietuvos kino centras perka Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka.

12. Kandidatai į komisijos narius turi būti nepriekaištingos reputacijos asmenys. Asmuo negali būti laikomas nepriekaištingos reputacijos, jeigu atitinka bent vieną iš šių Nuostatų Priede Nr. 1 nustatytą požymį.

13. Lietuvos kino centras skelbia viešą kandidatų į Kino ekspertų komisijas atranką, apie tai informuojant interneto svetainėje www.lkc.lt, taip pat turi teisę Kino ekspertų komisijų atranką paskelbti ir kitose visuomenės informavimo priemonėse. Ši informacija pateikiama el. ryšio priemonėmis ir kino srityje veikiančioms asociacijoms Lietuvoje. Jei atlikus ekspertų komisijų narių atrankos procedūras pagal šiuos Nuostatus susidaro situacija, kad komisijos/-ų personalinės sudėties/-čių negalima suformuoti dėl atitinkamos srities kategorijos kandidatų į ekspertų komisijas trūkumo arba ekspertai iš kandidatų sąrašo atsisako veikti ekspertų komisijoje/-se dėl skirtingų priežasčių arba daugumai atrankos grupės atrinktų kandidatų į ekspertų komisiją/-jas kyla interesų konfliktas, Lietuvos kino centras turi teisę skelbti papildomą viešą kandidatų į Kino ekspertų komisijas atranką, vadovaujantis visais kitais šiuose Nuostatuose įtvirtintais reikalavimais.

14. Viešas kandidatų į ekspertų komisijas anketų priėmimas vykdomas per Lietuvos kino centro paskelbtame skelbime nurodytą laikotarpį, kuris negali būti trumpesnis kaip 20 kalendorinių dienų nuo tokio skelbimo viešo paskelbimo interneto svetainėje www.lkc.lt dienos.

15. Kandidatai ekspertų atrankos laikotarpiu Lietuvos kino centrui turi pateikti užpildytą Kandidato į kino projektų vertinimo ekspertų komisijos narius anketą  (Priedas Nr. 4). Ši anketa turi būti pasirašyta kvalifikuotu elektroniniu parašu, atitinkančiu 2014 m. liepos 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (ES) 910/2014 dėl elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų vidaus rinkoje, kuriuo panaikinama Direktyva 1999/93/EB, nustatytus reikalavimus ir pateikta elektroniniais ryšiais, arba suformuota tokiu būdu, kuris leidžia anketą teikiantį asmenį identifikuoti arba patikrinti anketos autentiškumą. Kandidatai anketoje gali nurodyti pretenduojantys tik į tas  ekspertų komisijas, į kurias, savo vertinimu, atitinka šiais Nuostatais numatytus reikalavimus.

16. Kandidatai į ekspertų komisijos narius negali būti kino srityje Lietuvoje veikiančių asociacijų vadovais (atitiktis patikrinama pagal valstybės įmonės „Registrų centras“ Juridinių asmenų registro duomenis) bei Lietuvos kino tarybos, veikiančios prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, nariais. Kandidatais į Kino kultūros sklaidos projektų vertinimo ekspertų komisijos narius taip pat negali būti vadovais subjektų, kurie gavo kino valstybinį finansavimą kino kultūros sklaidos projektams įgyvendinti per pastaruosius kalendorinius metus.

17. Atrinktas kandidatas skiriamas į atitinkamą ekspertų komisiją 2 metų kadencijos laikotarpiui. Ekspertų komisijos narys, išbuvęs ekspertu dvi kadencijas iš eilės bet kurioje iš šių Nuostatų 4 punkte numatytų ekspertų komisijų, naujai kadencijai gali būti skiriamas tik praėjus ne mažiau nei 2 metams po antros kadencijos pabaigos (po sutarties dėl eksperto atlygintinų paslaugų teikimo pasibaigimo dienos). Jeigu ekspertas nuo paskyrimo į ekspertų komisijos narius dienos teikė savo paslaugas trumpiau nei per nustatytą 2 metų laikotarpį, jis gali būti skiriamas ekspertu pakartotinai per tą patį suformuotos ekspertų komisijos veiklos laikotarpį, o tokia eksperto veikla bus laikoma jo veikimu per vieną eksperto veiklos kadenciją, nepriklausomai nuo jo paslaugų teikimo trukmės nuo suformuotos atitinkamos ekspertų komisijos pradžios. Ekspertų komisijos narys gali teikti savo paslaugas tik vienoje kino ekspertų komisijoje, nurodytoje šių Nuostatų 4 punkte, veikiančioje Lietuvos kino centre, tuo pačiu laikotarpiu.

18. Vaidybinių filmų parengiamųjų filmo darbų, Vaidybinių filmų gamybos darbų, Dokumentinių filmų projektų ir Animacinių filmų projektų vertinimo ekspertų komisijos sudaromos iš 3 narių – kino meno kūrėjų, filmų gamintojų ir profesionalių kino meno vertintojų.

19. Kino kultūros sklaidos projektų vertinimo ekspertų komisija sudaroma iš 5 narių.

 

II skirsnis. Reikalavimai kandidatams į ekspertų komisijas ir ekspertų komisijų personalinių sudėčių patvirtinimo tvarka

 

20. Kandidatai į Vaidybinių filmų parengiamųjų filmo darbų, Vaidybinių filmų gamybos darbų, Dokumentinių filmų projektų ir Animacinių filmų projektų vertinimo ekspertų komisijas:

20.1. turi turėti aukštąjį universitetinį išsilavinimą ar jam prilygintą išsilavinimą ir atitikti šiuos specialiuosius reikalavimus:                    

20.1.1. kino meno kūrėjai – kandidatai į Vaidybinių filmų parengiamųjų filmo darbų projektų vertinimo ekspertų komisiją ir į Vaidybinių filmų gamybos darbų projektų vertinimo ekspertų komisiją – turi būti sukūrę (būti filmų autoriais ar bendraautoriais) du ilgametražius vaidybinius filmus;

20.1.2. kino meno kūrėjai – kandidatai į Dokumentinių filmų projektų vertinimo ekspertų komisiją  – turi būti sukūrę (būti filmų autoriais ar bendraautoriais) du ilgametražius dokumentinius arba ne mažiau kaip tris trumpametražius dokumentinius filmus;

20.1.3. kino meno kūrėjai – kandidatai į Animacinių filmų projektų vertinimo ekspertų komisiją – turi būti sukūrę (būti filmų autoriais ar bendraautoriais) vieną ilgametražį animacinį arba ne mažiau kaip du trumpametražius animacinius  filmus;

20.1.4. profesionalūs kino meno vertintojai turi būti viešai paskelbę ne mažiau nei 10 asmeninių autorinių straipsnių apie Lietuvos kiną per pastaruosius 7 metus Lietuvoje prieinamose visuomenės informavimo priemonėse arba būti autoriumi (bendraautoriumi ar sudarytoju) knygos apie Lietuvos kiną, kuri Lietuvoje buvo išleista per pastaruosius 15 metų;

20.1.5. filmų gamintojai – kandidatai į Vaidybinių filmų parengiamųjų filmo darbų projektų vertinimo ekspertų komisiją ir į Vaidybinių filmų gamybos darbų projektų vertinimo ekspertų komisiją  – turi būti pagaminę du ilgametražius vaidybinius filmus;

20.1.6. filmų gamintojai – kandidatai į Dokumentinių filmų projektų vertinimo ekspertų komisiją  – turi būti pagaminę du ilgametražius dokumentinius filmus arba ne mažiau kaip tris trumpametražius dokumentinius filmus;

20.1.7. filmų gamintojai – kandidatai į Animacinių filmų  projektų vertinimo ekspertų komisiją – turi būti pagaminę vieną ilgametražį animacinį filmą arba ne mažiau kaip du trumpametražius animacinius filmus.

21. Kandidatai į Kino kultūros sklaidos projektų vertinimo ekspertų komisiją turi atitikti šiuos reikalavimus:

21.1. turėti aukštąjį universitetinį išsilavinimą ar jam prilygintą išsilavinimą;

21.2. turėti ne mažesnę kaip 3 metų veiklos ar darbo patirtį vienoje iš šių sričių:

21.2.1. kino projektų (veiklų) rengimo ir (arba) įgyvendinimo;

21.2.2. profesionalaus kino meno vertintojo;

21.2.3. kino filmų platinimo ar kino programų sudarymo.

22. Atitinkamų ekspertų komisijų kuratoriams per ne daugiau kaip 10 darbo dienų po viešos kandidatų į Kino projektų vertinimo ekspertų komisijos narius anketų priėmimo termino pabaigos (kaip tai nustatyta šių Nuostatų 14 punkte), atlikus kandidatų į atitinkamos ekspertų komisijos narius atitikties nustatytiems reikalavimams patikrinimą, Lietuvos kino centro direktorius 2 metams įsakymu patvirtina kandidatų į ekspertų komisijų narius sąrašą (toliau - kandidatų sąrašas). Į kandidatų sąrašą įtraukiami tik tie asmenys, kurie pateikė Kandidato į kino projektų vertinimo ekspertų komisijos narius anketą šių Nuostatų 13 – 15 punktų nustatyta tvarka ir atitiko šių Nuostatų 12, 16, 17, 20 ir 21 punktų reikalavimus.

23. Lietuvos kino centro direktorius įsakymu sudaro Kandidatų į ekspertų komisijas personalinių sudėčių atrankos grupę (toliau – atrankos grupė). Atrankos grupę sudaro 3 asmenys, iš kurių vieną deleguoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, o kiti – Lietuvos kino centro valstybės tarnautojai, paskirti Lietuvos kino centro direktoriaus. Atrankos grupė sudaroma 3 metų laikotarpiui, ją techniškai aptarnauja Lietuvos kino centras. Atrankos grupės nariai pirmajame savo posėdyje išsirenka pirmininką. Atrankos grupės sekretoriumi skiriamas Lietuvos kino centro darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį arba valstybės tarnautojas. Atrankos grupė savo darbą organizuoja rengdama posėdžius, kurie gali vykti tiek nuotoliniu būdu, tiek atrankos grupės nariams susirinkus kartu vienoje vietoje. Atrankos grupės sprendimai priimami paprasta balsų dauguma, o posėdžiai laikomi teisėtais, jei juose dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 atrankos grupės narių. Atrankos grupei priimant sprendimus ir narių balsams pasiskirsčius po lygiai, sprendimą lemia atrankos grupės pirmininko balsas. Atrankos grupės sprendimai įforminami posėdžių protokolais. Atrankos grupė kandidatų į ekspertų komisijas vertinimą atlieka per ne daugiau kaip 10 darbo dienų nuo Lietuvos kino centro direktoriaus įsakymo, patvirtinančio kandidatų į ekspertų komisijų narius sąrašą, pasirašymo dienos. Atrankos grupės sprendimų pagrindu parengiami Lietuvos kino centro direktoriaus įsakymų projektai dėl ekspertų komisijų personalinių sudėčių sudarymo.

24. Atrankos grupei sprendžiant dėl pasirinkimo įtraukti į ekspertų komisijų personalinę sudėtį  prioritetas teikiamas:

24.1. Vaidybinių filmų parengiamųjų filmo darbų projektų vertinimo ekspertų komisijos ir Vaidybinių filmų gamybos darbų projektų vertinimo ekspertų komisijos personalinei sudėčiai:

24.1.1. tiems kino meno kūrėjams, kurių sukurti vaidybiniai filmai (jiems esant filmo autoriumi ar bendraautoriumi) buvo parodyti ne mažiau kaip dviejų Tarptautinės kino prodiuserių asociacijų federacijos (toliau – FIAPF) akredituotų ir (ar) Europos kino akademijos patvirtintų filmų festivalių programose arba filmui ar šio filmo kūrėjui buvo skirtas tarptautinis ar nacionalinis („Sidabrinė gervė“) kino srities apdovanojimas;

24.1.2. tiems filmų gamintojams, kurių pagaminti vaidybiniai filmai buvo parodyti bent dviejose FIAPF akredituotų ir (ar) Europos kino akademijos patvirtintų filmų festivalių programose arba filmui ar šio filmo gamintojui buvo skirtas tarptautinis ar nacionalinis („Sidabrinė gervė“) kino srities apdovanojimas;

24.1.3. tiems kino meno kūrėjams, kurių bent vienas sukurtas vaidybinis filmas (jiems esant filmo autoriumi ar bendraautoriumi) yra bendros filmo gamybos filmas ir tiems filmų gamintojams, kurie yra  pagaminę bent vieną vaidybinį bendros filmo gamybos filmą; 

24.1.4. tiems profesionaliems kino meno vertintojams, kurių bent du straipsniai apie Lietuvos vaidybinį kiną buvo paskelbti Lietuvos ar užsienio visuomenės informavimo priemonėse, kurios didžiąja dalimi nagrinėja ir skelbia informaciją kultūros ir meno temomis;        

24.2. sprendžiant dėl ekspertų pasirinkimo įtraukti į Dokumentinių filmų projektų vertinimo ekspertų komisijos personalinę sudėtį:

24.2.1. tiems kino meno kūrėjams, kurių sukurti dokumentiniai filmai (jiems esant filmo autoriumi ar bendraautoriumi) buvo parodyti bent dviejų FIAPF akredituotų ir (ar) Europos kino akademijos patvirtintų filmų festivalių programose arba filmui ar šio filmo kūrėjui buvo skirtas tarptautinis ar nacionalinis („Sidabrinė gervė“) kino srities apdovanojimas;

24.2.2.  tiems filmų gamintojams, kurių pagaminti dokumentiniai filmai buvo parodyti bent dviejose FIAPF akredituotų ir (ar) Europos kino akademijos patvirtintų filmų festivalių programose arba filmui ar šio filmo gamintojui buvo skirtas tarptautinis ar nacionalinis („Sidabrinė gervė“) kino srities apdovanojimas;

24.2.3. tiems kino meno kūrėjams, kurių bent vienas sukurtas dokumentinis filmas (jiems esant filmo autoriumi ar bendraautoriumi) yra bendros filmo gamybos filmas ir tiems filmų gamintojams, kurie yra pagaminę bent vieną dokumentinį bendros filmo gamybos filmą;

24.2.4. tiems profesionaliems kino meno vertintojams, kurių bent du straipsniai apie Lietuvos  dokumentinį kiną buvo paskelbti Lietuvos ar užsienio visuomenės informavimo priemonėse, kurios didžiąja dalimi nagrinėja ir skelbia informaciją kultūros ir meno temomis;

24.3. sprendžiant dėl ekspertų pasirinkimo įtraukti į Animacinių filmų projektų vertinimo ekspertų komisijos personalinę sudėtį:

24.3.1. tiems kino meno kūrėjams, kurių sukurti animaciniai filmai (jiems esant filmo autoriumi ar bendraautoriumi) buvo parodyti ne mažiau kaip dviejose FIAPF akredituotų ir (ar) Europos kino akademijos patvirtintų filmų festivalių programose ir (ar) tarptautinio Ansi animacinių  filmų festivalio programoje, arba filmui ar šio filmo kūrėjui  buvo skirtas tarptautinis ar nacionalinis („Sidabrinė gervė“) kino srities apdovanojimas;

24.3.2tiems filmų gamintojams, kurių pagaminti animaciniai filmai buvo parodyti ne mažiau kaip dviejose FIAPF akredituotų ir (ar) Europos kino akademijos patvirtintų filmų festivalių programose ir (ar) tarptautinio Ansi animacinių filmų festivalio programoje, arba filmui ar šio filmo gamintojui buvo skirtas tarptautinis ar nacionalinis („Sidabrinė gervė“) kino srities apdovanojimas;

24.3.3. tiems kino meno kūrėjams, kurių bent vienas sukurtas animacinis filmas (jiems esant filmo autoriumi ar bendraautoriumi) yra bendros filmo gamybos filmas ir tiems filmų gamintojams, kurie yra pagaminę bent vieną animacinį bendros filmo gamybos filmą;

24.3.4.  tiems profesionaliems kino meno vertintojams, kurių bent du straipsniai apie Lietuvos animacinį kiną buvo paskelbti Lietuvos ar užsienio visuomenės informavimo priemonėse, kurios didžiąja ir skelbia informaciją kultūros ir meno temomis;

24.4. sprendžiant dėl ekspertų pasirinkimo įtraukti į Kino kultūros sklaidos projektų vertinimo ekspertų komisijos personalinę sudėtį, tiems kandidatams, kurie turi ne mažesnę nei 2 metų valstybinio finansavimo paraiškų vertinimo kultūros srityje patirtį arba turi ne mažesnę nei 2 metų veiklos patirtį tarptautinio(-ių) kino festivalio (-ų) programos (-ų) sudaryme ar kino festivalio (-ių) projekto (-ų) vadovavime.

25. Atrankos grupė taip pat įvertina konkrečių kandidatų į ekspertų komisijas užimtumą ir pasirengimą teikti savo ekspertines paslaugas numatomu ekspertų komisijų sudarymo laikotarpiu, taip pat galimą jų interesų konflikto buvimą vykdomos atrankos metu. Šie veiksmai atliekami susisiekiant tiesiogiai su kandidatais į ekspertų komisijų narius, kurie po atlikto prioritetų vertinimo pagal šių Nuostatų 24 punktą, turi nustatytą didžiausią prioritetų skaičių. Atrankos grupė savo sprendimais taip pat pasiūlo ekspertų komisijų pirmininkų kandidatūras, atsižvelgdama į šio punkto ir šių Nuostatų 24 punkto nuostatas. 

26. Lietuvos kino centro direktoriaus įsakymų projektai dėl ekspertų komisijų personalinių sudėčių sudarymo teikiami suderinti Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai. Gavusi tokius projektus, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija per ne ilgesnį kaip 10 darbo dienų laikotarpį įvertina jų turinį ir, nesant pastabų ar pasiūlymų, šiems projektams raštu pritaria arba raštu atsako, kad projektai turėtų būti tobulinami, nurodant konkrečias to priežastis.

27. Gavus Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos atsakymą raštu dėl Lietuvos kino centro direktoriaus įsakymų projektų dėl ekspertų komisijų personalinių sudėčių sudarymo nesuderinimo, Lietuvos kino centro direktorius paveda Atrankos grupei ne vėliau kaip per 10 darbo dienų atlikti pakartotinį kandidatų į ekspertų komisijas vertinimą pateikiant savo išvadas ir pasiūlymus, kurie išdėstomi naujai parengtuose Lietuvos kino centro direktoriaus įsakymų projektuose dėl ekspertų komisijų personalinių sudėčių sudarymo ir derinami šių Nuostatų 26 punkto nustatyta tvarka.

28. Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai raštu suderinus Lietuvos kino centro direktoriaus įsakymų projektus dėl ekspertų komisijų personalinių sudėčių sudarymo, Lietuvos kino centro direktorius ne vėliau kaip per 3 darbo dienas pasirašo įsakymą/-us dėl atitinkamų ekspertų komisijų personalinių sudėčių sudarymo.

 

III skirsnis.  Eksperto komisijų atšaukimo sąlygos

 

29. Ekspertų komisijos narys, Lietuvos kino centro direktoriaus įsakymu, gali būti atšauktas nepasibaigus kadencijai šiais atvejais:

29.1. ekspertų komisijos nario prašymu;

29.2. pažeidus Nešališkumo deklaraciją (Nuostatų 2 priedas), Konfidencialumo pasižadėjimą (Nuostatų 3 priedas);

29.3. nebeatitinkant nepriekaištingos reputacijos kriterijaus (Nuostatų 1 priedas);

29.4. pažeidus sutartinius įsipareigojimus, nevykdant ar netinkamai vykdant sutartyje nustatytus įsipareigojimus;

29.5. paaiškėjus bet kokioms aplinkybėms, dėl kurių ekspertų komisijos nario veikla taptų nesuderinama su jo vykdoma ekspertine veikla.

30. Naujas ekspertų komisijos narys vietoj atšauktojo per ne daugiau kaip 10 darbo dienų pasiūlomas iš kandidatų sąrašo Atrankos grupei atlikus jai šiais Nuostatais nustatytas procedūras.  Besikeičiant vienam ar daugiau ekspertų komisijos narių, atliekamas šių Nuostatų 26-28 punktuose nustatytas derinimas su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Jeigu ekspertų komisijos narys
(-iai) keičiamas (-i) nepasibaigus ekspertų komisijos kadencijai, naujas (-i) ekspertų komisijos narys
(-iai) skiriamas (-i) likusiam ekspertų komisijos kadencijos laikui.

 

IV SKYRIUS

EKSPERTŲ KOMISIJŲ DARBO REGLAMENTAS

 

I skirsnis. Bendrieji reikalavimai visų kino projektų vertinimui

 

31. Lietuvos kino centras organizuoja ekspertų komisijų darbą:

31.1. paskirdamas Lietuvos kino centro direktoriaus įsakymu kiekvienai ekspertų komisijai ekspertų komisijos kuratorių iš Lietuvos kino centro valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis (toliau – ekspertų komisijos kuratorius), kuris atlieka ir ekspertų komisijos sekretoriaus funkcijas (tačiau nėra ekspertų komisijos narys);

31.2. paskirdamas Lietuvos kino centro direktoriaus įsakymu kiekvienai ekspertų komisijai pirmininką;

31.3. užtikrindamas ekspertų komisijos techninę ir organizacinę veiklą.

32. Ekspertų komisijos pirmininkas:

32.1. pirmininkauja ekspertų komisijos posėdžiams;

32.2. pasirašo ekspertų komisijos posėdžių protokolus ir kitus su komisijos veikla susijusius dokumentus.

33. Ekspertų komisijos sekretorius:

33.1. organizuoja ekspertų komisijos posėdžius;

33.2. sudaro ekspertų komisijos posėdžių darbotvarkes;

33.3. užtikrina, kad svarstant ekspertų komisijoje posėdyje atitinkamus klausimus, būtų pateikti visi su tuo susiję reikiami dokumentai;

33.4. rengia ekspertų komisijos posėdžių medžiagą ir posėdžių protokolus;

34. Ekspertų komisijos darbo forma yra posėdžiai ir elektroninės apklausos.

35. Ekspertų komisijos posėdžiai protokoluojami. Ekspertų komisijos protokolas turi būti parengtas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas pasibaigus posėdžiui. Parengtą ekspertų komisijos protokolą ne vėliau kaip per 5 darbo dienas pasibaigus posėdžiui pasirašo Ekspertų komisijos pirmininkas ir ekspertų komisijos sekretorius, kuris taip pat užtikrina jo įregistravimą Lietuvos kino centro dokumentų valdymo sistemoje ne vėliau kaip sekančią darbo dieną po pasirašymo.

36. Projektų vertinimas vyksta Nuostatų 2 punkte nurodytose Valstybinio finansavimo taisyklėse nustatytais terminais.

37.  Ekspertas privalo nusišalinti nuo visų interesų konfliktą sukeliančių ar galinčių sukelti rekomendacijų rengimo, svarstymo ar priėmimo etapų (pvz., pasitarimas, darbas darbo grupėse, neformali konferencija, klausimo pristatymas ir pan.). Jei ekspertas iki rekomendacijų Lietuvos kino centro direktoriui pateikimo neinformavo Lietuvos kino centro dėl interesų konflikto, eksperto vertinimai Lietuvos kino centro direktoriaus sprendimu anuliuojami ir už ekspertinio vertinimo paslaugas nemokama.

38. Ekspertas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo paraiškos (-ų) ar ekspertų komisijos vertinimui perduotų dokumentų perdavimo jam dienos turi deklaruoti kilusį interesų konfliktą. Lietuvos kino centro direktorius ne vėliau kaip per 5 darbo dienas  nuo deklaruoto interesų konflikto turi teisę:

38.1. priimti sprendimą dėl eksperto nušalinimo nuo projektų svarstymo ir rekomendacijų teikimo ar kitokio poveikio sprendimų, kurie sukelia interesų konfliktą;

38.2. esant motyvuotam pagrindimui ir/ar deklaruoto interesų konflikto mažareikšmiškumui (konfliktas yra formalaus pobūdžio, nesukėlęs neigiamų pasekmių, o nušalinimas būtų neproporcingas konflikto sunkumui), atsižvelgiant ir vadovaujantis VTEK sprendimo nuostatomis, priimti sprendimą nenušalinti eksperto. Tokiu atveju, Lietuvos kino centro direktoriaus sprendimu, ekspertas turi teisę dalyvauti tolesnėje ekspertinėje veikloje. 

39. Lietuvos kino centro direktoriui priėmus sprendimą dėl eksperto nušalinimo, vietoje jo skiriamas naujas ekspertas pagal šių Nuostatų reikalavimus.

40. Ekspertai, prieš pradėdami darbą komisijoje, pasirašo atlygintinų paslaugų teikimo sutartis su jų priedais - konfidencialumo pasižadėjimu ir nešališkumo deklaracija (Nuostatų 2 ir 3 priedai). Ekspertai už konfidencialumo pasižadėjimo ir nešališkumo deklaracijoje nustatytų normų nesilaikymą atsako teisės aktų nustatyta tvarka. Esant nešališkumo deklaracijoje nurodytiems pagrindams, ekspertas paraiškos nevertina.

41. Tinkamai užpildyti individualių vertinimo suvestiniai duomenys yra galutiniai ir nekeičiami.

42. Ekspertų komisijos kuratorius iki baigiamojo (-ųjų) ekspertų komisijos posėdžio (-ių) arba elektroninės apklausos parengia ekspertų tinkamai užpildytų ir pateiktų projektų vertinimo balų vidurkių suvestinę arba projekto individualių vertinimų suvestinę ir teikia ją svarstyti ekspertų komisijai jos baigiamojo (-ųjų) posėdžio (-ių) arba elektroninės apklausos metu. Nesant visų ekspertų tinkamai užpildytų ir pateiktų nustatytos formos projektų vertinimo lentelių, arba projekto individualių vertinimų suvestinių, baigiamasis ekspertų komisijos posėdis arba elektroninė apklausa negali būti vykdomi.

43. Ekspertų komisija baigiamojo (-ųjų) posėdžio (-ių) arba elektroninės apklausos metu suformuluoja ekspertų komisijos rekomendacijas dėl projektų finansavimo ir siūlomų skirti valstybinio finansavimo sumų ir projektų nefinansavimo. Jeigu ekspertų komisija rekomenduoja projektą finansuoti ‒ baigiamojo posėdžio protokole taip pat išdėsto savo rekomendacijas dėl konkretiems kino projektams siūlomų skirti valstybinio finansavimo sumų. Ekspertų komisija savo rekomendacijas ir siūlymus teikia atsižvelgdamos į Lietuvos kino centro direktoriaus įsakymu nustatytas einamųjų biudžetinių metų valstybės biudžeto asignavimų kino valstybinio finansavimo projektams bendrąsias apimtis.                

44. Ekspertų komisijų rekomendacijos suformuluojamos paprasta balsų dauguma. Filmų platinimo ir sklaidos projektų užsienyje atveju, nepriėmus rekomendacijos balsų dauguma, skaičiuojamas posėdyje ar elektroninėje apklausoje dalyvaujančių ekspertų projektui siūlomų skirti sumų  aritmetinis vidurkis.

 

II skirsnis. Parengiamųjų filmo ir gamybos darbų projektų vertinimas

 

45. Parengiamųjų filmo ir gamybos darbų projektų vertinimą ekspertų komisijoje sudaro keturi etapai:

45.1. individualus susipažinimas su vertinimui perduotomis projektų paraiškomis;

45.2. projektų pristatymas ekspertų komisijai (projektus pristato tik filmų vystymo ir filmų gamybos darbų projektų pareiškėjai);

45.3. individualus projektų paraiškų vertinimas pildant nustatytos formos projektų vertinimo lenteles:

45.3.1. Filmo scenarijaus kūrimo darbų projekto vertinimo lentelę;

45.3.2. Filmo vystymo darbų projekto vertinimo lentelę;

45.3.3. Filmo gamybos darbų projekto vertinimo lentelę;

45.3.4. Mažumos bendros filmo gamybos darbų projekto vertinimo lentelę.

45.4. baigiamasis (-ieji) kino projektų vertinimo ekspertų komisijos posėdis (-iai), kurio (-ių) metu svarstomos individualių projektų paraiškų vertinimų balų vidurkių suvestinės ir suformuluojamos ekspertų komisijos rekomendacijos dėl projektų finansavimo ir jų finansavimo sumų, ir projektų nefinansavimo.

46. Kino projektų vertinimo ekspertų komisijos nariai ekspertų komisijos kuratoriui pateikia užpildytas projektų vertinimo lenteles ne vėliau kaip 7 darbo dienos iki baigiamojo posėdžio datos.

47. Ekspertas, projektus vertina remdamasis projektų vertinimo prioritetų ir kriterijų balų aprašu, atitinkamai raštu užpildydamas projekto vertinimo lentelę. Jei vertinimo metu projektui ekspertas neskiria maksimalaus balo pagal kriterijų aprašą, projektų vertinimo lentelėje turi parašyti komentarą, kodėl jo vertinimu projektas neatitiko kriterijaus/-ų arba atitiko iš dalies. Ekspertui atitinkamą kriterijų vertinant aukščiausiu balu jis turi parašyti komentarą tai pagrindžiant. Pareiškėjo rašytiniu prašymu LKC jam pateikia jo projektą vertinusių ekspertų komisijos narių vertinimo balų vidurkius ir išvadas, neįvardijant kuriam ekspertui priskirtinas konkretus vertinimas.

48. Ekspertų komisijos kuratorius patikrina, ar jam pateiktos ekspertų projektų vertinimo lentelės yra tinkamai užpildytos ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo jų gavimo dienos. Nustatęs trūkumų, ekspertų komisijos kuratorius šiuos trūkumus elektroniniu būdu nurodo ekspertui ir nustato ne ilgesnį kaip 2 darbo dienų terminą jų pašalinimui. Ekspertui nepašalinus trūkumų per ekspertų komisijos kuratoriaus nustatytą terminą, ekspertų komisijos kuratorius nedelsiant raštu Lietuvos kino centro dokumentų valdymo sistemoje informuoja apie tai tiesioginį savo vadovą ir Lietuvos kino centro direktorių. Šios informacijos pagrindu atliekamas eksperto paslaugų tinkamumo vertinimas pagal pasirašytą paslaugų teikimo sutartį.

49. Ekspertų komisijos kuratorius iki baigiamojo ekspertų komisijos posėdžio parengia  individualių projektų paraiškų vertinimų balų vidurkių suvestines ir teikia jas svarstyti ekspertų komisijai jos baigiamojo posėdžio metu.

50. Individualių projektų paraiškų vertinimų balų vidurkių suvestinėje nurodoma: pareiškėjas, projekto pavadinimas, bendras filmo biudžetas arba parengiamųjų darbų sąnaudos, prašoma suma, projektą vertinusių ekspertų vertinimo balų vidurkiai, kiti duomenys, kurie, ekspertų komisijos kuratoriaus manymu, gali turėti reikšmės priimant ekspertų komisijos sprendimą.

51. Individualių projektų paraiškų vertinimų balų vidurkių suvestinėje projektų paraiškos nurodomos iš eilės projektui skirtų balų vidurkių sumos mažėjimo tvarka.            

52. Poreikiui esant Lietuvos kino centras turi teisę suorganizuoti bendrą ekspertų komisijų susitikimą, išskyrus Kino kultūros sklaidos projektų vertinimo ekspertų komisiją, kurio metu būtų supažindinama su visomis Lietuvos kino centrui konkursui pateiktomis paraiškomis.

53. Baigiamasis (-ieji) ekspertų komisijos posėdis (-iai) laikomas (-i) teisėtu (-ais), jeigu jame (juose) dalyvauja (tiesiogiai ar nuotoliniu būdu) visi ekspertų komisijos nariai.

54. Ekspertų komisijos kuratorius per 5 darbo dienas po baigiamojo (-ųjų) ekspertų komisijos posėdžio (-ių) dienos Lietuvos kino centro direktoriui pateikia ekspertų komisijos rekomendacijas įforminantį ekspertų komisijos baigiamojo (-ųjų) posėdžio (-ių) protokolą (-us), prie kurio (-ių) pridedamos visų ekspertų komisijos narių užpildytos projektų vertinimo lentelės ir Individualių projektų paraiškų vertinimų balų vidurkių suvestinės. Ekspertų komisijos rekomendacijos įforminamos posėdžių protokolais. Ekspertų komisijos narių užpildytos projektų vertinimo lentelės ir Individualių projektų paraiškų vertinimų balų vidurkių suvestinės yra neatskiriamos protokolo dalys. Ekspertų komisijos baigiamojo posėdžio (-ių) protokole (-uose) turi būti įtraukiama ekspertų argumentacija dėl žemiausios vertinimo balų ribos rekomenduojamam finansavimui skirti, atsižvelgiant į atitinkamai komisijai nustatytą paskirstyti finansavimo apimtį atitinkamame konkurse, taip pat pagrindimas dėl tęstinio filmo gamybos projekto statuso projektui suteikimo.

 

III skirsnis. Nacionalinių filmų sklaidos užsienyje ir filmų platinimo projektų vertinimas

 

55. Nacionalinių filmų sklaidos užsienyje ir filmų platinimo projektų vertinimą atitinkamoje ekspertų komisijoje sudaro trys etapai:

55.1. susipažinimas su vertinimui perduotomis projektų paraiškomis;

55.2. ekspertų individualus projektų paraiškų vertinimas pildant nustatytos formos individualaus vertinimo lenteles;

55.3. ekspertų komisijos narių elektroninė apklausa, kurios metu svarstomos projektų vertinimo balų vidurkių suvestinės ir suformuluojamos ekspertų komisijos rekomendacijos dėl projekto finansavimo ir finansavimo sumų, ir projekto nefinansavimo.

56. Ekspertų komisijos narių elektroninė apklausa yra teisėta, jeigu joje dalyvauja du trečdaliai ekspertų komisijos narių. Nuo ekspertinio vertinimo nusišalinęs ekspertų komisijos narys paraiškų nevertina, o išvados formoje pažymi, kad nuo ekspertinio vertinimo nusišalina ir pateikia nusišalinimo motyvus. Jeigu nusišalinus vienam ekspertų komisijos nariui kitų dviejų ekspertų komisijos narių nuomonės dėl projekto vertinimo išsiskiria arba nusišalina daugiau nei vienas ekspertų komisijos narys, paraiškos vertinimas perduodamas Lietuvos kino centro direktoriaus sprendimu kitai ekspertų komisijai.

57. Ekspertų komisijos kuratorius per 3 darbo dienas po elektroninės apklausos pabaigos pateikia Lietuvos kino centro direktoriui ekspertų komisijos rekomendacijas įforminančius elektroninės apklausos rezultatus, prie kurių pridedami projektą vertinusių ekspertų komisijos narių  individualūs vertinimai ir šių individualių vertinimų suvestiniai duomenys.

 

IV skirsnis. Kino kultūros sklaidos projektų vertinimas

 

58. Kino kultūros sklaidos projektų paraiškų svarstymą ir vertinimą sudaro šie etapai:

58.1. ekspertų individualus paraiškų vertinimas;

58.2. tęstinių kino festivalių projektų pristatymų ekspertų komisijai posėdis;

58.3. susumuotų individualaus vertinimo duomenų svarstymas ekspertų komisijos posėdžio metu ir sprendimo dėl ekspertų komisijos siūlymo priėmimas.

59. Ekspertų komisijos kuratorius ekspertams elektroniniu būdu pateikia paraiškas individualiam jų įvertinimui ir nustato terminą, ne vėlesnį kaip 20 darbo dienų.

60. Ekspertas, vadovaudamasis šiais Nuostatais ir kitais teisės aktais bei turima kompetencija ir patirtimi, per ekspertų komisijos kuratoriaus nustatytą terminą įvertina visas jam pateiktas paraiškas, užpildo atitinkamos formos individualaus vertinimo lenteles, nurodo kiekvienam projektui siūlomą skirti lėšų sumą ir pateikia užpildytas individualaus vertinimo lenteles bei argumentuotus siūlymus dėl skiriamų lėšų sumų ekspertų komisijos kuratoriui.

61. Ekspertas, remdamasis Kino kultūros sklaidos projektų vertinimo prioritetų ir kriterijų balų aprašu ar Tęstinių kino festivalių projektų kokybinių vertinimo prioritetų ir kriterijų balų aprašu, jei vertinimo metu projektui neskiria maksimalaus balo pagal kriterijų aprašą, Kino kultūros sklaidos projektų individualioje lentelėje ar Tęstinių kino festivalių projektų individualaus vertinimo lentelėje turi parašyti komentarą, kodėl neatitiko kriterijaus/-ų. Ekspertui atitinkamą kriterijų vertinant aukščiausiu balu, jis turi parašyti komentarą tai pagrindžiant. Pareiškėjui raštiškai paprašius komentaro apie vertinimą, šioje lentelėje esantys komentarai bus anonimiškai paviešinti.

62. Ekspertų komisijos kuratorius, jam ekspertų pateiktose individualaus vertinimo lentelėse nurodytų duomenų atitiktį šiuose Nuostatuose ir kituose teisės aktuose nustatytiems reikalavimams patikrina ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo jų gavimo dienos. Nustatęs trūkumų, ekspertų komisijos kuratorius šiuos trūkumus elektroniniu būdu nurodo ekspertui ir nustato ne ilgesnį kaip 2 darbo dienų terminą jų pašalinimui. Ekspertui nepašalinus trūkumų per ekspertų komisijos kuratoriaus nustatytą terminą, ekspertų komisijos kuratorius nedelsiant Lietuvos kino centro dokumentų valdymo sistemoje raštu informuoja apie tai tiesioginį savo vadovą ir Lietuvos kino centro direktorių. Šios informacijos pagrindu atliekamas eksperto paslaugų tinkamumo vertinimas pagal pasirašytą paslaugų teikimo sutartį.

63. Ekspertų komisijos kuratorius organizuoja tęstinių kino festivalių projektų pristatymo posėdį.

64. Ekspertų komisijos kuratorius iki pirmojo ekspertų komisijos posėdžio parengia ekspertų tinkamai užpildytų ir pateiktų individualaus vertinimo lentelių suvestinę (toliau – Lentelių suvestinė) ir teikia ją svarstyti ekspertų komisijai jos posėdžio metu.

65. Lentelių suvestinėje nurodoma: pareiškėjas, projekto pavadinimas, prašoma ir visa projektui įgyvendinti reikalinga suma, kiekvieno projektą vertinusio eksperto vertinimo suvestiniai duomenys ir siūloma skirti suma, informacija apie nuo paraiškos vertinimo nusišalinusį (-ius) ekspertų komisijos narį (-ius), kiti duomenys, kurie, ekspertų komisijos kuratoriaus manymu, gali turėti reikšmės priimant ekspertų komisijos sprendimą.

66. Lentelių suvestinėje paraiškos nurodomos iš eilės paraiškai skirtų balų vidurkių sumos mažėjimo tvarka.

67. Ekspertų komisija posėdžio metu priima sprendimą dėl Lentelių suvestinėje nurodytų duomenų, atsižvelgiant į projektų pristatymus (aktualu tik tęstinių festivalių projektams), bei dėl projektų įgyvendinimui siūlomų skirti sumų. Ekspertų komisijos posėdžio (-ių) protokole (-uose) turi būti įtraukiama ekspertų argumentacija dėl žemiausios vertinimo balų ribos siūlomam finansavimui skirti, atsižvelgiant į atitinkamai komisijai nustatytą paskirstyti finansavimo apimtį atitinkamame konkurse.

68. Ekspertų komisija įvertina paraiškas ir priima sprendimą ne vėliau kaip per 20 darbo   dienų nuo tos dienos, kurią gavo paraiškas vertinimui iš ekspertų komisijos kuratoriaus.

69. Nusišalinęs ar nuo paraiškos vertinimo nušalintas ekspertų komisijos narys privalo tokios paraiškos svarstymo metu palikti posėdžių salę, kabinetą ar kitą patalpą ir pan., vykstant nuotoliniam posėdžiui – atsijungti nuo nuotolinio posėdžio ir pan.).

70. Ekspertų komisijos posėdžio metu ekspertų komisijos narys turi teisę teikti siūlymą dėl kito ekspertų komisijos nario nušalinimo nuo paraiškos svarstymo, jeigu yra pagrįstai manoma, kad kito ekspertų komisijos nario nušalinimas atitinka nešališkumo deklaracijoje nustatytus pagrindus. Pareiškus nušalinimą ekspertų komisijos pirmininkui ir posėdyje dalyvaujančių ekspertų komisijos narių balsams pasiskirsčius po lygiai, sprendimą dėl ekspertų komisijos pirmininko nušalinimo priima Lietuvos kino centro direktorius. Ekspertų komisijos narys, dėl kurio nušalinimo balsuojama, balsavime nedalyvauja. 

71. Ekspertų grupės posėdyje negalintis dalyvauti ekspertų grupės narys privalo apie tai nedelsdamas pranešti ekspertų komisijos kuratoriui. Posėdyje nedalyvaujančio ekspertų grupės nario šiuose Nuostatuose nustatyta tvarka užpildyta ir pateikta individualaus paraiškų vertinimo lentelė yra laikoma jo raštiška nuomone.

72. Nuo paraiškos (-ų) vertinimo nusišalinus daugiau nei pusei ekspertų komisijos narių, vykdomas ekspertų komisijos personalinės sudėties pakeitimas šių Nuostatų nustatyta tvarka.

73. Ekspertų komisijos sprendimai priimami posėdžiuose dalyvaujančių ekspertų komisijos narių paprasta balsų dauguma, įskaitant ekspertų komisijos nario balsą, kurio nuomonė pateikta raštu. Jei balsai pasiskirsto po lygiai, lemiamu laikomas ekspertų komisijos pirmininko balsas.

74. Ekspertų komisijos sprendimai įforminami posėdžių protokolais. Ekspertų komisijos narių užpildytos individualaus vertinimo lentelės ir šių lentelių suvestinė yra neatskiriamos protokolo dalys. Protokolą ir individualaus vertinimo lentelių suvestinę pasirašo ekspertų komisijos pirmininkas ir sekretorius, individualaus vertinimo lenteles – kiekvienas ekspertų komisijos narys individualiai.

 

V skirsnis. Filmo užbaigimo tvirtinimas

 

75. Filmo užbaigimo patvirtinimas vyksta elektroninės apklausos būdu.

76. Filmo užbaigimo patvirtinimą atitinkamoje ekspertų komisijoje sudaro trys etapai:

76.1. susipažinimas su filmo, kurio užbaigimas turi būti tvirtinamas, paraiška;

76.2. filmo peržiūra;

76.3. filmo užbaigimo patvirtinimas elektroniniu laišku.

77. Ekspertas turi patvirtinti filmo užbaigimą ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo informacijos apie filmo užbaigimo pateikimo.                                          

78. Ekspertas, peržiūrėjęs filmą, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo perdavimo jam dienos turi deklaruoti kilusį interesų konfliktą. Jeigu, susipažinęs su filmo paraiška, ekspertas deklaruoja interesų konfliktą, jis privalo nusišalinti nuo filmo užbaigimo patvirtinimo. Jeigu nusišalinus vienam ekspertų komisijos nariui kitų dviejų ekspertų komisijos narių nuomonės dėl filmo užbaigimo išsiskiria arba nusišalina daugiau nei vienas ekspertų komisijos narys, filmo užbaigimo tvirtinimas perduodamas Lietuvos kino centro direktoriaus sprendimu kitai kino projektų ekspertų vertinimo komisijai.

79. Ekspertų komisijos narių elektroninė apklausa dėl filmo užbaigimo patvirtinimo yra teisėta, jeigu joje dalyvauja du trečdaliai ekspertų komisijos narių. Nuo filmo užbaigimo patvirtinimo nusišalinęs ekspertų komisijos narys elektroninės apklausos metu atsiunčia pranešimą, kad nuo filmo užbaigimo patvirtinimo nusišalina ir nurodo nusišalinimo motyvus.

 

V SKYRIUS

EKSPERTŲ KOMISIJŲ DARBO APMOKĖJIMAS

 

80. Ekspertų komisijos narių paslaugos apmokamos vadovaujantis Įstatymų pagrindais sudarytų komisijų pirmininkų, jų pavaduotojų ir narių atlygio mokėjimo tvarkos aprašu, patvirtintu kultūros ministro 2019 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. ĮV-459 „Dėl Įstatymų pagrindais sudarytų komisijų pirmininkų, jų pavaduotojų ir narių atlygio mokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

81. Už dalyvavimą ekspertų komisijos veikloje nariams apmokama iš Lietuvos kino centrui skirtų valstybės biudžeto asignavimų.

82. Su ekspertų komisijos nariais sudaromos atlygintinų paslaugų teikimo sutartys, kurias Lietuvos kino centro vardu pasirašo direktorius arba jo įgaliotas atstovas.

83. Ekspertų komisijos sekretorius, vadovaudamasis posėdžių protokolais, elektroninėmis  apklausomis ir elektroniniais laiškais gautais patvirtinimais, tvarko ekspertų komisijos veiklos apskaitą, nurodydamas kiekvieno eksperto vertintų paraiškų skaičių, ir duomenis teikia apmokėjimui už ekspertų tinkamai atliktas paslaugas Lietuvos kino centro patarėjai (finansų apskaitai).

 

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

84. Ekspertų komisijų baigiamųjų posėdžių protokolai ir elektroninių apklausų rezultatai su priedais saugomi Lietuvos Respublikos dokumentų archyvų įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka ir terminais.

85. Asmens duomenys, gauti ekspertų komisijai vykdant savo funkcijas, tvarkomi vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų apsaugą ir tvarkymą.

86. Lietuvos kino centro direktoriaus sprendimai gali būti skundžiami Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo nustatyta tvarka ir terminais arba Lietuvos administracinių ginčų komisijai Lietuvos Respublikos ikiteisminio administracinių ginčų nagrinėjimo tvarkos įstatymo nustatyta tvarka, arba Vilniaus apygardos administraciniam teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka. 

 

___________________