LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2020 M. BIRŽELIO 17 D. ĮSAKYMO NR. V-1504 „DĖL ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ TEIKIMO ESANT LIETUVOS RESPUBLIKOS TERITORIJOJE PASKELBTAI VALSTYBĖS LYGIO EKSTREMALIAJAI SITUACIJAI ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2022 m. balandžio 1 d. Nr. V-683
Vilnius
1. P a k e i č i u Asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo esant Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtai valstybės lygio ekstremaliajai situacijai organizavimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. birželio 17 d. įsakymu Nr. V-1504 „Dėl Asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo esant Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtai valstybės lygio ekstremaliajai situacijai organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:
1.1. Pakeičiu 2.1.9.1.1 papunktį ir jį išdėstau taip:
„2.1.9.1.1. gavus neigiamą viruso SARS-CoV-2 tyrimo (tiriant PGR metodu) atsakymą iki perkėlimo likus ne daugiau kaip 72 val., jei pacientas neturi COVID-19 ligai būdingų simptomų ir neatitinka epidemiologinių COVID-19 kriterijų. Pacientas izoliuojamas ne mažiau, kaip 5 dienas nuo perkėlimo į slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninę ar socialinės globos įstaigą dienos;“.
1.2. Pakeičiu 2.1.9.1.2 papunktį ir jį išdėstau taip:
„2.1.9.1.2. jei serga besimptomės, lengvos ar vidutinio sunkumo formos COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir gali būti stebimas ir (ar) gydomas slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėje ar socialinės globos įstaigoje. Tokiu atveju perkeltas į slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninę ar socialinės globos įstaigą pacientas, jei jam diagnozuota besimptomės formos COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), izoliuojamas 5 dienas nuo ėminio, kurį ištyrus PGR metodu ar atlikus SARS-CoV-2 antigeno testą buvo aptiktas SARS-CoV-2 virusas, stacionarinėje ASPĮ paėmimo dienos, o jei jam diagnozuota lengvos ar vidutinio sunkumo formos COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) – 5 dienas nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) simptomų atsiradimo pradžios, jei pacientas nebekarščiuoja ne mažiau kaip pastarąsias 24 valandas, nevartodamas antipiretikų, ir susilpnėjo kiti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) simptomai. Atsižvelgiant į paciento sveikatos būklę, gydantis gydytojas gali nustatyti ilgesnį izoliacijos terminą;“.
1.3. Pakeičiu 2.6.1 papunktį ir jį išdėstau taip:
„2.6.1. pacientai pagal tai, ar jiems nėra pasireiškęs bent vienas COVID-19 ligai būdingas simptomas ir ar yra pasireiškęs bent vienas COVID-19 ligai būdingas simptomas, tačiau nenustatyta SARS-CoV-2 viruso RNR, suskirstomi į atskiras grupes (skirstymas atliekamas pagal palatas, skyrius ar pan.). Asmenys, atitinkantys epidemiologinius COVID-19 kriterijus yra priskiriami pacientų, kuriems yra pasireiškęs bent vienas COVID-19 ligai būdingas simptomas, grupei. Asmenys, atitinkantys epidemiologinius COVID-19 kriterijus, izoliuojami 5 dienas nuo paskutinės sąlyčio su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju dienos;“.
1.4. Pakeičiu 2.6.11.3 papunktį ir jį išdėstau taip:
1.5. Pakeičiu 9.2 papunktį ir jį išdėstau taip:
„9.2. ASPĮ pacientų atžvilgiu būtų laikomasi Infekcijų kontrolės reikalavimų. Pacientai ir jų lankytojai būdami ASPĮ privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (medicinines veido kaukes arba respiratorius). Nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių (medicininių veido kaukių arba respiratorių) leidžiama nedėvėti:
9.2.1. neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių (medicininių veido kaukių arba respiratorių) dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei;
9.2.2. kai nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių (medicininių veido kaukių arba respiratorių) neįmanoma dėvėti dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugos teikimo ypatumų šios paslaugos teikimo metu;