LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTRAS
Įsakymas
DĖL TEISINGUMO MINISTRO 2006 M. RUGSĖJO 26 D. ĮSAKYMO NR. 1R-295 „DĖL ANTSTOLIŲ DRAUSMĖS BYLŲ IŠKĖLIMO IR NAGRINĖJIMO TAISYKLIŲ IR ANTSTOLIŲ GARBĖS TEISMO VEIKLOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2024 m. liepos 5 d. Nr. 1R-203
Vilnius
1. Pakeičiu Antstolių drausmės bylų iškėlimo ir nagrinėjimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2006 m. rugsėjo 26 d. įsakymu Nr. 1R-295 „Dėl Antstolių drausmės bylų iškėlimo ir nagrinėjimo taisyklių ir Antstolių garbės teismo veiklos nuostatų patvirtinimo“:
1.1. Papildau 21 papunkčiu:
1.2. Papildau 4.8 papunkčiu :
1.3. Pakeičiu 5 punktą ir jį išdėstau taip:
1.4. Pakeičiu 6 punktą ir jį išdėstau taip:
1.5. Pakeičiu 15 punktą ir jį išdėstau taip:
„15. Antstolio drausmės byla turi būti išnagrinėta ne vėliau kaip per 30 dienų nuo jos iškėlimo dienos, išskyrus atvejus, kai šis terminas šių taisyklių 27 punkte nurodytais atvejais pratęsiamas, tačiau drausmės byla turi būti išnagrinėta ne vėliau kaip per 30 dienų nuo tos dienos, kurią išnyko aplinkybės, dėl kurių drausmės bylos išnagrinėjimo terminas buvo pratęstas.“
1.6. Pakeičiu 16 punktą ir jį išdėstau taip:
„16. Antstolis, kurio drausmės byla bus nagrinėjama, Lietuvos antstolių rūmai, Teisingumo ministerija ir kiti asmenys, turintys teisę dalyvauti Antstolių garbės teismo posėdyje, apie Antstolių garbės teismo posėdžio datą, laiką ir vietą informuojami šių taisyklių 17 punkte nustatyta tvarka ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki šio posėdžio dienos. Jei drausmės byla iškelta šių taisyklių 4.8 papunktyje nurodytu pagrindu, informacija apie posėdį antstoliui išsiunčiama registruotąja pašto siunta ne vėliau kaip prieš 10 darbo dienų iki Antstolių garbės teismo posėdžio dienos.“
1.7. Papildau 161 punktu:
„161. Antstoliui ir subjektui, iškėlusiam drausmės bylą, pasiūloma ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki Antstolių garbės teismo posėdžio dienos pateikti paaiškinimus ar turimus dokumentus, susijusius su iškelta drausmės byla. Jei drausmės byla iškelta šių taisyklių 4.8 papunktyje nurodytu pagrindu, antstoliui suteikiamas ne trumpesnis kaip 14 darbo dienų terminas šiems paaiškinimams ar dokumentams pateikti.“
1.8. Pakeičiu 17 punktą ir jį išdėstau taip:
„17. Antstoliui, jo atstovui, Lietuvos antstolių rūmams, Teisingumo ministerijai ir kitiems drausmės bylos dalyviams ar jų atstovams Antstolių garbės teismo pranešimai ir kiti dokumentai ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo jų parengimo ar gavimo dienos įteikiami pasirašytinai, išsiunčiami elektroniniu paštu arba registruotąja pašto siunta, jei šiose taisyklėse nenustatyta kitaip.“
1.9. Pakeičiu 27 punktą ir jį išdėstau taip:
„27. Drausmės bylos išnagrinėjimo terminas Antstolių garbės teismo motyvuotu sprendimu gali būti pratęstas:
27.1. kai antstolis negali dalyvauti Antstolių garbės teismo posėdyje dėl priežasčių, kurias Antstolių garbės teismas pripažįsta svarbiomis, ir nusprendžia, kad drausmės byla negalės būti tinkamai išnagrinėta nedalyvaujant antstoliui;
1.10. Pakeičiu 28 punktą ir jį išdėstau taip:
1.11. Pakeičiu 29 punktą ir jį išdėstau taip:
„29. Išklausęs posėdyje dalyvaujančius asmenis, Antstolių garbės teismas priima vieną iš Antstolių įstatymo 14 straipsnio 1 dalyje nurodytų sprendimų. Sprendimas priimamas uždarame pasitarime, jame dalyvauja tik Antstolių garbės teismo nariai. Sprendimą pasirašo visi priimant sprendimą dalyvavę šio teismo nariai. Antstolių garbės teismo narys, nesutikęs su sprendimu, turi teisę raštu išdėstyti savo atskirąją nuomonę, kuri pridedama prie drausmės bylos.“
1.12. Pakeičiu 32 punktą ir jį išdėstau taip:
„32. Antstoliui, kurio drausmės byla buvo nagrinėjama, jo atstovui, Teisingumo ministerijai, Lietuvos antstolių rūmų prezidiumui, kitiems asmenims, turintiems teisę skųsti Antstolių garbės teismo sprendimą, šis sprendimas ir Antstolių garbės teismo nario atskiroji nuomonė (jei buvo pateikta) įteikiami šių taisyklių 17 punkte nustatyta tvarka ir terminais. Jei Antstolių garbės teismas priima sprendimą dėl Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo 36 straipsnio 1 dalies 1, 2 ir 6 punktuose nurodytų poveikio priemonių (toliau – poveikio priemonės) taikymo, šis sprendimas ir Antstolių garbės teismo nario atskiroji nuomonė (jei buvo pateikta) antstoliui išsiunčiami registruotąja pašto siunta arba įteikiami pasirašytinai.“
1.13. Pakeičiu 34 punktą ir jį išdėstau taip:
„34. Pranešimai apie Antstolių įstatymo 14 straipsnio 1 dalies 4 ir 5 punktuose nurodytų Antstolių garbės teismo sprendimų įsiteisėjimą ne vėliau kaip kitą darbo dieną po šių sprendimų įsiteisėjimo dienos šių taisyklių 17 punkte nustatyta tvarka išsiunčiami antstoliui, jo atstovui, Teisingumo ministerijai ir Lietuvos antstolių rūmams. Informacija apie įsiteisėjusius Antstolių garbės teismo sprendimus dėl poveikio priemonių taikymo skelbiama Lietuvos antstolių rūmų interneto svetainėje Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo 41 straipsnyje nustatyta tvarka ir terminais.“
1.14. Pakeičiu 37 punktą ir jį išdėstau taip:
1.15. Pakeičiu 39 punktą ir jį išdėstau taip:
„39. Prašymas panaikinti drausminę nuobaudą nagrinėjamas Antstolių garbės teismo posėdyje dalyvaujant antstoliui, pateikusiam šį prašymą. Posėdyje gali dalyvauti Teisingumo ministerijos ir Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo atstovai. Apie Antstolių garbės teismo posėdžio datą, laiką ir vietą ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki šio posėdžio dienos šių taisyklių 17 punkte nustatyta tvarka informuojamas antstolis, kurio prašymas bus nagrinėjamas, Teisingumo ministerija ir Lietuvos antstolių rūmai.“
1.16. Pakeičiu 41 punktą ir jį išdėstau taip:
„41. Išnagrinėjęs surinktą medžiagą, susijusią su antstolio prašymu panaikinti drausminę nuobaudą nepasibaigus jos galiojimo terminui, išklausęs prašymą pateikusį antstolį, kitus posėdyje dalyvaujančius asmenis, Antstolių garbės teismas sprendimą priima uždarame pasitarime. Pasitarime dalyvauja tik Antstolių garbės teismo nariai. Antstolių garbės teismo sprendimas prašymą pateikusiam asmeniui, Teisingumo ministerijai ir Lietuvos antstolių rūmams įteikiamas šių taisyklių 17 punkte nustatyta tvarka ir terminais.“