NERINGOS SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL Neringos savivaldybės NEVYRIAUSYBINIŲ ORGANIZACIJŲ TARYBOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO
2020 m. balandžio 9 d. Nr. T1-62
Neringa
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 6 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi ir Lietuvos Respublikos nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymo Nr. XII-717 pakeitimo įstatymo 2 straipsnio 4 dalimi, Neringos savivaldybės taryba nusprendžia:
2. Panaikinti Neringos savivaldybės tarybos 2014 m. rugsėjo 25 d. sprendimą Nr. T-128 „Dėl Neringos savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybos nuostatų patvirtinimo“.
PATVIRTINTA
Neringos savivaldybės tarybos
2020 m. balandžio 9 d.
sprendimu Nr. T1-62
NERINGOS SAVIVALDYBĖS NEVYRIAUSYBINIŲ ORGANIZACIJŲ TARYBOS NUOSTATAI
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Neringos savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybos nuostatai reglamentuoja Neringos savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybos funkcijas, teises ir darbo organizavimą.
2. Nevyriausybinė organizacija (toliau – NVO) – nuo valstybės ar savivaldybės institucijų ir įstaigų valdymo nepriklausomas savanoriškumo pagrindais įsteigtas visuomenės ar jos grupės naudai veikiantis viešasis juridinis asmuo, kurio tikslas nėra politinės valdžios siekimas arba įgyvendinti vien tik religinius tikslus.
4. NVO tarybos sudėtį ir nuostatus tvirtina, keičia, pildo Neringos savivaldybės (toliau – savivaldybė) taryba.
5. NVO taryba savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, savivaldybės tarybos sprendimais, kitais teisės aktais ir šiais nuostatais. NVO tarybą techniškai aptarnauja savivaldybės administracija.
II SKYRIUS
NVO TARYBOS VEIKLOS TIKSLAS IR FUNKCIJOS
7. NVO tarybos veiklos tikslas – stiprinti bendradarbiavimą tarp savivaldybės institucijų, įstaigų ir nevyriausybinių organizacijų.
8. Siekdama įgyvendinti savo veiklos tikslą, NVO taryba vykdo šias funkcijas:
8.1. dalyvauja rengiant savivaldybės institucijų ir įstaigų teisės aktų, susijusių su NVO plėtra, projektus; analizuoja, stebi ir vertina savivaldybės teisės aktus, turinčius įtakos NVO padėčiai savivaldybėje;
8.2. teikia savivaldybės tarybai, savivaldybės tarybos komitetams, savivaldybės administracijai siūlymus dėl savivaldybės prioritetų, susijusių su NVO palankios aplinkos savivaldybėje kūrimu, nustatymo ir NVO aktualių klausimų sprendimo, teritorijoje veikiančių NVO stiprinimo;
8.3. dalyvauja savivaldybės institucijoms ir įstaigoms atliekant analizę dėl savivaldybės administruojamų viešųjų paslaugų teikimo ir teikia pasiūlymus dėl viešųjų paslaugų teikimo;
III SKYRIUS
NVO TARYBOS TEISĖS
9. NVO taryba turi teisę:
9.1. dalyvauti savivaldybės tarybos, savivaldybės administracijos struktūrinių padalinių posėdžiuose, kuriuose svarstomi su NVO susiję klausimai;
9.2. gauti iš valstybės ir savivaldybės administracijos padalinių, skyrių, kitų įstaigų bei organizacijų informaciją ir dokumentus, kurių reikia NVO tarybos veiklai;
9.4. kviesti į savo posėdžius valstybės ir savivaldybės institucijų ir įstaigų, NVO organizacijų ir kitų įstaigų atstovus, nepriklausomus ekspertus;
IV SKYRIUS
NVO TARYBOS SUDARYMAS IR DARBO ORGANIZAVIMAS
10. NVO tarybą iš 10 narių 2 metų laikotarpiui tvirtina savivaldybės taryba. NVO taryba sudaroma pariteto principu: pusė narių atstovauja savivaldybės institucijoms ir įstaigoms, kita pusė – NVO, veikiančioms savivaldybės teritorijoje.
11. NVO tarybos narių atranka organizuojama tokia tvarka:
11.1 Kiekviena NVO (turinti juridinį statusą ir veikianti) į NVO tarybos sudėtį raštu (nurodomas siūlomo asmens vardas, pavardė, kontaktai, pareigos organizacijoje, organizacijos nuostatų kopija), kurį pasirašo organizacijos vadovas, gali siūlyti vieną atstovą. Esant daugiau siūlomų asmenų, nei yra kvotų, deleguoti asmenys susirinkimo metu (organizuoja savivaldybės administracijos paskirtas atsakingas specialistas) paprasta balsų dauguma išrenka penkis atstovus;
12. Savivaldybės administracijos paskirtas atsakingas specialistas renka informaciją apie deleguojamus asmenis .
13. NVO tarybos pirmininką ir pirmininko pavaduotoją vienų metų kadencijai iš savivaldybės NVO tarybos narių visų jos narių balsų dauguma slaptu balsavimu renka pirmojo NVO tarybos posėdžio metu. Pirmininku išrinkus savivaldybės institucijos atstovą, pavaduotoju turi būti išrinktas NVO atstovas ir atvirkščiai. Pirmąjį naujos kadencijos NVO tarybos posėdį organizuoja savivaldybės administracija per 30 d. nuo NVO tarybos sudėties patvirtinimo.
14. NVO tarybos nario įgaliojimai nutrūksta, jeigu:
16. NVO tarybos posėdžius inicijuoja ir veda NVO tarybos pirmininkas, jo nesant – pavaduotojas. Inicijuoti posėdį gali ir NVO tarybos nariai.
17. Kiekvienas NVO tarybos narys turi teisę siūlyti klausimus posėdžiui, iš anksto informavęs apie tai pirmininką.
18. NVO tarybos posėdžius savivaldybės administracijos suteiktose patalpose organizuoja ir protokoluoja savivaldybės administracijos direktoriaus paskirtas savivaldybės administracijos specialistas.
21. NVO tarybos narys, negalintis dalyvauti posėdyje, turi teisę išreikšti savo nuomonę, t. y. balsuoti elektroniniu paštu. Sprendimai priimami, kai jiems pritaria daugiau kaip pusė narių. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia pirmininkaujančio asmens balsas.
V SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS