Lietuvos Respublikos Vyriausybė
nutarimas
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2014 M. SAUSIO 15 D. NUTARIMO NR. 42 „DĖL NACIONALINĖS VYSTOMOJO BENDRADARBIAVIMO KOMISIJOS SUDARYMO IR JOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2017 m. gegužės 31 d. Nr. 396
Vilnius
1. Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. sausio 15 d. nutarimą Nr. 42 „Dėl Nacionalinės vystomojo bendradarbiavimo komisijos sudarymo ir jos nuostatų patvirtinimo“ ir jį išdėstyti nauja redakcija:
„LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
nutarimas
Dėl NACIONALINĖS VYSTOMOJO BENDRADARBIAVIMO KOMISIJOS SUDARYMO IR JOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos įstatymo 7 straipsnio 9 dalimi ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės įstatymo 22 straipsnio 15 punktu, 27 straipsnio 1, 4 ir 5 dalimis, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
1. Sudaryti šią Nacionalinę vystomojo bendradarbiavimo komisiją (toliau – Komisija):
užsienio reikalų viceministras (Komisijos pirmininkas);
Lietuvos Respublikos finansų ministerijos atstovas (Komisijos pirmininko pavaduotojas);
asociacijos LITDEA atstovas;
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos atstovas;
Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos atstovas;
Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos atstovas;
Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos atstovas;
Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovas;
Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos atstovas;
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos atstovas;
Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos atstovas;
Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos atstovas;
Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos atstovas;
Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos atstovas;
Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos atstovas;
Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos atstovas;
Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos atstovas;
Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovas;
Lietuvos statistikos departamento atstovas;
Lietuvos verslą vienijančių organizacijų atstovas;
Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos atstovas;
Nacionalinės nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platformos atstovas;
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovas;
viešosios įstaigos Centrinės projektų valdymo agentūros atstovas.
2. Pavesti užsienio reikalų ministrui patvirtinti personalinę Komisijos (narių ir jų pakaitinių narių) sudėtį.
2. Pasiūlyti Lietuvos verslą vienijančioms organizacijoms deleguoti atstovą į Nacionalinę vystomojo bendradarbiavimo komisiją ir jo pakaitinį narį ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo šio nutarimo įsigaliojimo.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2014 m. sausio 15 d. nutarimu Nr. 42
(Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2017 m. gegužės 31 d. nutarimo Nr. 396
redakcija)
nacionalinės vystoMOJO BENDRADARBIAVIMO komisijos nuostatai
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Nacionalinės vystomojo bendradarbiavimo komisijos nuostatai (toliau – Nuostatai) nustato Nacionalinės vystomojo bendradarbiavimo komisijos (toliau – Komisija) teises ir darbo organizavimo tvarką.
2. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Europos Sąjungos teisės aktais, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, Lietuvos Respublikos vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos įstatymu (toliau – Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos įstatymas), kitais Lietuvos Respublikos įstatymais ir Lietuvos Respublikos Seimo priimtais teisės aktais, Lietuvos Respublikos Prezidento dekretais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko potvarkiais, susijusiais strateginio planavimo dokumentais, kitais teisės aktais ir Nuostatais.
II SKYRIUS
Komisijos teisės
4. Komisija, atlikdama funkcijas, nustatytas Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos įstatyme, turi teisę:
4.1. pasitelkti ministerijų ir kitų valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų, mokslo įstaigų, nevyriausybinių ir verslą vienijančių organizacijų atstovus Komisijos sprendžiamiems klausimams nagrinėti, prireikus – sudaryti laikinąsias ar nuolatines darbo grupes;
III SKYRIUS
KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS
5. Komisijos veiklos forma yra posėdžiai. Juos prireikus, bet ne rečiau kaip kartą per pusę metų, kviečia, jų vietą ir laiką nustato ir jiems pirmininkauja Komisijos pirmininkas, o jo nesant – Komisijos pirmininko pavaduotojas. Komisijos posėdis taip pat kviečiamas, jeigu tokį prašymą Komisijos pirmininkui raštu pateikia ne mažiau kaip ketvirtadalis Komisijos narių, o jų nesant – jų pakaitinių narių.
6. Komisijos darbui vadovauja Komisijos pirmininkas, o jo nesant – Komisijos pirmininko pavaduotojas.
7. Komisijos pirmininkas:
7.3. atstovauja Komisijai valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose ir organizacijose arba įgalioja jai atstovauti Komisijos narius;
8. Užsienio reikalų ministras skiria Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos atstovą Komisijos sekretoriumi. Komisijos sekretorius nėra Komisijos narys.
9. Komisijos sekretorius:
9.1. rengia posėdžio darbotvarkę, visą posėdžiui reikiamą medžiagą ir derina jas su Komisijos pirmininku, o jo nesant – Komisijos pirmininko pavaduotoju;
9.2. ne vėliau kaip prieš 7 dienas iki Komisijos posėdžio praneša Komisijos nariams, o jų nesant – jų pakaitiniams nariams posėdžio vietą ir laiką, pateikia jiems posėdžio medžiagą;
10. Komisijos narių, o jų nesant – jų pakaitinių narių siūlymu ir Komisijos pirmininko, o jo nesant – Komisijos pirmininko pavaduotojo pritarimu į parengtą darbotvarkę gali būti įtraukiama papildomų klausimų.
11. Komisijos nariui negalint dalyvauti posėdyje ir apie tai iš anksto informavus Komisijos sekretorių, jį pavaduoja pakaitinis Komisijos narys, kuris per tą posėdį įgyja visas Komisijos nario teises. Komisijos posėdžiai laikomi teisėtais, jeigu juose dalyvauja daugiau kaip pusė Komisijos narių, o jų nesant – jų pakaitinių narių. Komisijos sprendimai priimami posėdyje dalyvavusių Komisijos narių, o jų nesant – jų pakaitinių narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia Komisijos posėdžio pirmininko balsas.
12. Komisijos posėdžių sprendimai įforminami protokolu. Protokolą pasirašo Komisijos posėdžio pirmininkas ir Komisijos sekretorius. Protokolo kopija siunčiama Komisijos nariams, o jų nesant – jų pakaitiniams nariams ir suinteresuotoms institucijoms.