isgyaz13

 

PAKRUOJO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL PRITARIMO PAKRUOJO RAJONO SAVIVALDYBĖS NARKOTIKŲ KONTROLĖS KOMISIJOS 2017 METŲ VEIKLOS ATASKAITAI

 

2018 m. balandžio 26 d. Nr. T-119

Pakruojis

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 4 dalimi, Pakruojo rajono savivaldybės tarybos 2013 m. kovo 21 d. sprendimu Nr. T-75 ,,Dėl Pakruojo rajono savivaldybės narkotikų kontrolės komisijos nuostatų patvirtinimo“ patvirtintų Pakruojo rajono savivaldybės narkotikų kontrolės komisijos nuostatų 13 punktu, Pakruojo rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

Pritarti Pakruojo rajono savivaldybės narkotikų kontrolės komisijos 2017 metų veiklos ataskaitai (pridedama).

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                  Saulius Gegieckas                                                                                                   

                     

 

 

 

 

 


 

 

                                 PRITARTA  

                                                                         Pakruojo rajono savivaldybės tarybos

                                                                                    2018 m. balandžio 26 d. sprendimu Nr. T-119  

 

 

PAKRUOJO RAJONO SAVIVALDYBĖS NARKOTIKŲ KONTROLĖS KOMISIJOS

2017 METŲ VEIKLOS ATASKAITA

 

          Pakruojo rajono savivaldybės narkotikų kontrolė komisija (toliau – Komisija) sudaryta iš 12 savivaldybės ir valstybės institucijų bei įstaigų atstovų (2016 m. birželio 30 d. Pakruojo rajono savivaldybės tarybos sprendimas Nr. T-215 „Dėl Pakruojo rajono savivaldybės narkotikų kontrolės komisijos sudarymo“ ir 2016 m. rugsėjo 29 d. Pakruojo rajono savivaldybės tarybos sprendimas Nr. T-273 „Dėl Pakruojo rajono savivaldybės tarybos 2016 m. birželio 30 d. sprendimo Nr. T-215 „Dėl Pakruojo rajono savivaldybės narkotikų kontrolės komisijos sudarymo“ pakeitimo“). Komisiją sudaro įvairių sričių atstovai: Pakruojo rajono savivaldybės, administracijos, Vaiko teisių apsaugos, Socialinės rūpybos, Švietimo skyrių, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pakruojo rajono Policijos komisariato, Pakruojo rajono pirminės sveikatos priežiūros centro, Pakruojo nestacionarių socialinių paslaugų centro, Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, Šiaulių apygardos probacijos tarnybos Pakruojo skyriaus ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento Pakruojo skyriaus. Komisijos uždavinys – vykdant valstybės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos politiką, koordinuoti narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos veiksmus savivaldybės teritorijoje.

2017 m. Komisija svarbiems ir aktualiems klausimams spręsti organizavo 2 posėdžius ir 2 diskusijas, susipažinta su Komisijos nuostatais, su Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento naujienomis, su esama prevencinės veikos situacija rajone, diskutuota apie efektyvesnes visuomenės informavimo galimybes, bendradarbiauta organizuojant prevencinius renginius bei dalyvauta juose.

2017 m. patvirtintas Pakruojo rajono savivaldybės narkotikų kontrolės komisijos 2017–2019 m. veiklos planas. Įgyvendinant plano priemones 2017 m. įvykdyta:

Eil. Nr.

Plano priemonės

Įgyvendinimas

1.

Rinkti, kaupti ir analizuoti informaciją, susijusią su narkotinių ir psichotropinių medžiagų įsigijimu, laikymu, prekyba, gaminimu, prevencija, gydymu, reabilitacija ir kt.

Rinkta, kaupta ir analizuota informacija, susijusi su narkotinių, psichotropinių ir kitų psichiką veikiančių medžiagų įsigijimu, laikymu, prekyba, gaminimu ir prevencija.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pakruojo rajono policijos komisariato duomenimis:

Pradėti ikiteisminiai tyrimai:

Už rūkymą vietose, kuriose draudžiama tai daryti 2015 m. – 2, 2016 m. – 1 ir 2017 m. – 0.

Už tabako gaminių ar susijusių gaminių nupirkimą ar kitokį perdavimą nepilnamečiui 2015 m. – 0; 2016 m. – 4 ir 2017 m. – 2.

Už neteisėtą narkotinių ar psichotropinių medžiagų įsigijimą ar laikymą nedideliais kiekiais arba narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimą be gydytojo paskyrimo 2015 m. – 3; 2016 m. – 14 ir 2017 m. – 7.

Už neteisėtą opijinių aguonų, kanapių ar kokamedžių auginimą 2015 m. – 1; 2016 m. – 0 ir 2017 m. – 2.

Administracinės nuobaudos:

Už alkoholinių gėrimų vartojimą viešoje vietoje 2015 m. – 584, 2016 m. – 378 ir 2017 m. – 190.

Užregistruotos nusikalstamos veikos, susijusios su narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis  2015 m. – 3, 2016 m. – 4 ir 2017 m. – 4.

Asmenims iki aštuoniolikos metų už alkoholinių gėrimų vartojimą ar jų turėjimą 2015 m. – 39, 2016 m. – 46 ir 2017 m. – 53.

Už alkoholinių gėrimų nupirkimą ar kitokį perdavimą nepilnamečiui, nepilnamečio nugirdymą 2015 m. – 19, 2016 m. – 17 ir 2017 m. – 27.

Už prekybos alkoholiniais gėrimais taisyklių pažeidimą 2015 m. – 2, 2016 m. – 0 ir 2017 m. – 0.

Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras 2017 m. vykdė stebėseną dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų prevencijos.

Komisija analizavo Lietuvos Respublikos Seimo Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimus, kuriais siekiama mažinti alkoholinių gėrimų prieinamumą ir vartojimą, susipažinta su Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikalstamumo biuro kvietimu teikti paraiškas 2017 m. finansavimui gauti (informacija išplatinta rajono jaunimo organizacijoms, Pakruojo atviram jaunimo centrui, atviroms jaunimo erdvėms ir Jaunimo reikalų tarybai), susipažinta su narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento leidiniu „Metinis pranešimas 2017“, su atnaujinta interneto svetaine www.nerukysiu.lt.

2.

Rengti psichoaktyvių medžiagų kontrolės ir prevencijos aktualijas aptariančius posėdžius.

Suorganizuoti 2 Komisijos posėdžiai ir 2 diskusijos. Bendradarbiauta ir dalintasi aktualia informacija el. paštu.  

 

3.

Rengti psichoaktyvių medžiagų vartojimo, prevencijos ir sveikos gyvensenos propagavimo projektus

Komisijos nariai, bendradarbiaudami su Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru, inicijavo ir padėjo įgyvendinti sveikatinimo projektus:

2017 m. rugsėjo – gruodžio mėn. įgyvendino projektą „Bendraukime sveikatos kalba“. Pagrindinis projekto tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo saviraišką, socializaciją ir fizinį aktyvumą bendradarbiaujant su nevyriausybinėmis organizacijomis. Buvo bendradarbiaujama su Radviliškio ir Pasvalio rajonuose veikiančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis bei Pakruojo rajono jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“. Projekto metu vaikai ir jaunimas lavino savo plaukimo įgūdžius Pasvalio baseine, sportavo Radviliškyje, į Pakruojį buvo atvykę Radviliškio, Pasvalio vaikai ir jaunimas susipažinti su skirtingomis sporto šakomis. 2017-11-25 d. suorganizuotas rajono moksleivių sąskrydis „Mozaika 2017“. Sąskrydyje dalyvavo vaikai ir jaunimas iš 7 rajono ugdymo įstaigų (Linkuvos, Pakruojo „Atžalyno“ ir Žeimelio gimnazijų, Pakruojo „Žemynos“, Lygumų, Rozalimo, Balsių pagrindinių mokyklų), Pakruojo atviro jaunimo centro ir Pasvalio kultūros centro Pajiešmenių skyriaus pučiamųjų instrumentų orkestro (TIBI-DIBI-DACH) atstovai. Vyko naudingos ir turiningos sveikatinimo bei pilietiškumo ir savanorystės skatinimo veiklos: paskaita „Sveikatą stiprinantis fizinis aktyvumas: kaip ir kiek judėti; susitikimas „Tikroji savanorystės prasmė. Vietinė ir tarptautinė savanorystė“; susitikimas su  projekto „Misija Sibiras‘17“ dalyviu Liudu Šiukšteriu; diskusija „Veiksminga mokinių savivalda“; susitikimas „Savanorystės galimybės įstaigose ir organizacijose „Priimk savanorį“; Mokomieji ir patyriminiai žaidimai; Smagūs ir energingi sporto užsiėmimai. Projekte dalyvavo 500 vaikų ir jaunimo. Į projektinę veiklą buvo įtraukti vaikai ir jaunimas, turintis specialiųjų ugdymo poreikių ir priklausantis socialinės rizikos šeimoms;

2017 m. balandžio mėnesį įgyvendintas projektas „Į pavasarį su sportu“. Jo metu Pakruojo „Žemynos“, Šukionių J. Noreikos, Degesių bei Balsių pagrindinių mokyklų 8 klasių mokiniai per kūno kultūros pamokas sportavo sporto klube „Extreme gym“;  

2017 m. pavasarį įgyvendintas projektas „Olimpiniai vėjai“, kuris skatino vaikų ir jaunimo fizinį lavinimą. Vaikai ir jaunimas iš įvairių ugdymo įstaigų dalyvavo įvairiuose fizinio užimtumo treniruotėse, susipažino su įvairiomis sporto šakomis: sunkumų kilnojimu, imtynėmis, futbolu, lengvąja atletika. Šiame projekte dalyvavo beveik 100 rajono moksleivių.

2017 m. iniciatyvinė grupė įgyvendino projektą „Vėjo gūsis“. Projekto tikslas – stiprinti jaunuolių motyvaciją siekti savo tikslų. Projekto dalyviai 13-14 metų jaunuoliai, besimokantys Pakruojo „Žemynos“ pagrindinėje mokykloje (daugiau informacijos galima rasti 2017 m. birželio 3 d. rajoniniame laikraštyje „Auksinė varpa“ Nr. 44(8511).

4.

Įgyvendinti mokyklose Alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijos programas

2017 m. patvirtinta Vaikų ir jaunimo nusikalstamumo mažinimo programa (programos vykdytojas - VšĮ Pakruojo vaikų ir jaunimo klubas prie Pakruojo rajono policijos komisariato), kuriai skirta iš savivaldybės biudžeto lėšų 4000 Eur. Komisijos nariai bendradarbiavo įgyvendinant renginius ir dalyvavo juose. Suorganizuoti įvairūs renginiai: 2017-03-17 įvyko teisinių žinių konkursas „Temidė“; 2017-03-31 suorganizuota ekskursiją į Lietuvos policijos mokyklą Kaune; 2017-04-08 ir 2017-10-21,22 dienomis savanoriauta akcijoje „Maisto bankas“; gegužės mėn. suorganizuota akcija „Rūkai – save žudai“, 2017-05-13 suorganizuota ekskursija į Raudondvarį; 2017-07-10 –16 dienomis drąsiausia klubo narė vyko į Medininkų k., Vilniaus r. sav., Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos Pasieniečių mokykloje organizuotą vaikų vasaros poilsio stovyklą; 2017 m. savanoriai kartu su Pakruojo rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūne vyko žymėti vertingus daiktus skirtingose Pakruojo rajono seniūnijose; 2017-07-22 dalyvauta  Pakruojo rajono jaunimo organizacijų sąskrydyje „Pažinimo sala“ ir pristatytos prevencinės priemonės; 2017-07-29 Klovainių miestelio šventės metu klubo nariai pristatė stendą su prevencinėmis priemonėmis; 2017-08-25 dalyvauta jaunimo kūrybinėse dirbtuvėse (pagaminta interaktyvi instaliacija);  2018-08-26 dalyvauta miesto šventėje „Žiemgališkas Pakruojis“ ir pristatyta policijos klubo veikla; 2017-08-28 ir 29 dienomis organizuota edukacinė ekskursija į Klaipėdą; 2017-09-09 dalyvauta pirmosiose liaudiškų žaidimų varžybose „ETNO“ Aleksandro Stulginskio universitete; 2017-09-04 – 8 dienomis prie mokyklų vyko akcija eismo saugumui užtikrinti, buvo dalinami atšvaitai; 2017-09-22 bendradarbiauta organizuojant judrumo savaitės renginius – išdalinti atšvaitai, savanoriauta renginiuose; 2017-10-10 suorganizuota vienos dienos jaunųjų policijos rėmėjų stovykla Naisiuose; 2017-10-10 dalyvauta protų mūšyje savivaldos dienai paminėti; 2017-10-25 dalyvauta protų mūšyje Europos Sąjungos tematika; 2017-11-03 suorganizuota vakaronė su Pakruojo atviru jaunimo centru; 2017-12-05 suorganizuotas sportinis / prevencinis renginys „Bendraukim ir bendradarbiaukim“; 2017-12-28 suorganizuotas baigiamasis metų Kalėdinis renginys, pristatyta policijos klubo veikla, įteiktos padėkos aktyviausiems nariams. Programos veiklose dalyvavo VšĮ Pakruojo vaikų ir jaunimo klubo prie Pakruojo rajono policijos komisariato nariai, moksleiviai ir mažiau galimybių turintis jaunimas. 

Šiaulių apygardos probacijos tarnybos Pakruojo skyrius siekdamas skatinti prižiūrimuosius atsisakyti psichiką veikiančių medžiagų vartojimo bei informuoti juos apie priklausomybių žalą 2017-03-18 organizavo AA grupės ,,Šulinys“ atvirą susirinkimą, kuriame dalyvavo 7 priežiūroje esantys asmenys.  2017-03-24 suorganizuotas susitikimas su Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro sveikatos stiprinimo specialistu, kuriame dalyvavo 9 priežiūroje esantys asmenys. 2017-11-10 kartu su Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro sveikatos stiprinimo specialistu suorganizuotas susitikimas-diskusija apie priklausomybių žalą, dalyvavo 7 priežiūroje esantys asmenys. Užtikrinant pakartotinio nusikalstamumo prevenciją, nustatant dažno alkoholio vartojimo atvejus, sprendžiant alkoholio, konfliktinio bendravimo problemas bei užtikrinat nepilnamečių vaikų, gyvenančių smurtaujančiose šeimose, teisę į emocinę ir psichologinę gerovę, 2017-02-13 ir 2017-02-25 suorganizuotos prevencinės priemonės, aplankytos 23 šeimos, joms įteikti lankstinukai apie alkoholio, smurtinio elgesio žalą bei kontaktai ir galimybės, kur jie tokias problemas gali bandyti spręsti. 2017-04-05 – 25 dienomis suorganizuota prevencinė priemonė kartu su bendruomenės pareigūne, kurios metu aplankyta 14 priežiūroje esančių asmenų, teistų už smurtą artimoje aplinkoje būnant apsvaigus nuo alkoholio. 2017-11-07 ir 2017-11-14 suorganizuotos analogiškos prevencinės priemonės,  aplankyta 30 priežiūroje esančių asmenų. 2017-11-17 organizuota baigiamoji diskusija ,,Tik nepakantumas smurtui gali nugalėti smurtą“, kurioje dalyvavo 8 asmenys. 2017 m. Probacijos skyrius vykdė elgesį keičiančias programas ,,EPP“; ,,Tu ir aš“ bei ,,Jaunimas ir psichoaktyvios medžiagos“ – programose dalyvavo 56 priežiūroje esantys asmenys, iš jų pilnai išklausė 42 asmenys ir tai sudarė 75% dalyvių.

Į rajono ugdymo įstaigų bendruosius ugdymo planus integruojamos ir įgyvendinamos šios programos:

Alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijos programa (patvirtinta Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2006 m. kovo 17 d. įsakymu Nr. ISAK-494 „Dėl Alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijos programos patvirtinimo“);

Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendroji programa (patvirtinta Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2016 m. spalio 25 d. įsakymu Nr. V-941 „Dėl sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendrosios programos patvirtinimo“;

Ugdymo karjerai programa (patvirtinta Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2014 m. sausio 15 d. įsakymu Nr. V-72 „Dėl Ugdymo karjerai programos patvirtinimo“).

5.

Supažindinti mokyklos bendruomenę, tėvelius su teisės aktais, kurie numato atsakomybę už psichoaktyvių medžiagų vartojimą, platinimą

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pakruojo rajono Policijos komisariato atstovai organizavo susitikimus su mokyklų bendruomenėmis 11 rajono ugdymo įstaigų. Susitikimų dalyviai supažindinti su policijos profesija, rūkymo, smurto artimoje aplinkoje, alkoholio ir psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencija, aptarti saugaus eismo klausimai. Tėveliai aktualiais prevenciniais klausimais informuoti per el. dienynus.  Bendruomenės pareigūnė Vaiko gerovės komisijos posėdžiuose teikė aktualią informaciją.

6.

Supažindinti rajono gyventojus su teisės aktais, kurie numato atsakomybę už psichoaktyvių medžiagų vartojimą, platinimą

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pakruojo rajono Policijos komisariato bendruomenės pareigūnė organizavo 8 susitikimus 8 seniūnijose. Susitikimuose aptarti gyventojams aktualūs nusikaltimų prevencijos ir saugumo klausimai. Dalyviai supažindinti su teisės aktais, kurie numato atsakomybę už psichoaktyvių medžiagų vartojimą, platinimą.

7.

Teikti informaciją žiniasklaidai ir Savivaldybės interneto svetainėje, ugdymo ir socialinių paslaugų įstaigų puslapiuose narkomanijos ir psichotropinių medžiagų kontrolės temomis.

Skatindama efektyvesnį informavimą narkomanijos ir psichotropinių medžiagų kontrolės temomis, Komisija bendradarbiavo su Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru ir Pakruojo rajono savivaldybės administracijos savivaldybės gydytoju. 2017 m. informacija narkomanijos ir psichotropinių medžiagų kontrolės temomis buvo teikiama Pakruojo rajono ugdymo įstaigose (paskelbti straipsniai apie narkotikų žalą žmogaus sveikatai, statistiniai duomenys, apie mirčių atvejus, dėl narkotinių medžiagų vartojimo). Taip pat pristatyti pranešimai pedagogams, kaip pažinti asmenį, kuris galimai vartojo psichotropinių medžiagų. Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras parengė straipsnį savivaldybės puslapyje www.pakruojis.lt bei rajoninėje spaudoje „Rūkai - save žudai“

(http://www.pakruojis.lt/index.php?611161584). Informacija apie vykstančias akcijas ir psichotropinių medžiagų vartojimo temomis buvo viešinama ir Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro socialiniame tinkle „Facebook“.

Per 2017 metus mokyklinio amžiaus vaikams ir jaunimui sveikatos stiprinimui buvo parengtas 241 stendas, parašytas 241straipsnis, išleistos 78 brošiūros bei 1658 lankstinukai 62 temomis, parengti du reportažai (Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro duomenimis). Temos buvo aktualios jaunimui, skatinančios stiprinti sveikatą, rinktis sveiką gyvenimo būdą ir elgtis pavyzdingai.

Pakruojo rajono ugdymo įstaigose visuomenės sveikatos paslaugas teikė mokyklų visuomenės sveikatos specialistai. Tikslas – padėti mokiniams saugoti ir stiprinti sveikatą organizuojant ir įgyvendinant priemones, susijusias su ligų ir traumų profilaktika. Sveikatos priežiūros mokyklose uždaviniai: užtikrinti sveikatos priežiūros kokybę kuriant sveiką aplinką mokyklose, stiprinant mokinių sveikatą, šalinant rizikos veiksnius, galinčius sukelti ligas; formuoti teisingą mokinių požiūrį į savo sveikatą ir ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius; numatyti priemones ligoms ankstyvuoju laikotarpiu įtarti ir užkirsti joms kelią; suteikti pirmąją pagalbą pavojingų būklių, traumų, nelaimingų atsitikimų ar apsinuodijimų atvejais.

Pakruojo rajono savivaldybės svetainėje www.pakruojis.lt veikia skiltis – Sveikata, kurioje skelbiama informacija apie sveikatą, apie Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro veiklą, apie stebėsenos rodiklius, atliktus tyrimus, sveikatinimą ir organizuojamus renginius.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento paruoštas informacinis leidinys, aktualus visiems ūkio subjektams, kuriems buvo išduotos licencijos verstis su alkoholio prekyba susijusia veikla, savivaldybės teritorijoje, buvo išplatintas administracijos skyriams ir seniūnijoms.

Komisijai bendradarbiaujant su savivaldybės gydytoju aktuali informaciją apie priklausomybių ligų centrų darbo laiką, apie tarptautinę nerūkymo dieną viešinta savivaldybės interneto svetainėje www.pakruojis.lt – paskelbti 2 straipsniai:

http://www.pakruojis.lt/index.php?3981418964;

http://www.pakruojis.lt/index.php?3668658919.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento sukurtas prevencinis filmukas „Priklausomybės ligų reabilitacijos bendruomenė – tai galimybė“ pateiktas Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui bei patalpintas savivaldybės interneto svetainėje www.pakruojis.lt.

Informacija apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos kampanijas paviešinta savivaldybės interneto svetainėje www.pakruojis.lt.

8.

Formuoti neigiamą visuomenės požiūrį į neteisėtą psichoaktyvių medžiagų bei kitų cheminių medžiagų ir preparatų, taip pat augalinės kilmės medžiagų, kurios gali būti vartojamos svaiginimuisi, vartojimą plėtojant švietimą ir informuotumą, atsižvelgiant į tikslinės grupės amžių, kultūrą, tradicijas, kitus ypatumus.

2017 m. Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pakruojo rajono policijos komisariatu, bendruomenės pareigūne 2017 m. gegužės mėnesį vykdė akciją „Rūkai - save žudai“. Akcijos metu buvo aplankytos 7 rajono ugdymo įstaigos, dalyvių skaičius – 385 ir 24 pedagogai. Mokyklose besimokantys jaunieji policijos rėmėjai skaitė pranešimus savo mokyklos draugams apie rūkymo, narkotikų ir alkoholio žalą sveikatai. Visuomenės sveikatos specialistė pristatė pranešimą apie poveikį sveikatą ir galimybes rinktis sveiką gyvenimo būdą. Bendruomenės pareigūnė kalbėjo apie administracines baudas, kurios laukia už žalingų priemonių vartojimą, neteisėtą įsigijimą ir svaiginimąsi. Akcijos metu bendrauta su jaunais rajono žmonėmis ir naudojant įvairius metodus bandyta formuoti neigiamą jų požiūrį į psichoaktyvių medžiagų vartojimą.

9.

Organizuoti kompetentingų Savivaldybės institucijų ir įstaigų, nevyriausybinių organizacijų ir verslo subjektų tarpusavio bendradarbiavimą ir veiklos koordinavimą įgyvendinant narkotinių ir psichotropinių medžiagų, jų pirmtakų (prekursorių), tabako ir alkoholio pasiūlos ir paklausos mažinimo priemones.

Komisija, bendradarbiaudama su Pakruojo rajono savivaldybės bendruomenės sveikatos taryba, inicijavo Pakruojo rajono savivaldybės sveikatos biurą teikti paraišką visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos konkursui gauti lėšų dėl narkotinių medžiagų aptikimo rajono ugdymo įstaigose kontrolinių testų atlikimo. Paraiška finansuota ir skirta lėšų - 507 Eur. Tyrimui atlikti buvo naudojamas 21 narkotinę medžiagą identifikuojantis testas, aptinkantis aplinkoje (paviršiuje) esančią narkotinę medžiagą. Testai atlikti 11 rajono ugdymo įstaigų, ištirta 15 paviršių (įėjimo durys, turėklai, palangės, rūbinės, sporto salės, lauko suolai, tualetų rankenos ir kt.). Narkotinių medžiagų nebuvo aptikta.

10.

Kelti Pakruojo rajono savivaldybės narkotikų kontrolės komisijos, specialistų, įgyvendinančių narkotinių ir psichotropinių medžiagų paklausos mažinimo priemones, kvalifikaciją.

2017-05-24 Komisijos 1 narė dalyvavo 6 akademinių valandų trukmės kvalifikacijos tobulinimo renginyje tema ,,Prevencinis darbas su nuteistais už smurtinius nusikaltimus asmenimis“.

2017-12-06 Komisijos 3 nariai  dalyvavo Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento organizuotoje apskritojo stalo diskusijoje dėl alternatyvių baudžiamojo poveikio priemonėms, kurios skirtos asmenims priklausomiems nuo psichoaktyvių medžiagų vartojimo, taikymo, kylančių iššūkių bei gerosios praktikos patirčių pasidalinimo.

11.

Rengti Savivaldybės institucijoms ir įstaigoms mokymus narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos kausimais.

Šiaulių apygardos probacijos tarnybos Pakruojo skyrius 2017 m. organizavo 3 susitikimus narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos kausimais:

2017-02-27 dalyvauta susitikime su Linkuvos gimnazijos mokytojais;

2017-10-12 įvyko susitikimas su 16 projekto ,,Atrask save“ dalyviais;  

2017-10-12 susitikimas su Klovainių seniūnijos Titonių kaimo bendruomene.

2017 m. lapkričio 8 d. Šiaulių apygardos probacijos tarnybos Pakruojo skyriaus specialistė dalyvavo moterų draugijos surengtame seminare apie fizinį ir psichologinį smurtą.

12.

Parengti metodinę informacinę medžiagą apie psichoaktyvių medžiagų vartojimą, jų pasekmes ir galimą pagalbą

Skatinant informacijos sklaidą apie psichoaktyvių medžiagų vartojimą, jų pasekmes ir galimą pagalbą, parengtas informacinis lankstinukas. Surinkta ir apibendrinta informacija apie įstaigas ir organizacijas, kurios suteikia pagalbą bei reikalingą informaciją, turintiems priklausomybes narkotinėms medžiagoms. Pagaminta 70 vnt. lankstinukų, kurie platinami visuomenei, rajono ugdymo įstaigų bendruomenėms.

    

     Posėdžiuose ir diskusijose dalyvavo ne tik Komisijos nariai, bet ir savivaldybės gydytojas, policijos, visuomenės sveikatos biuro, savivaldybės administracijos atstovai. Komisija savo darbe vadovaujasi Lietuvos respublikos Konstitucija, įstatymai, kitais Lietuvos Respublikos Seimo priimtais teisės aktais, Respublikos Prezidento dekretais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, savivaldybės tarybos sprendimais, kitais teisės aktais, taip pat ir Komisijos nuostatais. Informaciją apie Komisijos veiklą galima rasti Pakruojo rajono savivaldybės interneto svetainėje www.pakruojis.lt, skiltyje Struktūra ir kontaktai / Komisijos ir darbo grupės / Kitos / Narkotikų kontrolės komisija/.

_________________