KELMĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS

TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL KELMĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS 2014–2016 METŲ KORUPCIJOS PREVENCIJOS PROGRAMOS IR PROGRAMOS PRIEMONIŲ PLANO ĮGYVENDINIMO 2016 METŲ ATASKAITOS SU IŠVADA PATVIRTINIMO

 

2017 m. kovo 30 d. Nr. T-73

Kelmė

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 4 dalimi, Kelmės rajono savivaldybės tarybos 2014 m. balandžio 29 d. sprendimu Nr. T-117 patvirtintos Kelmės rajono savivaldybės 2014–2016 metų korupcijos prevencijos programos 29 punktu, Kelmės rajono savivaldybės taryba  nusprendžia:

Patvirtinti Kelmės rajono savivaldybės 2014–2016 metų korupcijos prevencijos programos ir programos priemonių plano įgyvendinimo 2016 metų ataskaitą su išvada (pridedama).

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

Savivaldybės meras                                                                                         Vaclovas Andrulis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

PATVIRTINTA

Kelmės rajono savivaldybės tarybos

2017 m. kovo 30 d. sprendimu Nr. T-73

 

 

KELMĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS 2014–2016 METŲ KORUPCIJOS PREVENCIJOS PROGRAMOS IR PROGRAMOS PRIEMONIŲ PLANO ĮGYVENDINIMO 2016 metAIS ATASKAITA su išvada

 

Korupcija valstybės tarnyboje, kitose srityse kenkia demokratijai, ekonomikai ir teisės sistemai, todėl daug dėmesio buvo skirta antikorupcinės kontrolės ir prevencijos skaidrumui užtikrinti, antikorupciniam švietimui skatinti, visuomenės nepakantumui šiam reiškiniui ugdyti.

Kelmės rajono savivaldybės 2014–2016 metų korupcijos prevencijos programa (toliau – Programa) pagrįsta visuotinai pripažįstamais kovos su korupcija elementais: prevencija, teisės pažeidimų tyrimu, visuomenės švietimu.

Programa skirta korupcijos prevencijai Kelmės rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) institucijose, biudžetinėse ir viešosiose įstaigose, kurių steigėja yra Savivaldybės taryba.

Šios programa tikslas – užtikrinti korupcijos prevenciją Savivaldybės institucijose ir įstaigose, kompleksiškai šalinant prielaidas ir sąlygas, skatinančias korupcijos atsiradimą, plėtoti skaidrų teikiamų paslaugų administravimą bei skleisti antikorupcines nuostatas bendruomenėje.

Programos įvykdymo už 2016 metus ataskaita su išvadomis parengta remiantis atsakingų už priemonių plano įgyvendinimą vykdytojų pateikta informacija.

Programai įgyvendinti priemonių plane numatyta įgyvendinti tris pagrindines priemones:

 

1.    Priemonės antikorupcinės kontrolės ir prevencijos skaidrumui užtikrinti.

Vykdytos priemonės:

1.1.        Vadovaujantis Savivaldybės tarybos 2014 m. birželio 27 d. sprendimu Nr. T-162 patvirtintomis Teisės aktų antikorupcinio vertinimo taisyklėmis. 2016 metais užpildyta ir prie teisės aktų projektų pateikta 21 teisės aktų antikorupcinio vertinimo pažyma.

1.2. Visi priimti norminiai teisės aktai 2016 metais buvo skelbiami Savivaldybės tinklalapyje www.kelme.lt./teisinė informacija ir www.tar.lt, todėl asmenys galėjo susipažinti su teisės aktais, teisės aktų pažeidimų apskundimo tvarka ir ja vadovautis. Sprendimų projektai skelbiami Savivaldybės tinklalapyje http://www.kelme.lt/Teises-aktu-projektai.

Informaciniai pranešimai apie priimtus norminius teisės aktus buvo skelbiami rajono laikraštyje „Kelmės kraštas“.

1.3. Specialiųjų tyrimų tarnybai pateikta informacija dėl visų kandidatų, siekiančių eiti valstybės tarnybos ar kitas atsakingas pareigas, dėl kurių informacijos pateikimas yra privalomas (6). Informacija pateikta elektroniniu paštu.

1.4. Atliktas korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymas Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus administruojamoje Kultūros rėmimo sporto ir sveikatingumo programoje. Atlikus analizę nustatyta, kad korupcijos pasireiškimo rizikos nėra.

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdyba, išanalizavusi pateiktą išvadą dėl korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymo, pastabų ir pasiūlymų nepateikė. 

1.5. Peržiūrėtos korupcijos prevencijos įgyvendinimo nuostatos Savivaldybės administracijoje, vykdyta programos priemonių įgyvendinimo kontrolė. Savivaldybės antikorupcijos komisija rinko ir sistemino informaciją iš Savivaldybės administracijos, institucijų ir įstaigų apie Programos priemonių įgyvendinimą ir pasiektus rezultatus.

 

2.    Priemonės Administracijos procedūrų skaidrumui užtikrinti ir Savivaldybės viešumui didinti.

Vykdytos priemonės:

2.1. Savivaldybėje 2016 metais patikslinti 85 teikiamų paslaugų aprašymai.

2016 metais Savivaldybė tęsė dalyvavimą Vidaus reikalų ministerijos ir Savivaldybių asociacijos bendrame projekte „Centralizuotas savivaldybių paslaugų perkėlimas į elektroninę erdvę“. Buvo tikslinami ir taisomi jau įkelti administracinių paslaugų aprašymai, kuriuos galima rasti interneto puslapyje „Lietuvos paslaugų katalogas“ (http://www.lietuva.gov.lt/).

2.2. DVS pritaikymas įgyvendinant projektą „Centralizuotas savivaldybių paslaugų perkėlimas į elektroninę erdvę. Elektroniniu būdu Savivaldybėje teikiama 40 paslaugų.

2.3. Savivaldybės interneto tinklalapyje www.kelme.lt rubrikoje „Korupcijos prevencija“ paskelbtos Korupcijos prevencijos programos ir jos įgyvendinimo ataskaitos.

2.4. Savivaldybės interneto svetainėje www.kelme.lt rubrikoje „Viešieji pirkimai“ skelbiama informacija apie vykdomus viešuosius pirkimus (ataskaitos, planuojami pirkimai, vykdomi pirkimai, techninių specifikacijų projektai).

2.5. Savivaldybės interneto svetainėje http://www.kelme.lt/Informacija-priemima-i-laisvas-darbo-vietas skelbiama informacija apie konkursus laimėjusius ir į pareigas priimtus valstybės tarnautojus, darbuotojus, priimtus dirbti pagal darbo sutartis, konkursus laimėjusius ir į pareigas priimtus įstaigų vadovus (paskelbti 24).

2.6. Savivaldybės interneto svetainėje paskelbti Savivaldybės nuosavybės teise valdomo nenaudojamo nekilnojamojo turto sąrašas, Savivaldybės nekilnojamojo turto, perduoto valdyti ir naudoti panaudos teise, sąrašas.

2.7. Įgyvendinant Lietuvos Respublikos administracinės naštos mažinimo įstatymo nuostatas, Savivaldybės interneto svetainėje http://www.kelme.lt/Administracinės naštos mažinimas skelbiamos Kelmės rajono savivaldybės 2016–2017 metų administracinės naštos mažinimo priemonių plano vykdymo vidaus audito pusmečių ataskaitos.

2.8. Centralizuotas vidaus audito skyrius 2016 metais atliko 7 vidaus auditus: Kraštotvarkos, paveldosaugos ir statybos skyriaus veiklos ir priskirtų funkcijų, Biudžetinių įstaigų apskaitos skyriaus darbuotojų bei Suaugusiųjų mokymo centro, Vaiguvos Vlado Šimkaus bei Vidsodžio pagrindinių mokyklų vyriausiųjų buhalterių darbo krūvio, Turto valdymo skyriaus veiklos prižiūrimo valstybei ir Savivaldybei nuosavybės teise priklausančio turto, žemės valdymo, naudojimo ir disponavimo jais, Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos veiklos ir valdymo. Iš viso pateiktos 29 rekomendacijos. Vidaus auditų metu sisteminių pažeidimų, turinčių neigiamos įtakos audituojamų subjektų veiklai, nenustatyta, o pastebėti atskiri veiklos trūkumai ištaisyti.

 

3. Priemonės antikorupciniam švietimui skatinti.

Vykdytos priemonės:

3.1. Savivaldybės bendrojo lavinimo įstaigose buvo diegiama antikorupcinio švietimo programa: minint Tarptautinę antikorupcijos dieną mokiniai rašė rašinius, piešė, rengė stendus; klasių valandėlėse mokiniai diskutavo, kaip supranta korupcijos reiškinius, žiūrėjo filmus šia tema. 

Mokyklose į mokomuosius dalykus (pilietinį ugdymą, istoriją, ekonomiką, dailę, dorinį ugdymą) buvo integruotos įvairios antikorupcinės temos: pilietiškumas, patriotiškumas, pageidautinas elgesys; pilietinės visuomenės požymiai ir kitos; organizuoti piešinių, plakatų ir rašinių konkursai; vestos klasių valandėlės, paskaitos.

 

Kelmės rajono mokyklų organizuoti antikorupciniai renginiai 2016 m.

 

Renginio pavadinimas ir trumpas apibūdinimas

Dalyviai

(klasės)

Data

Vidsodžio pagrindinė mokykla

Klasės valandėlės: pokalbiai, filmukų peržiūra ir aptarimas, korupcijos atvejų aptarimas ir vertinimas

1–10

12-05, 12-06,

12-07, 12-08

Plakato konkursas

5–10

12-07

 

Baigiamasis renginys: diskusija apie korupcijos problemą šalyje, geriausio plakato pristatymas ir rinkimai. Mokinių mintys apie korupcijos žalą, teisingumą ir sąžiningumą. Apibendrinimas.

5–10

12-09

Kelmės Jono Graičiūno gimnazija

Tradicinė Kelmės miesto gyventojų apklausa apie korupcijos paplitimą Kelmės r. savivaldybės administracijoje, įstaigose.

I–II klasės, Jaunųjų piliečių klubas

2016-11-23 – 2016-12-01

Apklausos rezultatų pristatymas, diskusija.

I–II klasės, Jaunųjų piliečių klubas

2016-12-09

 

 

Elvyravos pagrindinė mokykla

Susitikimas su Telšių PK Kelmės poskyrio darbuotoju A. Valčiuku „Korupcija, jos mastai Lietuvoje. Ką sako Baudžiamasis Kodeksas“.

8–10 klasių mokiniai

2016-12-01

Mockaičių pagrindinė mokykla

Klasės valandėlės „Korupcija – kas tai?“. Valandėlių metu mokiniai bandė išsiaiškinti, kas yra korupcija, jos pasekmes, kaip su ja kovoti.

5–10 klasių mokiniai

2016 m. gruodžio 5–9 d.

Šūkio (logotipo), skirto Antikorupcijos dienai paminėti, kūrimas. Mokiniai kartu su dailės mokytoja kuria šūkį (logotipą).

9–10 klasių mokiniai

2016 m. lapkričio 30 d.

Integruotos istorijos, pilietinio ugdymo, dorinio ugdymo pamokos. Mokiniai kurs veiksmų planą, kaip kovoti su korupcija.

9–10 klasių mokiniai

2016 m. lapkričio 30 d. arba gruodžio 7 d.

Piešinių „Korupcijai – NE“ piešimas. Piešinių paroda.

5–8 klasių mokiniai

2016 m. lapkričio 30 d. – gruodžio 9 d.

Rašinėlis „Koks esu ir koks noriu būti?“.

2–4 klasių mokiniai

2016 m. gruodžio 7–9 d.

 

Liolių pagrindinė mokykla

Renginys „Jaunimas apie korupciją“. Suaugusiųjų mokyklos bendruomenės narių apklausa apie korupcijos paplitimą. Anketavimas ir apibendrinimas

Visi mokyklos darbuotojai, 8–10 kl. mokinių tėvai

2016-11-21

2016-12-01

Plakatų antikorupcine tema kūrimas ir pristatymas.

5–10 kl. mokiniai

2016-11-21

2016-12-01

 

3.2. Savivaldybės interneto tinklalapyje www.kelme.lt yra sukurta nuoroda apie galimybę anonimiškai pranešti informaciją, pastebėjus korupcijos pasireiškimą.

3.3. VšĮ Kelmės ligoninės interneto svetainėje skelbiama informacija „Praneškite apie korupciją“, nurodytas ligoninės direktoriaus ir jo pavaduotojo medicinai elektroninis paštas ir telefonai, STT „karštosios linijos“ telefonas Vilniuje ir elektroninis paštas, Sveikatos apsaugos ministerijos pasitikėjimo telefonas. Interneto svetainėje skelbiamas 2015–2019 metų korupcijos prevencijos programos ir priemonių planas.

IŠVADA: Savivaldybėje 2016 metais veiksmingai vykdytas Programos įgyvendinimo priemonių planas, vykdyta Programos priemonių įgyvendinimo kontrolė, įvykdytos visos planuotos priemonės.

1. Priemonės antikorupcinės kontrolės ir prevencijos skaidrumui užtikrinti: užtikrintas visuomenės informavimas apie priimtus teisės aktus, pagerėjo jų kokybė, parengtos ir pateiktos išvados STT dėl korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymo.

2. Priemonės Administracijos procedūrų skaidrumui užtikrinti ir Savivaldybės viešumui didinti: sudarytos sąlygos gyventojams gauti tikslią informaciją apie teikiamas paslaugas, vykdomą korupcijos prevencijos veiklą, gerinama gyventojų aptarnavimo kokybė.

3. Priemonės antikorupciniam šveitimui skatinti: moksleiviai supažindinti su korupcijos pasekmėmis ir prevencinėmis priemonėmis, didėja nepakantumas korupcijai, bendras pasitikėjimas Savivaldybės veikla, skatinama pranešti apie korupcijos apraiškas.

Savivaldybės 2016 m. Programos įgyvendinimo priemonių plano įvykdymo ataskaita skelbiama Savivaldybės interneto tinklalapyje.

 

 

_______________