Suvestinė redakcija nuo 2024-11-29

 

Sprendimas paskelbtas: TAR 2023-09-29, i. k. 2023-19033

 

Pasvalio rajono savivaldybės taryba

 

Sprendimas

dėl INTENSYVIOS KRIZIŲ ĮVEIKIMO PAGALBOS PASLAUGŲ TEIKIMO PASVALIO RAJONO PARAMOS ŠEIMAI CENTRO ŠEIMOS KRIZIŲ CENTRE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2023 m. rugsėjo 27 d. Nr. T1-252

Pasvalys

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 15 straipsnio 4 dalimi, 16 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo 13 straipsnio 1 dalimi, vykdydama Socialinių paslaugų katalogo, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1-93 „Dėl Socialinių paslaugų katalogo patvirtinimo“ (Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2022 m. birželio 30 d. įsakymo Nr. A1-451 redakcija) (su visais aktualiais pakeitimais), 12.6 papunktį, Pasvalio rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Patvirtinti Intensyvios krizių įveikimo pagalbos paslaugų teikimo Pasvalio rajono Paramos šeimai centro Šeimos krizių centre tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Pasvalio rajono savivaldybės tarybos 2022 m. lapkričio 30 d. sprendimą Nr. T1-210 „Dėl Intensyvios krizių įveikimo pagalbos paslaugų teikimo Pasvalio rajono Grūžių vaikų globos namų Šeimos krizių centre tvarkos aprašo patvirtinimo“.

3. Nustatyti, kad šis sprendimas:

3.1. įsigalioja 2023 m. spalio 1 d.

3.2. skelbiamas Teisės aktų registre ir Pasvalio rajono savivaldybės interneto svetainėje www.pasvalys.lt.

Sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                            Gintautas Gegužinskas

 

PATVIRTINTA

Pasvalio rajono savivaldybės tarybos

2023 m. rugsėjo 27 d. sprendimu Nr. T1-252

 

INTENSYVIOS KRIZIŲ ĮVEIKIMO PAGALBOS PASLAUGŲ TEIKIMO PASVALIO RAJONO PARAMOS ŠEIMAI CENTRO ŠEIMOS KRIZIŲ CENTRE TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Intensyvios krizių įveikimo pagalbos paslaugų teikimo Pasvalio rajono paramos šeimai centro Šeimos krizių centre tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato Pasvalio rajono paramos šeimai centro Šeimos krizių centre (toliau – Krizių centras) teikiamas akredituotas socialinės priežiūros paslaugas (toliau – paslaugos), jų teikimo tvarką ir sąlygas, gavėjus bei paslaugas teikiančius subjektus, taip pat dokumentų Krizių centre teikiamoms paslaugoms gauti pateikimo, jų nagrinėjimo ir sprendimų priėmimo tvarką.

2. Apraše vartojamos sąvokos:

2.1. Krizių centras teikia intensyvią krizių įveikimo pagalbą: socialinių įgūdžių ugdymo, palaikymo ir (ar) atkūrimo, pagalba, kitų būtinųjų paslaugų (asmens higienos, buitinių ir kt.) suteikimas ir (ar) organizavimas asmeniui (šeimai), siekiant atkurti jo (jos) savarankiškumą, prarastus socialinius ryšius ir padėti integruotis į visuomenę, laikino apgyvendinimo, jei asmuo (šeima) dėl patirto smurto, prievartos, nustatyto vaiko apsaugos poreikio ar kitų priežasčių negali naudotis savo gyvenamąja vieta.

2.2. Krizinė situacija – kai dėl kylančios socialinės rizikos (smurto, prekybos žmonėmis ar kitų nusikalstamų veikų, įsitraukimo ar polinkio įsitraukti į nusikalstamą veiklą), dėl benamystės, stichinių nelaimių padarinių ar kitų aplinkybių, prarasto savarankiškumo, netekties ar kitų veiksnių ir aplinkybių, dėl kurių asmenys (šeimos) patiria ar yra pavojus jiems patirti socialinę atskirtį, ar vaiko teisių pažeidimų šeimoje, dėl kurių nustatomas vaiko apsaugos poreikis) atsiradusių socialinių problemų asmuo (šeima) negali išspręsti pats ar su artimųjų pagalba, dėl to asmuo (šeima) negali savarankiškai rūpintis asmeniniu (šeimos) gyvenimu, palaikyti ryšių ir dalyvauti visuomenės gyvenime, patiria fizinį ar psichologinį smurtą ir (ar) kyla grėsmė asmens (šeimos) fiziniam, emociniam ar socialiniam saugumui, patirti socialinę atskirtį.

2.3. Krizinės situacijos įveikimas – kilusios krizinės situacijos sprendimas ir jos sukeltų pasekmių šalinimas teikiant ir (ar) organizuojant asmeniui (šeimai) šiam tikslui skiriamų paslaugų visumą, atitinkančią asmens (šeimos) teisėtus interesus, individualius poreikius, kilusius dėl krizinės situacijos.

3. Krizių centre paslaugos teikiamos:

3.1. krizinėje situacijoje esantiems asmenims ir jų vaikams, deklaravusiems gyvenamąją vietą ir (ar) faktiškai gyvenantiems Pasvalio rajone, kuriems nustatytas intensyvios krizių įveikimo pagalbos ir apgyvendinimo Krizių centre paslaugų poreikis;

3.2. esant laisvų vietų, kitų rajonų gyventojams, sudarius trišalę sutartį, kurią pasirašo paslaugos gavėjas, tos savivaldybės, iš kurios atvykstama administracijos direktorius ar jo įgaliotas asmuo, Pasvalio rajono paramos šeimai centro (toliau – Centro) direktorius ar jo įgaliotas asmuo. Sutarties forma tvirtinama Centro direktoriaus įsakymu.

4. Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatyme, Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatyme, Socialinių paslaugų kataloge, patvirtintame Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1-93 „Dėl Socialinių paslaugų katalogo patvirtinimo“ (Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2022 m. birželio 30 d. įsakymo Nr. A1-451 redakcija) (su visais aktualiais pakeitimais).

 

II SKYRIUS

TEIKIAMŲ PASLAUGŲ GAVĖJAI

 

5. Intensyvios krizių įveikimo pagalbos paslaugų gavėjasasmuo (šeima), kuris yra krizinėje situacijoje ir jam, vadovaujantis Pasvalio rajono savivaldybės mero patvirtintu Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo, skyrimo ir organizavimo tvarkos aprašu (toliau – Socialinių paslaugų poreikio nustatymo tvarkos aprašas), nustatytas Krizių centre teikiamų intensyvios krizių įveikimo pagalbos paslaugų poreikis (toliau – paslaugų gavėjas):

Punkto pakeitimai:

Nr. T1-371, 2024-11-27, paskelbta TAR 2024-11-28, i. k. 2024-20749

5.1. vaikai, kuriems pagal Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą nustatyta laikinoji priežiūra, kiti tos šeimos vaikai kartu su jų atstovais (atstovu) pagal įstatymą;

5.2. socialinę riziką patiriantys vaikai ir jų šeimos;

5.3. socialinę riziką patiriantys suaugę asmenys;

5.4. socialinę riziką patiriančios šeimos;

5.5. smurtautojai;

5.6. kiti asmenys (pvz., smurtą patyrę asmenys, jų vaikai, prekybos žmonėmis auka ir kt.).

6. Krizių centre tuo pačiu metu neturi būti apgyvendinami nuo smurto ir (ar) prekybos žmonėmis nukentėję asmenys ir smurtautojai.

7. Intensyvios krizių įveikimo pagalbos paslaugos negali būti teikiamos asmenims, kuriems reikalinga būtinoji medicinos pagalba, taip pat asmenims, apsvaigusiems nuo alkoholio ar kitų psichotropinių medžiagų ir (ar), kai vertinant asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį nustatyta, kad yra būtinas stacionarus gydymas ir (ar) reikalinga būtinoji psichiatrinė pagalba, ir (ar) asmuo serga ūmiomis, užkrečiamomis infekcinėmis ligomis, ir (ar) aktyviąja tuberkulioze. Šie asmenys nukreipiami į sveikatos priežiūros įstaigą ar kitą instituciją, kur jiems būtų suteikta reikalinga pagalba.

8. Intensyvios krizių įveikimo pagalbos paslaugos teikiamos ir (ar) organizuojamos asmeniui (šeimai) vadovaujantis šiais principais: bendradarbiavimo, dalyvavimo, kompleksiškumo, prieinamumo, socialinio teisingumo, tinkamumo, veiksmingumo, visapusiškumo, įgalinimo, žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių pagarbos, nediskriminavimo, žmogaus orumo gynimo, asmens (šeimos) individualumo.

 

III SKYRIUS

TEIKIAMŲ PASLAUGŲ SKYRIMAS

 

9. Dėl intensyvios krizių įveikimo pagalbos paslaugų, kurių teikimą finansuoja Pasvalio rajono savivaldybė (toliau – Savivaldybė) iš savo biudžeto lėšų ar iš valstybės biudžeto specialių tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetams, gavimo turi būti kreipiamasi į asmens (šeimos) faktinės arba deklaruotos gyvenamosios vietos (toliau – gyvenamoji vieta) seniūniją, pateikiant Prašymą-paraišką socialinėms paslaugoms gauti (forma SP-8, patvirtinta Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu) (toliau – Prašymas-paraiška). Dėl šios paslaugos gavimo gali kreiptis:

9.1. asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas;

9.2. veikdami asmens (šeimos) ar visuomenės socialinio saugumo interesais –bendruomenės nariai ar kiti suinteresuoti asmenys.

9.3. Aprašo 9.1 ir 9.2. papunktyje nurodyti asmenys, kreipdamiesi dėl socialinių paslaugų, pateikia dokumentus išvardintus Socialinių paslaugų poreikio nustatymo tvarkos aprašo 6 ir 7 punktuose.

10. Savivaldybės administracijos seniūnijos darbuotojas, priėmęs Prašymą-paraišką dėl socialinių paslaugų, tą pačią dieną telefonu informuoja asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį nustatantį Pasvalio socialinių paslaugų centro socialinį darbuotoją apie priimtą Prašymą-paraišką, reikalingą nustatyti asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį.

11. Pasvalio socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį nustato užpildydami Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimo formą (toliau – Klausimynas), kuriame įvertinamas asmens (šeimos) socialinis savarankiškumas ir nurodomos rekomenduojamos teikti socialinės paslaugos ir teikia išvadas (socialinių paslaugų poreikio vertinimo ir (ar) socialinės globos poreikio vertinimo formas) Savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyriui (toliau – Skyrius).

Punkto pakeitimai:

Nr. T1-371, 2024-11-27, paskelbta TAR 2024-11-28, i. k. 2024-20749

 

12. Krizių centre paslaugas gaunantiems asmenims paslaugų teikimo laikotarpiu – paslaugų poreikį nustato Centro direktoriaus  įgaliotas socialinis darbuotojas.

13. Išskirtiniais atvejais, kai asmuo (šeima) patiria fizinį ar psichologinį smurtą ar kyla grėsmė jo fiziniam ar emociniam saugumui, Savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliotas asmuo – Skyriaus vedėjas, gavęs informaciją iš Centro apie asmens (šeimos) apgyvendinimą, gali priimti Sprendimą nenustačius socialinių paslaugų poreikio. Tokiu atveju socialinių paslaugų poreikis turi būti nustatytas ne vėliau nei per 10 kalendorinių dienų pradėjus teikti (arba jau suteikus) socialines paslaugas.

14. Sprendimas dėl socialinių paslaugų asmeniui (šeimai) skyrimo, jų teikimo sustabdymo ar nutraukimo (toliau – Sprendimas) priimamas socialinio darbuotojo, nustačiusio asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, teikimu.

15. Sprendimą skirti, nutraukti socialinių paslaugų teikimą (forma SP-9, patvirtinta Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu) priima Skyriaus vedėjas. Skyriaus specialistas informaciją apie paslaugų skyrimą, nutraukimą  suveda į Socialinės paramos informacinę sistemą SPIS.

16. Sprendimą sustabdyti / atnaujinti paslaugų teikimą priima Centro direktorius, gavęs asmens laisvos formos rašytinį prašymą. Sprendimo kopija pateikiama Skyriaus atsakingam specialistui per 5 darbo dienas nuo Sprendimo priėmimo.

Punkto pakeitimai:

Nr. T1-371, 2024-11-27, paskelbta TAR 2024-11-28, i. k. 2024-20749

 

17. Asmens (šeimos), gyvenančio (-ios) kitame rajone, paslaugų poreikį įvertina ir priima Sprendimą gyvenamosios vietos savivaldybė. Centrui pateikiama asmens byla ir trišalė sutartis. Byloje turi būti: asmens Prašymas-paraiška; Sprendimas dėl paslaugų skyrimo; asmens tapatybės dokumento kopija; pažyma apie deklaruotą gyvenamąją vietą arba pažyma, patvirtinanti, kad asmuo įtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą; neįgaliojo pažymėjimo, neįgalumo nustatymo pažymos ar specialiųjų poreikių lygio nustatymo pažymos kopijos (jei yra nustatyta).

18. Jei vaikui, vadovaujantis Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 364 straipsniu, organizuojama vaiko laikinoji priežiūra socialinę priežiūrą teikiančioje socialinių paslaugų įstaigoje, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Tarnyba) arba jos įgaliotas teritorinis skyriaus, Centrui pateikia Vaiko laikinosios priežiūros organizavimo socialinę priežiūrą teikiančioje socialinių paslaugų įstaigoje akto kopiją, kurią nedelsiant, bet ne vėliau nei per 1 darbo dieną Centras elektroninio ryšio priemonių pagalba persiunčia Skyriui. Skyriaus vedėjas per 3 kalendorines dienas nuo akto kopijos gavimo dienos priima sprendimą skirti Krizių centro paslaugas.

19. Kai apgyvendinamas asmuo, keliantis pagrįstą įtarimą, kad gali panaudoti smurtą artimoje aplinkoje, Centro direktorius, gavęs informaciją iš policijos apie asmeniui skirtą aplinkos nuo smurto artimoje aplinkoje orderį, nedelsiant, bet ne vėliau nei per 1 darbo dieną raštu informuoja Skyrių, kad būtų priimtas Sprendimas paslaugų skyrimui.

 

IV SKYRIUS

PASLAUGŲ TEIKIMO ORGANIZAVIMAS

 

20. Krizių centre paslaugos asmeniui (šeimai) teikiamos Centrui gavus Prašymą su pridedamais dokumentais, Klausimyną ir Sprendimą dėl šių paslaugų skyrimo (išskyrus išimtis krizės metu). Informacija apie asmenį (šeimą) (apie asmeniui teikiamas socialines paslaugas, sudaromus pagalbos planus, socialinių paslaugų poreikių pokyčius) socialinių paslaugų teikimo laikotarpiu kaupiama ir saugoma asmens byloje.

Punkto pakeitimai:

Nr. T1-371, 2024-11-27, paskelbta TAR 2024-11-28, i. k. 2024-20749

 

21. Paslaugos teikimą galima atidėti asmens gydymosi stacionarioje įstaigoje metu, jei pateikiama gydytojo pažyma, taip pat nurodžius kitas svarbias priežastis.

22. Per 10 darbo dienų nuo Sprendimo priėmimo dienos Savivaldybės administracijos direktorius ar jo įgaliotas asmuo – Skyriaus vedėjas, socialines paslaugas teiksianti socialinių paslaugų įstaiga ir socialinių paslaugų gavėjas (jo globėjas, rūpintojas, aprūpintojas) sudaro trišalę Socialinių paslaugų teikimo, finansavimo ir mokėjimo už socialines paslaugas sutartį (toliau – Sutartis).

Punkto pakeitimai:

Nr. T1-371, 2024-11-27, paskelbta TAR 2024-11-28, i. k. 2024-20749

 

23. Teikiant intensyvią krizių įveikimo pagalbą asmeniui (šeimai), teikiamos tokios paslaugos: bendravimas, psichologinė pagalba, psichosocialinė pagalba, laikinas apgyvendinimas, kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir (ar) palaikymas, ir (ar) atkūrimas (savitvarka, asmens higiena, sveika gyvensena, namų ruoša, namų saugumas, švara ir tvarka, maisto ruošimas, biudžeto planavimas, pinigų taupymas ir valdymas, naudojimasis banko paslaugomis, apsipirkimas, orientavimasis aplinkoje, naudojimasis viešuoju transportu ir kt.), darbo įgūdžių ugdymas, apsaugos organizavimas, kitos paslaugos, reikalingos konkrečiam asmeniu.

24. Teikiamos paslaugos, jų forma, skaičius ir teikimo dažnumas parenkamas individualiai ir paslaugos teikiamos konkrečiam paslaugų gavėjui taip, kad užtikrintų asmens geriausius interesus, atitiktų jo poreikius, kylančius dėl krizinės situacijos ir padėtų sėkmingai ją spręsti. Paslaugų teikimo sudėtį, apimtis, dažnumą ir pan. nustato Krizių centro socialinis darbuotojas, užpildydamas Krizių centro teikiamų paslaugų teikimo planą, kurio forma tvirtinama Centro  direktoriaus įsakymu.

25. Apgyvendinus vaiką ir jo atstovą (-us) pagal įstatymą, taip pat, jei yra priimtas toks sprendimas, ir kitą šeimos vaiką (-us) Krizių centre (toliau kartu – šeima), vaiko ir šeimos poreikiai  vertinami ir pagalbos vaikui ir šeimai planas sudaromas, vadovaujantis Atvejo vadybos tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. kovo 29 d. įsakymu Nr. A1-141 „Dėl Atvejo vadybos tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2019 m. gruodžio 30 d. įsakymo Nr. A1-802 redakcija) (toliau – Atvejo vadybos tvarkos aprašas). Pagalbos vaikui ir šeimai plano įgyvendinimą koordinuoja atvejo vadybininkas. Krizių centras priskiria šeimai socialinį darbuotoją, kuris dalyvauja vertinant vaiko ir šeimos poreikius, sudarant pagalbos vaikui ir šeimai planą, įgyvendinant šiame plane jo kompetencijai priskirtus veiksmus ir teikiant paslaugas, taip pat stebi teikiamų paslaugų poveikį vaikui ir šeimai, jų krizinės situacijos sprendimui, vertina, ar pasirinktos paslaugos vis dar geriausiai atitinka vaiko ir šeimos individualius poreikius.

26. Paskirtas socialinis darbuotojas kartu su vaiku ir jo šeima turi aptarti, kaip šeima vykdys ir kitus įsipareigojimus (pvz., dirbti, užtikrinti nenutrūkstamą vaiko dalyvavimą mokymosi ir ugdymosi procese ir pan.), ir organizuoti paslaugas, kurios būtinos šiems įsipareigojimams įvykdyti, teikimą (pvz., pavėžėjimo paslaugą, kai nėra kitų galimybių įgyvendinti šeimos įsipareigojimus).

27. Paskirtas socialinis darbuotojas turi suteikti vaikui informaciją jam suprantama kalba, atitinkančia jo amžių, raidą, gebėjimus apie tai, kas yra Krizių centras, kodėl šeima turi gyventi Krizių centre, kaip Krizių centras sieks padėti šeimai, kokios yra Krizių centro taisyklės, vaiko ir jo šeimos teisės ir pareigos. Vaikui turi būti sudarytos galimybės užduoti rūpimus klausimus, susijusius su krizių centru ir jo bei jo šeimos buvimu krizių centre, išsakyti savo lūkesčius, norus ir pasiūlymus, kurie turi būti įvertinti priimant sprendimus, susijusius su paslaugų teikimu ir vaiko bei šeimos buvimu Krizių centre.

28. Vaiko saugumas Krizių centre laikomas aukščiausiu prioritetu, todėl Krizių centras privalo užtikrinti vaikams saugią aplinką. Rekomenduojama, kad Krizių centre būtų patvirtinta vaiko apsaugos politika, kuri numatytų Krizių centre įgyvendinamas vaiko apsaugos nuo bet kokios formos smurto ir išnaudojimo prevencines priemones, aiškias procedūras, kaip yra reaguojama į bet kokio smurto prieš vaiką atvejus, kas ir kaip apie juos informuojamas, kokie duomenys pateikiami informuojant, ir kas ir kaip užtikrina šių atvejų sprendimą, darbuotojų ir savanorių patikrinimą dėl atitikimo Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 30 straipsnyje nustatytiems reikalavimams, kt. Su vaiko apsaugos politika, jei ji yra patvirtinta Krizių centre, turi būti supažindinamas visas Krizių centro personalas, apimant ir ūkio personalą ar kitą personalą, tiesiogiai nedirbantį su paslaugų gavėjais, taip pat visi savanoriai.

 

V SKYRIUS

MOKĖJIMAS UŽ TEIKIAMAS SOCIALINES PASLAUGAS

 

29. Intensyvios krizių įveikimo pagalbos paslaugos įkainį nustato Savivaldybės taryba.

30. Asmenų mokėjimo už Krizių centro paslaugas dydis ir tvarka nustatomi vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės bei Savivaldybės tarybos priimtais teisės aktais, reguliuojančiais šią sritį.

 

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

31. Centras atsako už kokybišką intensyvios krizių įveikimo pagalbos Krizių centre paslaugų teikimą.

32. Visi dokumentai saugomi Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka Lietuvos vyriausiojo archyvaro nustatytais terminais. Duomenų subjektų teisės įgyvendinamos Reglamento (ES) 2016/679 ir duomenų valdytojo, į kurį kreipiamasi, nustatyta tvarka.

33. Visi kilę klausimai ar ginčai sprendžiami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

__________________________

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Pasvalio rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T1-371, 2024-11-27, paskelbta TAR 2024-11-28, i. k. 2024-20749

Dėl Pasvalio rajono savivaldybės tarybos 2023 m. rugsėjo 27 d. sprendimo Nr. T1-252 „Dėl Intensyvios krizių įveikimo pagalbos paslaugų teikimo Pasvalio rajono paramos šeimai centro Šeimos krizių centre tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo