Suvestinė redakcija nuo 2024-01-01

 

Įsakymas paskelbtas: TAR 2022-09-08, i. k. 2022-18476

 

TAURAGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRAcijos direktorius

 

ĮSAKYMAS

DĖL TAURAGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS VIDAUS TVARKOS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2022 m. rugsėjo 7 d. Nr. 5-782

Tauragė

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, 29 straipsnio 8 dalies 3 ir 6 punktais, Pavyzdinėmis valstybės institucijų ir įstaigų vidaus tvarkos taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. vasario 28 d. nutarimu Nr. 200 „Dėl Pavyzdinių valstybės institucijų ir įstaigų vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo“:

1. T v i r t i n u Tauragės rajono savivaldybės administracijos vidaus tvarkos taisykles (pridedama).

2. N u r o d a u:

2.1. Teisės skyriui su šiuo įsakymu supažindinti skyrių vedėjus, seniūnijų seniūnus ir į struktūrinius padalinius neįeinančius valstybės tarnautojus;

2.2 skyrių vedėjams ir seniūnijų seniūnams su šiuo įsakymu supažindinti tiesiogiai sau pavaldžius valstybės tarnautojus ir darbuotojus, dirbančius pagal darbo sutartis;

2.3. paskelbti šį įsakymą Teisės aktų registre ir Tauragės rajono savivaldybės interneto svetainėje.

3. P r i p a ž į s t u  netekusiais galios:

3.1. Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2014 m. birželio 18 d. įsakymą Nr. 5-648 „Dėl Tauragės rajono savivaldybės administracijos vidaus darbo tvarkos taisyklių patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais;

3.2. Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 m. gruodžio 11 d. įsakymą Nr. 5-1399 „Dėl Tauragės rajono savivaldybės administracijos darbo laiko apskaitos žiniaraščių pildymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.

 

 

Administracijos direktorė                                                                                      Gintarė Rakauskienė

 

PATVIRTINTA

Tauragės rajono savivaldybės administracijos

direktoriaus 2022 m. rugsėjo 7 d. įsakymu Nr. 5-782

 

 

TAURAGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS VIDAUS TVARKOS TAISYKLĖS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Tauragės rajono savivaldybės administracijos (toliau – Administracija) vidaus tvarkos taisyklėse (toliau – Taisyklės) reglamentuojami Administracijos vidaus tvarkos klausimai: darbo ir poilsio laikas, atostogų ir kitų poilsio dienų suteikimo tvarka, bendrieji vidaus tvarkos reikalavimai, darbo užmokestis, komandiruotės ir kvalifikacijos tobulinimas, darbo priemonių naudojimas, aprangos, išvaizdos ir elgesio reikalavimai, lygių galimybių užtikrinimas ir įgyvendinimas, darbų perdavimas ir atsiskaitymas, susipažinimas su vidaus tvarkos dokumentais, atsakomybė.

2. Taisyklių nuostatos taikomos tiek, kiek Taisyklių 1 punkte nurodytų klausimų nereglamentuoja tarnybos ir (arba) darbo santykius reglamentuojantys Lietuvos Respublikos įstatymai ir jų įgyvendinamieji teisės aktai.

3. Taisyklės tvirtinamos, koreguojamos ar papildomos Administracijos vadovo ar jo įgalioto asmens įsakymu, laikantis informavimo ir konsultavimosi su darbuotojų atstovu pareigos.

4. Taisyklės taikomos visiems Administracijos darbuotojams – valstybės tarnautojams (toliau – Tarnautojai) ir darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis (toliau – Darbuotojai).

5. Taisyklėse vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos darbo kodekse ir Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatyme.

6. Naujai priimami Tarnautojai ir Darbuotojai su šiomis Taisyklėmis turi būti supažindinti pasirašytinai ne vėliau kaip pirmąją darbo dieną. Atlikus Taisyklių pakeitimus apie tai yra paskelbiama viešai ir šie pakeitimai pateikiami Tarnautojams ir Darbuotojams per dokumentų valdymo sistemą „Kontora“ (toliau – DVS).

7. Administracijos vadovas (arba jo įgaliotas asmuo), turi teisę pakartotinai supažindinti Tarnautojus ir Darbuotojus su Taisyklėmis, jei pastebi, kad aplaidžiai laikomasi šių Taisyklių reikalavimų.

8. Su Administracijos veikla susijusi informacija, būtina tiesioginėms Tarnautojų ir Darbuotojų darbo funkcijoms vykdyti, gali būti perduodama raštu, žodžiu ir elektroninių ryšių priemonėmis. Tokiu būdu perduotos informacijos paskelbimas laikomas Tarnautojų ir Darbuotojų supažindinimo su informacija bei dokumentais faktu ir yra privalomas vykdyti.

 

II SKYRIUS

ADMINISTRACIJOS VEIKLOS ORGANIZAVIMAS

 

9. Administracijos veikla organizuojama vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nuostatomis, Administracijos nuostatais, strateginiais veiklos planais, rengiamomis programomis bei projektais.

10. Einamieji Administracijos veiklos klausimai aptariami kassavaitiniuose susirinkimuose.

11. Prireikus, Administracijos skyrių vadovai, seniūnai arba jų funkcijas atliekantys Tarnautojai turi informuoti Administracijos vadovą apie jų vadovaujamų skyrių nustatytų uždavinių ir funkcijų atlikimą, taip pat apie Administracijos vadovo pavedimų vykdymą.

 

III SKYRIUS

PRIĖMIMO Į DARBĄ, SAVANORIŠKOS PRAKTIKOS ATLIKIMO IR ATLEIDIMO TVARKA

 

12. Tarnautojai ir Darbuotojai priimami ir atleidžiami iš darbo Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo ir Lietuvos Respublikos darbo kodekso nustatyta tvarka Administracijos vadovo įsakymu. Seniūnijose Tarnautojai ir Darbuotojai priimami ir atleidžiami iš darbo Administracijos vadovo įsakymu. Darbo sutartis su seniūnijų nekvalifikuotais Darbuotojais sudaro, įrašus apie Darbuotojų atleidimą darbo sutartyse padaro Administracijos vadovo įgaliotas asmuo – seniūnas, o jam nesant, – seniūno pavaduotojas,  jei kiti teisės aktai nenustato kitaip.

13. Administracijoje priėmimo procedūros atliekamos vadovaujantis Administracijos adaptacijos programos aprašu (1 priedas). Seniūnijose priėmimo procedūros atliekamos atsižvelgiant į Administracijos adaptacijos programos aprašo nuostatas, kurias savarankiškai įgyvendina seniūnijos seniūnas arba už personalą atsakingas asmuo.

14. Kiekvienas Tarnautojas ir Darbuotojas yra atsakingas už savo asmeninių duomenų (šeiminės padėties, vaiko gimimo, asmeninių dokumentų, adreso, kontaktinių asmenų ir t. t.) pasikeitimo atnaujinimą laiku ir dokumentų, susijusių su pasikeitimais, pristatymą Teisės skyriui (seniūnijoseseniūnui arba už personalą atsakingam asmeniui) tam, kad Administracijos vadovas ar seniūnijos seniūnas galėtų tinkamai vykdyti savo pareigas darbuotojo atžvilgiu.

15. Studentai, norintys atlikti praktiką, ir asmenys, norintys atlikti savanorišką praktiką Tauragės rajono savivaldybėje, Administracijos vadovui, seniūnijose – seniūnui turi pateikti:

15.1. iš švietimo įstaigos gautą trišalę praktikos mokymosi sutartį, kurios vienas pasirašytos trišalės praktikos mokymosi sutarties egzempliorius lieka Teisės skyriuje arba seniūnijoje. Studentas taip pat pristato savo asmens dokumento kopiją ir galiojančią medicinos pažymą. Teisės skyriaus specialistas, seniūnijose – seniūnas arba už personalą atsakingas asmuo įformina praktikos pradžią ir pabaigą;

15.2. asmuo, pageidaujantis atlikti savanorišką praktiką, pateikia savo asmens dokumento kopiją. Teisės skyriaus specialistas, seniūnijose – seniūnas arba už personalą atsakingas asmuo užpildo savanoriškos praktikos sutarties formą, patvirtintą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2017 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. A1-573 „Dėl savanoriškos praktikos atlikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, bei įformina praktikos pradžią ir pabaigą.

16. Valstybės tarnyba ar darbo sutartis pasibaigia ir darbo santykiai nutraukiami Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatyme ir Lietuvos Respublikos darbo kodekse numatytais pagrindais ir tvarka, užtikrinant informacijos pateikimą šiame procese dalyvaujantiems darbuotojams.

17. Atleidžiamas arba perkeliamas į kitas pareigas Tarnautojas ar Darbuotojas privalo perduoti reikalus (neužbaigtus įgyvendinti teisės aktus, nebaigtus vykdyti dokumentus, nebaigtus spręsti klausimus, einamuosius darbus, naudojamą turtą ir kt.) tiesioginiam vadovui arba kitam atsakingam asmeniui ne vėliau kaip paskutinę darbo dieną.

18. Tarnautojas ar Darbuotojas, turėjęs įgaliojimų, susijusių su jo darbu, atstovauti Tauragės rajono savivaldybei ar Administracijai, ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki atleidimo iš darbo turi atsistatydinti iš visų valdybų narių ar kitų valdymo organų ir pan., į kurias jis buvo deleguotas Tauragės rajono savivaldybės tarybos sprendimais ar Administracijos vadovo įsakymais.

19. Tarnautojas ar Darbuotojas, atleidžiamas iš darbo, Teisės skyriaus specialistui, atsakingam už personalą, o seniūnijoseseniūnui arba už personalą atsakingam asmeniui per DVS privalo pateikti reikalų perdavimo-priėmimo aktą (2 priedas) ne vėliau kaip paskutinę darbo dieną.

 

IV SKYRIUS

DARBO IR POILSIO LAIKAS

 

20. Tarnautojai ir Darbuotojai privalo laikytis Administracijoje nustatyto darbo ir poilsio laiko režimo.

21. Tarnautojų ir Darbuotojų darbo laikas yra ne ilgesnis kaip 40 valandų per savaitę, 5 darbo

dienų darbo savaitė.

22. Darbo dienos trukmė: nuo pirmadienio iki ketvirtadienio darbo pradžia 8.00 val., darbo

pabaiga 17.00 val., pertrauka pailsėti ir pavalgyti nuo 12.00 val. iki 12.45 val., penktadieniais darbo pradžia 8.00 val., darbo pabaiga 15.45 val., pertrauka pailsėti ir pavalgyti nuo 12.00 val. iki 12.45 val.

23. Tarnautojams ir Darbuotojams, dirbantiems su videoterminalais, nustatomos papildomos 15 minučių trukmės pertraukos 10.00 ir 15.00 val. Šios papildomos pertraukos įskaitomos į darbo laiką.

24. Viršvalandžius Tarnautojai ir Darbuotojai gali dirbti tik gavę Administracijos vadovo rašytinį sutikimą.

25. Tarnautojams ar Darbuotojams gali būti nustatytas kitas darbo laikas. Prašymą dėl kito

darbo laiko nustatymo Tarnautojas ar Darbuotojas, suderinęs su tiesioginiu vadovu ir su Teisės skyriaus specialistu, seniūnijoseseniūnu ir už personalą atsakingu asmeniu, teikia per DVS, ne vėliau kaip likus 3 darbo dienoms iki numatomo darbo laiko, Administracijos vadovui, o seniūnijose seniūnui. Įsakymai Darbuotojams dėl pasikeitusio darbo laiko nerengiami. Darbuotojams Teisės skyriaus specialistas, seniūnijose seniūnas arba už personalą atsakingas asmuo parengia darbo sutarties papildymą.

26. Tarnautojai ar Darbuotojai, palikdami darbo vietą tarnybos ar darbo tikslais, turi apie tai 

elektroninėmis ryšio priemonėmis informuoti savo tiesioginį vadovą ir nurodyti išvykimo tikslą ir trukmę.  Norėdami išvykti ne darbo tikslais, Tarnautojai ar Darbuotojai turi gauti tiesioginio vadovo sutikimą.

27. Tarnautojai ar Darbuotojai, negalintys laiku atvykti arba visai negalintys atvykti į darbą

dėl priežasčių, kurių nebuvo galima numatyti iš anksto, apie tai nedelsiant, bet ne vėliau kaip iki tos darbo dienos 09.00 val., turi informuoti savo tiesioginį vadovą arba Teisės skyrių (seniūnijose –  seniūną arba už personalą atsakingą asmenį) ir nurodyti vėlavimo ar neatvykimo priežastis bei vėlavimo ar neatvykimo trukmę, o dokumentą, pagrindžiantį jo nebuvimą darbe, pateikti Teisės skyriui arba savo tiesioginiam vadovui (seniūnijose seniūnui arba už personalą atsakingam asmeniui) ne vėliau kaip per 1 dieną nuo sugrįžimo į darbą. Tarnautojui arba Darbuotojui, laiku nepranešusiam apie neatvykimą į darbą, fiksuojama pravaikšta ir Administracijos vadovo sprendimu jis gali būti atleidžiamas iš darbo teisės aktų nustatyta tvarka.

28. Jeigu Tarnautojas ar Darbuotojas dėl objektyvių priežasčių negali pranešti apie savo vėlavimą ar neatvykimą į darbą tiesioginiam vadovui arba Teisės skyriui (seniūnijose –  seniūnui arba už personalą atsakingam asmeniui), jis turi tai atlikti nedelsiant, kai tik tokia galimybė atsiranda. Nesant tiesioginio vadovo arba negalint tiesioginiam vadovui arba Teisės skyriui (seniūnijose – seniūnui arba už personalą atsakingam asmeniui) pranešti dėl objektyvių priežasčių, Tarnautojas arba Darbuotojas nedelsdamas informuoja Administracijos vadovo referentą, seniūnijose – seniūno pavaduotoją.

29. Kiekvieną dieną dirbtas laikas ar neatvykimas į darbą žymimi darbo laiko apskaitos žiniaraščiuose, vadovaujantis Administracijos darbo laiko apskaitos žiniaraščio pildymo tvarkos aprašu (3 priedas).

30. Susirgę Tarnautojai ar Darbuotojai, esant galimybei, privalo tą pačią dieną pranešti apie

tai savo tiesioginiam vadovui ir Teisės skyriui (seniūnijose  – seniūnui arba už personalą atsakingam asmeniui). Tarnautojas ar Darbuotojas savo elektroniniame pašte privalo įjungti automatinį pranešimą dėl nedarbingumo ir nurodyti pavaduojantį asmenį. Analogiškus veiksmus privalo atlikti ir DVS. Jei Tarnautojas ar Darbuotojas negali atlikti šių veiksmų dėl objektyvių priežasčių, turi kreiptis į Informatikos skyrių. Tarnautojas ar Darbuotojas, susirgęs atostogų metu, jeigu jam išduotas nedarbingumo pažymėjimas, privalo apie tai pranešti savo tiesioginiam vadovui, Teisės skyriui ir Apskaitos skyriui, seniūnijose – seniūnui arba už personalą atsakingam asmeniui ir buhalteriui.

 

V SKYRIUS

ATOSTOGŲ IR KITŲ POILSIO DIENŲ SUTEIKIMO TVARKA

 

31. Tarnautojams ir Darbuotojams visų tipų atostogos suteikiamos vadovaujantis Lietuvos

Respublikos valstybės tarnybos įstatymo ir Lietuvos Respublikos darbo kodekso nustatyta tvarka remiantis Administracijos atostogų suteikimo aprašu (4 priedas).

 

VI SKYRIUS

KOMANDIRUOTĖS IR KVALIFIKACIJOS TOBULINIMAS

 

32. Teisės aktai dėl Tarnautojų ir Darbuotojų vykimo į komandiruotes nėra rengiami. Administracijos darbuotojų siuntimas į komandiruotes vykdomas Administracijos siuntimo į komandiruotes tvarkos aprašo nustatyta tvarka (5 priedas).

33. Tarnautojų ir Darbuotojų kvalifikacija tobulinama kvalifikacijos tobulinimo Administracijoje organizavimo tvarkos aprašo nustatyta tvarka (6 priedas).

 

VII SKYRIUS

DARBO UŽMOKESTIS

 

34. Darbo užmokestis Tarnautojams ir Darbuotojams skaičiuojamas Lietuvos Respublikos įstatymų, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų, Administracijos Tarnautojų ir Darbuotojų darbo apmokėjimo sistemos (7 priedas) ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5-787, 2023-12-29, paskelbta TAR 2023-12-29, i. k. 2023-26037

 

35. Neteko galios nuo 2024-01-01

Punkto naikinimas:

Nr. 5-787, 2023-12-29, paskelbta TAR 2023-12-29, i. k. 2023-26037

 

36. Tarnautojams ir Darbuotojams materialinės pašalpos mokamos vadovaujantis Administracijos materialinių pašalpų mokėjimo tvarkos aprašu (9 priedas).

37. Darbo užmokestis mokamas ne rečiau kaip 2 kartus per mėnesį, 1–5 ir 15–17 mėnesio dienomis, pinigus pervedant į asmenines sąskaitas Tarnautojo ar Darbuotojo prašyme nurodytame banke. Atskiru Tarnautojo ar Darbuotojo prašymu darbo užmokestis gali būti mokamas vieną kartą per mėnesį, 1–5 mėnesio dienomis. Tarnautojas ar Darbuotojas privalo įsigyti (turėti) pasirinkto banko mokėjimo kortelę.

38. Apskaitos skyrius, seniūnijoje buhalteris informuoja Tarnautojus ir Darbuotojus ne rečiau kaip kartą per mėnesį raštu ar elektroniniu būdu apie: darbo užmokestį, dirbtą darbo laiką, apskaičiuotas, išmokėtas ir išskaičiuotas sumas, dirbto darbo laiko trukmę, atskirai nurodydamas viršvalandinių darbų trukmę, arba šią informaciją pateikia Administracijos struktūrinių padalinių vadovams.

 

VIII SKYRIUS

TARNAUTOJŲ IR DARBUOTOJŲ TEISĖS IR PAREIGOS

 

39. Administracijos Tarnautojai ir Darbuotojai turi teisę:

39.1. gauti iš Administracijos informaciją, susijusią su jo darbo santykiais;

39.2. atsisakyti atlikti darbą nesulygtą darbo sutartimi ar nenumatytą pareigybės aprašyme;

39.3. atsisakyti dirbti, jeigu yra pavojus sveikatai, gyvybei, taip pat dirbti tuos darbus, kuriuos saugiai atlikti nėra apmokyti;

39.4. nustatyta tvarka reikalauti, kad būtų atlyginta žala padaryta sveikatai dėl nesaugių darbo sąlygų;

39.5. gauti įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytą darbo užmokestį;

39.6. kelti dalykinę ir profesinę kvalifikaciją;

39.7. naudotis įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytomis socialinėmis ir kitomis garantijomis;

39.8. naudotis Lietuvos Respublikos darbo kodekso ir kitų įstatymų nustatytomis atostogomis;

39.9. naudotis telefonu darbo reikalais.

40. Administracijos Tarnautojai ir Darbuotojai privalo:

40.1. dirbti dorai ir sąžiningai, laikytis darbo tvarkos, nustatyto darbo laiko ir poilsio režimo;

40.2. atlikti pavestą darbą kvalifikuotai, laiku ir kokybiškai;

40.3. laiku ir tiksliai vykdyti Administracijos vadovo ir savo tiesioginio vadovo teisėtus nurodymus ir pavedimus, nustatytus darbo sutartyse bei kituose dokumentuose;

40.4. vertinti besikreipiančių asmenų poreikius ir, atsižvelgiant į tai, tobulinti paslaugų teikimo kokybę;

40.5. informaciją, kurios reikalauja Administracijos vadovas ar tiesioginis vadovas, pateikti ne vėliau, nei reikalauja nustatyti terminai;

40.6. kilusius klausimus, abejones, konfliktines situacijas aptarti ir spręsti su tiesioginiu vadovu;

40.7. apie konfliktines situacijas ar ginčus su bendradarbiais ar aptarnaujamais asmenimis referuoti tiesioginiam vadovui, o esant poreikiui ir Administracijos vadovui ar jo įgaliotam asmeniui;

40.8. savo veiksmais ir darbais formuoti gerą Administracijos įvaizdį, nediskriminuoti įstaigos vardo;

40.9. tinkamai reaguoti į kitų kolegų prašymus, pasiūlymus, bendradarbiauti su kitais kolegomis, siekiant, kad darbas būtų atliktas operatyviai ir kuo ekonomiškesniu būdu;

40.10. laikytis darbuotojų saugos ir sveikatos bei priešgaisrinės saugos instrukcijų reikalavimų, nekenkti kitų dirbančiųjų sveikatai, tausoti savąją;

40.11. rūpintis savo sveikata ir gerove, nedelsiant informuoti tiesioginį vadovą ir Administracijos vadovą, pateikti gydytojo rekomendacijas dėl darbo organizavimo, jeigu Tarnautojui ar Darbuotojui nustatomi sveikatos sutrikimai ir / ar susirgimai, kurie gali turėti įtakos tinkamam darbo funkcijų atlikimui arba darbinių funkcijų atlikimas gali bloginti Tarnautojo ar Darbuotojo sveikatos būklę;

40.12. Administracijos vadovo reikalavimu, pasitikrinti sveikatą ir pristatyti sveikatos patikrinimo pažymą Administracijos vadovui ne vėliau kaip per 2 savaites nuo reikalavimo pateikimo dienos;

40.13. tiesioginiam vadovui pareikalavus, pateikti papildomą informaciją (vizito patvirtinimo laiką, datą ir pan.), įrodančią vykimo į sveikatos priežiūros įstaigą ir valstybės ar savivaldybės instituciją ar įstaigą pagrindą (taikoma Tarnautojams);

40.14. ateiti į darbą nustatytu laiku. Jeigu į darbą neateinama dėl svarbių priežasčių (liga, avarija, nelaimingas atsitikimas ar pan.), pranešti apie tai kaip galima greičiau tiesioginiam vadovui arba Teisės skyriui, seniūnijose seniūnui arba už personalą atsakingam asmeniui;

40.15. palaikyti tvarką ir švarą darbo vietoje (nešiukšlinti teritorijoje ir patalpose, nelaikyti darbo vietoje nereikalingų daiktų, popierių);

40.16. baigus darbą palikti savo darbo vietą tik tvarkingą, įrenginius ir aparatūrą – veikiančius (nesugadintus), kompiuterius išjungtus;

40.17. saugoti Administracijos turtą, efektyviai naudoti įrenginius, organizacinę techniką ir kitokius prietaisus, ekonomiškai bei racionaliai panaudoti medžiagas, energiją bei kitus materialinius resursus;

40.18. nedelsiant šalinti priežastis ir sąlygas, neleidžiančias efektyviai dirbti arba apsunkinančias normalų darbą (konfliktai, organizacinės technikos priemonių gedimai, ekstremalios situacijos ir kt.), nedelsiant pranešti apie tai tiesioginiam vadovui;

40.19. gerinti darbo kokybę ir kultūrą, pagal galimybes darbe naudotis šiuolaikiniais mokslo laimėjimais;

40.20. laikytis visuotinai priimtų elgesio normų ir tarpusavio santykių reikalavimų, gerbti kolegas, vengti patyčių, nesielgti taip, kad būtų žeminama jų garbė bei orumas, nenaudoti necenzūrinių žodžių;

40.21. išeidami iš patalpų (kabinetų) tyliai uždaryti duris, kad netrukdytų dirbti kitiems;

40.22. saugoti Administracijos informaciją, kuri laikoma konfidencialia;

40.23. nuolat tikrinti tiek elektorinį paštą, tiek ir pašto dėžutę ir / ar Administracijos vadovo viešai skelbiamą informaciją. Tarnautojas ar Darbuotojas, nevykdydamas šios savo pareigos, prisiima visą riziką, tenkančią jam dėl to, kad jis savalaikiai negaus svarbių jam pranešimų iš tiesioginio vadovo, Administracijos vadovo ar kolegų;

40.24. pasikeitus asmens duomenims (pavardė, adresas, telefono numeris, el. pašto adresas) nedelsiant informuoti tiesioginį vadovą, Teisės ir Informatikos skyrius, seniūnijose seniūną arba už personalą atsakingą asmenį ir užtikrinti, kad Administracija visada turėtų atnaujintus darbuotojo kontaktinius duomenis;

40.25. pranešti tiesioginiam vadovui, jei kitas Tarnautojas ar Darbuotojas darbe ar darbo vietoje po darbo yra neblaivus ar apsvaigęs nuo narkotinių ar psichotropinių medžiagų;

40.26. darbo metu būti tvarkingai apsirengę: rūbai turi būti švarūs, šukuosena, makiažas tvarkingi ir neiššaukiantys, atitinkantys etiketo keliamus reikalavimus;

40.27. bendraujant su interesantais rodyti jiems dėmesį, būti mandagūs ir atidūs, išsiaiškinę interesantų tikslus ir pageidavimus, jiems padėti. Tuo atveju, jei Tarnautojas ar Darbuotojas nekompetentingas spręsti interesanto problemą, jis turi nurodyti, kas tai galėtų padaryti;

40.28. vykdamas tarnybiniu automobiliu į darbą ar iš darbo bei būdamas komandiruotėse, laikytis Kelių eismo taisyklių;

40.29. nuolat gilinti savo žinias, kelti kvalifikaciją, stebėti pasikeitimus, susijusius su atliekamomis funkcijomis;

40.30. vadovautis vidaus darbo tvarkos taisyklėmis ir vykdyti pareiginių nuostatų reikalavimus;

40.31. gerbti kolegų, aptarnaujamų asmenų teises bei laisves, laikytis Lietuvos Respublikos įstatymų, kitų teisės aktų, teismų sprendimų reikalavimų, šių Taisyklių (pagarbos žmogui bei įstaigai principas);

40.32. būti teisingas, nepiktnaudžiauti jam suteiktomis galiomis; naudoti darbo laiką efektyviai ir tik darbo tikslams (teisingumo principas);

40.33. dirbti Administracijos interesams; nesinaudoti Administracijos nuosavybe ne darbinei veiklai, taip pat nesinaudoti su darbu susijusia informacija kitaip, negu nustato Administracijos vidaus dokumentai (nesavanaudiškumo principas);

40.34. elgtis nepriekaištingai, būti nepaperkamu, nepriimti dovanų, pinigų ar paslaugų, išskirtinių lengvatų ir nuolaidų iš asmenų ar organizacijų, jeigu tai sukeltų neigiamas pasekmes Administracijai ar padarytų žalą; būti lojaliu ir paslaugiu, naudotis jam suteiktomis galiomis ginant Administracijos interesus nuo pažeidimų (padorumo principas);

40.35. būti objektyvus ir neturėti asmeninio išankstinio nusistatymo; nesinaudoti kitų žmonių klaidomis ar nežinojimu; išklausyti ir pateikti tokią informaciją, kuri padėtų asmeniui priimti tinkamiausią sprendimą (nešališkumo principas);

40.36. asmeniškai atsakyti už savo sprendimus; Administracijos vadovo reikalavimu atsiskaityti už savo veiklą; atsakyti už naudojamos informacijos, dokumentų tinkamą naudojimą ir konfidencialumą (atsakomybės principas).

41. Administracijos Tarnautojams ir Darbuotojams draudžiama:

41.1. be Administracijos vadovo ar jo įgalioto asmens sutikimo pavesti atlikti savo darbą

kitam asmeniui;

41.2. tyčia, dėl neatsargumo gadinti, laužyti Administracijos inventorių;

41.3. tyčia, dėl neatidumo ar aplaidumo teikti klaidingą informaciją aptarnaujamiems asmenims, skyrių ir Administracijos vadovams;

41.4. dirbti darbus, kuriuos atlikti nėra įpareigotas, apmokytas;

41.5. neatidžiai, aplaidžiai pildyti reikalaujamas ataskaitas ar jų visai nepildyti;

41.6. vėluoti į dalykinius susitikimus su įmonių, įstaigų atstovais, kolegomis, Administracijos vadovais;

41.7. darbo metu vartoti alkoholinius gėrimus, narkotines medžiagas, o taip pat pasirodyti darbe neblaiviam, apsvaigusiam nuo narkotinių priemonių;

41.8. ginčytis su interesantais;

41.9. kelti konfliktines situacijas, skatinti nepasitikėjimą bendradarbiais ir Administracijos vadovais;

41.10. prie pašalinių asmenų (lankytojų, interesantų) ar tarpusavyje kritikuoti, aptarinėti tiesioginio vadovo, Administracijos vadovo ir Administracijos sprendimus, pavedamas vykdyti užduotis;

41.11. prie pašalinių asmenų (lankytojų, interesantų) ar tarpusavyje kritikuoti, aptarinėti kitus lankytojus, interesantus;

41.12. Administracijos patalpose ir teritorijoje, be atskiro Administracijos vadovo leidimo, reklamuoti kitas įstaigas (plakatai, skelbimai, pavyzdžiai);

41.13. iš Administracijos patalpų išsinešti jai priklausančius daiktus, dokumentus, inventorių;

41.14. pasibaigus darbo dienai ant stalo palikti dokumentus, juodraščius, projektus ir kt., nesutvarkytas darbo priemones;

41.15. Administracijos patalpose ir teritorijoje garsiai šūkauti, triukšmauti, garsiai klausytis muzikos.

 

IX SKYRIUS

PAGRINDINĖS ADMINISTRACIJOS TEISĖS IR PAREIGOS

 

42. Administracija turi teisę:

42.1. reikalauti, kad Tarnautojai ir Darbuotojai laikytųsi Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo, Lietuvos Respublikos darbo kodekso, darbo tvarkos taisyklių, darbo bei technologinių procesų ir kitų teisės aktų nustatytų normų;

42.2. nustatyti Administracijos vidaus tvarką ir leisti įsakymus dėl darbų organizavimo, darbuotojų saugos bei sveikatos;

42.3. Tarnautojams ar Darbuotojams, pažeidusiems darbo pareigas, darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimus, kuriuos jie privalo vykdyti, taikyti Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos ir Lietuvos Respublikos darbo kodekse numatytas priemones;

42.4. pareikalauti Tarnautojo ar Darbuotojo pasitikrinti sveikatą, jeigu yra pagrįstų įtarimų, kad Tarnautojas ar Darbuotojas negali tinkamai vykdyti savo darbinių funkcijų dėl sveikatos sutrikimų arba šių funkcijų vykdymas gali kenkti paties darbuotojo sveikatai. Tokiu atveju, Administracija pateikia darbuotojui raštą, dėl kokių priežasčių jis siunčiamas pasitikrinti sveikatą ir šį raštą Tarnautojas ar Darbuotojas privalo pateikit gydytojui. Tokio neplaninio sveikatos patikrinimo išlaidas apmoka Administracija. Šiuo atveju Administracija taip pat privalo Tarnautojui ar Darbuotojui sudaryti sąlygas darbo metu pasitikrinti sveikatą.

42.5. nustatyta tvarka reikalauti iš Tarnautojų ar Darbuotojų atlyginti pažeidimu padarytą žalą Administracijai.

43. Administracija privalo:

43.1. tinkamai organizuoti Tarnautojų ir Darbuotojų darbą, kad kiekvienas Tarnautojas ir Darbuotojas turėtų jam paskirtą darbo vietą;

43.2. užtikrinti, kad būtų tinkamai techniškai įrengtos darbo vietos ir jose sudarytos darbo sąlygos, atitinkančios darbo saugos ir sveikatos taisyklių reikalavimus bei darboviečių įrengimo bendruosius nuostatus;

43.3. aprūpinti Tarnautojus ir Darbuotojus reikalingomis priemonėmis ir užtikrinti sanitarijos bei higienos sąlygas;

43.4. užtikrinti Tarnautojų ir Darbuotojų saugą ir sveikatą, atsižvelgti į konkretaus Tarnautojo ar Darbuotojo pateiktą informaciją apie sveikatos būklę ar susirgimus, jeigu ši informacija yra pagrįsta medicininiais duomenimis (turi būti pateikiami oficialūs išrašai iš gydytojų su rekomendacijomis Administracijos vadovui);

43.5. periodinius sveikatos patikrinimus organizuoti darbo metu;

43.6. taikyti reikiamas priemones traumatizmo darbe profilaktikai, profesiniams ir kitiems susirgimams išvengti, laiku taikyti įstatymų numatytas lengvatas ir kompensacijas;

43.7. konfliktinėmis aplinkybėmis elgtis objektyviai ir nešališkai, išklausyti abiejų pusių argumentus ir ieškoti objektyvaus sprendimo;

43.8. supažindinti Tarnautojus ir Darbuotojus su šiomis taisyklėmis, pareiginiais nuostatais, saugos instrukcijomis, darbo apmokėjimo sistema (nuostatais), informacinių ir komunikacinių technologijų naudojimo bei darbuotojų asmens duomenų saugojimo politika, lygių galimybių politika ir padaryti prieinamais ar viešai skelbti kitus darbo vidaus dokumentus, susijusius su Tarnautojų ir Darbuotojų teisėmis bei pareigomis;

43.9. imtis priemonių Tarnautojų ir Darbuotojų kvalifikacijai ir jų profesionalumui, gebėjimui prisitaikyti prie besikeičiančių profesinių ar darbo sąlygų didinti, sudaryti sąlygas Tarnautojui ar Darbuotojui mokytis, tobulinti kvalifikaciją ir profesiškai tobulėti;

43.10. padėti Tarnautojams ir Darbuotojams vykdyti jų šeiminius įsipareigojimus, Tarnautojų ir Darbuotojų elgesį ir jų veiksmus vertinti, siekiant praktiškai ir visapusiškai įgyvendinti nediskriminavimo bei darbo ir šeimos darnos principą. Pateikti Tarnautojų ar Darbuotojų prašymai, susiję su šeiminių įsipareigojimų vykdymu, turi būti Administracijos vadovo apsvarstyti ir į juos nedelsiant motyvuotai atsakyta raštu;

43.11. įgyvendinti savo teises bei pareigas Tarnautojų ir Darbuotojų atžvilgiu, laikantis teisingumo, protingumo bei sąžiningumo principų, užtikrinti visų darbuotojų lygybę kitų darbuotojų atžvilgiu, išskyrus atvejus, kai darbuotojui mažiau palankesnės sąlygos suteikiamos, esant objektyviems ir pateisinamiems kriterijams.

 

X SKYRIUS

BENDRIEJI VIDAUS TVARKOS REIKALAVIMAI

 

44. Kiekvienoje darbo vietoje ir patalpose turi būti švaru bei tvarkinga.

45. Tvarka Administracijos patalpose ir teritorijoje rūpinasi ir kontroliuoja Administracijos vadovo įgalioti asmenys; jie privalo rūpintis patalpų apsauga, įrengimų, inventoriaus ir kito turto priežiūra, tvarkos palaikymu patalpose.

46. Administracijos teritorijoje leidžiama rūkyti tik tam tikslui skirtose ženklais pažymėtose ir tinkamai įrengtose vietose, kuriose yra indas nuorūkoms dėti ir gesinimo priemonės. Kitose vietose rūkyti draudžiama.

47. Tarnautojams ir Darbuotojams draudžiama darbo metu vartoti alkoholinius gėrimus, kitas toksines ar narkotines medžiagas, būti neblaiviems ar apsvaigusiems nuo narkotinių ar toksinių medžiagų.

48. Administracijos vadovas ar jo paskirtas asmuo turi teisę, bet kuriuo metu Tarnautojui ar  Darbuotojui esant darbo vietoje (teritorijoje) atlikti patikrinimą alkotesteriu. Nustačius neblaivumą alkotesteriu ir / arba Tarnautojui ar Darbuotojui atsisakius atlikti patikrinimą alkotesteriu arba neturint alkotesterio, bet kilus įtarimams, t. y. esant bent vienam iš požymių – iš burnos sklinda alkoholio kvapas, neadekvati elgsena, nerišli kalba, nekoordinuoti judesiai ar kitoks elgesys, pagal kurį galima spręsti, kad Tarnautojas ar Darbuotojas yra neblaivus – nedelsiant toks Tarnautojas ar Darbuotojas nušalinamas nuo darbo ir atliekami kiti veiksmai, nustatyti Administracijos neblaivumo patikrinimo apraše (10 priedas).

49. Patikrinimo metu Administracijos Tarnautojai ir Darbuotojai privalo pūsti į alkotesterį. Atsisakymas atlikti patikrinimą alkotesteriu yra prilyginamas Tarnautojo ar Darbuotojo prisipažinimui, jog jis yra neblaivus, t. y. laikoma šiurkščiu darbo pareigų pažeidimu, ir Administracijos vadovas turi teisę Tarnautoją ar Darbuotoją atleisti iš darbo.

50. Administracijoje turi būti vengiama nereikalingo triukšmo, palaikoma dalykinė darbo atmosfera.

51. Administracinėse ir kitose įstaigos patalpose turi būti griežtai laikomasi priešgaisrinės saugos reikalavimų. Negalima palikti patalpose be priežiūros įjungtų elektros šildymo ir kitų prietaisų.

52. Tarnautojai ir Darbuotojai privalo laikytis saugos ir sveikatos instrukcijų reikalavimų, su kuriomis jie supažindinami prieš pradėdami darbą.

53. Tarnautojai ir Darbuotojai turi racionaliai ir taupiai naudoti darbo priemones, transportą, elektros energiją ir kitus materialinius Administracijos išteklius.

54. Administracijos elektroniniais ryšiais, galiniais įrenginiais, programine įranga, biuro įranga, kanceliarinėmis ir kitomis priemonėmis Tarnautojai ir Darbuotojai gali naudotis tik su darbu susijusiais tikslais.

55. Už vidaus darbo tvarkos laikymąsi atsako kiekvienas Tarnautojas ir Darbuotojas asmeniškai, o kontroliuoja skyrių vadovai ar šioms funkcijoms paskirti asmenys.

 

XI SKYRIUS

TVARKOS REIKALAVIMAI ADMINISTRACINĖSE PATALPOSE

 

56. Administracijos patalpoms nustatomi šie vidaus tvarkos reikalavimai:

56.1. visi Administracijos kabinetai turi būti švarūs ir tvarkingi;

56.2. kabinetuose draudžiama laikyti pašalinius daiktus, kurie nesusiję su darbu;

56.3. Tarnautojas ar Darbuotojas, išeinantis iš kabineto paskutinis, užrakina duris;

56.4. kabineto raktus gali turėti tik tie Tarnautojai ar Darbuotojai, kurie jame dirba. Perduoti

raktus kitiems asmenims draudžiama, išskyrus atvejus, kada tai daryti nurodo Administracijos vadovas;

56.5. Be Administracijos vadovo nurodymo pašaliniams asmenims draudžiama naudotis Administracijos technika (kompiuteriais, telefonais, dauginimo ir spausdinimo technika ir pan.);

56.6. Draudžiama, kad pašaliniai asmenys liktų patalpose vieni;

56.7. Visos darbo priemonės (telefonas, kompiuteris, kopijavimo technika ir pan.) gali būti naudojamos išskirtinai tik darbo tikslais. Administracijos vadovas bet kada darbo metu gali tikrinti (taip pat ir naudojant tam tikras programines (instaliuojant tam tikras būtinas programas) ir / ar technines priemones (įrengiant vaizdo stebėjimo kameras ir pan.)), ar Tarnautojai ir Darbuotojai nesinaudoja darbo priemonėmis ne darbo tikslais. Darbo priemonių naudojimas ne darbo tikslais yra pripažįstamas darbo pareigų pažeidimu;

56.8. Už šiame skyriuje išdėstytų reikalavimų vykdymą atsako Administracijos Tarnautojai ir Darbuotojai, kurie dirba administracinėse patalpose.

 

XII SKYRIUS

LYGIŲ GALIMYBIŲ POLITIKOS ĮGYVENDINIMO IR VYKDYMO PRIEŽIŪROS PRINCIPŲ ĮGYVENDINIMO PRIEMONĖS

 

57. Administracijoje užtikrinamos šios lygių galimybių politikos įgyvendinimo ir vykdymo priežiūros principų įgyvendinimo priemonės:

57.1. priimant Tarnautoją ar Darbuotoją į darbą, suteikiamos vienodos ir sąžiningos įdarbinimo galimybės, taikomi vienodi atrankos kriterijai ir sąlygos;

57.2. Tarnautojams ir Darbuotojams veikla organizuojama taip, kad būtų sudaromos vienodos darbo sąlygos, galimybės tobulinti kvalifikaciją, siekti profesinio tobulėjimo, persikvalifikuoti, įgyti praktinės darbo patirties, taip pat teikiamos vienodos lengvatos, neatsižvelgiant į darbuotojų lytį, rasę, tautybę, kalbą, kilmę, socialinę padėtį, tikėjimą, įsitikinimus ar pažiūras, amžių, lytinę orientaciją, negalią, etninę priklausomybę, religiją;

57.3. Administracija organizuoja darbą taip, kad kiekvienas Tarnautojas ar Darbuotojas dirbtų tokioje aplinkoje, kurioje skatinama pagarba kiekvienam asmeniui, darbuotojas jaustųsi gerbiamas ir galėtų panaudoti savo darbinius gebėjimus;

57.4. naudojami vienodi darbo vertinimo kriterijai ir vienodi atleidimo iš  darbo kriterijai;

57.5. imamasi tinkamų priemonių, kad neįgaliesiems būtų sudarytos sąlygos gauti darbą, dirbti, siekti karjeros arba mokytis, įskaitant tinkamą patalpų pritaikymą;

57.6. Visiems Tarnautojams ir Darbuotojams, atliekantiems tą patį ar lygiavertį darbą, turi būti mokamas toks pats atlyginimas, vadovaujantis lygių galimybių politika;

57.7. Administracija taiko priemones, kad Tarnautojas ar Darbuotojas darbo vietoje nepatirtų priekabiavimo, seksualinio priekabiavimo ir nebūtų duodami nurodymai diskriminuoti, taip pat nebūtų persekiojamas ir būtų apsaugotas nuo priešiško elgesio ar neigiamų pasekmių, jeigu pateikia skundą dėl diskriminacijos ar dalyvauja byloje dėl diskriminacijos;

57.8. visi Administracijos darbuotojai privalo laikytis taisyklių, kad būtų užtikrintos lygios galimybės ir išvengta diskriminacijos. Tarnautojai ar Darbuotojai neturi diskriminuoti, priekabiauti, tyčiotis ar gąsdinti kitų darbuotojų dėl jų lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, amžiaus, lytinės orientacijos, negalios, etninės priklausomybės, religijos, o šie neturi jų persekioti ar imtis kitų poveikio priemonių prieš tokius Tarnautojus ar Darbuotojus, kurie pateikia nepagrįstus įtarimus;

57.9. visi Tarnautojai ar Darbuotojai turi teisę kreiptis į Administracijos vadovą arba pranešimų kanalu [email protected], užtikrinant pranešėjo anonimiškumą, jeigu mano, kad buvo pažeistos moterų ir vyrų lygios teisės arba jie buvo diskriminuojami, nurodant asmenį, kuris galimai pažeidžia darbuotojo teises;

57.10. Gavus Tarnautojo ar Darbuotojo pranešimą dėl lygių galimybių pažeidimo ar diskriminacijos, Administracija tokį pranešimą nedelsdama perduoda nagrinėti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai ar kitai kompetentingai institucijai, jei teisės aktai nenustato kitaip. Informacija apie tokį skundą yra konfidenciali ir negali būti paviešinta asmenims, kurie nėra susiję su galimu pažeidimu ar jo tyrimu.

 

XIII SKYRIUS

NUOTOLINIO DARBO ORGANIZAVIMAS

 

58. Tarnautojų ir Darbuotojų darbas nuotoliniu būdu vykdomas vadovaujantis nuotolinio darbo organizavimo tvarkos aprašo nustatyta tvarka (11 priedas).

 

XIV SKYRIUS

INFORMACIJOS PATEIKIMO VISUOMENEI TVARKA

 

59. Tarnautojai ir Darbuotojai, teikdami ir rengdami viešą informaciją, vadovaujasi Tauragės rajono savivaldybės administracijos viešosios informacijos surinkimo ir teikimo viešosios informacijos rengėjams ir (ar) skleidėjams tvarkos aprašu, patvirtintu Administracijos direktoriaus 2021-11-09 įsakymu Nr. 5-799 „Dėl Tauragės rajono savivaldybės administracijos viešosios informacijos surinkimo ir teikimo viešosios informacijos rengėjams ir (ar) skleidėjams tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

XV SKYRIUS

EKSTREMALIOS SITUACIJOS

 

60. Įvykus nelaimingam atsitikimui, būtina nedelsiant pranešti Administracijos vadovui ar jo įgaliotam asmeniui, kreiptis į artimiausią gydymo įstaigą arba iškviesti greitąją medicininę pagalbą ir iki tyrimo pradžios išsaugoti įvykio vietą tokią, kokia buvo nelaimingo atsitikimo metu, jei tai nekelia pavojaus kitų Tarnautojų ir Darbuotojų gyvybei.

61. Įvykus nelaimingam atsitikimui pakeliui į darbą arba iš darbo, Tarnautojas ar Darbuotojas privalo nedelsiant pats arba per kitus asmenis pranešti Administracijos vadovui, tiesioginiam vadovui ar jo įgaliotam asmeniui apie atsitikimą ir jo aplinkybes.

62. Kilus gaisrui, reikia iškviesti ugniagesius bendruoju pagalbos telefono numeriu – 112, turimomis pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis gesinti gaisrą, nedelsiant informuoti Administracijos vadovą ar jo įgaliotą asmenį, kilus sveikatos arba gyvybės pavojui, išeiti iš pavojingos zonos, pagal įstaigos sudarytą evakuacijos planą; Tarnautojas ar Darbuotojas privalo mokėti naudotis pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis.

 

XVI SKYRIUS

DARBUOTOJŲ, DIRBANČIŲ PAGAL DARBO SUTARTIS, DARBO PAREIGŲ PAŽEIDIMŲ NUSTATYMAS

 

 

63. Darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, darbo pareigų pažeidimų nustatymas vykdomas vadovaujantis Darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, darbo pareigų pažeidimo nustatymo aprašu (12 priedas).

 

XVII SKYRIUS

ADMINISTRACIJOS TURTO APSAUGA

 

64. Tarnautojas ar Darbuotojas įsipareigoja rūpestingai elgtis su bet kokiu turtu, kurį jis naudoja darbo funkcijoms atlikti, nepriklausomai nuo to, ar Administracijos vadovas perdavė šį turtą Tarnautojui ar Darbuotojui naudotis darbe kaip darbo priemonę ar įrankį (toliau – Administracijos turtas).

65. Tarnautojas ar Darbuotojas įsipareigoja imtis protingų priemonių, kad būtų išvengta žalos Administracijos turtui. Tarnautojas ar Darbuotojas įsipareigoja nenaudoti Administracijos turto jokiai kitai veiklai, išskyrus darbo funkcijų vykdymą (išskyrus atvejus, kai yra gautas išankstinis Administracijos vadovo rašytinis leidimas). Administracijos turtas Tarnautojo ar Darbuotojo asmeniniams poreikiams negali būti naudojamas.

66. Darbo įrankiai, priemonės Tarnautojui ar Darbuotojui yra perduodamos pagal priėmimo – perdavimo aktą arba kitokiu būdu fiksuojant Administracijos turto perdavimą Tarnautojo ar Darbuotojo žinion.

67. Administracijos vadovui pareikalavus arba pasibaigus darbo santykiams, ne vėliau kaip darbo santykių pasibaigimo dieną, Tarnautojas arba Darbuotojas privalo nedelsdamas grąžinti visą turtą, kuris privalo būti geros būklės (atsižvelgiant į normalų nusidėvėjimą), įskaitant ir nematerialų turtą (perduoti informaciją, susijusią su Administracijos veikla). Už tinkamą turto grąžinimą ir grąžinimo įforminimą yra atsakingas Tarnautojas arba Darbuotojas. Turtas perduodamas tiesioginiam vadovui, nebent vadovas nurodo kitą asmenį, kuriam turtas turi būti perduotas.

68. Jeigu darbo santykių pasibaigimo dieną Tarnautojo ar Darbuotojo nėra darbe, tai neatleidžia Tarnautojo ar Darbuotojo nuo pareigos paskutinę darbo dieną grąžinti Administracijai jo perduotus įrankius, priemones bei kitą turtą.

 

XVIII SKYRIUS

ŽALOS NUSTATYMAS BEI JOS ATLYGINIMAS

 

69. Tarnautojas ar Darbuotojas privalo naudotis perduotomis darbo priemonėmis, turtu, pagal jų tikslinę paskirtį ir taupiai, išskyrus atvejus, kai susitariama dėl Administracijai priklausančių priemonių naudojimo kitais tikslais sąlygų ir tvarkos.

70. Administracija arba darbuotojas privalo atlyginti dėl darbo pareigų pažeidimo padarytą turtinę žalą. Atlygintinos turtinės žalos dydis nustatomas vadovaujantis įstatymų nustatyta tvarka.

71. Sugadinus ar sunaikinus Administracijos turtą Tarnautojas ar Darbuotojas nedelsiant privalo informuoti apie tai tiesioginį savo vadovą. Ši Tarnautojo ar Darbuotojo pareiga galioja ir tuo atveju, jei turtas buvo sunaikintas ar sugadintas ne dėl Tarnautojo ar Darbuotojo kaltės.

72. Tarnautojas ar Darbuotojas Administracijai padarytą žalą gali atlyginti geranoriškai. Administracija ir Tarnautojas ar Darbuotojas tokiu atveju taip pat gali susitarti dėl atlygintinos žalos dydžio, įskaitant ir žalos atlyginimo terminus bei tvarką.

 

XIX SKYRIUS

VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ IR DARBUOTOJŲ ATSAKOMYBĖ

 

73. Tarnautojui ar Darbuotojui, pažeidusiam šias Taisykles, taikoma tarnybinė atsakomybė ar įspėjimas dėl darbo pareigų pažeidimo, ar atleidimo iš darbo.

74. Tarnautojų ir Darbuotojų tarnybinę ar darbo pareigų pažeidimų atsakomybę reglamentuoja Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymas ir Lietuvos Respublikos darbo kodeksas.

XX SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

75. Šios Taisyklės skelbiamos Tiesės aktų registre ir Tauragės rajono savivaldybės interneto svetainėje www.taurage.lt

76. Darbuotojai, neturintys prieigos prie DVS, teikia popierinį pasirašytą prašymą aktualiu klausimu tiesioginiam vadovui, o jis skenuotą Darbuotojo pasirašytą dokumentą teikia DVS šiose Taisyklėse nustatyta tvarka.

77. Taisyklės gali būti keičiamos Administracijos vadovo įsakymu.

78. Tarnautojus ir Darbuotojus priimant į darbą su šiomis Taisyklėmis supažindina per DVS arba pasirašytinai Teisės skyriaus specialistas, seniūnijoje seniūnas arba už personalą atsakingas asmuo. Dokumento pateikimas per DVS, esant techninei galimybei susipažinti, yra prilyginamas susipažinimui.

 

______________________________

 

Tauragės rajono savivaldybės administracijos

vidaus darbo tvarkos taisyklių

1 priedas

 

TAURAGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ IR DARBUOTOJŲ, DIRBANČIŲ PAGAL DARBO SUTARTIS, ADAPTACIJOS PROGRAMOS APRAŠAS

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Tauragės rajono savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, adaptacijos programos aprašo (toliau – Aprašas) paskirtis – nustatyti adaptacijos programos trukmę, etapus, už jos vykdymą atsakingus struktūrinius padalinius, jų funkcijas ir atsakomybę.

2. Adaptacijos programos tikslas – padėti Tauragės rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) administracijos valstybės tarnautojams ir darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis (toliau – Darbuotojas), adaptacijos laikotarpiu kuo greičiau įgauti gerosios patirties ir įgūdžių naujoje darbo vietoje, ugdyti darbo užduotims atlikti reikalingus gebėjimus, skatinti atsakomybę bei iniciatyvumą vykdant nustatytas funkcijas, padėti lengviau prisitaikyti prie darbo sąlygų ir organizacinės kultūros.

3. Apraše vartojamos sąvokos:

3.1. Adaptacija – procesas, kurio metu naujas Darbuotojas susipažįsta su nauja darboviete, kolektyvu, organizacijos tikslais, uždaviniais, savo pareigomis ir funkcijomis, taip pat įgyja arba papildo savo kompetencijas reikalingomis žiniomis ir įgūdžiais, prisitaiko prie naujų darbo sąlygų bei organizacinės kultūros;

3.2. Adaptacijos programa (toliau – Programa) – planingi Programos dalyvio ir Savivaldybės administracijos struktūrinių padalinių veiksmai vykdant Programos dalyvio supažindinimą su Savivaldybės administracija, jos darbo aplinka ir Darbuotojais, darbo turiniu, darbo užduotims atlikti reikalingų žinių suteikimu bei gebėjimų ugdymu;

3.3. Kompetencija – Programos dalyvio sugebėjimas atlikti darbo užduotis remiantis turimomis žiniomis, įgūdžiais, asmeninėmis savybėmis ir patirtimi;

3.4. Programos dalyvis – į Savivaldybės administraciją priimtas naujas, iš vaiko priežiūros atostogų grįžęs arba iš vieno struktūrinio padalinio į kitą perkeltas dirbti Darbuotojas, kuriam taikoma Programa;

3.5. Tiesioginis vadovas – asmuo, einantis struktūrinio padalinio, kuriame pradės dirbti arba jau dirba Programos dalyvis, vadovo pareigas;

3.6. Struktūriniai padaliniai – Savivaldybės administracijos skyriai, poskyriai ir seniūnijos;

3.7. Kuratorius – struktūrinio padalinio,  kuriame pradės dirbti arba jau dirba Programos dalyvis, Darbuotojas, vykdantis adaptacijos programos nuostatas.

 

II SKYRIUS

ADAPTACIJOS PROGRAMOS TAIKYMAS IR TRUKMĖ

 

4. Programa taikoma:

4.1. naujiems Darbuotojams, priimtiems į Savivaldybės administraciją;

4.2. Darbuotojams, grįžusiems iš vaiko priežiūros atostogų;

4.3. Darbuotojams, perkeltiems dirbti iš vieno Savivaldybės administracijos struktūrinio padalinio į kitą, kai visiškai ar iš dalies keičiasi jų darbo pobūdis.

5. Programos taikymo poreikį nustato Teisės skyrius kartu su struktūrinio padalinio vadovu.

6. Visiems Programos dalyviams nustatomas ne trumpesnis kaip 2 mėnesių Programos vykdymo laikotarpis. Programos vykdymo laikotarpį galima pratęsti atsižvelgiant į Programos dalyvio darbo užduočių sudėtingumą, turimas žinias, įgūdžius, darbo patirtį ar nedarbingumą Programos vykdymo laikotarpiu, tačiau ne ilgiau negu iki 4 mėnesių. Sprendimą dėl pratęsimo priima Teisės skyrius kartu su struktūrinio padalinio vadovu.

7. Programa vykdoma pagal etapus, numatytus Aprašo 1–5 prieduose.

 

III SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

8. Programos pabaiga laikoma sėkminga, kai matomas Programos dalyvio lojalumas įstaigai, motyvacija dirbti ir siekti rezultatų bei atsiliepimo formoje įvertinimo balų vidurkis yra 4 ir daugiau.

9. Programos pabaigoje, jei Programos dalyvio darbas įvertintas mažiau kaip 4 balais, tiesioginis vadovas, išklausęs Programos dalyvio nuomonę, priima sprendimą dėl programos dalyvio papildomo kvalifikacijos tobulinimo. Jeigu po kvalifikacijos tobulinimo programos dalyvio darbo kokybė negerėja, tuomet teisės aktų nustatyta tvarka gali būti sprendžiama dėl Darbuotojo tinkamumo einamoms pareigoms vertinimo metu, taip pat gali būti siūlomos kitos laisvos lygiavertės pareigos.

10. Informacija apie Programų vykdymą kaupiama, sisteminama ir saugoma Teisės skyriuje. Susisteminta informacija apie Programą esant poreikiui teikiama Savivaldybės administracijos vadovui. 

11. Už šio Aprašo nuostatų laikymąsi atsako šiame Apraše įvardytų struktūrinių padalinių vadovai, Programos dalyviai, kuratoriai ir jų tiesioginiai vadovai.

12. Teisės skyrius gali vykdyti apklausas (anonimines ar neanonimines), siekdamas išsiaiškinti adaptacinės programos veiksmingumą.

13. Aprašo įgyvendinimo priežiūrą vykdo Teisės skyrius.

 

___________________________

 

Tauragės rajono savivaldybės administracijos

valstybės tarnautojų ir darbuotojų,

dirbančių pagal darbo sutartis,

adaptacijos programos aprašo

1 priedas

 

ADAPTACIJOS programos dokumentų, pastabų ir atliktinų darbų sąvadAS

 

1. Pasirengimas Adaptacijos programos (AP) dalyvio priėmimui

 

Procesas/

žingsnis

Proceso/žingsnio pavadinimas

Atliktini darbai

Atsakingas

Susieti dokumentai

Pastabos

1.1

Pateikti prašymą dėl priėmimo į darbą arba perkėlimo

Programos dalyvis pateikia prašymą dėl priėmimo į darbą. Nurodomas priėmimo terminas turi būti ne mažesnis kaip 5 darbo dienos nuo prašymo pateikimo dienos                                                                                 

AP dalyvis

 

Taikomas tik naujai priimtiems (perkeltiems) Darbuotojams

1.2

Užregistruoti prašymą

Programos dalyvio prašymas tą pačią dieną registruojamas dokumentų valdymo sistemoje (toliau – DVS) ir perduodamas susipažinti Teisės skyriaus specialistui, atsakingam už personalą

Bendrojo ir civilinės metrikacijos skyriaus specialistas

 

 

1.3

Informuoti dalyvį apie būtinus pateikti dokumentus

Gavus AP dalyvio prašymą, tą pačią dieną  informuoja AP dalyvį apie visus dokumentus, būtinus pateikti Teisės skyriui asmens bylai formuoti

Teisės skyriaus specialistas

Reikalingų dokumentų sąrašas (2 priedas)

Taikomas tik naujai priimtiems ar perkeltiems Darbuotojams

1.4

Pateikti dokumentus asmens bylai suformuoti

Likus ne mažiau kaip 4 darbo dienoms iki dalyvio priėmimo dienos pateikia reikalingus dokumentus Teisės skyriaus specialistui

AP dalyvis

Dokumentai asmens bylai suformuoti (2 priedas)

Pateikia tik naujai priimti ar perkelti Darbuotojai

1.5

Parengti priėmimo formą apie dalyvio priėmimą

Likus ne mažiau kaip 3 darbo dienoms iki dalyvio priėmimo dienos parengti priėmimo formą, nurodant užpildymo terminą  ir įkelti į DVS atsakingų asmenų pildymui

Teisės skyriaus specialistas

 

Priėmimo formą DVS pildo šie specialistai/skyriai:

- tiesioginis AP dalyvio vadovas;

- Teisės sk.;

- Informatikos sk.;

- Bendrasis ir civilinės   metrikacijos sk.;

- Apskaitos sk.;

- Vyr. specialistas, atsakingas už darbuotojų saugą ir sveikatą.

 

1.6

Parengti įsakymą apie dalyvio priėmimą (perkėlimą)

Likus ne mažiau kaip 2 darbo dienoms iki dalyvio priėmimo dienos parengti įsakymą apie dalyvio priėmimą ir supažindinti su juo visus AP dalyvius. Papildomai pridėti dalyvio pareigybės aprašymą.

Teisės skyriaus specialistas

 

Su  įsakymu per DVS supažindinami šie specialistai/ skyriai:

- tiesioginis AP dalyvio vadovas;

- Teisės sk.;

- Informatikos sk.;

- Apskaitos sk.

1.7

Pateikti informaciją apie dalyvį straipsnio rengimui

Likus ne mažiau kaip 2 darbo dienoms iki dalyvio priėmimo dienos, pateikti dalyvio CV specialistui, atsakingam už ryšius su visuomene.

Teisės skyriaus specialistas

 

Taikomas tik naujai priimtiems ar perkeltiems Darbuotojams

1.8

Ar įtraukti dalyvį į adaptacijos programą?

Priimamas sprendimas dėl darbuotojo įtraukimo į adaptacijos programą

Teisės skyriaus specialistas ir tiesioginis vadovas

 

 

1.9

Įrengti dalyviui darbo vietą

Likus ne mažiau kaip 1 darbo dienai iki Programos dalyvio priėmimo dienos:

1.9.1 aprūpina Programos dalyvio darbo vietą darbui būtinomis kanceliarinėmis priemonėmis (popieriumi, rašymo priemonėmis, segtuvais ir kt.).

1.9.2 esant poreikiui raštu kreipiasi į Bendrąjį ir civilinės metrikacijos skyrių dėl užrašo paruošimo ir jo įrengimo ant Programos dalyvio kabineto durų.

Teisės skyriaus specialistas, o jam nesant tiesioginio vadovo paskirtas asmuo

 

 

1.10

Įrengti kompiuterizuotą darbo vietą dalyviui

Likus ne mažiau kaip 1 darbo dienai iki AP dalyvio pirmos darbo dienos:

1.10.1 aprūpina naują darbo vietą kompiuterine įranga, paruošia laikiną įėjimo kortelę;

1.10.2 sukuria Programos dalyviui elektroninę darbo vietą DVS, elektroninio pašto adresą, prisijungimo prie spausdintuvo kodą ir kt. reikalingas prieigas

Informatikos skyrius

 

 

1.11

Paruošti privalomas priemones

Likus ne mažiau kaip 1 darbo dienai iki AP dalyvio pirmos darbo dienos:

1.11.1. esant poreikiui paruošia užrašą ir jį įrengia ant Programos dalyvio kabineto durų;

1.11.2. paruošia būtinas kanceliarines priemones (darbo knyga, rašikliai ir kt.) ir juos pateikia Teisės skyriaus specialistui.

Bendrojo ir civilinės metrikacijos skyriaus specialistas

 

 

 

 

2. Programos dalyvio priėmimas (pirma darbo diena)

 

Procesas/

žingsnis

Proceso/žingsnio pavadinimas

Veiksmai

Atsakingas asmuo

Susieti dokumentai

Pastabos

2.1

AP dalyvio pristatymas

Programos dalyvio pirmąją darbo dieną (prasidėjus darbo dienai) elektroniniu paštu išsiunčiamas sveikinimas prisijungus prie kolektyvo ir pateikiami dalyvio kontaktiniai duomenys

Teisės skyriaus specialistas

 

Pranešimas išsiunčiamas ir seniūnijoms

2.2

Pateikti dalyviui pasirašyti priėmimo dokumentus

 

 

 

 

 

 

 

2.2.1. Priima iš Programos dalyvio likusius dokumentus asmens bylai suformuoti;

2.2.2 Programos dalyviui, dirbančiam pagal darbo sutartį,  pateikia pasirašyti darbo sutartį ir įteikia jam vieną darbo sutarties egzempliorių;

2.2.3. Per DVS Programos dalyviui susipažinti pateikia pareigybės aprašymą, padalinio nuostatus ir priėmimo įsakymą;

2.2.4. Pasirašytinai per DVS supažindina Programos dalyvį su:

- Tauragės rajono savivaldybės administracijos darbo tvarkos taisyklėmis;

- asmenų, dirbančių  Tauragės rajono savivaldybėje, elgesio taisyklėmis;

- darbuotojo pasižadėjimu saugoti duomenų paslaptį;

- vidaus kontrolės įgyvendinimo aprašu;

- darbuotojo pasižadėjimu dėl įslaptintos informacijos saugojimo (jei tai numatyta pagal pareigybės aprašymą);

- šiuo Aprašu

Teisės skyriaus specialistas

 

 

2.3

Pateikti dalyviui susipažinti su aktualiomis taisyklėmis ir aprašais

- dokumentų ir įrašų valdymo procedūrų aprašu;

- prašymų ir skundų nagrinėjimo ir asmenų aptarnavimo Tauragės rajono savivaldybės administracijoje taisyklių ir klientų aptarnavimo standartu;

- vietos nustatymo įrenginių naudojimo ir tvarkymo taisyklėmis;

- Tauragės rajono savivaldybės institucijų ir įstaigų, išlaikomų iš savivaldybės biudžeto, tarnybinių lengvųjų automobilių įsigijimo, nuomos ir naudojimo tvarkos aprašu

Bendrasis ir civilinės metrikacijos skyrius

 

 

 

 

 

- elektroninės informacijos saugos dokumentais;

- interneto svetainės administravimo tvarkos aprašu;

- informacinės sistemos duomenų saugos nuostatais;

- informacijos surinkimo ir teikimo aprašu

Informatikos skyrius

 

 

 

 

-  antikorupcinio elgesio kodeksu

Vyr. specialistas, atsakingas už antikorupciją

 

 

2.4

Supažindinti dalyvį su saugos ir sveikatos bei priešgaisrinės saugos instrukcijomis

Dalyvis instruktuojamas priešgaisrinės saugos bei saugos ir sveikatos darbe klausimais

Vyr. specialistas, atsakingas už darbuotojų saugą ir sveikatą

Supažindinti dalyvį su saugos ir sveikatos instrukcijomis priešgaisrinės saugos nuostatomis

 

2.5

Dalyvio supažindinimas su kitais darbuotojais

Programos dalyvis pristatomas jo tiesioginiam vadovui, kitų skyrių vedėjams, Apskaitos skyriaus specialistui dėl darbo užmokesčio mokėjimui aktualios informacijos pateikimo

Teisės skyriaus specialistas

 

 

2.6

Pateikti AP dalyviui aktualią informaciją

 

 

Išsiunčiamas pranešimas AP dalyviui ir jo tiesioginiam vadovui  apie Darbuotojo įtraukimą į adaptacijos programą

Teisės skyriaus specialistas

 

 

2.7

Supažindinti dalyvį su kita informacija

AP dalyvis supažindinamas su darbo pobūdžiu, informuojamas apie jo pareigas, atsakomybę bei apie struktūrinio padalinio tikslus ir kt.

Struktūrinio padalinio vadovas

 

 

 

3. Programos dalyvio adaptacijos laikotarpis

 

Proceso/žingsnio pavadinimas

Atliktini darbai

Atliktini darbai

Atsakingas asmuo

Susieti dokumentai

Pastabos

3.1

Kuratoriaus priskyrimas

Per pirmas 3 darbo dienas tiesioginis vadovas priima sprendimą dėl kuratoriaus AP dalyviui priskyrimo ir apie tai informuoja Teisės skyrių

Struktūrinio padalinio vadovas

 

Jei AP dalyvio tiesioginis vadovas yra administracijos direktorius ar pavaduotojas, dalyvio kuratoriumi paskiriamas Teisės skyriaus specialistas

3.2

AP dalyvio apmokymas

3.2.1. Per pirmąsias dalyvio darbo savaites apmoko dirbti su įstaigoje naudojamomis informacinėmis ir dokumentų valdymo sistemomis bei naudojama įranga (spausdintuvais, skeneriais ir pan.);

3.2.2. Supažindina su darbo procesais. Stebi Programos dalyvį kaip jis pavestas funkcijas atlieka savarankiškai. Prireikus kuratorius teikia pagalbą, padeda vykdyti darbo funkcijas, parodydamas, kaip atlikti vieną ar kitą konkretų užduoties veiksmą, paaiškina atlikimo būdus ir metodus;

3.2.3. Teikti pasiūlymus dėl vidinių ir išorinių mokymų AP dalyviui

Kuratorius

 

 

3.3

Kontrolinis pasiteiravimas kaip sekasi AP dalyviui

Per pirmas 3 darbo dienas susisiekiama su AP dalyviu. Visos programos metu susisiekiama periodiškai

Teisės skyriaus specialistas

 

 

3.4

Metinių/ einamųjų užduočių nustatymas

Per pirmas 3 darbo dienas AP dalyvio tiesioginiam vadovui išsiunčiamas laiškas su priminimu nustatyti AP dalyviui veiklos užduotis Vataras sistemoje

Teisės skyriaus specialistas

 

 

 

3.5

Aptarti su AP dalyviu užduotis ir pasirašyti veiklos vertinimo išvadą

AP dalyvis ir jo tiesioginis vadovas susitaria dėl veiklos užduočių ir veiklos vertinimo rodiklių

Struktūrinio padalinio vadovas

 

Valstybės tarnautojui – per 10 darbo dienų nuo paskyrimo į pareigas dienos; darbuotojui, dirbančiam pagal darbo sutartį  - per 30 dienų nuo darbo pradžios.

3.6

Užregistruoti veiklos užduotis DVS

Vataras sistemoje užpildyta vertinimo anketa užregistruojama DVS ir perduodama Teisės skyriaus specialistui

Struktūrinio padalinio vadovas

 

 

3.7

Įtraukti duomenis į  registrą

Duomenis apie AP dalyvį įtraukiami į Teisės skyriaus registrą. Taip pat fiksuojamas AP dalyvio mokymų poreikis, remiantis metiniu mokymų planu.

Teisės skyriaus specialistas

 

 

 

 

 

4. Adaptacijos programos įvertinimas ir rezultatų aptarimas

 

Procesas/

žingsnis

Proceso/žingsnio pavadinimas

Atliktini darbai

Atsakingas asmuo

Susieti dokumentai

Pastabos

4.1

Informuoti apie programos pabaigą

Likus ne mažiau kaip 5 darbo dienoms iki adaptacijos programos vykdymo laikotarpio pabaigos, išsiunčia pranešimus Programos dalyviui ir jo tiesioginiam vadovui arba kuratoriui apie Programos laikotarpio pabaigą ir pateikia nuorodas į reikalingas užpildyti anketas.

Teisės skyriaus specialistas

 

El. paštu

4.2

Pokalbis su AP dalyviu

Po 2 mėnesių tiesioginis vadovas organizuoja pokalbį su Programos dalyviu ir suteikia grįžtamąjį ryšį Programos dalyviui: išsako nuomonę apie jo kompetencijos stipriąsias ir silpnąsias puses, nurodo būtinas tobulinti Programos dalyvio kompetencijas ir gebėjimus.

Struktūrinio padalinio vadovas

 

 

4.3

Užpildyti AP dalyvio vertinimo anketą

Užpildo AP vertinimo anketą (priedas Nr. 4)

Struktūrinio padalinio vadovas

AP dalyvio vertinimo anketa

 

4.4

Užpildyti AP vertinimo  anketą

Užpildo AP vertinimo anketą  (priedas Nr. 5)

AP dalyvis

Struktūrinio padalinio vadovo vertinimo anketa

 

4.5

Įvertinti AP rezultatus

Pagal iš programos dalyvių ir tiesioginių vadovų gautus atsakymus įvertina ir apibendrina AP rezultatus. Rezultatai pristatomi  kas 3 mėnesius.

Teisės skyriaus specialistas

 

 

4.6

Pratęsti AP vykdymo laikotarpį

Atsižvelgiant į AP rezultatus kartu su tiesioginiu AP dalyvio vadovu  priima sprendimą pratęsti dalyvio AP

Teisės skyriaus specialistas

 

 

 

 

Tauragės rajono  savivaldybės administracijos

valstybės tarnautojų ir darbuotojų,

dirbančių pagal darbo sutartis, adaptacijos

programos aprašo

2 priedas

 

TEISĖS SKYRIUI PRIVALOMŲ PATEIKTI DOKUMENTŲ SĄRAŠAS

 

 

Iki Savivaldybės administracijos vadovo įsakymo dėl priėmimo į pareigas parengimo, Darbuotojas pateikia šiuos dokumentus:

 

 

Eil. Nr.

 

Dokumentai

Dokumento pateikimo Teisės skyriui

terminas

1.

Asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantį dokumentą

Ne vėliau kaip prieš 4 d. d. iki priėmimo į tarnybą / darbą

2.

Išsilavinimą patvirtinantį dokumentą

Ne vėliau kaip prieš 4 d. d. iki priėmimo į tarnybą / darbą

3.

Kitus dokumentus, būtinus patvirtinti pretendento atitiktį pareigybės aprašyme nustatytiems specialiesiems reikalavimams (užsienio kalbų mokėjimą ar kt.).

Ne vėliau kaip prieš 4 d. d. iki priėmimo į tarnybą / darbą

4.

Darbo patirtį (stažą) patvirtinančius dokumentus, jeigu pareigybės aprašyme nustatytas specialusis reikalavimas turėti atitinkamą darbo patirtį (stažą) (darbo sutartis, pareigybės aprašymus, darbo knygelę, Sodros pažymėjimą ir kt.)

Ne vėliau kaip prieš 4 d. d. iki priėmimo į tarnybą / darbą

5.

Valstybės tarnybos stažą patvirtinančius dokumentus (pažyma iš buvusios įstaigos)

Ne vėliau kaip prieš 4 d. d. iki priėmimo į tarnybą / darbą

5.

Užpildytą Tauragės rajono savivaldybės darbuotojo asmens duomenų lapą (priedas Nr. 3)

Ne vėliau kaip prieš 4 d. d. iki priėmimo į tarnybą / darbą

6.

Galiojančią medicininę knygutę

Pirmą darbo dieną

 

___________________

 

Tauragės rajono savivaldybės

administracijos valstybės tarnautojų

ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo

sutartis, adaptacijos programos aprašo

3 priedas

 

ĮSTAIGOS TVARKOMI ASMENS DUOMENYS

 

ASMENS DUOMENŲ LAPAS

I.          DUOMENYS, RENKAMI SIEKIANT ĮFORMINTI DARBO SANTYKIŲ PRADŽIĄ, SUDARYTI IR VYKDYTI DARBO  SUTARTĮ, TAIP PAT VYKDYTI PAREIGAS, NUSTATYTAS TEISĖS AKTUOSE

 

(PAGRINDAS: DARBO SUTARTIS IR TEISĖS AKTAI, NUSTATANTYS DARBDAVIO PAREIGAS

Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymas, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus 2010 m. birželio 4 d. įsakymu V-243 ir pan.)

 

1.       ASMENS DUOMENYS

 

Vardas, pavardė

 

Mobilus telefonas

 

El. pašto adresas

 

Gyvenamosios vietos adresas

(su pašto indeksu)

 

Asmens kodas

 

Paso Nr.

Paso išdavimo data

Paso galiojimo data

 

Asmens tapatybės kortelės numeris

Išdavimo data

Galiojimo data

 

Banko sąskaitos numeris

 

 

2.       DUOMENYS APIE IŠSILAVINIMĄ

 

Įstaiga

Studijų pradžia

Studijų pabaiga

Specialybė

Kvalifikacija, laipsnis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.       DARBO PATIRTIS (ESANT POREIKIUI)

 

Darbovietės pavadinimas

Pareigos

Datos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.       NEKONKURAVIMAS

 

Ar turite galiojančių nekonkuravimo susitarimų su ankstesnėmis darbovietėmis?

 

 

5.                   □ Vairuotojo pažymėjimas

 

Vairuotojo pažymėjimo Nr.

 

Galiojimo data

 

 

 

II.        DUOMENYS, RENKAMI SIEKIANT TURĖTI INFORMACIJĄ APIE ARTIMĄ ASMENĮ IR JO KONTAKTUS ĮVYKUS NELAIMEI AR KITU YPATINGU ATVEJU

 

(PAGRINDAS: TEISĖTAS INTERESAS / GYVYBINIAI DUOMENŲ SUBJEKTO INTERESAI)

 

Kontaktinis asmuo, į kurį galima būtų kreiptis įvykus nelaimei ar kitu ypatingu atveju

Vardas, pavardė

Telefonas

El. pašto adresas

 

 

III.       DUOMENYS, REIKALINGI JŪSŲ INTEGRACIJAI Į KOLEKTYVĄ

 

(PAGRINDAS: SUTIKIMAS)

 

£ Sutinku, kad mano gimimo diena būtų skelbiama įstaigoje (elektroninėmis ryšio priemonėmis).

 

 

£ Sutinku, kad mano gyvenimo aprašymas būtų pateiktas asmeniui, atsakingam ryšiams su visuomene ir įgyta darbo patirtis, esant poreikiui būtų paskelbta įstaigos internetiniame puslapyje (skiltyje „Naujienos“).

 

 

_______________________________                                                                        _______________

(Vardas Pavardė)                                                                                                     (parašas)

 

Tauragės rajono savivaldybės administracijos

valstybės tarnautojų ir darbuotojų,

dirbančių pagal darbo sutartis,

adaptacijos programos aprašo

4 priedas

 

NAUJO DARBUOTOJO VERTINIMO ANKETA

 

 

Struktūrinis padalinys: _____________________________________________________________

 

Pareigos, vardas, pavardė: __________________________________________________________

Vertinamo asmens vardas ir pavardė: __________________________________________________

 

Atsakykite į žemiau esančius teiginius įvertindami juos 5 balų skalėje (apibraukite pasirinktą):

 

Labai blogai

Blogai

Patenkinamai

Gerai

Puikiai

1

2

3

4

5

 

1. Kiek savarankiškai Programos dalyvis geba atlikti pavestas užduotis?

Labai blogai  1  –  2  – 3  –  4  –  5  Puikiai

2. Kokia buvo užduočių vykdymo kokybė, užbaigtumas, taisyklių ir procedūrų laikymasis?

Labai blogai  1  –  2  – 3  –  4  –  5  Puikiai

3. Kaip Programos dalyvis bendrauja ir dirba kartu su bendradarbiais, interesantais?

Labai blogai  1  –  2  – 3  –  4  –  5  Puikiai

4. Kaip vertinate Programos dalyvio turimų žinių lygį užduotims atlikti?

Labai blogai  1  –  2  – 3  –  4  –  5  Puikiai

Programos dalyvio stipriosios savybės, įgūdžiai:

________________________________________________________________________________

Programos dalyvio silpnosios savybės, įgūdžiai:

________________________________________________________________________________

Rekomendacijos dėl Programos dalyvio kompetencijų ir gebėjimų tobulinimo:

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Tauragės rajono savivaldybės administracijos

valstybės tarnautojų ir darbuotojų,

dirbančių pagal darbo sutartis,

adaptacijos programos aprašo

5 priedas

 

ADAPTACIJOS PROGRAMOS VERTINIMO ANKETA

 

 

Struktūrinis padalinys: _____________________________________________________________

 

Pareigos, vardas, pavardė: __________________________________________________________

Darbo pradžios data: _________________

 

Atsakykite į žemiau esančius teiginius įvertindami juos 5 balų skalėje (apibraukite pasirinktą):

 

Labai blogai

Blogai

Patenkinamai

Gerai

Puikiai

1

2

3

4

5

 

1. Kaip vertinate tiesioginio vadovo ar jo paskirto asmens dėmesį ir pagalbą adaptacijos programos vykdymo laikotarpiu?

Labai blogai 1 –  2  – 3  –  4  –  5 Puikiai

2. Kaip vertinate kolektyvo narių pagalbą adaptacijos programos vykdymo laikotarpiu?

Labai blogai 1 –  2  – 3  –  4  –  5 Puikiai

3. Kaip vertinate visų privalomų priėmimo dokumentų ir leidimų sutvarkymą?

Labai blogai 1 –  2  – 3  –  4  –  5 Puikiai

4. Kaip vertinate darbo vietos parengimą (kompiuterio, telefono prijungimą, aprūpinimą būtinomis darbo priemonėmis)?

Labai blogai 1 –  2  – 3  –  4  –  5 Puikiai

5. Kaip vertinate elektroninėje dokumentų valdymo sistemoje pateiktą informaciją?

Labai blogai 1 –  2  – 3  –  4  –  5 Puikiai

6. Įvertinkite, ar Jums skirta adaptacijos programos vykdymo trukmė buvo pakankama?

Labai blogai 1  – 2  – 3  – 4  – 5  Puikiai

7. Kaip vertinate adaptacijos programos laikotarpiu įgytus gebėjimus atlikti užduotis savarankiškai?

Labai blogai 1  – 2  – 3  – 4  – 5  Puikiai

8. Įvardykite, kokiose srityse Jums toliau būtina kelti savo kompetenciją? Kokius gebėjimus reikia tobulinti?

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

9. Ar pasirinkto darbo pobūdis patenkino Jūsų lūkesčius?

Labai blogai 1 –  2  – 3  – 4  – 5  Puikiai

10. Kaip vertinate Tauragės rajono savivaldybės administracijos vykdomą naujų darbuotojų adaptacijos programą?

Labai blogai 1 – 2  – 3  – 4  – 5  Puikiai

11. Jūsų nuomonė ir pasiūlymai dėl adaptacijos programos tobulinimo:

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Tauragės rajono savivaldybės administracijos

vidaus taisyklių

2 priedas

 

TAURAGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS VALSTYBĖS TARNAUTOJO AR DARBUOTOJO, DIRBANČIO PAGAL DARBO SUTARTĮ, ATLEIDŽIAMO IŠ PAREIGŲ, REIKALŲ PERDAVIMO-PRIĖMIMO AKTAS

 

 

(skyriaus pavadinimas, pareigos)

 

(vardas, pavardė)

 

 

Eil. Nr.

Skyriaus pavadinimas

Grąžinamas objektas ir jo mato vienetas

Atsakingo asmens pareigos, vardas, pavardė

Parašas

Data

1.

Apskaitos skyrius

 

 

 

 

2.

Informatikos skyrius

 

 

 

 

3.

Teisės skyrius

 

 

 

 

4.

Bendrasis ir civilinės metrikacijos skyrius

 

 

 

 

5.

Tiesioginis vadovas

 

 

 

 

 

 

Reikalus perduodančio asmens

 

 

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

Atleistas pagal __________________________  _____str.  ___ d. _____ p.

 

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus ______ m. _________ ____ d. įsakymu Nr. _____ nuo ____ m. _________ _____ d.

 

Tauragės rajono savivaldybės administracijos

vidaus darbo tvarkos taisyklių

3 priedas

 

TAURAGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DARBO LAIKO APSKAITOS ŽINIARAŠČIŲ PILDYMO TVARKOS APRAŠAS

 

1. Tauragės rajono savivaldybės administracijos darbo laiko apskaitos žiniaraščių pildymo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato Tauragės rajono savivaldybės administracijos (toliau – Administracija) valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis (toliau – Darbuotojai) faktiškai dirbto laiko žymėjimo darbo laiko apskaitos žiniaraščiuose tvarką.

2. Į darbo laiko apskaitos žiniaraštį surašomi šie duomenys: visų Administracijos darbuotojų vardai, pavardės, jų pareigos, nustatytas darbo valandų per mėnesį skaičius.

3. Skyrių vedėjai ir į struktūrinius padalinius neįeinantys valstybės tarnautojai pildo savo ir tiesiogiai sau pavaldžių darbuotojų darbo laiko apskaitos žiniaraščius, Seniūnijose seniūnai arba seniūno paskirti atsakingi asmenys.

4. Darbo laiko apskaitos žiniaraštis pildomas Valstybės tarnautojų registre, adresu www.vataras.lt. Atsakingi už darbo laiko apskaitos žiniaraščių pildymą asmenys darbo laiko apskaitos žiniaraštyje žymi savo ir priskirtų Darbuotojų kiekvieną dieną dirbtą laiką (įskaitant poilsio ir švenčių dienas) ir neatvykimo į darbą atvejus (komandiruotė, laikinasis nedarbingumas, kvalifikacijos tobulinimas ir pan.). Darbo laikas žymimas valandomis, o neatvykimo į darbą atvejams taikomas žymėjimas, numatytas Valstybės tarnautojų registre. Darbuotojai turi teisę susipažinti su darbo laiko apskaitos žiniaraščiu ir gauti darbo laiko apskaitos žiniaraščio išrašą. Tokiu atveju Darbuotojas turi kreiptis į tiesioginį vadovą.

Informaciją apie Darbuotojų nedarbingumo laikotarpius, kasmetines, nemokamas atostogas bei atostogas vaikui prižiūrėti į Valstybės tarnautojų registrą suveda Teisės skyriaus specialistai, kurių pareigybės aprašyme numatyta ši funkcija. Seniūnijose – seniūnai arba už personalą atsakingi asmenys.

5. Darbo laiko apskaitos žiniaraštyje kiekvienam Darbuotojui skiriamos 3 eilutės:

5.1. pirmoje eilutėje nurodomas faktiškai dirbtas laikas ir neatvykimo į darbą atvejai, viršvalandžiai, darbas poilsio, švenčių dienomis ir neatvykimo į darbą valandų skaičius (kai neatvykimas prilyginamas faktiškai dirbtam laikui);

5.2. antroje eilutėje nurodomas valandų skaičius esant nukrypimams nuo normalių darbo sąlygų;

5.3. trečioje eilutėje nurodomi tarnybinių komandiruočių ir kvalifikacijos kėlimo atvejai.

6. Darbo laiko apskaitos žiniaraštyje atskirai nurodytos 2 pagrindinės grupės:

6.1. faktiškai dirbtas laikas;

6.2. neatvykimas į darbą.

7. Faktiškai dirbtą laiką sudaro vidaus darbo tvarkos taisyklėse, darbo sutartyje ir / ar atskiruose Administracijos vadovo įsakymuose numatytas kasdienis darbo laikas ir viršvalandžiai. Tarnybinės komandiruotės prilyginamos faktiškai dirbtam laikui.

8. Darbo laiko apskaitos žiniaraščio faktiškai dirbto laiko ir neatvykimo į darbą atvejų per mėnesį suminėje eilutėje nurodomas padalinio faktiškai dirbtas laikas, neatvykimo į darbą atvejų skaičius valandomis ir dienomis.

9. Siekiant išanalizuoti, kaip panaudojamas darbo laikas pagal kiekvieną padalinį, sudaroma tarnybinių komandiruočių ir neatvykimo į darbą suvestinė, kuri pateikiama žiniaraščio pabaigoje.

10. Darbo laiko apskaitos žiniaraštis turi būti užbaigtas pildyti kiekvieno mėnesio paskutinę darbo dieną. Užpildytas dokumentas įkeliamas į duomenų valdymo sistemą „Kontora“, suderinamas su Apskaitos skyriaus atsakingu specialistu ir pasirašomas dokumentą teikiančio asmens, tiesioginio vadovo bei Administracijos vadovo. Pasirašytas dokumentas turi būti pateikiamas Apskaitos skyriaus atsakingam specialistui.

11. Darbo laiko apskaitos žiniaraščiai pildomi ir saugomi elektroniniu būdu.

 

______________

 

Tauragės rajono savivaldybės

administracijos vidaus darbo tvarkos taisyklių

4 priedas

 

TAURAGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS ATOSTOGŲ SUTEIKIMO

TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Tauragės rajono savivaldybės administracijos atostogų suteikimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato Tauragės rajono savivaldybės administracijos (toliau – Administracija) valstybės tarnautojų (toliau – Tarnautojai) ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis (toliau – Darbuotojai), atostogų suteikimo tvarką.

2. Aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymu, Lietuvos Respublikos darbo kodeksu.

 

II SKYRIUS

ATOSTOGŲ SUTEIKIMO TVARKA

 

3. Kasmetinės atostogos suteikiamos pagal atskirus Tarnautojų ir Darbuotojų prašymus.

4. Tarnautojų ir Darbuotojų prašymai dėl kasmetinių atostogų, taip pat dėl papildomų poilsio dienų suteikimo pateikiami ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas, neįskaičiuojant prašymo pateikimo dienos. Prašymui suteikti atostogas arba papildomas poilsio dienas naudojama speciali prašymo forma (priedas).

5. Tarnautojai ir Darbuotojai privalo per darbo metus pasinaudoti bent 10 darbo dienų trukmės atostogomis, atsižvelgiant į to Tarnautojo ar Darbuotojo skyriuje aptartą atostogų suteikimo eilę.

6. Tarnautojo ar Darbuotojo tiesioginis vadovas turi užtikrinti pavestų užduočių įgyvendinimą ir funkcijų vykdymą Tarnautojo ar Darbuotojo kasmetinių ar tikslinių atostogų metu.

7. Jeigu Tarnautojas ar Darbuotojas nenurodo, kada pageidauja atostogauti, Administracijos vadovas turi teisę pasiūlyti Tarnautojui ar Darbuotojui kelis laikotarpius atostogoms ir suteikti teisę Tarnautojui ar Darbuotojui pasirinkti atostogų laiką. Jeigu Tarnautojas ar Darbuotojas šia teise nepasinaudoja, Administracijos vadovas atostogų laiką tokiam Tarnautojui ar Darbuotojui parenka pats, atsižvelgdamas į kitų Tarnautojų ar Darbuotojų atostogų laiką ir darbo organizavimo ypatumus Administracijoje.

8. Teisės aktai dėl atostogų (išskyrus vaiko priežiūros ir tėvystės), taip pat papildomų poilsio dienų suteikimo, keitimo nėra rengiami.

9. Užpildytas atostogų prašymas derinamas su tiesioginiu vadovu ir Teisės skyriaus specialistu (atsakingu už personalą), seniūnijose – su seniūnu ir už personalą atsakingu specialistu. Suderintą prašymą darbuotojas pasirašo ir teikia Administracijos vadovui tvirtinti, seniūnijose - seniūnui. Patvirtintas prašymas užregistruojamas kaip dokumentas ir nukreipiamas Teisės skyriaus specialistui (atsakingam už personalą) bei Apskaitos skyriaus atsakingam specialistui, seniūnijose – seniūnui ar už personalą atsakingam specialistui ir buhalteriui. Prašymas su Administracijos vadovo, seniūnijose – seniūno viza „Patvirtinta“ laikomas dokumentu, suteikiančiu atostogas arba papildomas poilsio dienas.

10. Teisės skyriaus specialistas (atsakingas už personalą), o seniūnijose – seniūnas arba už personalą atsakingas specialistas, suteiktas kasmetinių atostogų dienas suveda į Valstybės tarnautojų registrą (Vataras).

11. Administracijos vadovas gali atšaukti iš kasmetinių atostogų Tarnautoją ar Darbuotoją  tik jo prašymu arba sutikimu.

12. Atostogos gali būti suteiktos dalimis, tačiau viena iš jų negali būti trumpesnė kaip 10 darbo dienų.

13. Tarnautojo ar Darbuotojo tiesioginis vadovas turi užtikrinti, kad jiems pavaldūs Tarnautojai ar Darbuotojai pasinaudotų teise į kasmetines atostogas, siekiant, kad Tarnautojai ar Darbuotojai pailsėtų ir susigrąžintų darbingumą.

14. Tarnautojas ar Darbuotojas, norėdamas pasinaudoti nemokamomis atostogomis dėl priežasčių, nurodytų Lietuvos Respublikos darbo kodekso 137 straipsnio  1 dalies  1–6 punktuose, teikdamas prašymą turi pateikti dokumentus, įrodančius poreikį į nemokamas atostogas. Negalint pateikti dokumentų iki nemokamų atostogų pradžios, dokumentus pateikia pasibaigus nemokamoms atostogoms. Tarnautojas ar Darbuotojas prašymą, suderintą su tiesioginiu vadovu, ne vėliau kaip likus 2 darbo dienoms iki nemokamų atostogų pradžios (šis terminas nėra taikomas Darbo kodekso 137 straipsnio 1 dalies 6 punkte nurodytu atveju) per DVS teikia Administracijos vadovui tvirtinti, seniūnijose - seniūnui. Užregistruotas dokumentas pateikiamas Apskaitos ir Teisės skyriaus vedėjams ir atsakingiems specialistams, seniūnijose – buhalteriui ir už personalą atsakingam asmeniui.

15. Tarnautojų ir Darbuotojų kasmetinių atostogų likučių kontrolę vykdo Teisės skyriaus specialistas, atsakingas už personalą, seniūnijose – seniūnas arba už personalą atsakingas asmuo. Atsakingi asmenys informaciją apie Tarnautojų ir Darbuotojų kasmetinių atostogų likučius kartą per metus pateikia Apskaitos skyriaus specialistui, seniūnijose – vyriausiajam buhalteriui.

 

___________________________________

 

Tauragės rajono savivaldybės administracijos atostogų suteikimo tvarkos aprašo priedas

 

 

 

(vardas, pavardė)

 

(pareigos)

 

Administracijos direktoriui

 

PRAŠYMAS DĖL ATOSTOGŲ AR PAPILDOMŲ POILSIO DIENŲ SUTEIKIMO

 

202_-__-__  Nr.

Tauragė

 

Pareigos

 

Vardas, pavardė

 

Atostogų rūšis:

(pažymėkite tik vieną langelį)

 

ÿ     kasmetinės

Tikslinės:

ÿ     tėvystės,

ÿ     vaiko priežiūros,

ÿ     mokymosi,

ÿ     kūrybinės,

ÿ     nemokamos,

ÿ     kita (įrašykite)

Laikotarpis (įskaitytinai)

Pvz., nuo 2022-01-02 iki 2022-01-15

Pavaduojantis asmuo

(jei taikoma)

Pareigos, Vardas Pavardė

Pageidaujamas atostoginių išmokėjimo būdas (pažymėkite tik vieną langelį)

ÿ     prieš atostogas

ÿ     su darbo užmokesčiu

Papildoma poilsio diena

(pažymėti tik vieną langelį)

ÿ     pagal DK 138 str. 3 d.

(papildoma poilsio diena (1 kartas per 3 mėn.))

ÿ     pagal DK 138 str. 3 d.

(papildoma poilsio diena (1 kartas per 1 mėn.))

ÿ     pagal DK 138 str. 4 d.

(pirmoji mokslo metų diena)

ÿ     pagal DK 107 str. 4 d.

(poilsio laikas po komandiruotės)

ÿ     pagal VTĮ 31 str. 2 d. 4 p.

(iki 5 mokamų poilsio dienų)

Pridedami dokumentai

 

 

Pastabos

Pvz., kasmetines atostogas, suteiktas nuo 2020-05-14 iki 2020-05-20 ir nepanaudotas dėl ligos, prašau  perkelti vėlesniam laikotarpiui

 

________________________________________

 

Tauragės rajono savivaldybės

administracijos vidaus tvarkos taisyklių

5 priedas

 

 

TAURAGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS SIUNTIMO Į KOMANDIRUOTES TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Tauragės rajono savivaldybės administracijos siuntimo į komandiruotes tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato Tauragės rajono savivaldybės administracijos (toliau – Administracija) valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis (toliau – Administracijos darbuotojai), siuntimo į komandiruotes tvarką.

2.  Administracijos darbuotojo komandiruotės įforminimu yra laikoma tvirtinimo žyma įformintas išvykimas ne trumpiau kaip vienai darbo dienai iš nuolatinės darbo vietos nustatytam laikui į nustatytą vietą atlikti tarnybinį pavedimą ar tobulinti kvalifikacijos Lietuvos Respublikos teritorijoje ar užsienio valstybėje.

 

II SKYRIUS

SIUNTIMO Į KOMANDIRUOTES TVARKA

 

3. Administracijos darbuotojai, numatantys vykti į komandiruotę Lietuvos Respublikos teritorijoje arba užsienyje, ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki išvykimo į komandiruotę dienos Administracijos vadovui pateikia prašymą (1 priedas). Su išvykimo į komandiruotę prašymu turi būti pateiktas kvietimas arba raštas dalyvauti konferencijoje, seminare, mokymuose ar kitame renginyje. Tais atvejais, kai numatoma tarnybinė komandiruotė vienai dienai Lietuvos Respublikos teritorijoje, komandiruotės prašyme privaloma nurodyti komandiruotės datą, tikslą ir vietovę. Jei į komandiruotę vykstama komandiruotojo asmens transporto priemone, nurodoma transporto priemonės markė, modelis, valstybinis numeris, degalų tipas, jei tarnybine transporto priemone – tarnybinės transporto priemonės markė, valstybinis numeris ir ar reikalingas vairuotojas.

4. Tais atvejais, kai numatoma tarnybinė komandiruotė Lietuvos Respublikos teritorijoje ilgiau kaip vienai dienai arba tarnybinė komandiruotė į užsienį (2 priedas) komandiruotės prašyme, be šių duomenų, taip pat privaloma nurodyti komandiruotės trukmę, numatomas išlaidas (renginio dalyvio mokestis, gyvenamojo ploto nuomos, transporto, draudimo ir kitos išlaidos), komandiruotės avanso poreikį ir kitą reikalingą informaciją.

5. Administracijos darbuotojas, numatydamas savo oficialius ar darbo vizitus į užsienio valstybes, ne vėliau kaip prieš savaitę (išskyrus iš anksto nenumatytus vizitus) informuoja Administracijos vadovą apie išvykimo laiką, delegacijos sudėtį, numatomus oficialius susitikimus, šių susitikimų tikslus.

6. Jei į tarnybinę komandiruotę vyksta keli Administracijos darbuotojai, komandiruotės prašymą pateikia komandiruotės iniciatorius.

7. Vykimą į tarnybinę komandiruotę Administracijos darbuotojai turi suderinti dokumentų valdymo sistemos priemonėmis (toliau – DVS) su Administracijos vadovu. 

8. Teisės aktai dėl Administracijos darbuotojų vykimo į komandiruotes nėra rengiami. Administracijos darbuotojų siuntimas į komandiruotes Lietuvos Respublikos teritorijoje (įskaitant siuntimą į tarnybinę komandiruotę vienai darbo dienai Lietuvos Respublikos teritorijoje) arba į užsienį įforminamas Administracijos vadovo žyma „Tvirtinu“. Administracijos darbuotojų teikiami komandiruotės prašymai DVS turi būti suderinti su Teisės  skyriaus specialistu, atsakingu už personalą, Bendrojo ir civilinės metrikacijos skyriaus specialistu (atsakingu už transportą), tiesioginiu vadovu, Apskaitos skyriaus vedėju (jo nesant – jo funkcijas atliekančiu valstybės tarnautoju), seniūnijose – vyriausiuoju buhalteriu, Finansų skyriaus vedėju ir teikiami Administracijos vadovui tvirtinti. Patvirtintas ir užregistruotas prašymas yra nukreipiamas Apskaitos skyriaus specialistui, Teisės skyriaus specialistui, atsakingam už personalą, seniūnijose – vyriausiajam buhalteriui ir už personalą atsakingam specialistui. Atsakingi specialistai prašymo duomenis suveda į Valstybės tarnautojų registrą. Prašymas su Administracijos direktoriaus viza „Tvirtinu“ laikomas dokumentu, leidžiančiu vykti į komandiruotę.

9. Administracijos darbuotojai, grįžę iš tarnybinių komandiruočių užsienyje ir Lietuvos Respublikos teritorijoje (išskyrus kai į komandiruotę vykstama vienai darbo dienai Lietuvos Respublikos teritorijoje), ne vėliau kaip per 3 darbo dienas turi pateikti rašytinę atlikto darbo ir užduoties įvykdymo ataskaitą (3 priedas) ir atitinkamus dokumentus apie komandiruotės metu patirtas faktines išlaidas bei grąžinti nepanaudotą avanso likutį, jei avansas buvo išmokėtas. Išlaidos apmokamos tik tais atvejais, kai pateikiami jas įrodantys dokumentai. Komandiruotės ataskaitos išvadų ir pasiūlymų skiltyje turi būti aiškiai atskleista kelionės nauda, pateikti argumentai dėl tolesnio bendradarbiavimo ir pan.

10. Už komandiruotėje dirbtą darbą poilsio arba švenčių dienomis bei už kelionės laiką ne darbo valandomis rašytiniu prašymu kompensuojama Lietuvos Respublikos darbo kodekso nustatyta tvarka.

11. Kai į tarnybinę komandiruotę vyksta keli Administracijos darbuotojai, gali būti rengiama bendra atlikto darbo ar užduoties įvykdymo ataskaita, kurią pasirašo komandiruotės iniciatorius.

 

III SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

12. Aprašas gali būti keičiamas, pildomas ir pripažįstamas netekusiu galios Administracijos vadovo įsakymu.                                                                                                                  

13. Už klaidingų duomenų, įrodančių komandiruotės išlaidas, pateikimą Administracijos darbuotojai atsako įstatymų nustatyta tvarka.

___________________________________

 

Tauragės rajono savivaldybės administracijos siuntimo į komandiruotes tvarkos aprašo

1 priedas

 

 

(vardas, pavardė)

(pareigos)

Tauragės rajono savivaldybės

administracijos direktoriui

 

PRAŠYMAS

DĖL VYKIMO Į KOMANDIRUOTĘ VIENAI DIENAI

 

202_-__-__ Nr.

                                                                                 

Pareigos

Nurodomi komandiruojamojo asmens įstaigos ir padalinio pavadinimai

Komandiruojamas (-i)

asmuo(-ys)

Nurodomi komandiruojamojo asmens pareigos, vardas (-ai), pavardė (-ės)

Komandiruojamo asmens funkcijas laikinai atliksiantis asmuo

Komandiruotės trukmė

 

Renginio vieta, data, trukmė

Nurodomas miesto pavadinimas lietuvių kalba, įstaiga (-os), į kurią (-ias) asmuo siunčiamas.

Nurodoma komandiruotės data (pradžia ir pabaiga)

Renginio apibūdinimas

Pavadinimas

Forma (pvz., konferencija, susitikimas, forumas, seminaras, posėdis ir pan.)

Organizatorius (-iai)

Komandiruotės tikslas (nurodoma paliekant tik vieną iš reikalingų įrašų)

Darbo funkcijų atlikimas:

§ Atstovauti įstaigai

§ Įvykdyti su darbo funkcijų atlikimu susijusius  pavedimus (pvz., dalyvauti valstybės renginiuose Lietuvoje, atstovauti teisme, atlikti patikrinimą ir pan.)

Kvalifikacijos tobulinimas (kai komandiruojamasis asmuo dalyvauja mokymo renginyje (pvz., kursuose), kuriame dalyviams išduodamas dalyvio pažymėjimas, sertifikatas ar kitas dokumentas, kuriuo patvirtinamas dalyvavimas tokiame renginyje, ir (ar) dalyviai gauna mokomąją medžiagą, kurią taikys  savo žinioms ir kompetencijai tobulinti)

 

Darbo funkcijų atlikimas ir kvalifikacijos tobulinimas

(komandiruotė, susidedanti iš kelių dalių: vienos iš jų metu atliekamos darbo funkcijos, kitos – tobulinama kvalifikacija).

Kita (šventės, renginiai )

Transportas (Norėdami pažymėti, paspauskite norimą langelį)  

Tarnybinis transportas

Viešasis transportas

Asmeniui priklausanti ar kitaip teisėtai jo valdoma transporto priemonė

 

Autobusas

 

Lėktuvas

 

Traukinys

Markė

Modelis

Valstybinis Nr.

Degalų rūšis

Komandiruotė išlaidos (paliekami tik reikalingi įrašai).

Išlaidos kelionės bilietams (suma)...

autobusu, viešuoju (miesto) transportu ir taksi Lietuvoje.

Kitos su komandiruote susijusios būtinosios išlaidos (suma).........

Registravimosi renginyje (dalyvio mokesčio) išlaidos (suma)..........

išlaidos ryšių (pašto ir telekomunikacijų) paslaugoms, išlaidos komandiruotės metu sunaudotoms degalams (nurodomos jeigu vykstama ne tarnybiniu automobiliu), miesto (mokamas viešbutyje) mokestis, vietinės rinkliavos (įvažiavimo į miestą) išlaidos, automobilio saugojimo aikštelėje išlaidos, kelių mokesčiai, transporto priemonės draudimo ir transporto priemonių savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės draudimo išlaidos; automobilių saugojimo aikštelėse komandiruotės vietovės teritorijoje išlaidos.

 

Nurodytų išlaidų apmokėjimo ypatumai.

 

Preliminarus kelionės laikas (į komandiruotės darbo vietą ir atgal) (pildoma tik tuo atveju, jei kelionė vyks po darbo dienos valandų, poilsio ar švenčių dieną)

Į komandiruotės darbo vietą: 00.00–00.00 (pvz., 04.00–08.00)
Iš komandiruotės darbo vietos: 00.00–00.00 (pvz., 19.30–23.40)

Kelionės laikas apskaičiuojamas pagal keliones bilietuose nurodytą faktinį kelionės laiką ir laiką, reikalingą nuvykti į (iš) oro uostą ar autobusų stotį ar kitą išvykimo vietą. Į kelionės laiką taip pat įskaičiuojamas laukimo laikas (kiek numatyta oro uosto taisyklėse) ir laikas tarp atvykimo ir išvykimo tarpiniame punkte (kai vykstama su persėdimais).

Kompensavimas

(Norėdami pažymėti, paspauskite norimą langelį)  

 

Į darbuotojo komandiruotės laiką įeina darbuotojo kelionės į vadovo nurodytą darbo vietą ir atgal laikas. Jeigu kelionė vyko po darbo dienos valandų, poilsio ar švenčių dieną, darbuotojas turi teisę į tokios pačios trukmės poilsį pirmą darbo dieną po kelionės arba šis poilsio laikas pridedamas prie kasmetinių atostogų laiko, paliekant už šį poilsio laiką darbuotojo darbo užmokestį. (Darbo kodekso 107 str. 4 d.).

 

Darbuotojo prašymu darbo poilsio ar švenčių dienomis laikas ar viršvalandinio darbo laikas, padauginti iš šio straipsnio 1–4 dalyse nustatyto minimalaus dydžio, gali būti pridedami prie kasmetinių atostogų laiko (Darbo kodekso 144 str. 5 d.).

Už kelionės laiką po darbo dienos valandų, poilsio ar švenčių dieną:

    suteikiant tokios pačios trukmės poilsį  pirmą darbo dieną po kelionės (DK 107 str. 4 d.)

   tokios pačios trukmės poilsio laiką pridėti prie kasmetinių atostogų laiko, paliekant už šį poilsio laiką darbuotojo darbo užmokestį  (DK 107 str. 4 d.)

 

Už komandiruotėje dirbtą darbą poilsio arba švenčių dieną, viršvalandinį darbą:

‰    dirbtą darbo laiką DK 144 str. 5 d. nustatyta tvarka pridėti prie kasmetinių atostogų laiko

 

‰       apmokėti už dirbtą laiką atitinkamai DK 144 str. nustatyta tvarka ir pagrindais

Nurodytų išlaidų apmokėjimo ypatumai (pildoma tuo atveju, jei tam tikras su komandiruote susijusias išlaidas apmoka kviečiančioji organizacija)

Nurodomos išlaidos, kurias apmoka ar kompensuoja kviečiančioji organizacija, ir apmokėjimo būdas (ar kviečiančioji organizacija  kompensuos patirtas sąnaudas, ar bus skirtas finansavimas).

Apmokamos komandiruotės išlaidos (paliekamos tik tos išlaidos, kurios yra apmokamos)

 

Pridedami dokumentai:

 

kvietimas

pasiūlymas

pranešimas

darbotvarkė

renginio programa

susirašinėjimo su renginio organizatoriumi dokumentai (įskaitant  susirašinėjimą elektroniniu paštu)

kiti dokumentai

__________________________

 

Tauragės rajono savivaldybės

administracijos siuntimo į komandiruotes

tvarkos aprašo

2 priedas

 

(vardas, pavardė)

(pareigos)

 

Tauragės rajono savivaldybės

administracijos direktoriui

 

PRAŠYMAS

DĖL VYKIMO Į KOMANDIRUOTĘ

 

202_-__-__ Nr.

                                                                                 

Pareigos

Nurodomi komandiruojamojo asmens įstaigos ir padalinio pavadinimai

Komandiruojamas (-i)

asmuo(-ys)

Nurodomi komandiruojamojo asmens pareigos, vardas (-ai), pavardė (-ės)

Komandiruojamo asmens funkcijas laikinai atliksiantis asmuo

Komandiruotės trukmė

 

Renginio vieta, data, trukmė

Nurodomas miesto pavadinimas lietuvių kalba, įstaiga (-os), į kurią (-ias) asmuo siunčiamas.

Nurodoma komandiruotės data (pradžia ir pabaiga)

Renginio apibūdinimas

Pavadinimas

Forma (pvz., konferencija, susitikimas, forumas, seminaras, posėdis ir pan.)

Organizatorius (-iai)

Komandiruotės tikslas (nurodoma paliekant tik vieną iš reikalingų įrašų)

Darbo funkcijų atlikimas:

§ Atstovauti įstaigai

§ Įvykdyti su darbo funkcijų atlikimu susijusius  pavedimus (pvz., dalyvauti valstybės renginiuose Lietuvoje, atstovauti teisme, atlikti patikrinimą ir pan.)

Kvalifikacijos tobulinimas (kai komandiruojamasis asmuo dalyvauja mokymo renginyje (pvz., kursuose), kuriame dalyviams išduodamas dalyvio pažymėjimas, sertifikatas ar kitas dokumentas, kuriuo patvirtinamas dalyvavimas tokiame renginyje, ir (ar) dalyviai gauna mokomąją medžiagą, kurią taikys  savo žinioms ir kompetencijai tobulinti)

Darbo funkcijų atlikimas ir kvalifikacijos tobulinimas

(komandiruotė, susidedanti iš kelių dalių: vienos iš jų metu atliekamos darbo funkcijos, kitos – tobulinama kvalifikacija).

Kita (šventės, renginiai)

Transportas

Tarnybinis transportas

Viešasis transportas

Asmeniui priklausanti ar kitaip teisėtai jo valdoma transporto priemonė

 

Autobusas

 

Lėktuvas

 

Traukinys

Markė

Modelis

Valstybinis Nr.

Degalų rūšis

Komandiruotė išlaidos (paliekami tik reikalingi įrašai).

Išlaidos kelionės bilietams (suma)...

Lėktuvu, traukiniu, autobusu, keltu, viešuoju (miesto) transportu ir taksi užsienio valstybės teritorijoje, viešuoju (miesto) transportu ir taksi Lietuvoje.

Gyvenamojo ploto nuomos išlaidos (suma)....

Dienpinigiai (suma)......

Kelionės draudimo išlaidos ( suma)....

sveikatos draudimas,

draudimas nuo nelaimingų atsitikimų,

kelionės bagažo draudimas,

civilinės atsakomybės draudimas.

Kitos su komandiruote susijusios būtinosios išlaidos (suma).........

Registravimosi renginyje (dalyvio mokesčio) išlaidos (suma)..........

išlaidos ryšių (pašto ir telekomunikacijų) paslaugoms, išlaidos komandiruotės metu sunaudotoms degalams (nurodomos jeigu vykstama ne tarnybiniu automobiliu),vizos gavimo išlaidos, registruoto bagažo mokestis, būtinų skiepų ir vaistų nuo užkrečiamų ligų išlaidos, miesto (mokamas viešbutyje) mokestis, vietinės rinkliavos (įvažiavimo į miestą) išlaidos, automobilio saugojimo aikštelėje išlaidos, kelių mokesčiai, transporto priemonės draudimo ir transporto priemonių savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės draudimo išlaidos; automobilių saugojimo aikštelėse komandiruotės vietovės teritorijoje išlaidos.

Nurodytų išlaidų apmokėjimo ypatumai.

Preliminarus kelionės laikas (į komandiruotės darbo vietą ir atgal) (pildoma tik tuo atveju, jei kelionė vyks po darbo dienos valandų, poilsio ar švenčių dieną)

Į komandiruotės darbo vietą: 00.00–00.00 (pvz., 04.00–08.00)
Iš komandiruotės darbo vietos: 00.00–00.00 (pvz., 19.30–23.40)

Kelionės laikas apskaičiuojamas pagal keliones bilietuose nurodytą faktinį kelionės laiką ir laiką, reikalingą nuvykti į (iš) oro uostą ar autobusų stotį ar kitą išvykimo vietą. Į kelionės laiką taip pat įskaičiuojamas laukimo laikas (kiek numatyta oro uosto taisyklėse) ir laikas tarp atvykimo ir išvykimo tarpiniame punkte (kai vykstama su persėdimais).

Kompensavimas

(Norėdami pažymėti, paspauskite norimą langelį)  

 

Į darbuotojo komandiruotės laiką įeina darbuotojo kelionės į vadovo nurodytą darbo vietą ir atgal laikas. Jeigu kelionė vyko po darbo dienos valandų, poilsio ar švenčių dieną, darbuotojas turi teisę į tokios pačios trukmės poilsį pirmą darbo dieną po kelionės arba šis poilsio laikas pridedamas prie kasmetinių atostogų laiko, paliekant už šį poilsio laiką darbuotojo darbo užmokestį. (Darbo kodekso 107 str. 4 d.).

 

Darbuotojo prašymu darbo poilsio ar švenčių dienomis laikas ar viršvalandinio darbo laikas, padauginti iš šio straipsnio 1–4 dalyse nustatyto minimalaus dydžio, gali būti pridedami prie kasmetinių atostogų laiko (Darbo kodekso 144 str. 5 d.).

Už kelionės laiką po darbo dienos valandų, poilsio ar švenčių dieną:

suteikiant tokios pačios trukmės poilsį  pirmą darbo dieną po kelionės (DK 107 str. 4 d.)

 

tokios pačios trukmės poilsio laiką pridėti prie kasmetinių atostogų laiko, paliekant už šį poilsio laiką darbuotojo darbo užmokestį  (DK 107 str. 4 d.)

 

Už komandiruotėje dirbtą darbą poilsio arba švenčių dieną, viršvalandinį darbą:

dirbtą darbo laiką DK 144 str. 5 d. nustatyta tvarka pridėti prie kasmetinių atostogų laiko

apmokėti už dirbtą laiką atitinkamai DK 144 str. nustatyta tvarka ir pagrindais

Nurodytų išlaidų apmokėjimo ypatumai (pildoma tuo atveju, jei tam tikras su komandiruote susijusias išlaidas apmoka kviečiančioji organizacija)

Nurodomos išlaidos, kurias apmoka ar kompensuoja kviečiančioji organizacija, ir apmokėjimo būdas (ar kviečiančioji organizacija  kompensuos patirtas sąnaudas, ar bus skirtas finansavimas).

Apmokamos komandiruotės išlaidos (paliekamos tik tos išlaidos, kurios yra apmokamos)

 

Pridedami dokumentai:

 

kvietimas

pasiūlymas

pranešimas

darbotvarkė

renginio programa

susirašinėjimo su renginio organizatoriumi dokumentai (įskaitant  susirašinėjimą elektroniniu paštu)

kiti dokumentai

__________________________

 

Tauragės rajono savivaldybės

administracijos siuntimo į

komandiruotes tvarkos aprašo

3 priedas

 

KOMANDIRUOTĖS ATASKAITA

 

(vardas, pavardė)

(pareigos)

Tauragės rajono savivaldybės

administracijos direktoriui

 

ATASKAITA

APIE KOMANDIRUOTĘ Į ŠALĮ KURIOJE BUVOTE ARBA MIESTĄ

(Miestas ir valstybė)

202_-__-__  Nr.

Tauragė

 

1. Komandiruotę reglamentuojantis dokumentas

(Prašymo vykimui į komandiruotę data, numeris, komandiruotės data, trukmė)

2*. Renginio forma, pavadinimas, organizatoriai

3. Įvykę susitikimai, nagrinėti klausimai, atlikti darbai

(Renginio aprašymas)

4. Kai komandiruotės tikslas – kvalifikacijos tobulinimas, dokumento, liudijančio įgytą išsimokslinimą ar dalyvavimą mokymo renginyje, pavadinimas, data, numeris

5. Kita aktuali informacija, išvados ir pasiūlymai

 

 

 

_____________________               _____________                _______________________

(pareigų pavadinimas)                            (parašas)                              (vardas ir pavardė)

 

 

Tauragės rajono savivaldybės

administracijos vidaus tvarkos taisyklių

6 priedas

 

 

KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO TAURAGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOJE ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Kvalifikacijos tobulinimo Tauragės rajono savivaldybės administracijoje organizavimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja Tauragės rajono savivaldybės administracijos (toliau – Administracija) valstybės tarnautojų (toliau – Tarnautojai) ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis (toliau – Darbuotojai), kvalifikacijos tobulinimo organizavimą.

2. Tarnautojų ir Darbuotojų kvalifikacijos tobulinimas prioritetinėse srityse turi būti nuolatinis procesas, savo turiniu ir forma atitinkantis šiame Apraše nustatytus reikalavimus.

3. Apraše vartojamos sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatyme, Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme ir Lietuvos Respublikos neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi įstatyme.

 

II SKYRIUS

KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO POREIKIO NUSTATYMAS

 

4. Kvalifikacijos tobulinimo poreikis nustatomas metų pradžioje atliekant Tarnautojų ir Darbuotojų veiklos vertinimą – Tarnautojai ir Darbuotojai pokalbio metu išreiškia pageidavimus tiesioginiams vadovams dėl kvalifikacijos tobulinimo, o tiesioginiai vadovai nurodo rekomenduojamą kvalifikacijos tobulinimą motyvuotame siūlyme (valstybės tarnautojų atžvilgiu) arba veiklos vertinimo išvadoje (darbuotojų atžvilgiu).

5. Tarnautojų kasmetinio tarnybinės veiklos vertinimo metu Tarnautojo tiesioginis vadovas prireikus gali Tarnautojui sudaryti individualų kvalifikacijos tobulinimo planą, kuriame nurodo kvalifikacijos tobulinimo turinį ir formą (-as).

6. Tarnautojų ir Darbuotojų veiklos vertinimo metu rekomenduotino kvalifikacijos tobulinimo skiltyje būtina nurodyti:

6.1. kvalifikacijos tobulinimo poreikį, pagrindžiant, kodėl ir kokiai funkcijai atlikti reikia kelti kvalifikaciją;

6.2. kvalifikacijos tobulinimo formą, turinį (pvz., nurodant, pagal kokias neformaliojo švietimo programas tikslinga mokytis) ir būdą.

7. Tarnautoją ar Darbuotoją perkėlus į kitas pareigas ar pakeitus užimamos pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, kvalifikacijos tobulinimo poreikį galima koreguoti.

 

III SKYRIUS

KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO TIKSLAI, FORMOS IR BŪDAI

 

8. Esminiai Tarnautojų ir Darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo tikslai:

8.1. siekiant, kad Tarnautojai ir Darbuotojai gebėtų profesionaliai ir efektyviai atlikti savo pareigas, skatinti juos ne tik gerinti profesinius įgūdžius, bet ir įgyti naujų žinių bei gebėjimų, visapusiškai ugdyti savo asmenybę;

8.2. tikslingai formuoti aukščiausios kvalifikacijos Tarnautojų ir Darbuotojų personalą.

9. Administracijoje vykdomas kelių formų kvalifikacijos tobulinimas:

9.1. savišvieta – tai individuali mokymosi veikla. Kiekvienas Administracijos Tarnautojas ir Darbuotojas privalo pats domėtis savo srities naujovėmis, skaityti naujausius teisės aktus ir kitą aktualią informaciją, reikalingą darbui;

9.2. mokymasis veikloje – Tarnautojui sudėtingų, kompleksinių užduočių atlikimas savarankiškai, su įstaigoje pareigas einančiu (-iais) asmeniu (-imis) ar mentoriumi, įstaigoje pareigas einančių asmenų mokymas ar pavadavimas, kurio metu įgyjamos naujos ar lavinamos turimos kompetencijos, žinios ir gebėjimai;

9.3. mokymasis iš kitų asmenų – Tarnautojo naujų kompetencijų, žinių ir gebėjimų įgijimas ar turimų kompetencijų, žinių ir gebėjimų lavinimas komandiruočių, stažuočių, darbo grupių veiklos, projektų ir renginių metu, bendradarbystės centruose ar ugdomojo vadovavimo metu;

9.4. neformalusis švietimas – švietimas pagal įvairias švietimo poreikių tenkinimo, kvalifikacijos tobulinimo, papildomos kompetencijos įgijimo programas, išskyrus formaliojo švietimo programas (toliau – mokymai).

10. Tarnautojų ir Darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo būdai yra kontaktinis ir nuotolinis.

 

IV SKYRIUS

KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO ORGANIZAVIMAS

 

11. Administracijos vadovas, atsižvelgdamas į strateginius tikslus ir finansines galimybes, Tarnautojų ir Darbuotojų kasmetinio tarnybinės veiklos vertinimo metu gali Tarnautojui ar Darbuotojui sudaryti individualų jo kvalifikacijos tobulinimo planą, nurodydamas kvalifikacijos tobulinimo turinį ir formą (-as). Tarnautojo ar Darbuotojo individualus kvalifikacijos tobulinimo planas išdėstomas tiesioginio vadovo motyvuotame siūlyme Tarnautojo ar Darbuotojo kasmetinio veiklos vertinimo metu.

12. Tarnautojui ar Darbuotojui einamaisiais metais prireikus tobulinti kvalifikaciją, Tarnautoją ar Darbuotoją į pareigas priimantis asmuo, atsižvelgdamas į Tarnautojo ar Darbuotojo tiesioginio vadovo motyvuotą siūlymą (pavedimą), įstaigos finansinę padėtį, priima sprendimą dėl Tarnautojo ar Darbuotojo kvalifikacijos tobulinimo turinio, formos (-ų) ir (ar) būdo (-ų).

13. Tarnautojui ar Darbuotojui, priimtam, perkeltam ar grįžusiam į pareigas, tiesioginio vadovo siūlymu ir į pareigas priimančio asmens sprendimu gali būti skiriamas mentorius ir (ar) tiesioginis vadovas, gali būti sudarytas adaptacinis kvalifikacijos tobulinimo planas, skirtas atkurti prarastoms ar įgyti naujoms kompetencijoms, žinioms ir gebėjimams, reikalingiems Tarnautojo ar Darbuotojo funkcijoms atlikti.

14. Tarnautojui, turinčiam ne trumpesnį kaip 3 mėnesių tarnybos stažą toje valstybės ar savivaldybės institucijoje ar įstaigoje, jo ir į pareigas jį priimančio asmens susitarimu gali būti suteiktos iki vienų metų trukmės atostogos kvalifikacijai tobulinti. Šiuo atveju Tarnautojui paliekamos jo eitos pareigos, tačiau jam nustatytas darbo užmokestis nemokamas. Pasinaudoti nurodytomis atostogomis Tarnautojas gali ne dažniau kaip vieną kartą per 5 metus.

15. Įgyvendinant Vyriausybės nustatytus kvalifikacijos tobulinimo prioritetus, atsiradus poreikiui Tarnautojui arba Darbuotojui įgyti naujų žinių ar kompetencijų, užtikrinamas Tarnautojų ar Darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo finansavimas iš valstybės ar savivaldybės institucijai ar įstaigai skiriamų valstybės biudžeto asignavimų ar kitų teisėtų lėšų. Kitais atvejais, suderinus su į pareigas priimančiu asmeniu, Tarnautojų kvalifikacijos tobulinimas gali būti finansuojamas iš valstybės ar savivaldybės institucijai ar įstaigai skiriamų valstybės biudžeto asignavimų ar kitų teisėtų lėšų ir (arba) Tarnautojo lėšų.

16. Kai Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 20 straipsnio 2 dalyje nustatytais atvejais valstybės tarnautojo kvalifikacija tobulinama suderinus su Tarnautoją į pareigas priimančiu asmeniu, Tarnautojui įstaigos lėšomis gali būti apmokama iki 100 procentų kvalifikacijos tobulinimo išlaidų.

 

V SKYRIUS

MOKYMO KOKYBĖS VERTINIMAS IR MOKYMO ATASKAITA

 

17. Tarnautojas ar Darbuotojas, išklausęs mokymo programą ar atskirus mokymo programos modulius, pažymėjimo kopiją ir kitą informaciją apie kvalifikacijos tobulinimą pateikia Teisės skyriaus specialistui, seniūnijose – už personalo tvarkymą atsakingam asmeniui, kad jis per 5 darbo dienas nuo kvalifikacijos tobulinimo pabaigos įrašytų Valstybės tarnautojų registre nurodytą informaciją apie kvalifikacijos tobulinimą. Pažymėjimo kopijos antroje pusėje mokymuose dalyvavęs asmuo turi užrašyti pažymėjimo pateikimo Teisės skyriui, seniūnijose – už personalo tvarkymą atsakingam asmeniui, datą ir nurodyti finansavimo šaltinius (pvz., biudžetinės lėšos, lėšos, skirtos mokymams, Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšos, asmeninės Tarnautojo ar Darbuotojo lėšos, kitos lėšos ir jų sumą).

18. Valstybės tarnybos departamentas Valstybės tarnybos valdymo informacinės sistemos (toliau – VATIS) Savitarnos posistemyje Tarnautojams pateikia mokymo kokybės vertinimo anketą, kurią Tarnautojas turėtų užpildyti per 5 darbo dienas nuo kvalifikacijos tobulinimo pabaigos.

19. Tarnautojas ar Darbuotojas pasidalija mokymuose sužinota informacija, užpildydamas Dalyvavimo mokymuose anketą (priedas). Anketa per 3 darbo dienas nuo mokymų pabaigos turi būti įkelta į Informatikos skyriaus specialistų nurodytą nutolusį serverį. Esant kitų Administracijos Tarnautojų ar Darbuotojų pageidavimui, Tarnautojas ar Darbuotojas, dalyvavęs mokymuose, turi leisti susipažinti su mokymuose gauta medžiaga (jei tokia yra).

20. Kasmet iki vasario 1 d. Valstybės tarnybos departamentui VATIS priemonėmis pateikiama praėjusių metų Tarnautojų ir Darbuotojų mokymo ataskaita.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

21. Ginčai kylantys dėl valstybės tarnautojų ir darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo, nagrinėjami teisės aktų nustatyta tvarka.

__________________________

 

Kvalifikacijos tobulinimo

Tauragės rajono savivaldybės

administracijoje organizavimo

tvarkos aprašo

priedas

 

DALYVAVIMO MOKYMUOSE ANKETA

 

Pareigos,

vardas ir pavardė

 

Mokymų pavadinimas

 

Mokymų rūšis (pildo tik valstybės tarnautojai). Pažymėkite ženklu „+“.

Valstybės tarnautojų vadovavimo, lyderystės ir pokyčių valdymo gebėjimų tobulinimas

Valstybės tarnautojų, teikiančių paslaugas gyventojams, orientavimosi į klientą gebėjimų ir įgūdžių tobulinimas

Valstybės tarnautojų analitinių gebėjimų stiprinimas

Valstybės tarnautojų komunikacinių įgūdžių gilinimas

Valstybės tarnautojų žinių plėtojimas profesinės etikos ir korupcijos prevencijos srityje

Valstybės tarnautojų specialiųjų ir profesinių gebėjimų, reikalingų konkrečioms, pareigybės aprašyme nustatytoms, funkcijoms vykdyti, tobulinimas

Valstybės tarnautojų gebėjimų ir įgūdžių elektroninės informacijos saugos (kibernetinio saugumo) srityje tobulinimas

 

 

 

 

 

 

 

Mokymų paslaugų teikėjas

 

Mokymų data

 

Esminė mokymuose sužinota informacija / svarbiausios naujienos (nurodoma 5-10 sakinių)

 

Ar rekomenduotumėte mokymus kolegoms? Nurodykite priežastis.

 

 

 

Tauragės rajono savivaldybės

administracijos vidaus tvarkos taisyklių

7 priedas

 

 

TAURAGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ IR DARBUOTOJŲ, DIRBANČIŲ PAGAL DARBO SUTARTIS, DARBO APMOKĖJIMO SISTEMA

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Tauragės rajono savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų (toliau – Tarnautojai) ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis (toliau – Darbuotojai), darbo apmokėjimo sistema (toliau – Sistema) nustato pareiginės algos pastoviosios dalies nustatymo kriterijus, pareiginės algos kintamosios dalies, priemokų, premijų mokėjimo tvarką ir sąlygas.

2. Tarnautojų darbo užmokesčio sudėtinės dalys nurodytos Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatyme (toliau – Valstybės tarnybos įstatymas).

3. Darbuotojų darbo užmokesčio sudėtinės dalys nurodytos Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatyme (toliau – Biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymas).

4. Sistemoje vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos darbo kodekso, Valstybės tarnybos įstatyme ir Biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą  įstatyme apibrėžtas sąvokas.

 

II SKYRIUS

PAREIGINĖS ALGOS PASTOVIOSIOS DALIES (KOEFICIENTO DYDŽIO) NUSTATYMAS

 

5. Savivaldybės administracijoje lyginant pareigybes ir nustatant Tarnautojų ir Darbuotojų pareiginės algos koeficiento dydį, viršijantį Valstybės tarnybos įstatymo 1 priede ir Biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymo 1 priede nustatytus pareiginės algos minimalius koeficientus, atsižvelgiama į šiuos kriterijus:

5.1. laikomasi pareigybių grupių hierarchinės struktūros vientisumo nuo aukščiausios iki žemiausios pareigybių grupės;

5.2. taikomi pareigybių lyginimo ir pareiginės algos koeficiento dydžio nustatymo kriterijai (1 priedas);

5.3. veiklos sudėtingumo – kriterijus, apibrėžiantis gebėjimą atlikti tam tikro sudėtingumo (lygio, apimties) užduotis;

5.4. atsakomybės lygio – kriterijus, apibrėžiantis pareigybės faktinį atsakomybės lygį už laukiamą rezultatą;

5.5. pareigybės pakeičiamumo – kriterijus, apibrėžiantis pareigybės kompetencijų specifiškumą, kai specifinės kvalifikacijos ir specifinių kompetencijų reikalingoje pareigybėje gali būti sudėtinga greitai pakeisti darbuotoją, o net laikinai neužimta tokia pareigybė gali turėti neigiamos įtakos įstaigos siekiamiems tikslams;

5.6. darbo patirties – kriterijus, apibrėžiantis pareigybės specifiškumą, kai tinkamai atlikti darbą reikalinga atitinkamų profesinių įgūdžių taikymo patirtis;

5.7. savarankiškumo lygio kriterijų.

 

III SKYRIUS

PAREIGINĖS ALGOS KOEFICIENTŲ INTERVALŲ NUSTATYMAS

 

6. Kiekvienam pareigybės lygiui nustatoma pareiginės algos koeficientų minimali, maksimali ir vidurinė reikšmės (toliau – intervalo plotis).

7. Intervalo plotis sudaro nuo +/–15 % iki +/–25 % intervalo vidurio reikšmės; intervalo plotis suteikia galimybę nustatyti pagrįstai skirtingą atlygį konkretiems Tarnautojams ir Darbuotojams pagal jų individualias kompetencijas, patirtį ir rezultatus.

8. Žingsnis tarp pareigybės lygių yra nuo 5 % iki 25 %, t. y. pareigybės, esančios žemesniame lygyje, koeficiento maksimali reikšmė yra nuo 5 % iki 25 % (priklausomai nuo pareigybių) mažesnė už pareigybės, esančios aukštesniame lygyje, koeficiento maksimalią reikšmę.

9. Žemiausio (pirmo) pareigybių lygio minimali pareiginės algos intervalo reikšmė atitinka mažiausią įstaigoje darbuotojo turimą pareiginės algos koeficientą.

10. Aukščiausio pareigybių lygio maksimali pareiginės algos intervalo reikšmė atitinka Lietuvos Respublikos vyriausybės 2023 m. lapkričio 8 d. nutarimu Nr. 858 „Dėl valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vertinimo kriterijų įverčių aprašo patvirtinimo“, patvirtinto pareiginės algos koeficiento vidurkį.

11. Tarpinių pareigybių lygių pareiginės algos intervalų maksimalios ir minimalios reikšmės nustatomos išlaikant nuoseklų intervalo plotį ir intervalo didėjimą, kylant nuo žemesnių į aukštesnius pareigybių lygius.

12. Tarnautojo pareiginės algos minimalus koeficientas negali būti mažesnis, nei nustatytas Valstybės tarnybos įstatymo 1 priede, Darbuotojo pareiginės algos minimalus koeficientas negali būti mažesnis nei nustatytas Biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymo 1 priede. Tarnautojo ir Darbuotojo pareiginės algos maksimalus koeficientas negali viršyti Administracijos vadovo pareiginės algos maksimalaus koeficiento dydžio, apskaičiuoto Vyriausybės patvirtintus valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vertinimo kriterijų įverčius.

13. Pareiginės algos koeficientų intervalai peržiūrimi ir pakeičiami pasikeitus darbo rinkos sąlygoms, įstatymuose nustatytoms minimalioms pareiginės algos koeficientų riboms, darbo užmokesčio fondui bei priskirtoms funkcijoms.

14. Išimtiniais atvejais, kai yra būtinybė ir kai išskirtinių kompetencijų darbuotojų (pvz., pareigybė susijusi su itin siaurų, specifinių kompetencijų, žinių turėjimu) pasiūla darbo rinkoje yra itin ribota, nustatant darbo apmokėjimo sistemą, galimas nukrypimas nuo pareiginės algos koeficiento dydžio nustatymo kriterijų, nusistatytų pareiginių algų nustatymo taisyklių ir pareigybių grupių hierarchinės struktūros vientisumo.

 

IV SKYRIUS

PAREIGINĖS ALGOS KINTAMOSIOS DALIES MOKĖJIMO TVARKA IR SĄLYGOS

 

15. Darbuotojo pareiginės algos kintamosios dalies nustatymas priklauso nuo praėjusių metų veiklos vertinimo pagal Darbuotojui nustatytas metines užduotis, pasiektus rezultatus ir jų vertinimo rodiklius. Atsižvelgiant į darbuotojo praėjusių metų veiklos vertinimą, pareiginės algos kintamosios dalies dydis gali siekti nuo 5 iki 40 procentų pareiginės algos pastoviosios dalies.

16. Savivaldybės administracijos struktūrinio padalinio vadovas, įvertinęs Darbuotojo praėjusių metų veiklą:

16.1. labai gerai, – siūlo Savivaldybės administracijos vadovui ne ilgiau kaip iki kito to Darbuotojo kasmetinio veiklos vertinimo Darbuotojui nustatyti pareiginės algos kintamąją dalį nuo 15 iki 40 procentų pareiginės algos pastoviosios dalies, atsižvelgiant į tai, kokia apimtimi Darbuotojas įvykdė nustatytas užduotis, kokia buvo šių užduočių atlikimo kokybė, kokius sutartus vertinimo rodiklius Darbuotojas pasiekė (priklausomai nuo Savivaldybės administracijai skirtų asignavimų) ir gali siūlyti skirti premiją pagal darbo apmokėjimo sistemoje nustatytą tvarką ir dydžius;

16.2. gerai, – siūlo Savivaldybės administracijos vadovui ne ilgiau kaip iki kito to Darbuotojo kasmetinio veiklos vertinimo darbuotojui nustatyti pareiginės algos kintamąją dalį nuo 5 iki 14 procentų pareiginės algos pastoviosios dalies, atsižvelgiant į tai, kokia apimtimi Darbuotojas įvykdė nustatytas užduotis, kokia buvo šių užduočių atlikimo kokybė, kokius sutartus vertinimo rodiklius Darbuotojas pasiekė (priklausomai nuo Savivaldybės administracijai skirtų asignavimų);

16.3. patenkinamai, – siūlo Savivaldybės administracijos vadovui ne ilgiau kaip iki kito to Darbuotojo kasmetinio veiklos vertinimo Darbuotojui nenustatyti pareiginės algos kintamosios dalies;

16.4. nepatenkinamai, – siūlo Savivaldybės administracijos vadovui ne ilgiau kaip iki kito to Darbuotojo kasmetinio veiklos vertinimo Darbuotojui nustatyti mažesnį pareiginės algos koeficientą, tačiau ne mažesnį, negu Biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatyme patvirtintus minimalius pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus ir gali sudaryti su darbuotoju rezultatų gerinimo planą (pagal Darbo kodekso 57 straipsnio 5 dalį), kurio vykdymas įvertinamas ne anksčiau kaip po 2 mėnesių.

17. Savivaldybės administracijos struktūrinio padalinio vadovas gali siūlyti nustatyti naujai priimamam Darbuotojui, pasibaigus išbandymo terminui, taip pat darbuotojui grįžus iš vaiko priežiūros atostogų pareiginės algos kintamąją dalį, bet ne didesnę kaip 20 procentų pareiginės algos pastoviosios dalies ir ne ilgiau kaip iki kito to darbuotojo kasmetinio veiklos vertinimo, atsižvelgiant į:

17.1. Darbuotojo profesinę kvalifikaciją ir jam keliamus uždavinius;

17.2. Darbuotojo turimus kvalifikacijos kėlimo pažymėjimus ar sertifikatus.

18. Darbuotojų, kurių pareigybės priskiriamos D lygiui, pareiginės algos kintamoji dalis nenustatoma.

19. Darbuotojų pareiginės algos kintamoji dalis sulygstama darbo sutartyje.

20. Perkėlus Darbuotoją į kitas pareigas savivaldybės administracijoje, pareiginės algos kintamosios dalies procentinis dydis, nustatytas už praėjusių metų veiklos vertinimą, išlieka iki kito Darbuotojo kasmetinio veiklos vertinimo.

 

V SKYRIUS

PRIEMOKŲ MOKĖJIMAS

 

21. Tarnautojams ir Darbuotojams gali būti mokamos priemokos už:

21.1. pavadavimą, kai raštu pavedama laikinai atlikti  kito Tarnautojo ar Darbuotojo pareigybei nustatytas funkcijas (2 priedas);

21.2. papildomų užduočių, suformuluotų raštu, atlikimą, kai dėl to viršijamas įprastas darbo krūvis arba kai atliekamos pareigybės aprašyme nenumatytos funkcijos (3 priedas);

21.3. įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą, kai yra padidėjęs darbų mastas atliekant pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas neviršijant nustatytos darbo laiko trukmės (4 priedas).

Priemoka, skirta už papildomų užduočių, nurodytų Sistemos 21.3 papunktyje, atlikimą įgyvendinant Europos Sąjungos struktūrinės, kitos Europos Sąjungos finansinės paramos ir tarptautinės finansinės paramos lėšomis finansuojamus projektus, gali būti mokama iki projekto įgyvendinimo pabaigos.

Priemokos už 21.121.3 papunkčiuose nurodytus atvejus gali siekti nuo 10 iki 80 procentų.

22. Tiesioginis vadovas, atsiradus priemokos skyrimo pagrindams, bet ne vėliau nei likus 5 darbo dienoms iki priemokos mokėjimo pradžios, surašo motyvuotą prašymą pagal Sistemos 2–4 priedus (toliau – Prašymas). Prašymas per dokumentų valdymo sistemą „Kontora“ (toliau – DVS) turi būti vizuotas Tarnautojo arba Darbuotojo, kuriam skiriama priemoka (Prašymo vizavimas yra prilyginamas Tarnautojo arba Darbuotojo sutikimui), suderintas su Teisės skyriaus specialistu (atsakingu už personalą), Apskaitos  skyriaus vedėju ir patvirtintas Administracijos vadovo.

23. Sprendžiant klausimus dėl priemokų skyrimo seniūnijų Darbuotojams, motyvuotas prašymas turi būti suderintas su Teisės skyriaus vyriausiuoju specialistu, koordinuojančiu seniūnijas,  Finansų skyriaus vedėju, seniūnijos vyriausiuoju buhalteriu ir patvirtintas Administracijos vadovo.

24. Jei priemoka skiriama 21.1 papunktyje nurodytu pagrindu kito Tarnautojo ar Darbuotojo nedarbingumo laikotarpiu (jeigu nedarbingumo pažymėjimas išduotas 5 darbo dienų arba ilgesniam laikotarpiui), 20 punkte nustatytas 5 darbo dienų terminas nėra taikomas, tačiau priemoka mokama nuo įsakymo įsigaliojimo dienos kito Tarnautojo ar Darbuotojo nedarbingumo laikotarpiu.

25. Motyvuotame prašyme  turi būti konkrečiai nurodoma, už kokį papildomą darbo krūvį ar už kokių papildomų pareigų ar užduočių atlikimą siūloma skirti priemoką, nurodant konkretų terminą, bet ne ilgesnį nei iki biudžetinių metų pabaigos, išskyrus atvejus, kai mokamos priemokos už projektų, finansuojamų Europos Sąjungos lėšomis, įgyvendinimą jų įgyvendinimo laikotarpiu.

26. Jei priemokos prašo Tarnautojas ar Darbuotojas, šis Prašymas turi būti suderintas su tiesioginiu vadovu, Teisės skyriaus specialistu (atsakingu už personalą) ir Apskaitos skyriaus vedėju, seniūnijų Tarnautojų ar Darbuotojų atveju – seniūnu, Teisės skyriaus specialistu, kuruojančiu seniūnijas, seniūnijos vyriausiuoju buhalteriu ir Finansų skyriaus vedėju.

27. Priemoka Tarnautojui skiriama Administracijos vadovo įsakymu nuo įsakymo įsigaliojimo dienos arba nuo įsakyme nurodytos kitos datos, bet ne anksčiau nei įsakymo įsigaliojimo diena. Darbuotojams įsakymai dėl priemokų skyrimo nerengiami. Teisės skyrius, seniūnijose – seniūnas arba už personalą atsakingas asmuo parengia darbo sutarties papildymą dėl priemokos skyrimo.

28. Įsakymo projektą  ne vėliau kaip per 3 darbo dienas parengia Teisės skyriaus specialistas (atsakingas už personalą), seniūnijose – seniūnas arba už personalą atsakingas asmuo. Įsakymo projektas dėl Administracijos Tarnautojų suderinamas per DVS su Teisės ir Apskaitos skyrių vedėjais, seniūnijose su Teisės skyriaus vyriausiuoju specialistu, kuruojančiu seniūnijas, Teisės ir Finansų skyriaus vedėjais.

29. Po užregistravimo įsakymas pateikiamas susipažinti atsakingam Tarnautojui, Teisės skyriaus specialistui ir atsakingam Apskaitos skyriaus specialistui.

Už Tarnautojams ir Darbuotojams pavestų papildomų pareigų ar užduočių vykdymo kontrolę atsakingas tiesioginis vadovas, kuris, jeigu pablogėja tų Tarnautojų ar Darbuotojų darbo rezultatai arba jie nevykdo pavestų papildomų pareigų ar užduočių, Administracijos vadovui teikia motyvuotą siūlymą dėl priemokų sumažinimo arba mokėjimo nutraukimo.

 

VI SKYRIUS

SKATINIMAS IR APDOVANOJIMAS

 

30. Atsižvelgiant į tiesioginio vadovo motyvuotą siūlymą, suderintą su Savivaldybės administracijos Apskaitos skyriaus vedėju, Teisės skyriaus specialistu (atsakingu už personalą), o seniūnijose – su Finansų skyriaus vedėju, Teisės skyriaus vyriausiuoju specialistu, kuruojančiu seniūnijas ir seniūnijos vyriausiuoju buhalteriu, Savivaldybės administracijos Tarnautojai ir Darbuotojai gali būti skatinami šiomis skatinimo priemonėmis:

30.1. padėka;

30.2. nuo 1 iki 2 pareiginių algų dydžio pinigine išmoka už asmeninį išskirtinį indėlį įgyvendinant Savivaldybės administracijai nustatytus tikslus arba pasiektus rezultatus ir įgyvendintus uždavinius (tačiau ne dažniau kaip du kartus per kalendorinius metus);

30.3. suteikiant iki 5 mokamų papildomų poilsio dienų (tačiau ne daugiau kaip 10 mokamų papildomų poilsio dienų per metus) arba atitinkamai sutrumpinant darbo laiką;

30.4. vienkartine pinigine išmoka Vyriausybės nustatyta tvarka;

30.5. finansuojant kvalifikacijos tobulinimą ne didesne kaip darbuotojo vienos pareiginės algos dydžio suma per metus.

              31. Tiesioginis vadovas teikia motyvuotą tarnybinį pranešimą Administracijos vadovui, siūlydamas konkrečią Tarnautojo ar Darbuotojo skatinimo rūšį ir nurodydamas skatinimo priežastis. Motyvuotas pranešimas turi būti suderintas su Teisės skyriaus specialistu, seniūnijose su Teisės skyriaus vyriausiuoju specialistu, kuruojančiu seniūnijas. Jei skatinimo priemonei reikalingos lėšos, tarnybinis pranešimas prieš tai per DVS turi būti suderintas su Apskaitos skyriaus vedėju, sprendžiant klausimus dėl seniūnijų Tarnautojų –  su Finansų skyriaus vedėju ir seniūnijos vyriausiuoju buhalteriu.

32. Išnagrinėjęs tarnybinį pranešimą, konkrečią skatinimo priemonę, atsižvelgdamas į finansines galimybes, nustato Administracijos vadovas. Tarnybinis pranešimas su atitinkama Administracijos vadovo viza perduodamas Teisės skyriui arba seniūnijos seniūnui, kuris ne vėliau kaip per 3 darbo dienas parengia Administracijos vadovo įsakymo projektą.

 

___________________________________

Priedo pakeitimai:

Nr. 5-787, 2023-12-29, paskelbta TAR 2023-12-29, i. k. 2023-26037

 

 

Tauragės rajono savivaldybės administracijos Tarnautojų ir Darbuotojų darbo apmokėjimo

sistemos 1 priedas

 

PAREIGYBIŲ LYGINIMO IR PAREIGINĖS ALGOS KOEFICIENTO DYDŽIO NUSTATYMO KRITERIJŲ APRAŠYMAI

 

1. Veiklos sudėtingumo kriterijaus aprašymas:

Veiklos sudėtingumo lygis (apimtis) apibūdina gebėjimą atlikti tam tikro sudėtingumo (apimties) užduotis:

·        atlieka nesudėtingas ir (ar) mažos apimties užduotis (nesudėtinga užduotis – tokia, kuri gali būti sėkmingai atlikta veikiant pagal apibrėžtas procedūras bei taisykles ir (ar) tiesiogiai taikant reglamentuojančių teisės aktų nuostatas, neatsižvelgiant į aplinkybes; mažos apimties užduotis – tokia, kurios atlikimas daro nereikšmingą įtaką įstaigos veiklai ir (ar) rezultatams);

·        atlieka vidutinio sudėtingumo ir (ar) vidutinės apimties užduotis (vidutinio sudėtingumo užduotis – tokia, kuri gali būti sėkmingai atlikta, kai instrukcijos, metodikos, teisės aktai ar kt. pritaikomi atsižvelgiant į situaciją (ne pažodžiui taikant instrukciją, metodą, teisės aktą ar kt., o suprantant ir taikant principus, kuriais metodas yra pagrįstas); vidutinės apimties užduotis – tokia, kurios atlikimas daro tam tikrą įtaką padalinio ir (ar) įstaigos veiklai ir (ar) rezultatams);

·        atlieka sudėtingas ir (ar) didelės apimties užduotis (sudėtinga užduotis – tokia, kuri reikalauja nestandartinių sprendimų, ekspertinio, grįsto sėkminga patirtimi išmanymo, gebėjimo įvertinti platesnį užduoties kontekstą, užduoties atlikimo (savo veiksmų) ir užduoties rezultatų poveikį platesnei aplinkai (įstaigai ir už įstaigos ribų); didelės apimties užduotis – tokia, kurios atlikimas daro reikšmingą įtaką visos įstaigos veiklai ir (ar) rezultatams ir (ar) įtaka pasireiškia ir už įstaigos ribų.

 

VEIKLOS SUDĖTINGUMAS

Lygis

Aprašymas

I

Atlieka nesudėtingas ir (ar) mažos apimties užduotis su pagalba ir kt.

II

Atlieka nesudėtingas ir (ar) mažos apimties užduotis (savarankiškai).

III

Atlieka vidutinio sudėtingumo ir (ar) vidutinės apimties užduotis (savarankiškai).

IV

Atlieka sudėtingas ir (ar) didelės apimties užduotis (savarankiškai).

V

Atlieka itin sudėtingas ir (ar) itin didelės apimties užduotis (savarankiškai).

 

2. Atsakomybės lygio kriterijaus aprašymas:

Šio kriterijaus tikslas – identifikuoti pareigybes, kurios dalyvauja analizuojamos funkcijos atlikime, bei įvardinti šių pareigybių faktinį atsakomybės poveikio lygį už laukiamą rezultatą. Atsakomybių analizė paremta Savivaldybės administracijos procesų ir funkcijų bei dalyvaujančių pareigybių faktinių atsakomybių sąryšio nustatymu.

Taikant šį kriterijų, atliekami tokie žingsniai:

·        Išanalizuojami su pasirinkta Savivaldybės administracijos funkcija (veikla) susiję teisės aktai (struktūrinių padalinių nuostatai, nagrinėjamų pareigybių pareigybės aprašymai).

Teisės aktų analizė. Savivaldybės administracijos veiklos ir pareigų atsakomybės paprastai yra apibrėžtos struktūrinių padalinių nuostatuose bei pareigybių aprašymuose. Padalinio nuostatai apibrėžia bendrą padalinio ir jo vadovo atsakomybę, tačiau dažniausiais neapibrėžia kitų padalinių dalyvavimo ir kitų į struktūrinius padalinius neįeinančių pareigybių atsakomybes: kaip skirtingų padalinių pareigybės pasidalina atsakomybę tarpusavyje, atlikdamos konkrečius veiksmus.

·        Analizuojama veikla suskirstoma į tris dalis: veiklos sritys, veiklos ir veiksmai.

Veiklos lygių aprašymai:

Veiklos lygis

Aprašymas

Veiklos sritis (procesas)

Veiklos sritis yra nuolatos atliekamų veiklų seka, būtent ji kuria pridėtinę vertę. Ji įstaigoje egzistuoja autonomiškai bei tampa Savivaldybės administracijos vieneto pagrindu.

Veikla (procedūra)

Tai yra susijusių veiksmų seka, sukurianti laukiamą rezultatą. Veikla turi pradžią ir pabaigą (arba nuolatos pasikartoja), ji vyksta tam tikroje organizacinių ryšių aplinkoje.

Veiksmai

Veiksmas privalo turėti poveikio objektą. Veiksmo atlikimo metu šis objektas įgyja naują būseną. Veiksmo atlikimui būtini resursai (laikas, vieta), jį atlieka subjektas arba subjektų grupė (subjektas šiuo atveju yra pareigybė).

 

·        Nustatomi veiklose dalyvaujančių pareigybių atsakomybės lygiai.

Vykdant atsakomybių lygių analizę nustatomos pareigybės dalyvaujančios apibrėžtuose veiksmuose, veiklose bei veiklos srityse ir atitinkamai priskiriami jų atsakomybių lygiai. Atsakomybių analizei lentelėje pateikti siūlomi naudoti atsakomybių lygių aprašymai.

 

ATSAKOMYBĖS LYGIS

Lygis

Aprašymas

I

Šio lygio atsakomybę turinti pareigybė teikia informaciją kitiems veiklos vykdytojams.

Informacijos gavimas nelygu informacijos teikimui, informacijos gavėjai nedalyvauja veiksmuose. Pvz., vykdymo viza „susipažinti“ nėra atsakomybė.

II

Šio lygio atsakomybę turinti pareigybė kaupia, analizuoja ir teikia apibendrintą informaciją III-V lygio pareigybėms. Taip pat teikia paslaugas, reikalingas kitų pareigybių darbu. Šį atsakomybės lygį turinčios pareigybės turi žinoti apie nagrinėjamos funkcijos atlikimo eigą.

III

Pareigybė, turinti šią atsakomybę dalyvauja veikloje (sąveikauja su V ir IV atsakomybės lygio pareigybėmis), bet neatsako už rezultatą. Ji nepriima sprendimo, tačiau daro jam įtaką. Ši pareigybė atlieka paraminę funkciją (pataria, paaiškina, stebi, komentuoja, pritaria) bei suderina veiksmus. Pareigybės (-ių) darbo rezultatas yra netiesiogiai panaudojamas pagrindinio funkcijos / veiklos rezultato pasiekimui.

IV

Pareigybė, turinti šį atsakomybės lygį gauna dalį atsakomybės iš V atsakomybės lygio pareigybės ir už šią dalį atsako tiesiogiai. Užduotis (-ys)  jai yra deleguojamos. Ši pareigybė žino visumą bei gali ją įvardinti, tačiau nepriima sprendimų, nulemiančių visumos rezultatą. Pareigybei priskiriama bendra atsakomybė už poveikį rezultatams.

V

Šio lygio atsakomybė gali būti priskiriama tik vienai pareigybei. Pareigybė, turinti šį atsakomybės lygį, turi teisę priimti sprendimą, kai susiduria su pasirinkimo galimybe. Ši pareigybė turi teisę deleguoti dalį atsakomybės (visos deleguoti negalima), tokiu atveju yra sumažinamas dalyvavimas, tačiau yra didinama kontrolė. Jei veiklos srityje pareigybė turi tokį atsakomybės lygį, tai yra vadovaujanti pareigybė.

Sprendimo priėmimo teisės nepasinaudojimas (jos perleidimas vadovui) liudija apie nepakankamą kompetenciją.

 

Analizuojamos funkcijos atlikime pagrindinį vaidmenį, t. y. pagrindinį atsakomybės poveikį – V lygis, gali turėti tik viena pareigybė. Efektyvioje funkcijų vadyboje pagrindinė atsakomybė negali būti padalinta kelioms pareigybėms, todėl V lygis turi būti priskirtas tik vienai pareigybei vienos nagrinėjamos veiklos ar veiksmo lygyje.

Nustačius pagrindinę atsakomybę detalizuojama, kurios pareigybės savo darbu tiesiogiai prisideda prie šio veiksmo ar veiklos rezultato kūrimo. Šiuo atveju pareigybei priskiriama bendra atsakomybė už poveikį rezultatams – IV lygis. Bendros atsakomybės lygį gali turėti kelios pareigybės, dalyvaujančios procese. Galimai neefektyvios veiklos požymis yra tai, kai bendrą atsakomybę dalinasi daugiau pareigybių, nei būtina tinkamam funkcijos / veiklos atlikimui (pvz., daugiau nei trys), kas parodo, kad į veiklos rezultato kūrimą įtrauktas perteklinis pareigybių kiekis. Nustatant IV atsakomybės lygį, vertinama, kas iš tikrųjų su V lygio atsakomybę turinčia pareigybe kartu atlieką šį darbą. Dažnai IV atsakomybės lygio pareigybė yra pavaduojanti V lygio pareigybę.

Pareigybėms, kurių darbo rezultatas yra netiesiogiai panaudojamas pagrindinio funkcijos / veiklos rezultato pasiekimui, ir kurios turi aiškinamąjį, patariamąjį ar palaikantį poveikį kitų pareigybių priimamiems sprendimams ir pasiekiamam rezultatui, yra priskiriamas atsakomybės lygis III. Šios atsakomybės lygį turinčios pareigybės darbo rezultatai yra naudojami nagrinėjamos funkcijos rezultato kūrimui.

Pareigybės, kurios dalyvauja rezultatų pasiekime netiesiogiai bei turi tolimą atsakomybės poveikį pagrindinės analizuojamos funkcijos / veiklos rezultatui, turi II atsakomybės poveikio lygį. Tai gali būti duomenų analitika ir kitų netiesioginių paslaugų, reikalingų kitų pareigybių darbui, teikimas. Šį atsakomybės lygį turinčios pareigybės turi žinoti apie nagrinėjamos funkcijos atlikimo eigą be suderinimo su jomis.

Pareigybės priskirtos I atsakomybės lygiui teikia tik savo turimą informaciją. Faktiškai tokie darbai nėra atliekami pagrindinės užduoties rezultatų pasiekimui.

3. Pakeičiamumo kriterijaus aprašymas:

Pakeičiamumo kriterijus pasižymi universaliu pritaikomumu ir gali būti taikomas tiek visai Savivaldybės administracijai, tiek atskiram jos struktūriniam padaliniui ar procese dalyvaujantiems Tarnautojams ar Darbuotojams.

Specifinės kvalifikacijos ir kompetencijų reikalaujančiose pareigybėse gali būti sudėtinga greitai pakeisti Tarnautoją ar Darbuotoją, o net laikinai neužpildyta svarbi pareigybė gali turėti neigiamos įtakos įstaigos vykdomiems procesams bei siekiamiems tikslams.

Kertinės pareigybės yra tos, kurios turi aukščiausią lygį. Tai yra pareigybės, kurių įtaka Savivaldybės administracijos veiklai yra didelė, o pakeičiamumas – sudėtingas. Dažniausiai tai būna Tarnautojai ar Darbuotojai, pasižymintys specialiosiomis, gana sunkiai darbo rinkoje randamomis kompetencijomis ir atliekantys funkcijas, tiesiogiai susijusias su Savivaldybės administracijai keliamų tikslų vykdymu. Į IV lygį patenka pareigybės, kurių įtaka Savivaldybės administracijos veiklai yra didelė, tačiau jas nėra labai sunku pakeisti – tiek iš vidinių išteklių kaitumo būdu, tiek skelbiant konkursą ir ieškant pretendentų iš išorės. Į šį lygį dažniausiai patenka struktūrinių padalinių vadovai. Kiekvieno vadovo tikslas turėtų būti ugdyti sau pavaldžius darbuotojus ir parengti asmenis, galinčius juos pavaduoti ir reikalui esant – pakeisti. Į III lygį patenka pareigybės, kurių įtaka Savivaldybės administracijos veiklai nėra labai didelė, bet jas pakeisti atsilaisvinimo atveju yra sunku. Tai dažniausiai specialistai, atliekantys siauras aiškiai apibrėžtas funkcijas, kurios reikalauja labai konkrečių žinių, įgūdžių ir gebėjimų, dažnai išugdomų tik darbo vietoje. I ir II lygis – pareigybės, kurias yra nesunku pakeisti ir kurių įtaka įstaigos veiklai nėra didelė. Tai dažniausiai palaikančias funkcijas atliekantys darbuotojai.

Į V lygį turėtų patekti ne daugiau kaip 10–15 proc. įstaigos darbuotojų.

 

PAKEIČIAMUMAS

Lygis

Aprašymas

I

Įtaka nedidelė, lengva pakeisti. Pvz., pagalbinės funkcijos.

II

Įtaka nedidelė, nelabai sudėtinga pakeisti. Pvz., srautinės pareigybės (yra daug vykdytojų).

III

Įtaka nedidelė, bet sunku pakeisti. Atliekamos funkcijos nėra kritinės įstaigos veiklos efektyvumui ir (ar) tęstinumui, tačiau pareigybėje dirbantis asmuo turi kompetencijas, kurias sunku greitai išugdyti arba surasti rinkoje.

IV

Atlieka funkcijas, reikšmingas įstaigos veiklos efektyvumui ir (ar) tęstinumui. Įtaka aukšta, bet lengva pakeisti. Pvz., skyriaus vadovas, kuris turi išugdęs sau pamainą.

V

Atlieka specifines funkcijas. Kritinės būtinos kompetencijos. Pareigybė svarbi kaip konkurencingumo, veiklos tęstinumo garantija.

 

4. Profesinio darbo patirties kriterijaus aprašymas:

Profesinio darbo patirtis apskaičiuojama sumuojant laikotarpius, kai buvo dirbamas analogiškas pareigybės aprašyme nustatytas tam tikros profesijos ar specialybės darbas arba vykdytos analogiškos pareigybės aprašyme nustatytos funkcijos nebūtinai toje pačioje įstaigoje, bet per visą darbinę karjerą visų rūšių įmonėse, įstaigose ir organizacijose. Profesinė patirtis užskaitoma ir dirbusiems pagal darbo sutartis, ir pagal civilines sutartis taip pat.

 

PROFESINIO DARBO PATIRTIS

Lygis

Aprašymas

I

Iki 1 m.

II

Nuo 1 m. iki 2 m.

III

Nuo 2 m. iki 4 m.

IV

Nuo 4 m. iki 6 m.

V

Nuo 6 m. ir daugiau.

 

______________

Papildyta priedu:

Nr. 5-787, 2023-12-29, paskelbta TAR 2023-12-29, i. k. 2023-26037

 

 

Tauragės rajono savivaldybės administracijos Tarnautojų ir Darbuotojų darbo apmokėjimo

sistemos

2 priedas

 

 

________________________________________________________________________

(skyriaus pavadinimas, pareigos)

_______________________________________

(vardas ir pavardė)

 

Tauragės rajono savivaldybės administracijos

direktoriui

 

PRAŠYMAS

DĖL PAVEDIMO IR PRIEMOKOS SKYRIMO UŽ PAVADAVIMĄ

 

____-____-____

(data) 

 

1.   Prašau pavesti ____________________________________________________________

(pareigos, vardas, pavardė)

vykdyti ______________________________________________ pareigybei nustatytas funkcijas

(valstybės tarnautojo ar darbuotojo, kurio funkcijos bus atliekamos, pareigos, vardas ir pavardė arba nurodyti)

 

_______________________________________________________________________

(nurodyti nebuvimo darbe priežastį, pvz. 1. kasmetinių atostogų laikotarpiu nuo 2024 m. balandžio 15 d. iki 2024 m. gegužės 15 d. 2. esant laisvai pareigybei 3. nedarbingumo laikotarpiu ir pan.)

 

2.     Siūlau nuo _________________ iki _______________ skirti _____________________

(priemokos mokėjimo pradžia)      (priemokos mokėjimo pabaiga)        (pareigos, vardas, pavardė)

 

__________ procentų pareiginės algos dydžio priemoką už pavadavimą, kai raštu pavedama

(siūlomas nustatyti priemokos dydis, priemoka negali būti mažesnė kaip 10 procentų ir didesnė kaip 80 procentų pareiginės algos)

laikinai atlikti ir kito Tarautojo pareigybei nustatytas funkcijas (vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 21 straipsnio 1 dalies 1 punktu)

ARBA

laikinai atlikti ir kito Darbuotojo pareigybei nustatytas funkcijas (vadovaujantis Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymo 8 straipsnio 1 dalies 1 punktu).

 

3.   Priemoka bus mokama iš ______________________________________ lėšų.

(nurodomas lėšų šaltinis)

 

 

____________________                         _____________                 _________________________

(pareigos)                                          (parašas)                                           (vardas, pavardė)

 

Papildyta priedu:

Nr. 5-787, 2023-12-29, paskelbta TAR 2023-12-29, i. k. 2023-26037

 

 

Tauragės rajono savivaldybės administracijos Tarnautojų ir Darbuotojų darbo apmokėjimo

sistemos

3 priedas

 

________________________________________________________________________

(skyrius pavadinimas, pareigos)

_______________________________________

(vardas ir pavardė)

 

Tauragės rajono savivaldybės administracijos

direktoriui

 

 

PRAŠYMAS

DĖL PAVEDIMO IR PRIEMOKOS SKYRIMO UŽ PAPILDOMŲ UŽDUOČIŲ, SUFORMULUOTŲ RAŠTU, ATLIKIMĄ, KAI ATLIEKAMOS PAREIGYBĖS APRAŠYME NENUMATYTOS FUNKCIJOS

 

____-____-____

(data) 

 

1.   Prašau pavesti _________________________________________________________

(pareigos, vardas, pavardė)

vykdyti ____________________________________________________________________.

(nurodyti užduotį (-is)/funkciją(-as) arba įsakymo datą, Nr. ir pavadinimą, kuriuo pavesta užduotis)

 

2.     Siūlau nuo _________________ iki _______________ skirti _____________________

(priemokos mokėjimo pradžia)           (priemokos mokėjimo pabaiga)       (pareigos, vardas, pavardė)

 

 

__________ procentų už papildomų užduočių, suformuluotų raštu, atlikimą, kai atliekamos

(siūlomas nustatyti priemokos dydis, priemoka negali būti mažesnė kaip 10 procentų ir didesnė kaip 80 procentų pareiginės algos.)

pareigybės aprašyme nenumatytos funkcijos (vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 21 straipsnio 1 dalies 2 punktu) ARBA  (vadovaujantis Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymo 8 straipsnio 1 dalies 2 punktu).

 

3.   Priemoka bus mokama iš ______________________________________ lėšų.

(nurodomas lėšų šaltinis)

 

4.    Patvirtinu, kad papildoma (-os) užduotis (-ys) nenumatyta (-os), valstybės tarnautojo ar kitų skyriaus valstybės tarnautojų ar darbuotojų pareigybių aprašymuose.

 

 

 

____________________                         _____________                 _________________________

(pareigos)                                                            (parašas)                                                 (vardas, pavardė)

 

 

Tauragės rajono savivaldybės administracijos Tarnautojų ir Darbuotojų darbo apmokėjimo

sistemos

4 priedas

 

 

________________________________________________________________________

(skyrius pavadinimas, pareigos)

_______________________________________

(vardas ir pavardė)

 

Tauragės rajono savivaldybės administracijos

direktoriui

 

 

 

PRAŠYMAS

DĖL PAVEDIMO IR PRIEMOKOS SKYRIMO UŽ PAPILDOMŲ UŽDUOČIŲ, SUFORMULUOTŲ RAŠTU, ATLIKIMĄ, KAI DĖL TO VIRŠIJAMAS ĮPRASTAS DARBO KRŪVIS

 

____-____-____

(data)

 

 

1.   Prašau pavesti _________________________________________________________

(pareigos, vardas, pavardė)

vykdyti ____________________________________________________________________.

(nurodyti užduotį (-is)/funkciją(-as) arba įsakymo datą, Nr. ir pavadinimą, kuriuo pavesta užduotis)

 

2.     Siūlau nuo _________________ iki _______________ skirti _____________________

(priemokos mokėjimo pradžia)              (priemokos mokėjimo pabaiga)           (valstybės tarnautojo pareigos, vardas, pavardė)

 

 

__________ procentų už papildomų užduočių, suformuluotų raštu, atlikimą, kai dėl to viršijamas (siūlomas nustatyti priemokos dydis, priemoka negali būti mažesnė kaip 10 procentų ir didesnė kaip 80 procentų pareiginės algos)

įprastas darbo krūvis (vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 21 straipsnio 1 dalies 3 punktu) ARBA (vadovaujantis Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymo 8 straipsnio 1 dalies 3 punktu).

 

3.   Priemoka bus mokama iš ______________________________________ lėšų.

(nurodomas lėšų šaltinis)

 

 

 

____________________                         _____________                 _________________________

(pareigos)                                           (parašas)                           (vardas, pavardė)

Papildyta priedu:

Nr. 5-787, 2023-12-29, paskelbta TAR 2023-12-29, i. k. 2023-26037

 

Papildyta priedu:

Nr. 5-787, 2023-12-29, paskelbta TAR 2023-12-29, i. k. 2023-26037

 

 

Priemokų Tauragės rajono savivaldybės

administracijos valstybės tarnautojams

mokėjimo ir Tauragės rajono

savivaldybės administracijos valstybės

tarnautojų skatinimo tvarkos aprašo

1 priedas

 

 

(prašymo forma valstybės tarnautojui)

 

________________________________________________________________________

(Skyriaus pavadinimas, pareigos)

_______________________________________

(vardas ir pavardė)

 

Tauragės rajono savivaldybės administracijos

direktoriui

 

PRAŠYMAS

DĖL PAVEDIMO IR PRIEMOKOS SKYRIMO UŽ PAVADAVIMĄ

 

____-____-____

(data)

 

 

1.   Prašau pavesti ____________________________________________________________

(valstybės tarnautojo pareigos, vardas, pavardė)

vykdyti ______________________________________________ pareigybei nustatytas funkcijas

(valstybės tarnautojo ar darbuotojo, kurio funkcijos bus atliekamos, pareigos, vardas ir pavardė arba nurodyti)

 

_______________________________________________________________________

(nurodyti nebuvimo darbe priežastį, pvz. 1. kasmetinių atostogų laikotarpiu nuo 2022 m. balandžio 15 d. iki 2022 m. gegužės 15 d. 2. esant laisvai pareigybei 3. nedarbingumo laikotarpiu ir pan.)

 

2.     Siūlau nuo _________________ iki _______________ skirti _____________________

(priemokos mokėjimo pradžia)              (priemokos mokėjimo pabaiga)           (valstybės tarnautojo pareigos, vardas, pavardė)

 

__________ procentų pareiginės algos dydžio priemoką už pavadavimą, kai raštu pavedama

(siūlomas nustatyti priemokos dydis, priemoka negali būti mažesnė kaip 10 procentų ir didesnė kaip 40 procentų pareiginės algos)

laikinai atlikti ir kito valstybės tarnautojo pareigybei nustatytas funkcijas (vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 30 straipsnio 1 dalies 1 punktu).

 

 

3.   Priemoka bus mokama iš ______________________________________ lėšų.

(nurodomas lėšų šaltinis)

 

____________________                         _____________                 _________________________

(pareigos)                                          (parašas)                                           (vardas, pavardė)

 

Priemokų Tauragės rajono savivaldybės

administracijos valstybės tarnautojams

mokėjimo ir Tauragės rajono

savivaldybės administracijos valstybės

tarnautojų skatinimo tvarkos aprašo

2 priedas

 

(prašymo forma valstybės tarnautojui)

 

 

________________________________________________________________________

(skyrius pavadinimas, pareigos)

_______________________________________

(vardas ir pavardė)

 

Tauragės rajono savivaldybės administracijos

direktoriui

 

PRAŠYMAS

DĖL PAVEDIMO IR PRIEMOKOS SKYRIMO UŽ PAPILDOMŲ UŽDUOČIŲ, SUFORMULUOTŲ RAŠTU, ATLIKIMĄ, KAI DĖL TO VIRŠIJAMAS ĮPRASTAS DARBO KRŪVIS

 

____-____-____

(data)

 

 

1.   Prašau pavesti _________________________________________________________

(valstybės tarnautojo pareigos, vardas, pavardė)

vykdyti ____________________________________________________________________.

(nurodyti užduotį (-is)/funkciją(-as) arba įsakymo datą, Nr. ir pavadinimą, kuriuo pavesta užduotis)

 

2.     Siūlau nuo _________________ iki _______________ skirti _____________________

(priemokos mokėjimo pradžia)              (priemokos mokėjimo pabaiga)           (valstybės tarnautojo pareigos, vardas, pavardė)

 

 

__________ procentų už papildomų užduočių, suformuluotų raštu, atlikimą, kai dėl to viršijamas (siūlomas nustatyti priemokos dydis, priemoka negali būti mažesnė kaip 10 procentų ir didesnė kaip 40 procentų pareiginės algos)

įprastas darbo krūvis (vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 30 straipsnio 1 dalies 2 punktu).

 

3.   Priemoka bus mokama iš ______________________________________ lėšų.

(nurodomas lėšų šaltinis)

 

 

 

____________________                         _____________                 _________________________

(pareigos)                                           (parašas)                           (vardas, pavardė)

 

Priemokų Tauragės rajono savivaldybės

administracijos valstybės tarnautojams

mokėjimo ir Tauragės rajono

savivaldybės administracijos valstybės

tarnautojų skatinimo tvarkos aprašo

3 priedas

 

 

 

(prašymo forma valstybės tarnautojui)

 

 

________________________________________________________________________

(skyrius pavadinimas, pareigos)

_______________________________________

(vardas ir pavardė)

 

Tauragės rajono savivaldybės administracijos

direktoriui

 

PRAŠYMAS

DĖL PAVEDIMO IR PRIEMOKOS SKYRIMO UŽ PAPILDOMŲ UŽDUOČIŲ, SUFORMULUOTŲ RAŠTU, ATLIKIMĄ, KAI ATLIEKAMOS PAREIGYBĖS APRAŠYME NENUMATYTOS FUNKCIJOS

 

____-____-____

(data)

 

 

1.   Prašau pavesti _________________________________________________________

(valstybės tarnautojo pareigos, vardas, pavardė)

vykdyti ____________________________________________________________________.

(nurodyti užduotį (-is)/funkciją(-as) arba įsakymo datą, Nr. ir pavadinimą, kuriuo pavesta užduotis)

 

2.     Siūlau nuo _________________ iki _______________ skirti _____________________

(priemokos mokėjimo pradžia)                             (priemokos mokėjimo pabaiga)           (valstybės tarnautojo pareigos, vardas, pavardė)

 

__________ procentų už papildomų užduočių, suformuluotų raštu, atlikimą, kai atliekamos

(siūlomas nustatyti priemokos dydis, priemoka negali būti mažesnė kaip 10 procentų ir didesnė kaip 40 procentų pareiginės algos.)

pareigybės aprašyme nenumatytos funkcijos (vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 30 straipsnio 1 dalies 2 punktu).

 

3.   Priemoka bus mokama iš ______________________________________ lėšų.

(nurodomas lėšų šaltinis)

 

5.    Patvirtinu, kad papildoma (-os) užduotis (-ys) nenumatyta (-os), valstybės tarnautojo ar kitų skyriaus valstybės tarnautojų ar darbuotojų pareigybių aprašymuose.

 

 

____________________                         _____________                 _________________________

(pareigos)                                                            (parašas)                                                 (vardas, pavardė)

8 priedas. Neteko galios nuo 2024-01-01

Priedo naikinimas:

Nr. 5-787, 2023-12-29, paskelbta TAR 2023-12-29, i. k. 2023-26037

 

 

Tauragės rajono savivaldybės

administracijos darbuotojų, dirbančių

pagal darbo sutartis, darbo apmokėjimo

sistemos

1 priedas

 

 

(prašymo forma darbuotojui, dirbančiam pagal darbo sutartį)

 

________________________________________________________________________

(skyriaus pavadinimas, pareigos)

_______________________________________

(vardas ir pavardė)

 

Tauragės rajono savivaldybės administracijos

direktoriui

 

PRAŠYMAS

DĖL PRIEMOKOS SKYRIMO UŽ PAPILDOMĄ DARBO KRŪVĮ

____-____-____

(data)

 

 

Siūlau nuo _________________ iki _______________ skirti      _______________________

(priemokos mokėjimo pradžia)              (priemokos mokėjimo pabaiga)           (darbuotojo pareigos, vardas, pavardė)

 

__________ procentų pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio priemoką už papildomą darbo

(siūlomas nustatyti priemokos dydis, priemokos gali siekti iki 30 procentų pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio)

krūvį, kai yra padidėjęs darbų mastas, atliekant pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, bet neviršijama nustatyta darbo laiko trukmė (vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymo 10 straipsnio 1 dalies  1 punktu).

 

Nurodyti, dėl kokių priežasčių ir kokias funkcijas atliekant padidėjo darbų mastas: _________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

 

 

Priemoka bus mokama iš ______________________________________ lėšų.

(nurodomas lėšų šaltinis)

 

 

 

 

 

____________________                         _____________                 _________________________

(pareigos)                                          (parašas)                                      (vardas, pavardė)

 

 

Tauragės rajono savivaldybės administracijos darbuotojų, dirbančių

pagal darbo sutartis, darbo apmokėjimo

sistemos

priedas

 

 

(prašymo forma darbuotojui, dirbančiam pagal darbo sutartį)

 

________________________________________________________________________

(skyriaus pavadinimas, pareigos)

_______________________________________

(vardas ir pavardė)

 

Tauragės rajono savivaldybės administracijos

direktoriui

 

PRAŠYMAS

DĖL PAVEDIMO IR PRIEMOKOS SKYRIMO UŽ PAVADAVIMĄ

____-____-____

(data)

 

1.   Prašau pavesti ___________________________________________________________

(darbuotojo pareigos, vardas, pavardė)

vykdyti ______________________________________________ pareigybei nustatytas funkcijas

(darbuotojo, kurio funkcijos bus atliekamos, pareigos, vardas ir pavardė)

 

______________________________________________________________________________ _____________

(nurodyti nebuvimo darbe priežastį, pvz. 1. kasmetinių atostogų laikotarpiu nuo 2022 m. balandžio 15 d. iki 2022 m. gegužės 15 d. 2. esant laisvai pareigybei)

 

 

2.     Siūlau nuo _________________ iki _______________ skirti _____________________

(priemokos mokėjimo pradžia)                     (priemokos mokėjimo pabaiga)             (darbuotojo pareigos, vardas, pavardė)

 

__________ procentų pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio priemoką už pavadavimą, kai

(siūlomas nustatyti priemokos dydis, priemokos gali siekti iki 30 procentų pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio)

raštu pavedama laikinai atlikti kito darbuotojo pareigybei nustatytas funkcijas (vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymo 10 straipsnio 1 dalies  2 punktu).

 

 

3.   Priemoka bus mokama iš ______________________________________ lėšų.

(nurodomas lėšų šaltinis)

 

 

____________________                         _____________                 _________________________

(pareigos)                                               (parašas)                                                (vardas, pavardė)

 

Tauragės rajono savivaldybės

administracijos darbuotojų, dirbančių

pagal darbo sutartis, darbo apmokėjimo

sistemos

3 priedas

 

(prašymo forma darbuotojui, dirbančiam pagal darbo sutartį)

 

________________________________________________________________________

(skyrius pavadinimas, pareigos)

_______________________________________

(vardas ir pavardė)

 

Tauragės rajono savivaldybės administracijos

direktoriui

 

PRAŠYMAS

DĖL PAVEDIMO IR PRIEMOKOS SKYRIMO UŽ PAPILDOMAS UŽDUOTIS, NENUSTATYTAS PAREIGYBĖS APRAŠYME

 

____-____-____

(data)

 

1.   Prašau pavesti _____________________________________________________________

(darbuotojo pareigos, vardas, pavardė)

nuo _________________ iki _______________ vykdyti ______________________________

(pavedimo pradžia)              (pavedimo pabaiga)          

 

____________________________________________________________________________.

(nurodyti užduotį (-is)/funkciją(-as) arba įsakymo datą, Nr. ir pavadinimą, kuriuo pavesta užduotis)

 

 

2.     Siūlau nuo _________________ iki _______________ skirti _____________________

(priemokos mokėjimo pradžia)                     (priemokos mokėjimo pabaiga)             (darbuotojo pareigos, vardas, pavardė)

 

__________ procentų pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio priemoką už papildomų

(siūlomas nustatyti priemokos dydis, priemokos gali siekti iki 30 procentų pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio)

užduočių ar funkcijų, nenustatytų pareigybės aprašyme ir suformuluotų raštu, vykdymą (darbuotojui, dirbančiam pagal darbo sutartį, vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymo10 straipsnio 1 dalies 3 punktu).

 

3.   Priemoka bus mokama iš ______________________________________ lėšų.

(nurodomas lėšų šaltinis)

Patvirtinu, kad papildoma užduotis nenumatyta darbuotojo ar kitų skyriaus darbuotojų pareigybių aprašymuose. 

 

____________________                         _____________                 _________________________

(pareigos)                                            (parašas)                                              (vardas, pavardė)

 

Tauragės rajono savivaldybės

administracijos vidaus darbo tvarkos taisyklių

9 priedas

 

 

TAURAGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS MATERIALINIŲ PAŠALPŲ MOKĖJIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Tauragės rajono savivaldybės administracijos materialinių pašalpų mokėjimo tvarkos aprašas nustato materialinių pašalpų Tauragės rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) administracijos valstybės tarnautojams ir darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis (toliau – Darbuotojai), mokėjimo tvarką ir sąlygas.

 

II SKYRIUS

MATERIALINIŲ PAŠALPŲ MOKĖJIMAS

 

2. Darbuotojams, 1 minimalios mėnesinės algos dydžio materialinė pašalpa,  skiriama  šiais atvejais:

2.1. Darbuotojams, kurių materialinė būklė sunki dėl jų pačių ligos, kai laikinasis nedarbingumas trunka ne trumpiau kaip 2 mėnesius (ištisai) vieną kartą per metus;

2.2. Darbuotojams, kurių materialinė būklė sunki dėl jų sutuoktinio, partnerio, sugyventinio, motinos (įmotės), tėvo (įtėvio), vaiko (įvaikio), brolio (įbrolio), sesers (įseserės), taip pat išlaikytinių, kurių globėju ar rūpintoju įstatymų nustatyta tvarka yra paskirtas darbuotojas,  mirties.

3. Mirus Darbuotojui, jo šeimos nariams gali būti išmokama iki 5 minimalių mėnesinės algos dydžių materialinė pašalpa.

4. Dėl stichinės nelaimės ar turto netekimo Savivaldybės administracijos vadovo sudarytos komisijos teikimu gali būti skiriama iki 5 minimalių mėnesinės algos dydžių materialinė pašalpa.

5. Darbuotojai, teikdami prašymą dėl materialinės pašalpos gavimo, kartu turi pateikti atitinkamą aplinkybę patvirtinančius dokumentus.

6. Darbuotojo mirties atveju – jo šeimos nariai, raštu kreipiasi į Savivaldybės administracijos vadovą dėl materialinės pašalpos skyrimo ir pateikia dokumentus, patvirtinančius teisę ją gauti. 

 

______________________

 

Tauragės rajono savivaldybės administracijos

valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių

pagal darbo sutartis, neblaivumo tikrinimo ir

nustatymo tvarkos aprašo               

priedas

 

TAURAGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

NUŠALINIMO NUO DARBO DĖL NEBLAIVUMO AR APSVAIGIMO NUO PSICHIKĄ VEIKIANČIŲ MEDŽIAGŲ AKTAS

 

20.... m. ....................... d. Nr. ..............

.................. val.                    min.

Tauragė

 

Pagrindas

(tarnybinis pranešimas, kita informacija)

Darbuotojas

(vardas ir pavardė)

Pareigos                                                                                                                                                  

 

Darbo vieta                                                                                                                                            

 

Požymiai, kuriems esant galima įtarti, kad asmuo yra neblaivus ir/ar apsvaigęs nuo psichiką veikiančių medžiagų:

Iš burnos sklindantis alkoholio kvapas

(taip – 1, ne – 2)

Neadekvati elgsena (susijaudinęs, dirglus, agresyvus, vangus, kt.)

(taip – 1, ne – 2)

Nerišli kalba

(taip – 1, ne – 2)

Nekoordinuoti judesiai, nestabili laikysena

(taip – 1, ne – 2)

Alkoholio nustatymo iškvepiamame ore aparato (alkotesterio) rezultatai:

 

Kiti duomenys                                                                                                                                        

 

Darbuotojui įteiktas raštiškas nurodymas pateikti paaiškinimą dėl pateiktų

įtarimų, kad jis yra neblaivus ar apsvaigęs nuo psichiką veikiančių medžiagų

(taip – 1, ne – 2)

Nušalinamo darbuotojo paaiškinimas raštu

(pateikė, atsisakė pateikti, kita)

Darbuotojas atsisakė atliekamo tikrinimo dėl neblaivumo ar

apsvaigimo nustatymo

(taip – 1, ne – 2)

Siuntimas dėl neblaivumo ar apsvaigimo nustatymo į asmens

sveikatos priežiūros įstaigą

(įteiktas – 1, neįteiktas – 2)

Darbuotojas atsisakė vykti į asmens sveikatos priežiūros įstaigą

(taip – 1, ne – 2)

 


 

 

Nušalinimo aktą užpildė:


(pareigos)                                    (parašas)                             (vardas ir pavardė)


(pareigos)                                    (parašas)                             (vardas ir pavardė)


(pareigos)                                    (parašas)                             (vardas ir pavardė)

 

Nušalinamo darbuotojo įrašas ranka apie susipažinimą su nušalinimo aktu:

(susipažinau ir sutinku/nesutinku su nušalinimu nuo darbo dėl neblaivumo ar apsvaigimo)


 

 

 

 


(parašas)


(vardas ir pavardė)


(data)

 

Patvirtiname, kad darbuotojas atsisakė susipažinti su nušalinimo aktu*

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

 

* Pildoma, jei nušalinamas darbuotojas atsisako susipažinti su nušalinimo aktu.

 

_____________________

 

Tauragės rajono savivaldybės

administracijos vidaus darbo tvarkos taisyklių

11 priedas

 

 

NUOTOLINIO DARBO TAURAGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOJE TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Nuotolinio darbo Tauragės rajono savivaldybės administracijoje tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato nuotolinio darbo tvarką Tauragės rajono savivaldybės administracijoje (toliau – Administracija).

2. Nuotolinis darbas – tai valstybės tarnautojo ar darbuotojo, dirbančio pagal darbo sutartį, (toliau – Darbuotojai) pareigybės aprašyme jam priskirtų darbo funkcijų ar jų dalies visą arba dalį darbo laiko vykdymas nuotoliniu būdu Darbuotojui sulygtoje šalims priimtinoje kitoje negu darbovietė vietoje, naudojantis informacinėmis technologijomis.

3. Galimybe dirbti nuotoliniu būdu gali pasinaudoti visi Darbuotojai, kurių veiklos pobūdis ir specifika leidžia jiems priskirtas funkcijas atlikti šia darbo organizavimo forma. Už atliktą darbą atsiskaitoma savo tiesioginiam vadovui.

 

II SKYRIUS

DARBO NUOTOLINIU BŪDU SĄLYGOS IR TVARKA

 

4. Nuotolinis darbas nesukelia tarnybos (darbo) stažo apskaičiavimo, skyrimo į aukštesnes pareigas, kvalifikacijos tobulinimo ribojimų, neriboja ir nevaržo kitų Darbuotojų teisių.

5. Darbuotojas, norintis dirbti nuotoliniu būdu, teikia Administracijos vadovui su tiesioginiu vadovu suderintą (vizuotą) prašymą leisti dirbti nuotoliniu būdu nurodydamas: konkrečią nuotolinio darbo vietą, darbo grafiką, savaitės dienas, darbo pradžią ir pabaigą, pietų pertraukos laiką, laikotarpį, kuriam nustatytinas nuotolinis darbas, telefono numerį, į kurį bus peradresuojami tarnybiniai skambučiai, palaikomas ryšys (1 priedas).

6. Administracijos vadovas, gavęs Darbuotojo prašymą leisti dirbti nuotoliniu būdu, per 3 darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos įvertina prašyme pateiktą informaciją, Darbuotojo funkcijų ar darbo pobūdį, Administracijos finansines galimybes, būtinybę užtikrinti operatyvų ir nepertraukiamą Administracijai priskirtų funkcijų vykdymą ir dokumentų valdymo sistemoje „Kontora“ (toliau – DVS) formuoja rezoliuciją, nurodydamas sutikimą arba nesutikimą dėl leidimo dirbti nuotolinį darbą. Dėl nuotolinio darbo patirtos išlaidos Darbuotojui nekompensuojamos.

7. Administracijos vadovas turi teisę neleisti dirbti nuotoliniu būdu (išskyrus atvejus, kai prašymą teikia Darbuotojas, kuris atitinka Lietuvos Respublikos darbo kodekso 52 straipsnio 2 dalyje nurodytas sąlygas), esant vienai ar kelioms  toliau nurodytoms aplinkybėms:

7.1. pageidaujamo darbo nuotoliniu būdu metu Darbuotojas privalo dalyvauti posėdžiuose, pasitarimuose, susitikimuose, diskusijose ar kituose renginiuose;

7.2. dėl nuotolinio darbo negali būti užtikrinamas tinkamas struktūrinio, struktūrinio teritorinio padalinio, kuriame dirba Darbuotojas, funkcijų vykdymas;

7.3. dirbant nuotoliniu būdu gali nukentėti darbo kokybė;

7.4. darbas nuotoliniu būdu daro neigiamą įtaką Darbuotojo darbo kokybei;

7.5. Darbuotojas piktnaudžiauja galimybe dirbti nuotoliniu būdu.

8. Darbuotojas, kuriam leidžiama dirbti nuotoliniu būdu, neturi pareigos būti Administracijos patalpose, išskyrus atvejus, kai Administracijos vadovas ar Darbuotojo tiesioginis vadovas rašytiniu būdu nurodo, kad Darbuotojas tą dieną turi dirbti Administracijos patalpose.

9. Darbuotojui, dirbančiam nuotoliniu būdu, konkrečias užduotis ir jų įgyvendinimo terminus tiesioginis vadovas pateikia per DVS arba elektronine forma, siųsdamas jas į Darbuotojo tarnybinio elektroninio pašto dėžutę arba žodžiu fiksuotu ar judriuoju tarnybiniu, ar asmeniniu telefono ryšiu.

10. Darbuotojas, atlikęs jam tiesioginio vadovo pavestas užduotis, nedelsdamas jas išsiunčia tiesioginiam vadovui tarnybiniu elektroniniu paštu arba įkelia į DVS.

11. Darbuotojas, dirbantis nuotoliniu būdu:

11.1. turi turėti nuolat veikiančią interneto prieigą, reikiamą kompiuterinę techniką ir programinę įrangą, leidžiančią prisijungti prie DVS ir kitų Administracijoje veikloje naudojamų informacinių sistemų, gauti pavedimus elektronine forma, išsiųsti atliktas užduotis;

11.2. darbo laiku nuolat, bet ne rečiau kaip kas 30 minučių, tikrinti savo tarnybinį elektroninį paštą;

11.3. operatyviai atsakyti į elektroninius pranešimus ir atsiliepti į skambučius (praleidęs skambučius perskambinti ne vėliau kaip per vieną valandą);

11.4. prireikus per su tiesioginiu vadovu suderintą terminą atvykti į Administracijos patalpas arba kitą nurodytą vietą;

11.5. įvykdyti pateiktus pavedimus nustatytais terminais;

11.6. laikytis teisės aktuose nustatytų darbų saugos ir kitų teisės aktų, kurie taikomi dirbant Administracijos patalpose, reikalavimų;

11.7. darbo dienos pabaigoje Administracijos vadovo referentui ir tiesioginiam vadovui el. paštu pateikti informaciją apie atliktas užduotis, joms atlikti skirtą laiką.

12. Darbuotojas, dirbantis nuotoliniu būdu, privalo vadovautis Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/676 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas), Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2013 m. liepos 24 d. nutarimu Nr. 716 „Dėl Bendrųjų elektroninės informacijos saugos reikalavimų aprašo, Saugos dokumentų turinio gairių aprašo ir Elektroninės informacijos, sudarančios valstybės informacinis išteklius, svarbos įvertinimo ir valstybės informacinių sistemų, registrų ir kitų informacinių sistemų klasifikavimo gairių aprašo patvirtinimo“ patvirtintų Bendrųjų elektroninės informacijos saugos reikalavimų aprašu, kitais teisės aktais, reglamentuojančiais duomenų apsaugą.

13. Darbuotojas, dirbantis nuotoliniu būdu, užtikrina, kad darbo nuotoliniu būdu vietoje būtų nuolatinė interneto prieiga, kompiuterinė technika ir telefonas.

14. Nuotolinio darbo laikas darbo laiko apskaitos žiniaraštyje žymimas kaip įprastas Administracijoje dirbtas darbo laikas.

15. Darbuotojui, dirbančiam nuotolinį darbą, taikomos tokios pat socialinės garantijos, kokios taikomos Administracijos patalpose dirbantiems darbuotojams, kaip jas apibrėžia Lietuvos Respublikos nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įstatymas ir jį įgyvendinantys teisės aktai.

 

III SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

16. Darbuotojas, dirbantis nuotoliniu būdu, DVS pasirašo pasižadėjimą (2 priedas), užpildo nuotolinio darbo priemonių anketą (3 priedas) ir įsipareigoja, kad jo darbo nuotoliniu būdu vieta ir naudojamos asmeninės darbo priemonės atitiktų darbuotojų darbo saugos ir sveikatos teisės aktų reikalavimus, kad, jeigu trauma būtų patirta laiku, kuris pagal susitarimą nepriskiriamas darbo laikui arba su darbo funkcijų atlikimu nesusijusiomis aplinkybėmis, įvykis nebūtų laikomas nelaimingu atsitikimu darbe, kad naudojantis informacinių technologijų priemonėmis būtų užtikrintas elektroninės informacijos saugos ir kibernetinio saugumo reikalavimų laikymasis.

 

______________________________________

 

Nuotolinio darbo Tauragės rajono savivaldybės

administracijoje tvarkos aprašo

1 priedas

 

 

Darbuotojo vardas, pavardė, pareigos

 

 

Tauragės rajono savivaldybės

administracijos direktoriui

 

 

PRAŠYMAS

DĖL NUOTOLINIO DARBO

 

2022-__-__ Nr. 

Tauragė

 

 

Prašau leisti dirbti nuotoliniu būdu nuo ________ iki ________, adresu _______________________________. Darbo laikas: 08.00-17.00 val., pietų pertrauka 12.00-12.45 val. Telefono numeris susisiekti________________.

 

 

__________________________

(parašas)

 

 

Nuotolinio darbo Tauragės rajono savivaldybės

administracijoje tvarkos aprašo

2 priedas

 

 

PASIŽADĖJIMAS

__________________

(data)

__________________

(sudarymo vieta)

 

 

Aš, ____________________________________________________________________ ,

(vardas ir pavardė)

pasižadu, kad dirbdamas(-a) nuotoliniu būdu laikysiuosi Nuotolinio darbo Tauragės rajono savivaldybės administracijoje tvarkos aprašo 16 punkte nustatytų reikalavimų.

 

 

(parašas)                 ____________________________________

(vardas ir pavardė)

 

 

Nuotolinio darbo Tauragės rajono savivaldybės

administracijoje tvarkos aprašo

3 priedas

 

 

 

Nuotolinio darbo priemonių anketa

 

Reikalingą informaciją prašome pažymėti arba įrašyti:

Darbo priemonė                

Pastabas: Nuotolyje naudojama darbo priemonė.

Nešiojamas darbo kompiuteris

Stacionarus darbo kompiuteris

Namų kompiuteris

Ar reikalingas saugus savivaldybės tinklas (VPN)?

Pastaba: Jis naudojamas dirbant su sistemomis, kurios nepasiekiamos iš išorės (namų kompiuterių) arba su katalogu „Nuorodos“, „Darbuotojams“.

Reikalinga

Nereikalinga

Ar reikalingas skambučių peradresavimas?

Pastaba: skambučiai iš fiksuoto ryšio numerio būtų nukreipiami į mobilųjį telefoną.

Taip

Darbinis miesto numeris: Norėdami įvesti tekstą, spustelėkite arba bakstelėkite čia.

Mobilus tel. numeris: Norėdami įvesti tekstą, spustelėkite arba bakstelėkite čia.

 

Ne

Ar reikalingi elektroninio pašto prisijungimo duomenys?

Pastaba: Elektroninį paštą (tam tikro laikotarpio) galima pasiekti per interneto naršyklę naudojant kitus įrenginius ir turint tik internetą (https://webmail2.is.lt).

Taip

Ne

Su kokiomis sistemomis ir portalais bus dirbama iš namų?

Pastaba: pvz.:  Finnet, InfoStatyba, Kontora, Stekas, Parama ir t.t.

 

Papildoma informacija

Pastaba: Jei reikalinga – papildykite reikiama informacija.

 

 

Instrukcijos naudingos ruošiantis ar dirbant iš namų

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Tauragės rajono savivaldybės administracija, Įsakymas

Nr. 5-787, 2023-12-29, paskelbta TAR 2023-12-29, i. k. 2023-26037

Dėl Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2022 m. rugsėjo 7 d. įsakymo Nr. 5-782 „Dėl Tauragės rajono savivaldybės administracijos vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo