Suvestinė redakcija nuo 2012-10-01 iki 2013-04-10

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2011, Nr. 155-7381, i. k. 1112231ISAK000V-305

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSIOJO VALSTYBINIO DARBO INSPEKTORIAUS

ĮSAKYMAS

 

DĖL DARBUOTOJŲ SAUGOS IR SVEIKATOS KLAUSIMAIS ATESTAVIMO ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2011 m. gruodžio 9 d. Nr. V-305

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. birželio 17 d. įsakymu Nr. A1-287/V-611 (Žin., 2011, Nr. 76-3683) patvirtintų Mokymo ir atestavimo darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais bendrųjų nuostatų 21.1 punktu ir atsižvelgdamas į Darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais atestavimo sistemos tobulinimo ir diegimo priemonių plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2011 m. birželio 23 d. įsakymu Nr. A1-297, 1.1.1 priemonę:

1. Tvirtinu Darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais atestavimo organizavimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Įsakau šį įsakymą bei juo patvirtintą Darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais atestavimo organizavimo tvarkos aprašą kartu su priedais paskelbti oficialiajame leidinyje „Valstybės žinios“.

3. Neteko galios nuo 2012-10-01

Punkto naikinimas:

Nr. V-267, 2012-09-10, Žin. 2012, Nr. 108-5502 (2012-09-19), i. k. 1122231ISAK000V-267

 

4. Įsakau Teisės aktų sąrašus teorinių žinių tikrinimui paskelbti Valstybinės darbo inspekcijos interneto svetainėje.

5. Pavedu šio įsakymo vykdymo kontrolę Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus pavaduotojui pagal administruojamą sritį.

6. Šio įsakymo 1 punktas įsigalioja nuo 2012 m. sausio 1 d.

7. Šiuo įsakymu patvirtinto aprašo nuostatos dėl atestavimo pagal Darbdavio, jam atstovaujančio asmens mokymo programą pradedamos taikyti įsigaliojus Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimui „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. kovo 21 d. nutarimo Nr. 292 „Dėl Darbdavio ar jo įgalioto asmens žinių iš darbuotojų saugos ir sveikatos srities privalomojo tikrinimo tvarkos aprašo ir darbdavių, kurie atleidžiami nuo darbuotojų saugos ir sveikatos srities žinių patikrinimo (atestavimo), sąrašo patvirtinimo“ pakeitimo“.

 

 

 

Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio

darbo inspektoriaus pavaduotojas, laikinai vykdantis

Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio

darbo inspektoriaus funkcijas                                       Vilius Mačiulaitis


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos vyriausiojo

valstybinio darbo inspektoriaus

2011 m. gruodžio 9 d. įsakymu Nr. V-305

 

DARBUOTOJŲ SAUGOS IR SVEIKATOS KLAUSIMAIS ATESTAVIMO ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais atestavimo organizavimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato reikalavimus darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais teorinių žinių tikrinimui, atestavimo komisijos darbo reglamento sudarymui bei atestavimo proceso priežiūrai.

2. Aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos įstatymo (Žin., 2003, Nr. 102-4585) 6 straipsnio 17, 25 punktais, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. birželio 17 d. įsakymu Nr. A1-287/V-611 (Žin., 2011, Nr. 76-3683) patvirtintų Mokymo ir atestavimo darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais bendrųjų nuostatų (toliau – Nuostatai) 21.1 punktu.

3. Šiame apraše vartojamos sąvokos:

3.1. Mokymo įstaiga (švietimo teikėjas) – tai juridinis asmuo, kita juridinio asmens statuso neturinti Lietuvos ar kitos ES valstybės narės organizacija bei jos padaliniai, įsteigti Lietuvos Respublikoje, arba Lietuvos Respublikoje gyvenantis fizinis asmuo, turintys formaliojo profesinio mokymo licenciją, kuri suteikia teisę vykdyti Licencijų registre juridiniam ar fiziniam asmeniui įrašytas formaliojo profesinio mokymo programas, parengtas vadovaujantis Darbuotojų saugos ir sveikatos srities mokymo programų rengimo ir įteisinimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2011 m. kovo 28 d. įsakymu Nr. A1-163 (Žin., 2011, Nr. 38-1824), pagal kurias vykdomas atestavimas darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais.

3.2. Kitos šiame apraše vartojamos sąvokos atitinka vartojamas Lietuvos Respublikos profesinio mokymo įstatyme (Žin., 2007, Nr. 43-1627), Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme (Žin., 1991, Nr. 23-593; 2003 Nr. 36-2853; 2011, Nr. 38-1804), Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatyme (Žin., 2003, Nr. 70-3170), Mokymo ir atestavimo darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais bendruosiuose nuostatuose.

4. Šiuo Aprašu privalo vadovautis mokymo įstaigos vykdant atestavimą pagal šias formaliojo profesinio mokymo programas:

4.1. Darbuotojų saugos ir sveikatos specialisto;

4.2. Įmonės vadovo, vykdančio darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos funkcijas;

4.3. Darbdavio, jam atstovaujančio asmens.

5. Mokymo įstaiga, turinti licenciją mokyti pagal atitinkamą formaliojo profesinio mokymo programą, organizuodama atestavimą pagal Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – VDI) parengtus testus, teikia vienkartinį prašymą VDI dėl leidimo prisijungti prie VDI tinklalapyje skelbiamų testų. Mokymo įstaiga užpildo VDI tinklalapyje (www.vdi.lt) nurodytos formos prašymą, patvirtina mokymo įstaigos vadovo parašu bei įstaigos antspaudu ir pateikia VDI elektroniniu adresu [email protected], faksu ar pristato adresu: Algirdo 19, LT-03607 Vilnius. Turintys kvalifikuotą elektroninį parašą gali siųsti prašymą elektroniniu adresu [email protected]. Vartotojo vardas ir prisijungimo slaptažodis mokymo įstaigai suteikiamas per 10 darbo dienų pranešant apie tai jos nurodytuoju elektroniniu adresu.

6. Testas publikuojamas mokymo įstaigoms, prisijungusioms prie VDI tinklalapio, tris kartus per savaitę – antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį 9.30 valandą, o 12.30 val. – teisingi atsakymai į testo klausimus.

7. Asmenų, atestuojamų pagal Aprašo 4 punkte nurodytas mokymo programas, atestavimas gali vykti tuo pačiu metu.

 

II. PASIRENGIMAS ATESTAVIMUI

 

8. Atestavimo komisijos darbas organizuojamas mokymo įstaigos vadovo patvirtinto darbo reglamento nustatyta tvarka. Šis reglamentas rengiamas vadovaujantis Nuostatais, šio Aprašo 1 priede bei mokymo programoje nurodytais reikalavimais baigiamajam žinių tikrinimui.

9. Mokymo įstaiga atsakinga už atestavimo organizavimą.

10. Mokymo įstaiga užtikrina atestavimo patalpos ir kitų atestavimui reikalingų priemonių tinkamą parengimą atestavimui vykti patogiai, sklandžiai ir skaidriai. Teorinių žinių tikrinimui mokymo įstaiga privalo turėti interneto ryšį turintį kompiuterį ir atitinkamą techninę įrangą testo klausimų ir testo atsakymų lapams išspausdinti (padauginti).

11. Atestavimo data nustatoma laikantis Nuostatų 11, 13 punktuose nurodytų terminų. Apie planuojamą atestavimo datą, vietą, atestavimo komisijos darbo pradžią, planuojamą trukmę bei preliminarų atestuojamųjų asmenų skaičių mokymo įstaiga praneša VDI teritoriniam skyriui raštu, patvirtintu mokymo įstaigos antspaudu, ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki atestavimo, pateikdama šio skyriaus elektroniniu paštu, faksu ar kitu būdu. Atestavimo komisijos darbo pradžia ir trukmė nustatoma atsižvelgiant į atestuojamųjų asmenų skaičių.

12. Pasirengiant atestavimui mokymo įstaiga atestavimo komisijos pirmininkui pateikia pasirengusių atestacijai asmenų sąrašą bei atestavimo komisijos darbo reglamentą. Mokymo įstaiga užtikrina, kad atestuojami asmenys turėtų reikiamą išsilavinimą, nurodytą mokymo programoje ir (ar) kituose teisės aktuose, o asmenys, atestuojami pirmą kartą pagal Darbuotojų saugos ir sveikatos specialisto mokymo programą, būtų dalyvavę mokymo procese.

13. Atestavimo komisijos nariai išdalina atestuojamiesiems testo atsakymų surašymo lapus (2 arba 3 priedai), atestuojamasis parašo mokymo programos pavadinimą, pagal kurią ketina atestuotis, savo vardą, pavardę, pasirašo, o gavęss testą užrašo jo numerį.

14. Atestavimo komisijos pirmininko pareigos pasirengimo atestavimui etape:

14.1. susipažįsta pats ir supažindina komisijos narius su atestavimo komisijos darbo reglamentu;

14.2. leidžia pradėti atestaciją tik patikrinus mokymo apskaitos dokumentus, atestavimo komisijos darbo reglamento atitiktį mokymo programos, Nuostatų bei šio Aprašo reikalavimams;

14.3. stebi testo klausimų spausdinimo ir (ar) jų komplektavimo procesą;

14.4. patikrina atestuojamojo asmens tapatybę ir pažymi testo atsakymų surašymo lapą savo spaudu, parašu, data.

15. Mokymo įstaiga ir atestavimo komisijos pirmininkas užtikrina, kad visos pasirengimo atestacijai procedūros būtų įvykdytos iki testo publikavimo VDI tinklalapyje pradžios. Asmenys, atvykę po testo klausimų publikavimo, netenka teisės tą dieną pasitikrinti teorines žinias.

 

III. TEORINIŲ ŽINIŲ TIKRINIMO EIGA

 

16. Teorinių žinių tikrinimas prasideda ne vėliau kaip 10.00 valandą.

17. Atestuojamieji teorinių žinių tikrinimo metu gali naudotis tik spausdintiniais teisės aktais. Naudojimasis kita medžiaga ar priemonėmis laikoma neleistina pagalba.

18. Teste kiekvienam klausimui yra pateikti ne mažiau kaip trys atsakymo variantai, iš kurių vienas yra teisingas. Atsakydamas į klausimą, atestuojamasis pasirenka vieną iš atsakymų, kuris, jo manymu, yra teisingas, ir jo numerį įrašo į atsakymų surašymo lapą. Suklydus rašant atsakymo numerį, reikia nubraukti, parašyti šalia kitą numerį ir pasirašyti.

19. Teorinių žinių tikrinimo pabaiga skelbiama ne vėliau, negu publikuojami testo atsakymai VDI tinklalapyje. Jeigu atestuojamieji atsako į testo klausimus anksčiau laiko, jie atiduoda atestavimo komisijai testo klausimus ir testo atsakymų surašymo lapą bei palieka atestavimo patalpą.

20. Atestavimo komisijos pirmininko pareigos teorinių žinių tikrinimo metu:

20.1. stebi žinių tikrinimo procesą ir, nesant galimybės užtikrinti skaidraus žinių tikrinimo proceso, pasinaudoja poveikio priemonėmis, nurodytomis šio Aprašo 31.2 punkte;

20.2. paveda savo funkcijas žodžiu vykdyti vienam iš komisijos narių, esant būtinybei laikinai palikti atestavimo patalpą;

20.3. nušalina atestuojamuosius nuo teorinių žinių tikrinimo už trukdymą kitiems atestuojamiesiems, nesavarankišką klausimų sprendimą, naudojimąsi neleistina pagalba, mobiliojo ryšio ir kitomis informacijos perdavimo ar priėmimo priemonėmis ar būdais ir kitais atvejais, numatytais atestavimo komisijos reglamente.

21. Nušalinus atestuojamąjį nuo teorinių žinių tikrinimo, atestavimo komisijos pirmininkas surašo laisvos formos aktą, kuris saugomas kartu su atestavimo dokumentacija, kaip numatyta Nuostatų 39 punkte.

 

IV. TEORINIŲ ŽINIŲ VERTINIMAS

 

22. Testų tikrinimą organizuoja atestavimo komisijos pirmininkas. Atestavimo komisija atsako už testų tikrinimo rezultatus. Testai tikrinami pažymint neteisingus atsakymus testo atsakymų surašymo lape ir parašant neteisingų atsakymų skaičių. Tikrinimo rezultatai patvirtinami tikrinusio atestavimo komisijos nario ar pirmininko parašu.

23. Testų atsakymų surašymo lapai be duomenų, nurodytų šio Aprašo 13 punkte, netikrinami. Neįskaitomai parašyti atsakymų variantų numeriai, komisijos pirmininko sprendimu, gali būti patikslinami perklausiant atestuojamąjį. Neatsakyti klausimai laikomi neteisingais.

24. Atestavimo komisijos pirmininko paskirtas komisijos narys pildo protokolą, surašydamas teorinių žinių tikrinimo rezultatus balais ar procentais, vadovaudamasis Nuostatų ir atestavimo komisijos darbo reglamento reikalavimais.

25. Neišlaikę teorinių žinių tikrinimo, atestuojamieji netenka teisės atestavimo komisijai pristatyti praktinės užduoties ataskaitos ir laikomi neatestuotais. Pakartotinis žinių tikrinimas vykdomas vadovaujantis Nuostatais.

26. Atestuojamajam pageidaujant jam suteikiama galimybė susipažinti su jo testo tikrinimo rezultatais.

 

V. ATESTAVIMO PROCESO PRIEŽIŪRA

 

27. Atestavimo priežiūrą organizuoja, koordinuoja ir vykdo VDI, paskirdama atsakingus asmenis šiai priežiūrai, kurie turi teisę apsilankyti mokymo įstaigoje atestavimo metu ir vertinti atestavimo komisijos darbą bei atestavimo organizavimą. Atestavimo priežiūrą vykdantys asmenys, nustatę atestavimo organizavimo neatitikimus mokymo programos, teisės aktų, reglamentuojančių atestavimą, reikalavimams, taip pat, bent kartą sustabdžius atestavimo komisijos pirmininkui atestavimą dėl Aprašo 31.2 punkte numatytų priežasčių, teikia Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijai informaciją dėl mokymo įstaigos mokymo proceso organizavimo ir mokymosi pasiekimų vertinimo veiklos, siūlydami taikyti poveikio priemones už Formaliojo profesinio mokymo licencijavimo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. birželio 29 d. nutarimu Nr. 822 (Žin., 2004, Nr. 103-3797; 2008, Nr. 83-3311), nustatytus pažeidimus.

28. Asmenys, atsakingi už atestavimo proceso priežiūrą, turi teisę tikrinti su atestavimu susijusią dokumentaciją (protokolai, testai, testų atsakymai, testų atsakymų surašymo lapai, mokymo apskaitos dokumentai, atestuojamųjų išsilavinimo dokumentų kopijos, mokytojų kvalifikacijos dokumentai, atestavimo komisijos darbo reglamentas, praktinių užduočių ataskaitos ir pan.), kuri turi būti saugoma mokymo įstaigoje, kaip numatyta Nuostatų 39 punkte.

 

VI. ATESTAVIMO KOMISIJOS SPRENDIMO APSKUNDIMAS

 

29. Atestavimo komisijos sprendimas skundžiamas teisės aktų nustatyta tvarka Lietuvos Respublikos vyriausiajam valstybiniam darbo inspektoriui, o šio inspektoriaus sprendimas, vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos įstatymo (Žin., 2003, Nr. 102-4585) 10 straipsniu, gali būti skundžiamas administraciniam teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (Žin., 2000, Nr. 85-2566) 22 straipsnio 1 ir 2 dalyse nustatyta tvarka.

 

VII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

30. Atestavimo komisijos pirmininkas neleidžia pradėti atestacijos, jeigu mokymo įstaigos parengtas atestavimo komisijos darbo reglamentas neatitinka reikalavimų, nustatytų Nuostatuose, šio Aprašo 1 priede ir mokymo programoje.

31. Atestavimo komisijos pirmininkas stabdo atestavimą:

31.1. jeigu sutrinka interneto ryšys ar iškyla kiti nesklandumai, dėl ko negalima laiku pateikti atestuojamiesiems testo klausimų ir/ar išspausdinti atsakymų lapų. Nesant galimybės pateikti atestuojamiesiems testo klausimų, atestavimo komisijos pirmininkas, suderinęs su mokymo įstaiga ir atestuojamaisiais, paskiria kitą atestavimo datą, testų publikavimo VDI tinklalapyje dienomis. Nesant galimybės išspausdinti testo atsakymų lapų, surenka testo atsakymų surašymo lapus ir praneša atestuojamiesiems dėl rezultatų paskelbimo laiko;

31.2. jeigu nėra galimybės užtikrinti skaidrios atestavimo procedūros (pažeidus Aprašo reikalavimus, teikiant atestuojamiesiems neleistiną pagalbą ir pan.). Tokiu atveju atestavimo komisijos pirmininkas surašo nustatytos formos atestavimo stabdymo aktą (šio Aprašo 4 priedas), įteikia mokymo įstaigai, užregistruojant mokymo įstaigos dokumentų registravimo nustatyta tvarka, o atestavimo stabdymo akto kopiją perduoda VDI. Mokymo įstaiga, pašalinusi trūkumus, suderinusi su VDI teritoriniu skyriumi, turi teisę organizuoti pakartotinį atestavimą vadovaudamasi Apraše nustatyta tvarka.

32. Atestavimo procesas gali būti įrašomas.

33. Atestavimas vykdomas valstybine kalba. Atestuojamieji, nemokantys valstybinės kalbos, atestavimo metu turi teisę savo lėšomis naudotis kvalifikuoto vertėjo paslaugomis.

34. Klausimus, iškilusius atestavimo metu ir nereglamentuotus Apraše ar atestavimo komisijos darbo reglamente, sprendžia atestavimo komisija bendru susitarimu.

_________________


Darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais

atestavimo organizavimo tvarkos aprašo

1 priedas

 

MINIMALŪS REIKALAVIMAI ATESTAVIMO KOMISIJOS DARBO REGLAMENTO (TOLIAU – REGLAMENTAS) SUDARYMUI

 

Reglamente turi būti:

 

- nurodyta, kokiais teisės aktais ir dokumentais vadovautasi rengiant Reglamentą (Mokymo ir atestavimo darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais bendraisiais nuostatais, Darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais atestavimo organizavimo tvarkos aprašu (toliau – Aprašas), mokymo programa, atnaujinta vadovaujantis Darbuotojų saugos ir sveikatos srities mokymo programų rengimo ir įteisinimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2011 m. kovo 28 d. įsakymu Nr. A1-163 (Žin., 2011, Nr. 38-1824);

- nustatyta atestavimo komisijos narių atsakomybė (atestavimo komisijos darbas grindžiamas kolegialiu klausimų svarstymu, teisėtumo principais, asmenine komisijos narių atsakomybe už jos kompetencijai priskirtų funkcijų vykdymą bei sprendimo priėmimo nešališkumu);

- numatytas maksimalus atestuojamųjų asmenų skaičius (neviršijantis nurodytą paraiškoje, dėl pasirengimo vykdyti formaliojo profesinio mokymo programą, pagal maksimalų mokinių skaičių grupėje);

- nustatyta atestavimo komisijos sudėtis ir skyrimas (remiantis Mokymo atestavimo darbuotojų saugos ir sveikatos kausimais bendrųjų nuostatų reikalavimais ir tvirtinant mokymo įstaigos vadovo įsakymu);

- nustatytos atestavimo komisijos narių funkcijos:

Ÿ         pasirengimo atestacijai etape (įsitikina, ar parengtos patalpos atestavimo procesui, techninė įranga testo lapams atspausdinti (padauginti), leistinų naudotis teisės aktų tinkamumu ir kt.);

Ÿ         teorinių žinių tikrinimo metu (stebi teorinių žinių tikrinimo procesą, kad jis vyktų skaidriai, pastebėję atestuojamųjų neleistinus veiksmus praneša komisijos pirmininkui ir kt.);

Ÿ         vertinant praktinius gebėjimus (užduoda klausimus atestuojamajam ir pateikia vertinimą, vadovaudamiesi mokymo programoje ar Reglamente nustatytais kriterijais (kai nėra nustatyta mokymo programoje) ir kt.);

- nustatyti teorinių žinių ir praktinių gebėjimų vertimo kriterijai (jeigu nėra nustatyti mokymo programoje). Atestavimo komisijos vertinimui teiktinos tik mokymo įstaigos įvertintos praktinės užduoties ataskaitos. Atestuojamasis trumpai pristato savo praktinės užduoties ataskaitą, darbo eigą, suformuluoja ataskaitos išvadą. Praktinių gebėjimų vertimo metu siekiama įsitikinti, ar atestuojamasis moka pritaikyti teisės aktų reikalavimus juos įgyvendinant praktiškai (rengiant lokalinių dokumentų projektus ar įgyvendinant darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktų nuostatas, numatant profesinės rizikos prevencijos priemones, kolektyvinių saugos priemonių projektavimą ir pan.). Tuo tikslu komisijos nariai ir pirmininkas užduoda klausimus. Rengiant praktinių gebėjimų vertinimo kriterijus, pakankamas praktinių gebėjimų lygis turi būti ne žemesnis už nurodytą:

 

Praktinės užduoties ataskaitos apibūdinimas, pristatymo ir atsakymų vertinimas į komisijos pateiktus klausimus

Įvertinimo balas

Praktinė užduotis atlikta gerai, parinkti (suprojektuoti) racionalūs profesinės rizikos mažinimo ar kt. problemų sprendimo būdai. Yra nedidelių klaidų. Pristatant praktinės užduoties ataskaitą atestuojamasis suvokia ir tinkamai vartoja sąvokas, geba argumentuoti, suformuluoja išvadas. Atsakyta į visus komisijos pateiktus klausimus, kurių atsakymai atspindi pakankamą atestuojamojo pasirengimą savarankiškai praktinei veiklai organizuoti darbuotojų saugą ir sveikatą užtikrinančias priemones įmonėje.

7 (pakankamai)

 

Praktinių gebėjimų vertinimo kriterijai turi būti aprašyti labai aiškiai ir suprantamai. Bendras komisijos balas nustatomas sudėjus komisijos narių ir pirmininko įvertinimus ir išvedant vidurkį. Atestuojamasis, kurio praktinės užduoties ataskaitos pristatymą komisija įvertina mažiau negu 7 balai (nepakankamai), laikomas neatestuotu;

- nustatytos atestuojamųjų pareigos ir numatytas supažindinimas su jomis (pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, savarankiškai atsakyti į testo klausimus (leistina numatyti galimybę naudotis tik spausdintinais teisės aktais), palikti atestavimo patalpą pareikalavus atestavimo komisijos pirmininkui, kai atestuojamasis pasinaudoja neleistina pagalba ar informacija, trukdo kitiems atestuojamiesiems, taip pat kitais nustatytais Reglamente atvejais, kitos pareigos neapibrėžtos Apraše);

- nustatyta procedūra, kai teorinių žinių tikrinimo metu esant būtinybei dėl svarbių priežasčių atestuojamajam trumpam išeiti atestavimo patalpos;

- nustatyti kiti būtini reikalavimai, neprieštaraujantys Aprašo ir mokymo programos reikalavimams (jeigu komisija kokiu nors klausimu negali pasiekti bendro sutarimo, galutinį sprendimą priima komisijos pirmininkas);

- nustatyti komisijos sprendimų surašymo į protokolą reikalavimus (protokolas pripažįstamas galiojančiu tik su visais komisijos narių ir pirmininko parašais. Protokolas turi būti surašytas atestavimo dieną ir paskelbti atestavimo rezultatai atestuojamiesiems. Komisijos narys ar pirmininkas, nesutinkantis su komisijos sprendimu, turi teisę protokole prie parašo parašyti nesutikimo motyvus. Tokiu atveju turi būti numatyti atestavimo komisijos nesutarimo sprendimo būdai).

 

_________________


Darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais

atestavimo organizavimo tvarkos aprašo

2 priedas

 

(Testo atsakymų surašymo lapo formos pavyzdys)

 

(vieta atestavimo komisijos
pirmininko spaudui, parašui)

 

TESTO Nr. _____ATSAKYMŲ SURAŠYMO LAPAS

 

DARBDAVIO, JAM ATSTOVAUJANČIO ASMENS MOKYMO PROGRAMA

___________________________________________________________________________

(atestuojamojo vardas, pavardė, parašas)

 

Kl. Nr.

Atsakymo variantas*

Kl. Nr.

Atsakymo variantas*

1

 

31

 

2

 

32

 

3

 

33

 

4

 

34

 

5

 

35

 

6

 

36

 

7

 

37

 

8

 

38

 

9

 

39

 

10

 

40

 

11

 

 

 

12

 

 

 

13

 

 

 

14

 

 

 

15

 

 

 

16

 

 

 

17

 

 

 

18

 

 

 

19

 

 

 

20

 

 

 

21

 

 

 

22

 

 

 

23

 

 

 

24

 

 

 

25

 

 

 

26

 

 

 

27

 

 

 

28

 

 

 

29

 

 

 

30

 

 

 

 

* Rašyti tik pasirinkto atsakymo varianto numerį.

(tikrinusio asmens vardas, pavardė, parašas)

_________________


Darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais

atestavimo organizavimo tvarkos aprašo

3 priedas

 

(Testo atsakymų surašymo lapo formos pavyzdys)

 

(vieta atestavimo komisijos
pirmininko spaudui, parašui)

 

TESTO Nr. _____ATSAKYMŲ SURAŠYMO LAPAS

 

___________________________________________________________________________

(mokymo programos pavadinimas)

___________________________________________________________________________

(atestuojamojo vardas, pavardė, parašas)

 

Kl. Nr.

Atsakymo variantas*

Kl. Nr.

Atsakymo variantas*

1

 

31

 

2

 

32

 

3

 

33

 

4

 

34

 

5

 

35

 

6

 

36

 

7

 

37

 

8

 

38

 

9

 

39

 

10

 

40

 

11

 

41

 

12

 

42

 

13

 

43

 

14

 

44

 

15

 

45

 

16

 

46

 

17

 

47

 

18

 

48

 

19

 

49

 

20

 

50

 

21

 

51

 

22

 

52

 

23

 

53

 

24

 

54

 

25

 

55

 

26

 

56

 

27

 

57

 

28

 

58

 

29

 

59

 

30

 

60

 

 

* Rašyti tik pasirinkto atsakymo varianto numerį.

(tikrinusio asmens vardas, pavardė, parašas)

_________________


Darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais

atestavimo organizavimo tvarkos aprašo

4 priedas

 

(Atestavimo stabdymo akto formos pavyzdys)

 

ATESTAVIMO STABDYMO AKTAS

 

20______ m. _______________mėn.______ d. ___________ val.

 

_______________________________________________________________

(atestavimo vykdymo vieta)

 

Aš,________________________________________________________________________ ,

(atestavimo komisijos pirmininko vardas, pavardė, pareigos)

nesant galimybių užtikrinti skaidrios atestavimo procedūros, stabdau atestavimą,

vadovaudamasis Darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais atestavimo organizavimo tvarkos

aprašo 31.2 punkto nuostata. Nurodau atestavimo stabdymo priežastis:

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

Šis aktas įteiktas _____________________________________________________________

(mokymo įstaigos atstovo pareigos, vardas, pavardė)

 

(vieta komisijos pirmininko spaudui, parašui)

_________________

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Valstybinė darbo inspekcija prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Įsakymas

Nr. V-267, 2012-09-10, Žin., 2012, Nr. 108-5502 (2012-09-19), i. k. 1122231ISAK000V-267

Dėl Teisės aktų sąrašo teorinėms žinioms tikrinti iš darbuotojų saugos ir sveikatos srities patvirtinimo