Suvestinė redakcija nuo 2012-01-08 iki 2012-10-20

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2011, Nr. 81-3992, i. k. 111301MISAK00D1-499

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

APLINKOS MINISTRO

ĮSAKYMAS

 

DĖL MIŠKŲ INVENTORIZACIJOS IR ŪKINIŲ PRIEMONIŲ PROJEKTAVIMO DARBŲ KOKYBĖS VERTINIMO METODIKOS PATVIRTINIMO

 

2011 m. birželio 27 d. Nr. D1-499

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos miškų įstatymo (Žin., 1994, Nr. 96-1872; 2001, Nr. 35-1161; 2006, Nr. 61-2174) 14 straipsnio 3 dalimi ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. rugsėjo 22 d. nutarimu Nr. 1138 „Dėl Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos nuostatų patvirtinimo“, 8.5.3 punktu (Žin., 1998, Nr. 84-2353; 2010, Nr. 125-6395):

1. Tvirtinu Miškų inventorizacijos ir ūkinių priemonių projektavimo darbų kokybės vertinimo metodiką (pridedama).

2. Pripažįstu netekusiu galios Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2006 m. gruodžio 28 d. įsakymą Nr. D1-621 „Dėl Miškų inventorizacijos ir ūkinių priemonių projektavimo darbų kokybės vertinimo metodikos patvirtinimo“ (Žin., 2007, Nr. 4-178).

 

 

Aplinkos ministras                                                          Gediminas Kazlauskas


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos aplinkos ministro

2011 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. D1-499

 

MIŠKŲ INVENTORIZACIJOS IR ŪKINIŲ PRIEMONIŲ PROJEKTAVIMO DARBŲ KOKYBĖS VERTINIMO METODIKA

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Miškų inventorizacijos ir ūkinių priemonių projektavimo darbų kokybės vertinimo metodika (toliau – Metodika) taikoma vertinant visų miškų inventorizacijos bei projektavimo darbų kokybę.

2. Vertinimo tikslas yra nustatyti ir įvertinti miškų inventorizacijos darbų kokybę bei atitiktį vidinės miškotvarkos projekto rengimo taisyklių, miškotvarkos darbų vykdymo instrukcijos ir miškų ūkinę veiklą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimams, užtikrinti miškų inventorizacijos ir ūkinės veiklos darbų projektavimo kokybę, konsultuoti darbų vykdytojus, teikti pasiūlymus darbų technologijai tobulinti.

3. Metodiką privalo taikyti visos institucijos, kontroliuojančios miškų inventorizacijos ir ūkinių priemonių projektavimo darbų kokybę. Darbų patikrinimų medžiaga turi būti įforminta laikantis Metodikos reikalavimų.

4. Metodika rekomenduojama miškotvarkos įmonių darbuotojams, vykdantiems įmonių vidinius, miškų inventorizaciją bei ūkinių priemonių projektavimą atliekančių asmenų, darbų kokybės patikrinimus.

5. Turi būti vertinama šių miškų inventorizacijos lauko darbų kokybė:

5.1. ribinių linijų tarp skirtingų nuosavybės formų ir riboženklių identifikavimas bei jų būklės aprašymas;

5.2. miško sklypų ribų nustatymas;

5.3. medynų taksacinių rodiklių nustatymas ir neapaugusių mišku miško bei kitų žemių aprašymas;

5.4. miško žemės, paverstos kitomis naudmenomis, identifikavimas.

6. Turi būti vertinama šių miškų inventorizacijos kamerinių darbų kokybė:

6.1. kartografinės medžiagos parengimo nustatytu formatu;

6.2. aprašomosios medžiagos parengimo nustatytu formatu.

7. Turi būti vertinami šie vidinės miškotvarkos projekto projektavimo darbai:

7.1. ūkinės veiklos už praeitą laikotarpį analizės išsamumas bei suformuluotų išvadų ateinančio laikotarpio projektui pagrįstumas;

7.2. suprojektuotų ūkinių priemonių suderinamumas su ūkinėmis priemonėmis, suprojektuotomis kaimyninėse valdose;

7.3. suprojektuotų ūkinių priemonių atitiktis ūkinių priemonių projektavimą ir vykdymą reglamentuojantiems teisės aktams, medynų būklei bei jų našumui;

7.4. atitiktis aplinkosauginiams reikalavimams, ūkinės veiklos apribojimams saugomose teritorijose;

7.5. didesnių kaip 150 ha ploto privačių miško valdų ar jų junginių pagrindinių miško kirtimų norma.

8. Valstybinės miškų inventorizacijos darbų tikrinimą organizuoja Aplinkos ministerijos įgaliota institucija. Gavusi iš inventorizacijos vykdytojo valstybinės miškų inventorizacijos darbų ataskaitą su viso objekto ar jo dalies (etapo) inventorizacijos pirmine medžiaga, Aplinkos ministerijos įgaliota institucija atrenka tikrintinus objektus ir perduoda juos tikrintojui. Privačių miškų inventorizaciją ir privačių miškų vidinės miškotvarkos projektų kokybę vietoje kontroliuoja Valstybinė miškų tarnyba:

8.1. objektai tikrinimui parenkami objektyviai, atsitiktiniu būdu iš visų vykdytojo duotame etape atliktų darbų. Vertinimas atliekamas pagal ne mažiau kaip 30 patikrintų apskaitos vienetų (sklypų, barelių, medžių ir pan.);

8.2. medyno taksacinių rodiklių nustatymo kokybė turi būti tikrinama taikant naudotus taksuotojo arba didesnio tikslumo rodiklių nustatymo metodus arba didesnį matavimų skaičių. Tikrinant vizualiniu metodu įtaksuotus medynus, kurių tam tikrų rodiklių (vyraujančios medžių rūšies, medžių aukščio, tūrio) nustatymas kelia abejones, gali būti taikomi instrumentiniai metodai arba didesnis matavimų skaičius;

8.3. lauko darbų kokybės tikrinimai atliekami pagal tikrintojų sudarytą preliminarų grafiką. Darbų kokybės tikrinimo metu darbus vykdžiusiojo asmens dalyvavimas nėra būtinas. Apie numatomą patikrinimą vykdytojui pranešama ne vėliau kaip prieš 3 dienas.

Punkto pakeitimai:

Nr. D1-1076, 2011-12-30, Žin., 2012, Nr. 5-146 (2012-01-07), i. k. 111301MISAK0D1-1076

 

II. valstybinės MIŠKŲ INVENTORIZACIJOS vizualiniu metodu su matavimo elementais DARBŲ VERTINIMAS

 

9. Miškų inventorizacijos darbai vertinami pagal šių darbų vykdymo etapus ir viso objekto visumoje.

10. Tikrinami šie vizualinės inventorizacijos su matavimo elementais metu nustatyti sklypo ar medyno rodikliai, jų charakteristikos: valstybinės reikšmės miškų ribų ir riboženklių būklės identifikavimas, sklypo kontūras, augavietė, medyno tūris, sausuolių medžių tūris, medyno kilmė, medyno skirstymas į ardus, medyno 1-ojo ardo rūšinė sudėtis, vidutinis aukštis, vidutinis skersmuo, skalsumas, vyraujančios medžių rūšies vidutinis amžius, medžių pažeidimai, medyno sanitarinė būklė, pomiškis, trakas, ūkinė priemonė, technologinio sutvarkymo priemonės.

11. Lauko darbų tikrinimo rezultatai įforminami inventorizacijos lauko darbų patikrinimo lyginamajame žiniaraštyje (2 priedas).

12. Kameralinių darbų rezultatai tikrinami duomenų perdavimo į miškų valstybės kadastrą metu ir įforminami laisvos formos kameralinių darbų rezultatų perdavimo–priėmimo aktu.

13. Medynų taksacinių rodiklių nustatymo atsitiktinių leistinų (esant tikimybei 0,683) ir sisteminių paklaidų normatyviniai dydžiai nurodyti 1A priede.

14. Apie atlikto darbo priimtinumą sprendžiama pagal tikrinimo metu nustatytų paklaidų pasiskirstymą į dvigubas ir trigubas bei sistemines paklaidas, gautas iš miškų inventorizacijos lauko darbų patikrinimo lyginamojo žiniaraščio (2 priedas).

15. Atliktas darbas laikomas nepatenkinamu ir nepriimtinu, jeigu įvertinant vieną iš dendrometrinių rodiklių (1A priedas), yra nustatyta bent viena iš šių sąlygų:

15.1. dvigubų ir didesnių paklaidų, t. y. viršijančių normatyvinį dydį 1,1 ir daugiau kartų, yra daugiau kaip 40 proc. patikrinto ploto;

15.2. trigubų ir didesnių paklaidų, t. y. viršijančių normatyvinį dydį daugiau kaip 2 kartus, yra daugiau kaip 10 proc. patikrinto ploto;

15.3. sisteminė paklaida viršija nustatytą normatyvuose dydį (1A priedas).

16. Jeigu dvigubos, trigubos ar sisteminės paklaidos nustatytos keliems taksaciniams rodikliams, tai vertinimas atliekamas pagal tą taksacinį rodiklį, kuris daugiausia lemia paklaidos atsiradimą.

17. Kiekvienam iš pagrindinių medyno rodiklių (tūriui, amžiui, aukščiui, skersmeniui, skalsumui) apskaičiuojama sisteminė paklaida pagal formulę:

 S = (SUM vid(i = 1, ..., n)[(Rti - Rki) * qi]) / (SUM vid(i = 1, ..., n)[qi]) (1),

 

kur:  Rti – taksuotojo nustatytas rodiklio įvertinimas i-tame sklype,

Rki – kontrolės nustatytas rodiklio įvertinimas i-tame sklype,

qi – sklypo plotas,

n – sklypų skaičius.

 

18. Kitų rodiklių (ribinių linijų, riboženklių sklypo kontūro, pažeidimų, pomiškio, ūkinių priemonių projektavimo, pažymėjimo ar įvykdymo įvertinimo, sanitarinės būklės, technologinio sutvarkymo, trako, medyno kilmės ir kt.) nustatymo kokybė yra vertinama tiesiogiai tikrinimo metu pagal 1 priede pateiktus normatyvus. Tikrinimo objekte (etapas, visi etapai) nustačius neaprašytų ar blogai aprašytų ribinių linijų ir riboženklių daugiau nei 20% nuo patikrintų linijų ilgio ar riboženklių skaičiaus, nustačius sklypų su neteisingai nustatytomis ribomis, neteisingai nustatytomis augavietėmis didesniame nei 10 proc. plote pagal kiekvieną iš šių rodiklių, neteisingai identifikuotų miško žemių, paverstų kitomis naudmenomis 0,1 ha ir didesniame plote, taip pat neteisingai įvertintų ar iš viso neaprašytų visų kitų rodiklių (1A priedas) kartu paėmus didesniame nei 35 proc. plote, darbas yra nepriimtinas.

 

III. INSTRUMENTINĖS INVENTORIZACIJOS MATAVIMŲ KONTROLĖ IR VERTINIMAS

 

19. Kontroliniai matavimai medžių augimo sezono metu atliekami ne vėliau kaip 3 mėn. po matavimo duomenų pateikimo. Tais atvejais, kai kontrolinius matavimus nuo pirminių matavimų skiria visas augimo periodas, skirtumas tarp šių matavimų rezultatų yra koreguojamas prieaugio dydžiu.

20. Jeigu kontrolės metu yra patikimai identifikuojami pirminio miško sklypo matavimo metu apmatuoti apskaitos vienetai, yra įvertinamas jų išdėstymo ar parinkimo miško sklype atitikimas išdėstymui atrankos schemoje ar parinkimo taisyklėms ir vykdomas pakartotinis jų matavimas (1B priedas). Paprastai šiuo būdu vykdoma kiekvieną mėnesį atliktų lauko darbų kontrolė.

21. Jei apskaitos vienetų tikrinamame objekte identifikuoti neįmanoma, vykdomas nepriklausomas apskaitos vienetų (kampinės apskaitos ar skritulio barelių) išdėstymas, apskaitos medžių atranka objekte ir jų matavimas iš naujo (1C priedas). Paprastai šiuo būdu lauko darbų kontrolės rezultatai bei sisteminių nukrypimų dydžiai apibendrinami visiškai užbaigus lauko darbų sezono darbus.

22. Matavimo paklaidos įvertinamos palyginus matuotojų ir tikrintojų atliktų matavimų duomenis. Yra nustatoma

 

sisteminė paklaida

 

Sx = (SUM(i = 1, ..., n) [(Xti - Xki)]) / n  (2),

 

vidutinė kvadratinė paklaida

 

six = (((SUM(i = 1, ..., n) [(Xti - Xki)])^2) / n)^1/2  (3),

 

kur: Xtii-ojo objekto parametro X lauko darbų matavimo rezultatas;

Xki i-ojo objekto parametro X kontrolės matavimo rezultatas;

n – matavimų skaičius.

 

23. Matavimų kokybė vertinama pagal matuotojų gautų matavimo duomenų palyginimo su kontrolės metu gautais duomenimis rezultatus.

24. Identifikavus apskaitos barelių centrus ir apskaitos medžius, apie atliktų darbų priimtinumą sprendžiama pagal apskaitos barelių centrų išdėstymo ir taksacinių rodiklių matavimų paklaidas. Esant vienam iš jų nepriimtinam, darbų kokybė vertinama kaip nepriimtina.

25. Matavimai taip pat yra nepriimtini, jei atrankos schemoje suprojektuota ir apmatuota 15 proc. mažiau barelių, nei turėtų būti apmatuota pagal sklypo plotą, arba 15 proc. barelių, suprojektuotų atrankos schemoje, nėra apmatuoti natūroje.

26. Matavimo duomenys laikomi priimtinais, jei atlikti prisilaikant matavimų metodikos, o nukrypimai neviršija nustatytų matavimo paklaidų dydžio (1B, C priedai).

27. Esant nepriimtinai darbų kokybei, turi būti atlikta pakartotinė medynų inventorizacija ir pakartotinis jų patikrinimas.

 

IV. PRIVAČIŲ MIŠKŲ inventorizacijos ir VIDINĖS MIŠKOTVARKOS PROJEKTŲ PROJEKTAVIMO KONTROLĖ

 

28.Tikrinami vietoje visi pateikti derinti projektai. Tikrinimo rezultatai įforminami, užpildant lyginamąjį žiniaraštį (2 priedas) ir patikrinimo aktą (3 priedas).

29.Tikrinant privačių miško valdų vidinės miškotvarkos projektus, parengtus vadovaujantis valstybinės sklypinės miškų inventorizacijos duomenimis, kontrolės metu užpildomas tik Ūkinių priemonių projektavimo darbų patikrinimo aktas (3 priedas).

30. Tikrinama ir aktai rašomi atskiriems projektų autoriams, nurodant miškų valdytojus (savininkus), valdos buvimo vietą, projekto pateikimo derinti datą.

31. Atlikus projekto patikrinimą, apačioje tekstu įrašoma išvada apie tikrinto projekto priimtinumą, t. y. jo įvertinimas ir tikslinimo reikalingumas.

32. Projektas vertinamas blogai arba gerai:

32.1. projektas vertinamas blogai, jeigu neteisingai suprojektuoti pagrindiniai kirtimai 5 proc. ir daugiau nuo valdos ploto, o kitos ūkinės priemonės – 10 proc. ir daugiau nuo valdos ploto;

32.2. projektas gali būti vertinamas gerai, jei ūkinės priemonės neteisingai suprojektuotos mažesniame plote nei nurodyta 33.1 punkte.

33. Jei pateiktas derinti vidinės miškotvarkos projektas įvertinamas blogai, jis grąžinamas tikslinti.

34. Už nustatytus miškotvarkos projektų rengimo reikalavimų pažeidimus projektų autorius atsako įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

 

_________________


Miškų inventorizacijos ir ūkinių priemonių

projektavimo darbų kokybės vertinimo

metodikos

1 priedas

 

MIŠKŲ INVENTORIZACIJOS KOKYBĖS ĮVERTINIMO NORMATYVAI

 

A. Miškų inventorizacija vizualiniu metodu su matavimo elementais

 

Sklypo vidutiniai

taksaciniai rodikliai

Normatyvinės paklaidos dydis sklype

Normatyvinės sisteminės paklaidos dydis objekte

Dendrometriniai

Medyno tūris, %

15

5

Amžius iki 120 metų, metai

5

1,7

> 120 metų, metai

10

3,3

Vidutinis aukštis iki 12 m, metrai

1

0,3

> 12 m, %

8

2,7

Vidutinis skersmuo iki 16 cm, cm

2

0,7

> 16 cm, %

12

4

Vyraujančios medžių rūšies koeficientas

1

Sudėtinių medžių rūšių koeficientai

2

Skalsumas

0,1

0.03

Kiti rodikliai

Mato vienetas

Netinkamo įvertinimo apibūdinimas

Miško žemė, paversta kitomis naudmenomis

sklypo ar jo dalies plotas, ha

Neužfiksuotas miško žemės pavertimas kitomis naudmenomis

Augavietė

Suklysta per 1 trofotopą ar 1 hidrotopą

Sklypo kontūras

Klaidingai išskirtas sklypas

Medžių pažeidimai

Neaprašyti ar suklysta daugiau kaip 2 kartus

Pomiškis

Neaprašytas ar įvertintas su didesne nei 30 % paklaida

Ūkinė priemonė

Reikalinga, bet nesuprojektuota ar neteisingai suprojektuota

Atliktos ūkinės priemonės pažymėjimas

Nepažymėta arba įvertinta neteisingai

Sanitarinė būklė

Neaprašyta arba sausuolių kiekis įvertintas su didesne nei 50 % paklaida

Technologinis sutvarkymas

Neaprašytas arba įvertintas neteisingai

Trakas

Neaprašytas arba įvertintas su didesne nei 50 % paklaida

Medyno kilmė

Nenurodyta arba neteisingai nurodyta

 

Pastabos:

medynams iki 7 m vidutinio aukščio tūris nekontroliuojamas ir leistinos tūrio maksimalios paklaidos nenustatomos;

rūšinės sudėties koeficiento neteisingas nustatymas (vieneto dydžio), kada keičiasi vyraujanti medžių rūšis, prilyginama dvigubai paklaidai, o esant dviejų koeficientų ir didesnėms klaidoms, – trigubai paklaidai.

Sklypo ribos paklaidos vertinamos per medyno taksacinių rodiklių pasikeitimus.

 

B. Paklaidų normatyvas, kai vykdomas medžių ir barelių permatavimas

 

Matavimo objektas

Rodiklis,
mato vnt.

Įvertinimas

priimtinas

nepriimtinas

nukrypimo reikšmė

Praleisti ir nepagrįstai į apskaitą paimti medžiai

skerspločių* suma, %

?<=7

>7

Medžio skersmuo 1,3 m aukštyje (cm), kai pasirinktas matavimo tikslumas

0,1 cm

vidutinis kvadratinis nukrypimas

?<=1,0

>1,0

1 cm

?<=1,5

>1,5

Medžio aukštis (m), kai pasirinktas matavimo tikslumas

0,1 m

?<=1,5

>1,5

1 m

?<=2,0

>2,0

Medžio amžius (m.), kai gręžiami tie patys medžiai ir pasirinktas matavimo tikslumas

1 m.

?<=3

>3

5 m.

?<=5

>5

10 m.

?<=8

>8

Apskaitos barelio absoliuti padėtis, m

vidutinis nukrypimas

?<=5 ***

>5

maksimalus nukrypimas

?<=15 ***

>15

Sisteminė medynų tūrio nustatymo paklaida**

%

?<=5

>5

 

C. Paklaidų normatyvas, kai vykdoma nepriklausoma nuo matuotojo matavimų kontrolė

 

Medynų tūrio (visi ardai) nukrypimai

15,1 ir >%

Medynų ploto, %

?<=32

>32

30,1 ir >%

?<=5

>5

Sisteminė medynų tūrio nustatymo paklaida**

?<=5

>5

Medynų vidutinis skersmuo

cm

?<=2

>2

Medynų vidutinis aukštis

%

?<=8

>8

Vyraujančios medžių rūšies vidutinis amžius

kai amžius ?<=120 m.

m.

?<=5

>5

kai amžius >120 m.

?<=10

>10

 

* Pagal kiekvieno barelio matavimo ir kontrolės rezultatus skaičiuojama vidutinė kvadratinė paklaida (3 formulė) ir jos procentas nuo kontrolinio matavimo metu nustatytos skerspločių sumos.

** Kontrolinius matavimus tikrinamame objekte (etapo objektuose) rekomenduojama atlikti su ±5 % tikslumu prie tikimybės 0,95.

*** Taikant supaprastintus instrumentinius atrankinius matavimo metodus, absoliuti barelio padėtis nustatoma su ne didesniu kaip 7 m vidutiniu ir 17 m maksimaliu nukrypimais.

 

_________________

 


Miškų inventorizacijos ir ūkinių priemonių projektavimo

darbų kokybės vertinimo metodikos

2 priedas

 

Miškų inventorizacijos lauko darbų patikrinimo lyginamasis žiniaraštis

 

_______________________ miškų urėdija _____________________ girininkija _________________ kv. Nr.

 

 

Dendrometriniai rodikliai

Augavietė

Kiti rodikliai (nurodomas sklypo plotas, kai rodiklis yra nenustatytas arba nustatytas neteisingai, viršijant 1A priedo reikalavimus)

Pastabos

G-ja, kv. Nr.

Skl. Nr.

Plotas

Ardas

Sudėtis

A, metai

H, m

D, cm

Skalsumas

Inv.

K

Inv.

K

Inv.

K

Inv.

K

Tūris

Inv.

K

Naujai išskirtas sklypas ar intarpas

Pažeidimai

Pomiškis

Ūkinės priemonės

Sanitarinė būklė, sausuoliai

Tech.

sutvarkymas

Trakas

Medyno kilmė

Inv.

K

Projektavimas

Įvertinimas arba pažymėjimas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Išvados:

................................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................................

 

Tikrino:...................................................................................................................................................................

Dalyvavo:...............................................................................................................................................................

 

* Kontrolės duomenys pateikiami skaitmenine ir analogine forma užsakovo nustatytu formatu.

** Paaiškinimai:

Inventorizacijos darbų lyginamajame žiniaraštyje užrašomi apytikriai sklypų plotai nebūtina apskaičiuoti palete. Medžių rūšys ir jų taksaciniai rodikliai surašomi stulpeliu. Stulpelyje „K“ (kontrolė) rodikliai pildomi tik tais atvejais, jeigu jie skiriasi nuo nustatytų taksuotojo. Neapaugusios mišku žemės kategorijos šifras įrašomas stulpeliuose „Sudėtis“. Taip pat ir tais atvejais, kada kontrolės metu pakeičiama žemių kategorija. Kai sklypas įtaksuotas ne miško ar neapaugusiu mišku plotu, o kontrolės metu nustatoma, kad tai yra medynas, „K“ stulpelyje įrašomi medyno taksaciniai rodikliai, o „Inv.“ (inventorizuota stulpelyje – raidelės „n“ (nėra). Jeigu vietoje kirtavietės su pavieniais medžiais kontrolės metu taksuojamas medynas yra 0,3 skalsumo, „K“ stulpelyje rašoma medyno charakteristika. Tuomet labai svarbu stulpelyje „Inv.“ pažymėti pavienių medžių taksacinius rodiklius, o jų tūrį įrašyti skalsumo stulpelyje, nes priešingu atveju bus traktuojama, kad Rodikliai nustatyti su trigubomis paklaidomis.

Jeigu kontrolės metu išskiriamas naujas sklypas, tai jis akte aprašomas kaip savarankiškas sklypas, atitinkamai sumažinant buvusio sklypo plotą. Šiam naujam sklypui stulpeliuose „Inv.“ rašomi buvusio taksatoriaus suformuoto sklypo inventorizavimo duomenys, o stulpeliuose „K“ – faktiški šios atskirtos sklypo dalies taksacinių rodiklių dydžiai. Jeigu kontrolės metu naujas sklypas išskiriamas ne iš vieno sklypo, tačiau paliečia ir kitus sklypus, tai taksaciniai rodikliai lyginami su pagrindinės didžiosios sklypo dalies rodikliais.

Visais atvejais vyraujanti medžių rūšis turi būti rašoma pirmiausia. Jeigu kontrolės metu keičiasi vyraujanti medžių rūšis, tai pirmoje eilutėje įrašoma nauja vyraujanti medžių rūšis ir atitinkamai ties šia eilute įrašomi visi šios medžių rūšies taksaciniai rodikliai.

 

_________________

 

part_eef5ba50ddcb41e89b24df7ed5d89304_end


Miškų inventorizacijos ir ūkinių priemonių

projektavimo darbų kokybės vertinimo

metodikos

3 priedas

 

 

ŪKINIŲ PRIEMONIŲ PROJEKTAVIMO DARBŲ PATIKRINIMO

AKTAS

 

20.... m. .................. mėn. ....... d.

 

Vykdytojas – projekto autorius__________________________________________________

(įmonės pavadinimas, pareigos, vardas, pavardė)

Tikrino_____________________________________________________________________

(institucijos pavadinimas, pareigos, vardas, pavardė)

Tikrinime dalyvavo___________________________________________________________

(institucijos pavadinimas, pareigos, vardas, pavardė)

Darbo vieta__________________________________________________________________

(miškų urėdija, girininkija, kvartalas)

___________________________________________________________________________

 

Kv. Nr.

Skl. Nr.

Plotas

Taksaciniai rodikliai (medyno sudėtis, amžius, aukštis, skersmuo, skalsumas, augavietė, pomiškis)

Ūkinė priemonė nustatyta projekto autoriaus

Vykdytina ūkinė priemonė nustatyta kontrolės metu

pagal proj.

nustat. kontr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Išvada:

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

Tikrino:                                                               Su aktu susipažinau:

 

_________________

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, Įsakymas

Nr. D1-1076, 2011-12-30, Žin., 2012, Nr. 5-146 (2012-01-07), i. k. 111301MISAK0D1-1076

Dėl Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2011 m. birželio 11 d. įsakymo Nr. D1-499 "Dėl Miškų inventorizacijos ir ūkinių priemonių projektavimo darbų kokybės vertinimo metodikos patvirtinimo" pakeitimo 2011 m. gruodžio 30 d. Nr. d1-1076 vilnius

 

 

part_e50f444549944bda9271a34d8a67c142_end