Suvestinė redakcija nuo 2009-05-09 iki 2010-02-02

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2007, Nr. 113-4607, i. k. 1072310ISAK001V-369

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL PAŽYMOS EUROPOS SĄJUNGOS VALSTYBĖS NARĖS PILIEČIO TEISEI NUOLAT GYVENTI LIETUVOS RESPUBLIKOJE PATVIRTINTI IŠDAVIMO TVARKOS APRAŠO IR EUROPOS SĄJUNGOS VALSTYBĖS NARĖS PILIEČIO ŠEIMOS NARIO LEIDIMO GYVENTI LIETUVOS RESPUBLIKOJE IŠDAVIMO, PRATĘSIMO IR PANAIKINIMO EUROPOS SĄJUNGOS VALSTYBĖS NARĖS PILIEČIO ŠEIMOS NARIAMS, KURIE NĖRA EUROPOS SĄJUNGOS VALSTYBĖS NARĖS PILIEČIAI, TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2007 m. spalio 25 d. Nr. 1V-369

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ (Žin., 2004, Nr. 73-2539; 2006, Nr. 137-5199) 104 straipsnio 3, 4 ir 8 dalimis:

1. Tvirtinu pridedamus:

1.1. Pažymos Europos Sąjungos valstybės narės piliečio teisei nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje patvirtinti išdavimo tvarkos aprašą;

1.2. Europos Sąjungos valstybės narės piliečio šeimos nario leidimo gyventi Lietuvos Respublikoje išdavimo, pratęsimo ir panaikinimo Europos Sąjungos valstybės narės piliečio šeimos nariams, kurie nėra Europos Sąjungos valstybės narės piliečiai, tvarkos aprašą.

2. Pavedu Asmens dokumentų išrašymo centrui prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos parengti programines priemones, susijusias su šio įsakymo 1.2 punkte nurodyto aprašo nuostatų vykdymu.

 

 

VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS                                                               RAIMONDAS ŠUKYS

 

SUDERINTA

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras

Petras Vaitiekūnas

2007-10-18

 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro

2007 m. spalio 25 d. įsakymu Nr. 1V-369

 

PAŽYMOS EUROPOS SĄJUNGOS VALSTYBĖS NARĖS PILIEČIO TEISEI NUOLAT GYVENTI LIETUVOS RESPUBLIKOJE PATVIRTINTI IŠDAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Pažymos Europos Sąjungos valstybės narės piliečio teisei nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje patvirtinti išdavimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja Europos Sąjungos valstybės narės piliečio (toliau – ES pilietis) prašymo patvirtinti teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje (toliau – prašymas) bei prie jo pridedamų dokumentų pateikimą teritorinės Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybai, Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių ar Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyriui arba policijos komisariato Migracijos poskyriui ar grupei (toliau – migracijos tarnyba) ir nagrinėjimą, sprendimo dėl ES piliečio teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje priėmimą ir pažymos, patvirtinančios teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, išdavimą, ES piliečio teisės gyventi nuolat Lietuvos Respublikoje panaikinimą, taip pat nustato šiuos veiksmus vykdančių valstybės institucijų ir įstaigų kompetenciją.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-173, 2009-04-30, Žin., 2009, Nr. 52-2071 (2009-05-08), i. k. 1092310ISAK001V-173

 

2. Pažyma, patvirtinanti ES piliečio teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje (toliau – pažyma), išduodama vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ (Žin., 2004, Nr. 73-2539; 2006, Nr. 137-5199) (toliau – Įstatymas) 104 straipsnyje nustatytais pagrindais.

 

II. TEISĖS NUOLAT GYVENTI LIETUVOS RESPUBLIKOJE SUTEIKIMAS ES PILIEČIUI IR JO ŠEIMOS NARIAMS, LIETUVOS RESPUBLIKOJE TEISĖTAI GYVENANTIEMS TRUMPIAU NEGU 5 METUS

 

3. Teisė nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje suteikiama ES piliečiui, kuris teisėtai gyveno Lietuvos Respublikoje trumpiau negu 5 metus:

3.1. buvusiam darbuotojui ar savarankiškai dirbančiajam, kuris baigęs dirbti yra sulaukęs senatvės pensijos amžiaus ir pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus įgyja teisę į senatvės pensiją, arba darbuotojui, kuris pasitraukia iš apmokamo darbo, jei jis dirbo Lietuvos Respublikoje ne trumpiau kaip paskutinius dvylika mėnesių ir gyveno joje ištisai ilgiau kaip trejus metus;

3.2. buvusiam darbuotojui ar savarankiškai dirbančiajam, kuris Lietuvos Respublikoje ištisai išgyveno daugiau kaip dvejus metus ir nebedirba joje dėl nuolatinio nedarbingumo. Jei toks nedarbingumas yra nelaimingo atsitikimo darbe ar profesinės ligos pasekmė ir asmeniui suteikiama teisė į pašalpą, kurią visą ar iš dalies moka Lietuvos Respublikos institucija, tai užsieniečiui nekeliami jokie gyvenimo valstybėje trukmės reikalavimai;

3.3. darbuotojui ar savarankiškai dirbančiajam, kuris po trejų metų ištisinio darbo ir gyvenimo Lietuvos Respublikoje dirba pagal darbo sutartį arba savarankiškai kitoje Europos Sąjungos valstybėje narėje, tačiau išlaiko savo gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje ir į ją paprastai grįžta kasdien arba bent kartą per savaitę.

4. Neatsižvelgiant į pilietybę, darbuotojo ar savarankiškai dirbančiojo šeimos nariai, kurie kartu su juo gyvena Lietuvos Respublikos teritorijoje, įgyja teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, jei darbuotojas ar savarankiškai dirbantysis įgijo teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje pagal Aprašo 3.1–3.3 punktus.

5. Darbuotojui ar savarankiškai dirbančiajam mirus tebedirbant, tačiau neįgijus teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje pagal Aprašo 3.1–3.3 punktus, jo šeimos narys, kuris kartu gyvena Lietuvos Respublikos teritorijoje, įgyja teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, jei darbuotojas ar savarankiškai dirbantysis iki mirties buvo išgyvenęs Lietuvos Respublikoje dvejus metus arba mirtis įvyko dėl nelaimingo atsitikimo darbe ar profesinės ligos, arba likęs sutuoktinis neteko Lietuvos Respublikos pilietybės dėl santuokos su tuo darbuotoju ar savarankiškai dirbančiuoju.

6. Vaikas, turintis vienos iš Europos Sąjungos valstybių pilietybę, kai jo tėvai ar vienas iš jų yra Lietuvos Respublikos piliečiai, kurių gyvenamoji vieta deklaruota Lietuvos Respublikoje, arba ES piliečiai, įgiję teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje ir deklaravę gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje, įgyja teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.

7. Sprendžiant ES piliečio teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje suteikimo pagal Aprašo 3.1 ir 3.2 punktų nuostatas klausimą, Europos Sąjungos valstybėje narėje, kurioje asmuo dirba, išdirbtas laikas laikomas gyventu Lietuvos Respublikoje.

Nedarbo ne savo noru laikotarpiai, tinkamai užregistruoti Lietuvos darbo biržoje prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, taip pat laikotarpiai, kuriais nedirbta ne dėl asmens pasirinkimo, ir nedarbas ar darbo nutraukimas dėl ligos ar nelaimingo atsitikimo laikomi darbo laikotarpiais.

8. Gyvenimo Lietuvos Respublikoje ir darbo laiko trukmės reikalavimai, nustatyti Aprašo 3.1 punkte, ir gyvenimo Lietuvos Respublikoje trukmės reikalavimai, nustatyti Aprašo 3.2 punkte, netaikomi, jei darbuotojo ar savarankiškai dirbančiojo sutuoktinis ar asmuo, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, yra Lietuvos Respublikos pilietis arba neteko Lietuvos Respublikos pilietybės dėl santuokos su tuo darbuotoju ar savarankiškai dirbančiuoju.

 

III. PRAŠYMO PATEIKIMAS, PRIĖMIMAS BEI UŽSIENIEČIO ASMENS DUOMENŲ ANKETOS PILDYMAS

 

9. ES pilietis prašymą gali pateikti Migracijos departamentui prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – Migracijos departamentas) per migracijos tarnybą, kurios aptarnaujamoje teritorijoje ES pilietis ketina deklaruoti ar yra deklaravęs gyvenamąją vietą arba yra įtrauktas ar siekia būti įtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, jeigu jis atitinka sąlygas, nurodytas Įstatymo 104 straipsnio 1 ir 2 dalyse ir Aprašo 3–6 punktuose. Įgaliotam migracijos tarnybos valstybės tarnautojui prašymą ir prie jo pridedamus dokumentus ES pilietis turi pateikti asmeniškai, išskyrus atvejus, nurodytus Aprašo 10–12 punktuose.

Laisvos formos prašyme vardą ir pavardę ES pilietis rašo lotyniško pagrindo rašmenimis taip, kaip nurodyta ES piliečio pase ar asmens tapatybės kortelėje.

Prašyme ES pilietis nurodo, kad jam yra žinoma, jog nesumokėjus Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyto dydžio valstybės rinkliavos už pažymos išdavimą (toliau – valstybės rinkliava) pažyma nebus išduodama.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-173, 2009-04-30, Žin., 2009, Nr. 52-2071 (2009-05-08), i. k. 1092310ISAK001V-173

 

10. ES piliečio prašymą gali pateikti jo įgaliotas asmuo, jeigu jis pateikia atstovavimą patvirtinantį dokumentą bei jo kopiją ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

11. Neveiksnaus ES piliečio prašymą pateikia jo globėjas ar atstovas pagal įstatymą, kartu jis pateikia neveiksnumą patvirtinantį dokumentą, atstovavimą patvirtinantį dokumentą bei jo kopiją ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

12. Prašymą vaikui (įvaikiui) iki 16 metų pateikia vienas iš jo tėvų (įtėvių), globėjas (rūpintojas) ar atstovas pagal įstatymą, kartu jis pateikia teisėtą atstovavimą patvirtinantį dokumentą bei jo kopiją ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

13. Vyresni nei 16 metų nepilnamečiai vaikai prašymą pateikia asmeniškai.

131. Prieš pateikdamas prašymą ES pilietis privalo sumokėti valstybės rinkliavą.

Papildyta punktu:

Nr. 1V-173, 2009-04-30, Žin., 2009, Nr. 52-2071 (2009-05-08), i. k. 1092310ISAK001V-173

 

14. Prie prašymo pridedami dokumentų nuorašai ar kopijos turi būti patvirtinti teisės aktų nustatyta tvarka, užsienyje išduoti dokumentai turi būti išversti į lietuvių kalbą, o vertimai – patvirtinti teisės aktų nustatyta tvarka.

Užsienio valstybių institucijų išduoti dokumentai turi būti išversti į lietuvių kalbą ir legalizuoti arba patvirtinti pažyma (Apostille) teisės aktų nustatyta tvarka, išskyrus atvejus, kai pagal Lietuvos Respublikos tarptautines sutartis ar Europos Sąjungos teisės aktus dokumentas neturi būti legalizuotas ar patvirtintas pažyma (Apostille).

15. ES pilietis, nurodytas Įstatymo 104 straipsnio 1 dalyje, kartu su prašymu turi pateikti:

15.1. galiojantį pasą ar asmens tapatybės kortelę arba dokumentą, patvirtinantį turimą Europos Sąjungos valstybės narės pilietybę (duomenims sutikrinti su prašyme nurodytais ES piliečio duomenimis);

15.2. teisės į Lietuvos Respublikos pilietybę išsaugojimo pažymėjimą arba Migracijos departamento sprendimą, kuriuo ES pilietis pripažintas išsaugojusiu teisę į Lietuvos Respublikos pilietybę; arba

15.3. lietuvių kilmę patvirtinantį dokumentą, nurodytą Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo (Žin., 2002, Nr. 95-4087) 26 straipsnio 4 dalyje;

15.4. dokumentus, patvirtinančius šeiminius ryšius su asmeniu, su kuriuo ES pilietis atvyksta į Lietuvos Respubliką kartu gyventi:

15.4.1. santuoką patvirtinantį dokumentą ar registruotos partnerystės sutartį arba dokumentą, patvirtinantį, kad jis yra ES piliečio, jo sutuoktinio ar asmens, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, tiesioginis palikuonis, kuriam nesukakę 21 metai arba kuris yra išlaikytinis, arba kad jis yra minėto ES piliečio, jo sutuoktinio ar asmens, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, išlaikomas tiesiosios aukštutinės linijos giminaitis;

15.4.2. gimimo liudijimą;

15.5. Lietuvos Respublikos pasą arba asmens tapatybės kortelę (duomenims sutikrinti su prašyme nurodytais Lietuvos Respublikos piliečio duomenimis);

15.6. Neteko galios nuo 2009-05-09

Punkto naikinimas:

Nr. 1V-173, 2009-04-30, Žin. 2009, Nr. 52-2071 (2009-05-08), i. k. 1092310ISAK001V-173

 

16. ES piliečio šeimos narys, nurodytas Įstatymo 104 straipsnio 2 dalyje, kartu su prašymu turi pateikti:

16.1. ES piliečio laisvos formos prašymą patvirtinti teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje jo šeimos nariui;

16.2. Aprašo 15.1, 15.2 (arba 15.3), 15.4 punktuose nurodytus dokumentus.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-264, 2008-07-10, Žin., 2008, Nr. 81-3228 (2008-07-17), i. k. 1082310ISAK001V-264

Nr. 1V-173, 2009-04-30, Žin., 2009, Nr. 52-2071 (2009-05-08), i. k. 1092310ISAK001V-173

 

17. ES piliečio šeimos narys, nurodytas Įstatymo 101(1) straipsnio 1 dalies 1 punkte ir 104 straipsnio 2 dalyje, kartu su prašymu turi pateikti:

17.1. Aprašo 15.1, 15.4, 19 punktuose nurodytus dokumentus;

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-173, 2009-04-30, Žin., 2009, Nr. 52-2071 (2009-05-08), i. k. 1092310ISAK001V-173

 

17.2. dokumentus, patvirtinančius, kad ES pilietis mirė ar išvyko iš Lietuvos Respublikos.

18. ES piliečio šeimos narys, nurodytas Įstatymo 101(1) straipsnio 1 dalies 3 punkte ir 104 straipsnio 2 dalyje, kartu su prašymu turi pateikti:

18.1. Aprašo 15.1, 15.4, 19 punktuose nurodytus dokumentus;

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-173, 2009-04-30, Žin., 2009, Nr. 52-2071 (2009-05-08), i. k. 1092310ISAK001V-173

 

18.2. dokumentą, patvirtinantį, kad santuoka pripažinta negaliojančia arba kad santuoka ar registruotos partnerystės sutartis nutraukta.

19. ES piliečio šeimos narys, nurodytas Įstatymo 101(1) straipsnio 1 dalies 1 ir 3 punktuose, turi pateikti:

19.1. darbo sutartį ar siunčiančios ES pilietį įmonės, įstaigos ar organizacijos raštą, patvirtinantį teisėtą jo darbą Lietuvos Respublikoje, arba Lietuvos Respublikoje ES piliečio įregistruotos įmonės, įstaigos ar organizacijos registracijos pažymėjimą, steigimo sutartį ar kitą dokumentą, patvirtinantį, kad jis yra tokios įmonės, įstaigos ar organizacijos savininkas, arba kitus dokumentus, įrodančius jo teisėtą darbą Lietuvoje; arba

19.2. dokumentą, patvirtinantį, kad turi sau ir savo šeimos nariui, jei jis atvyksta kartu su juo arba pas jį, pakankamai išteklių pragyventi Lietuvos Respublikoje ir turi galiojantį sveikatos draudimą patvirtinantį dokumentą; arba

19.3. dokumentą, patvirtinantį, kad jis priimtas studijuoti į aukštojo mokslo įstaigą, arba dokumentą, patvirtinantį, kad jis priimtas mokytis į švietimo įstaigą, arba priimančio (kviečiančio) Lietuvos Respublikos juridinio asmens tarpininkavimo raštą, patvirtinantį jo stažuotę Lietuvos Respublikoje pagal tarptautinę stažuočių mainų programą, o jeigu jį siunčia įmonė, įstaiga ar organizacija – siunčiančios įmonės, įstaigos ar organizacijos raštą, patvirtinantį jo stažuotę Lietuvos Respublikoje, arba dokumentą, patvirtinantį, kad jis pakviestas kelti kvalifikacijos ar į profesinius mokymus.

20. ES piliečio šeimos narys, nurodytas Įstatymo 101(1) straipsnio 1 dalies 5 punkte ir 104 straipsnio 2 dalyje, kartu su prašymu turi pateikti:

20.1. Aprašo 15.1, 15.4, punktuose nurodytus dokumentus;

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-173, 2009-04-30, Žin., 2009, Nr. 52-2071 (2009-05-08), i. k. 1092310ISAK001V-173

 

20.2. dokumentą, patvirtinantį, kad ES pilietis mirė arba išvyko iš Lietuvos Respublikos;

20.3. dokumentą, patvirtinantį, kad jis paskirtas vaiko (įvaikio) globėju;

20.4. dokumentą, patvirtinantį, kad vaikai (įvaikiai) mokosi švietimo įstaigoje pagal atitinkamą formaliojo švietimo programą.

21. ES pilietis, nurodytas Aprašo 3 punkte, kartu su prašymu turi pateikti dokumentus, patvirtinančius, kad jis atitinka minėtuose punktuose nurodytas sąlygas, bei Aprašo 15.1 punkte nurodytą dokumentą.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-173, 2009-04-30, Žin., 2009, Nr. 52-2071 (2009-05-08), i. k. 1092310ISAK001V-173

 

22. ES piliečio, nurodyto Aprašo 4 ir 5 punktuose, šeimos nariai kartu su prašymu turi pateikti dokumentus, patvirtinančius, kad jie atitinka minėtuose punktuose nurodytas sąlygas, bei Aprašo 15.1, 15.4 punktuose nurodytus dokumentus.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-173, 2009-04-30, Žin., 2009, Nr. 52-2071 (2009-05-08), i. k. 1092310ISAK001V-173

 

23. ES piliečio, nurodyto Aprašo 6 punkte, vienas iš tėvų kartu su prašymu turi pateikti Aprašo 15.1 ir (ar) 15.5, 15.4.2 punktuose nurodytus dokumentus ir dokumentą, patvirtinantį, kad ES pilietis turi teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-173, 2009-04-30, Žin., 2009, Nr. 52-2071 (2009-05-08), i. k. 1092310ISAK001V-173

 

24. Įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas, gavęs ES piliečio prašymą ir prie jo pridedamus dokumentus:

24.1. sutikrina ES piliečio prašyme įrašytus duomenis su duomenimis, įrašytais jo pateiktuose dokumentuose, pasirašo pateiktame prašyme, nurodo savo pareigas, vardą, pavardę ir prašymo priėmimo datą;

24.2. padaro reikiamų dokumentų kopijas (jeigu jos nebuvo pateiktos) ir patvirtina teisės aktų nustatyta tvarka;

24.3. jeigu kartu su prašymu ES pilietis pateikia ne visus reikiamus dokumentus arba turimas Europos Sąjungos valstybės narės piliečio pasas ar asmens tapatybės kortelė netinkami naudoti, tai prašymą dėl teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje ir kartu pateiktus dokumentus grąžina bei žodžiu paaiškina dokumentų grąžinimo priežastis ir suteikia reikiamą informaciją;

24.4. užregistruoja prašymą Užsieniečių registre ir (ar) Prašymų patvirtinti Europos Sąjungos valstybės narės piliečio teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje registre (1 priedas);

24.5. patikrina duomenis Lietuvos Respublikos gyventojų registre (toliau – Gyventojų registras): ar ES piliečiui suteiktas asmens kodas, ar jam Lietuvos Respublikoje nebuvo išduotas asmens dokumentas, ar jis deklaravęs gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje, ar asmuo, su kuriuo ES pilietis atvyksta gyventi kaip šeimos narys, yra Lietuvos Respublikos pilietis, – ir padaro atitinkamas žymas jo prašyme;

24.6. jeigu nustato, kad duomenų apie ES pilietį nėra Gyventojų registre arba ES piliečiui nesuteiktas ar buvo suteiktas, tačiau keičiasi (pvz., pakeitus lytį, gimimo datą) asmens kodas, arba su duomenimis pateiktame asmens dokumente nesutampa Gyventojų registre esantys duomenys: vardas, pavardė, pilietybė, tai ES piliečiui pateikia užpildyti Užsieniečio asmens duomenų anketą (2 priedas) ir pastabose Užsieniečių registre ir (ar) Prašymų patvirtinti Europos Sąjungos valstybės narės piliečio teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje registre pažymi, kad Užsieniečio asmens duomenų anketa užpildyta.

25. Užsieniečio asmens duomenų anketa pildoma lietuvių kalba, didžiosiomis raidėmis aiškia rašysena, užpildant visas eilutes ir eilutėse esančiuose langeliuose pažymint (ženklu „x“) tinkamą atsakymą.

26. ES pilietis Užsieniečio asmens duomenų anketą pildo taip:

26.1. 1 eilutėje į langelius įrašo asmens kodą, jeigu jis suteiktas Lietuvos Respublikos gyventojų registro įstatymo (Žin., 1992, Nr. 5-78; 1999, Nr. 28-793) nustatyta tvarka;

26.2. 2 eilutėje pažymi lytį atitinkantį langelį;

26.3. 3 ir 4 eilutėse rašo vardą (-us) ir pavardę. ES piliečio vardas (-ai) ir pavardė rašomi didžiosiomis raidėmis lotyniškais rašmenimis pagal pateikto dokumento lotyniškus įrašus. Rašant vardą (-us) ir pavardę gali būti naudojami šie ženklai: „.“, „'„, „()“ ir „/“. Jeigu ES pilietis turi du ar keletą vardų arba dvigubą pavardę, kurie sudaro daugiau negu 31 ženklą (vardai ir pavardė atskirai), tai įrašo pasirinktą (-us) vardą (-us) ar pirmą dvigubos pavardės dalį pagal kelionės dokumento lotyniškus įrašus eiliškumo tvarka;

26.4. 5 eilutėje gimimo data (ir kitos datos Užsieniečio asmens duomenų anketoje) rašoma tokia tvarka: pirmi keturi skaitmenys – metai, tolesni du skaitmenys – mėnuo, likusieji du skaitmenys – diena;

26.5. 6 eilutėje gimimo vieta nurodoma taip, kaip ji įrašyta pateiktame asmens dokumente. Jeigu ES pilietis gimė Lietuvos Respublikoje, gimimo vieta nurodoma pagal galiojantį teritorijos administracinį suskirstymą. Jeigu pagal galiojantį teritorijos administracinį suskirstymą vietovės pavadinimo nebėra, nurodomas buvęs vietovės pavadinimas;

26.6. 7 eilutėje nurodo, kokį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ES pilietis pateikė (pasą, asmens tapatybės kortelę ar kt.), nurodo jo duomenis: seriją ir numerį, išdavimo datą ir galiojimo laiką, valstybę, išdavusią šį dokumentą;

26.7. 8 eilutėje pažymi pateikto dokumento rūšį;

26.8. 9 eilutėje nurodo pilietybę (rašoma didžiosiomis raidėmis taip, kaip nurodyta pateiktame asmens dokumente);

26.9. 10 eilutėje įrašo valstybės, iš kurios atvyko, pavadinimą;

26.10. 11 eilutėje nurodo tėvų (įtėvių) duomenis: asmens kodą, gimimo datą, vardą (-us), pavardę;

26.11. 12 eilutėje įrašo vaikų (įvaikių) iki 21 metų duomenis: vardą (-us), pavardę, gimimo datą, asmens kodą (jei buvo suteiktas Lietuvos Respublikoje) – ir pažymi lytį atitinkantį langelį. Šie duomenys nurodomi tik tada, jei vaikai (įvaikiai) gyvena ar gyveno Lietuvos Respublikoje arba atvyko kartu;

26.12. 13 eilutėje pažymi šeiminę padėtį atitinkantį langelį. Jeigu ES pilietis (-ė) vedęs (ištekėjusi), nurodo santuokos sudarymo datą ir įrašo sutuoktinio duomenis: asmens kodą, gimimo datą, pažymi sutuoktinio lytį atitinkantį langelį, vardą (-us), pavardę. Jeigu ES pilietis (-ė) išsituokęs (-usi), nurodo ištuokos datą, jeigu ją žino, o jei našlys (-ė) – sutuoktinio mirties datą, jeigu ją žino;

26.13. 14 eilutėje nurodo patnerystės sutarties įregistravimo datą ir įrašo partnerio duomenis: asmens kodą, gimimo datą, pažymi partnerio lytį atitinkantį langelį, vardą (-us), pavardę;

26.14. 15 eilutėje, pažymėdamas atitinkamą langelį, nurodo, kas pateikė ES piliečio asmens duomenų anketą, įrašo asmens kodą, vardą, pavardę, prašymo pateikimo datą ir pasirašo;

26.15. 16 eilutėje, pažymėdamas atitinkamą langelį, nurodo, kokiu pagrindu suteikta teisė gyventi Lietuvos Respublikoje.

27. Įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas 17 eilutėje nurodo savo pareigas, vardą, pavardę ir datą, savo parašu patvirtina ES piliečio asmens tapatybę ir parašą.

28. Įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas iš ES piliečio pateiktų dokumentų suformuoja bylą dėl teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje ir ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo prašymo gavimo migracijos tarnyboje dienos šią bylą išsiunčia Migracijos departamentui sprendimui priimti.

Jei yra ES piliečio byla dėl teisės į Lietuvos Respublikos pilietybę išsaugojimo ar kt., ji pridedama prie ES piliečio bylos dėl teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.

 

IV. PRAŠYMO NAGRINĖJIMAS

 

29. ES piliečio prašymas turi būti išnagrinėtas ir sprendimas dėl jo priimtas ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo prašymo gavimo migracijos tarnyboje dienos.

30. Prašymą nagrinėja įgaliotas Migracijos departamento valstybės tarnautojas, o atitinkamą sprendimą priima Migracijos departamento direktorius ar jo įgaliotas valstybės tarnautojas.

301. Įgaliotas Migracijos departamento valstybės tarnautojas, gavęs Aprašo 15–23 punktuose nurodytus prašymus ir dokumentus, patikrina Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – Valstybinė mokesčių inspekcija) informacinėje sistemoje, ar ES pilietis sumokėjo valstybės rinkliavą.

ES piliečio prašyme padaroma žyma apie sumokėtą valstybės rinkliavą.

Nustačius, kad ES pilietis nesumokėjo valstybės rinkliavos, pažyma neišduodama.

Jeigu ES pilietis yra pateikęs sumokėtos valstybės rinkliavos mokamąjį pavedimą su banko žyma ar kvitą, tai šio punkto pirmosios pastraipos reikalavimas nevykdomas.

Papildyta punktu:

Nr. 1V-173, 2009-04-30, Žin., 2009, Nr. 52-2071 (2009-05-08), i. k. 1092310ISAK001V-173

 

31. Įgaliotas Migracijos departamento valstybės tarnautojas patikrina duomenis: Užsieniečių registre – ar ES pilietis, neįtrauktas į Užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvos Respubliką, sąrašą, Interpolo generalinio sekretoriato duomenų bazėje – ar nepaskelbta ES piliečio tarptautinė paieška.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-264, 2008-07-10, Žin., 2008, Nr. 81-3228 (2008-07-17), i. k. 1082310ISAK001V-264

Nr. 1V-173, 2009-04-30, Žin., 2009, Nr. 52-2071 (2009-05-08), i. k. 1092310ISAK001V-173

 

32. Jeigu nustatoma, kad paskelbta ES piliečio tarptautinė paieška, tai įgaliotas Migracijos departamento valstybės tarnautojas išsiunčia pranešimą Lietuvos kriminalinės policijos biurui apie ES piliečio pateiktą prašymą.

33. Jeigu Migracijos departamentas turi iš Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento arba iš Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos gautų duomenų, kad ES piliečio buvimas Lietuvos Respublikoje kelia grėsmę jos saugumui ar viešajai tvarkai, tai Migracijos departamento valstybės tarnautojas įvertina pateiktą informaciją ir parengia vieno iš sprendimų, nurodytų Aprašo 36.1 arba 36.2 punkte, projektą.

 

V. SPRENDIMO DĖL TEISĖS NUOLAT GYVENTI LIETUVOS RESPUBLIKOJE PRIĖMIMAS

 

34. Nebuvimo Lietuvos Respublikoje laikotarpis, viršijantis 6 mėnesius per metus, gali būti pagrindas nesuteikti teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, išskyrus atvejus, kai nebuvimas Lietuvos Respublikoje yra susijęs su svarbiomis priežastimis (dėl nėštumo, gimdymo, sunkios ligos, studijų, profesinio mokymo, susijusio su privaloma karine tarnyba, arba paskyrimo į kitą Europos Sąjungos valstybę ar trečiąją šalį).

35. Įgaliotas Migracijos departamento valstybės tarnautojas, išnagrinėjęs prašymą bei dokumentus ir įvertinęs informaciją, nurodytą Aprašo 31 ir 33 punktuose, parengia sprendimo projektą.

36. Migracijos departamento direktorius ar jo įgaliotas valstybės tarnautojas, vadovaudamasis teisės aktų normomis ir atsižvelgdamas į nustatytas faktines aplinkybes, priima vieną iš šių sprendimų:

36.1. pripažinti ES pilietį turinčiu teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje ir išduoti šią teisę patvirtinančią pažymą;

36.2. nepripažinti ES piliečio turinčiu teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, jeigu ES pilietis neatitinka Įstatymo 104 straipsnyje nustatytų pagrindų arba jo buvimas Lietuvos Respublikoje kelia grėsmę valstybės saugumui, viešajai tvarkai arba žmonių sveikatai. Sprendime nepripažinti ES piliečio turinčiu teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje nurodoma sprendimo apskundimo tvarka ir terminai. ES pilietis, dėl kurio priimtas toks sprendimas, pakartotinį prašymą gali pateikti išnykus priežastims, dėl kurių buvo priimtas toks sprendimas.

37. Įgaliotas Migracijos departamento valstybės tarnautojas pažymą užregistruoja Užsieniečių registre ir (ar) Pažymų dėl Europos Sąjungos valstybės narės piliečio teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje išdavimo registre (3 priedas). Pažymos kopija ir sprendimas dėl ES piliečio teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje įdedami į ES piliečio bylą dėl teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje. Ši byla siunčiama migracijos tarnybai, kurios aptarnaujamoje teritorijoje ES pilietis yra deklaravęs ar ketina deklaruoti gyvenamąją vietą arba yra įtrauktas ar siekia būti įtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą.

38. Apie priimtą sprendimą pripažinti ES pilietį turinčiu teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje per 3 darbo dienas nuo šio sprendimo priėmimo dienos įgaliotas Migracijos departamento valstybės tarnautojas išsiunčia pranešimus:

38.1. ES piliečiui registruotu paštu išsiunčiamas pranešimas bei pažyma (4 priedas). ES piliečiui pranešime apie pažymos išdavimą nurodoma pareiga deklaruoti gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo (Žin., 1998, Nr. 66-1910) nustatyta tvarka;

38.2. Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentui siunčiamas pranešimas apie priimtą sprendimą. Jame nurodoma sprendimo registracijos data, ES piliečio vardas, pavardė ir gimimo data, pilietybė. Sis pranešimas nesiunčiamas, jei minėtas departamentas buvo informuotas apie ES piliečio teisę gyventi Lietuvos Respublikoje.

39. Migracijos departamento priimtas sprendimas nepripažinti ES piliečio turinčiu teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje įdedamas į ES piliečio bylą dėl teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, o šio sprendimo kopija, patvirtinta įgalioto Migracijos departamento valstybės tarnautojo, per 3 darbo dienas nuo šio sprendimo priėmimo dienos išsiunčiama ES piliečiui.

40. Migracijos tarnybai gavus ES piliečio bylą dėl teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, kurioje yra ES piliečio užpildyta Užsieniečio asmens duomenų anketa, įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas Gyventojų registro tarnybai siunčia: Užsieniečio asmens duomenų anketos bei ES piliečio pateiktų dokumentų, patvirtinančių asmens duomenų teisingumą, ir pažymos kopijas, patvirtintas teisės aktų nustatyta tvarka. Pakeitimai Gyventojų registro duomenų centrinėje bazėje atliekami, jei ES pilietis deklaruoja gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje.

ES piliečio duomenys, nesutampantys su Gyventojų registro duomenimis arba neįrašyti į šį registrą, į registrą įrašomi, keičiami ar tikslinami vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais Gyventojų registro duomenų tvarkymą.

41. Pateikto prašymo nagrinėjimas nutraukiamas, jeigu prašymo nagrinėjimo laikotarpiu:

41.1. ES pilietis pateikė prašymą nutraukti prašymo nagrinėjimą;

41.2. ES pilietis mirė;

41.3. ES pilietis nutraukia darbo sutartį arba teisėtą veiklą Lietuvos Respublikoje;

41.4. ES pilietis išbraukiamas iš studentų arba moksleivių sąrašų, nutraukiama stažuotė, jis pašalinamas arba išbraukiamas iš kvalifikacijos kėlimo kursų arba profesinių mokymų dalyvių sąrašų.

42. Jei nustatomos Aprašo 41 punkte nurodytos aplinkybės, per 5 darbo dienas nuo šių aplinkybių nustatymo Migracijos departamente dienos įgaliotas Migracijos departamento valstybės tarnautojas parengia sprendimo projektą, o Migracijos departamento direktorius ar jo įgaliotas valstybės tarnautojas, vadovaudamasis teisės aktų normomis ir atsižvelgdamas į nustatytas faktines aplinkybes, priima sprendimą prašymo nagrinėjimą nutraukti.

43. ES pilietis, negavęs pažymos ar ją praradęs, raštu pateikia migracijos tarnybai prašymą išduoti pažymos kopiją, įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas išduoda pažymos kopiją, patvirtintą teisės aktų nustatyta tvarka. Sprendimas dėl naujos pažymos išdavimo nepriimamas.

44. Jeigu ES pilietis pakeičia asmens duomenis ar pažymoje yra netikslių įrašų, jis pateikia migracijos tarnybai laisvos formos prašymą išduoti naują pažymą.

Jei ES pilietis prašo išduoti pažymą dėl asmens duomenų pakeitimo, papildomai pateikiami dokumentai, patvirtinantys asmens duomenų pasikeitimą (santuokos liudijimas, vardo, pavardės keitimo liudijimas, teismo sprendimo dėl civilinės būklės akto įrašo neteisingumo arba juridinę reikšmę turinčio fakto, susijusio su asmens duomenų ištaisymu ar pakeitimu, nustatymo nuorašas ir kt.) ir prašymas. Visi pateikti dokumentai įdedami į ES piliečio bylą dėl teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.

45. Migracijos tarnybos įgaliotas valstybės tarnautojas per 2 darbo dienas išsiunčia ES piliečio bylą dėl teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje Migracijos departamentui.

46. Migracijos departamentas per 3 darbo dienas išduoda ES piliečiui naują pažymą. Įgaliotas Migracijos departamento valstybės tarnautojas parengia pažymą ir ją užregistruoja Užsieniečių registre ir (ar) Pažymų dėl Europos Sąjungos valstybės narės piliečio teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje išdavimo registre ir šiam užsieniečiui registruotu paštu išsiunčia pranešimą bei pažymą. ES piliečio byla dėl teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje išsiunčiama migracijos tarnybai.

47. Kai ES piliečiui pažyma išduodama dėl jo asmens duomenų pasikeitimo, tai Gyventojų registrui šiems duomenims įrašyti įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas per 3 darbo dienas išsiunčia pranešimą, kuriame nurodomi nauji ES piliečio duomenys, bei dokumentų, patvirtinančių asmens duomenų teisingumą, kopijas.

48. Įgaliotas Migracijos departamento valstybės tarnautojas užregistruoja sprendimus, nurodytus Aprašo 36, 42, 51, 55 punktuose, Užsieniečių registre ir (ar) Sprendimų dėl Europos Sąjungos valstybės narės piliečio teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje registre (5 priedas).

 

VI. ES PILIEČIO TEISĖS NUOLAT GYVENTI LIETUVOS RESPUBLIKOJE PANAIKINIMAS

 

49. Priimtas sprendimas pripažinti ES pilietį turinčiu teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje ir išduota pažyma gali būti panaikinama, jeigu pasikeitė aplinkybės, dėl kurių buvo priimtas šis sprendimas.

50. Migracijos tarnybos įgaliotas valstybės tarnautojas, paaiškėjus, kad pasikeitė aplinkybės, dėl kurių buvo priimtas sprendimas pripažinti ES pilietį turinčiu teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje ir jam buvo išduota tai patvirtinanti pažyma, ir esant tai patvirtinančių dokumentų, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo minėtų aplinkybių bei priežasčių paaiškėjimo dienos ES piliečio bylą dėl teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje išsiunčia Migracijos departamentui sprendimui priimti.

51. Įgaliotas Migracijos departamento valstybės tarnautojas parengia sprendimo projektą, o Migracijos departamento direktorius ar jo įgaliotas valstybės tarnautojas, vadovaudamasis teisės aktų normomis ir atsižvelgdamas į nustatytas faktines aplinkybes, priima sprendimą panaikinti sprendimą pripažinti ES pilietį turinčiu teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje ir panaikinti išduotą pažymą. Toks sprendimas turi būti priimamas per 10 darbo dienų nuo ES piliečio bylos dėl teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje gavimo Migracijos departamente dienos. Šis sprendimas įdedamas į ES piliečio bylą dėl teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, o jo kopija, patvirtinta teisės aktų nustatyta tvarka, per 3 darbo dienas nuo jo priėmimo dienos išsiunčiama ES piliečiui.

52. ES piliečio ir (ar) jo šeimos narių teisė gyventi Lietuvos Respublikoje prarandama Įstatymo 104 straipsnio 7 dalyje nustatytu pagrindu arba gali būti panaikinama Įstatymo 106 straipsnio 1 dalyje nustatytais pagrindais.

53. Įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas, gavęs įsiteisėjusį teismo sprendimą dėl ES piliečio ir (ar) jo šeimos narių teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje panaikinimo, per 5 darbo dienas nuo teismo sprendimo gavimo dienos išsiunčia pranešimą apie ES piliečio ir (ar) jo šeimos narių gyvenamosios vietos deklaravimo duomenų panaikinimą seniūnijai ar kitam savivaldybės administracijos padaliniui (toliau – deklaravimo įstaiga), kurioje jie yra deklaravę gyvenamąją vietą ar įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą.

54. Įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas, nustatęs, kad ES pilietis gyvena ne Lietuvos Respublikoje, ir gavęs dokumentus, patvirtinančius, kad ES pilietis išvyko iš Lietuvos Respublikos ilgesniam kaip 2 metų iš eilės laikotarpiui, ES piliečio bylą dėl teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje kartu su minėtais dokumentais išsiunčia Migracijos departamentui sprendimui priimti.

55. Įgaliotas Migracijos departamento valstybės tarnautojas išnagrinėja pateiktus dokumentus ir parengia sprendimo projektą. Migracijos departamento direktorius ar jo įgaliotas valstybės tarnautojas, vadovaudamasis teisės aktų normomis ir atsižvelgdamas į nustatytas faktines aplinkybes, priima sprendimą panaikinti ES piliečio teisę gyventi nuolat Lietuvos Respublikoje. Šis sprendimas įdedamas į ES piliečio bylą dėl teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, o jo kopija, patvirtinta teisės aktų nustatyta tvarka, per 3 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos išsiunčiama ES piliečiui. Sprendimas panaikinti sprendimą ES piliečio teisę gyventi nuolat Lietuvos Respublikos turi būti priimamas per 10 darbo dienų nuo ES piliečio bylos dėl teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje gavimo Migracijos departamente dienos.

Įgaliotas Migracijos departamento valstybės tarnautojas ES piliečio bylą dėl teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje per 2 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos išsiunčia migracijos tarnybai, kuriai pavesta vykdyti sprendimą.

56. Migracijos tarnyba, gavusi ES piliečio bylą dėl teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje su sprendimu panaikinti ES piliečio teisę gyventi nuolat Lietuvos Respublikoje, per 5 darbo dienas nuo šios bylos gavimo migracijos tarnyboje privalo išsiųsti pranešimą dėl ES piliečio gyvenamosios vietos deklaravimo duomenų panaikinimo deklaravimo įstaigai, jei turi duomenų apie deklaruotą gyvenamąją vietą.

 

VII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

57. ES piliečiui pakeitus gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje, migracijos tarnyba, kurios aptarnaujamoje teritorijoje minėtas pilietis deklaruoja gyvenamąją vietą, raštu kreipiasi dėl ES piliečio bylos dėl teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje persiuntimo migracijos tarnybai, kurios aptarnaujamoje teritorijoje asmuo buvo deklaravęs gyvenamąją vietą ar įtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą. Migracijos tarnyba per 3 darbo dienas nuo tokio prašymo gavimo dienos persiunčia ES piliečio bylą dėl teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje migracijos tarnybai, kurios aptarnaujamoje teritorijoje jis apsigyveno.

58. Priėmus sprendimą nepripažinti ES piliečio turinčiu teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje ir neišduoti pažymos arba nutraukti prašymo nagrinėjimą, panaikinus sprendimą pripažinti ES pilietį turinčiu teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, ES piliečio byla dėl teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje saugoma Migracijos departamente.

59. ES piliečiui pateikus deklaraciją, kuri pildoma išvykstant iš Lietuvos Respublikos, Lietuvos Respublikos diplomatinei atstovybei ar konsulinei įstaigai (toliau – konsulinė įstaiga), ši įstaiga pateiktą deklaraciją persiunčia deklaravimo įstaigai.

Jei ES pilietis konsulinei įstaigai pateikia pažymą, tai ši įstaiga ją persiunčia Migracijos departamentui.

60. Migracijos tarnyba gautą pažymą įdeda į ES piliečio bylą dėl teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje ir išsiunčia šią bylą saugoti Migracijos departamentui.

61. ES piliečių bylos sudaromos ir tvarkomos vadovaujantis Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos archyvų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus 2001 m. gruodžio 28 d. įsakymu Nr. 88 (Žin., 2002, Nr. 5-211; 2005, Nr. 132-4773).

62. ES piliečių bylos dėl teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje saugomos 75 metus, Apraše nurodyti registrai – 10 metų.

______________


 

Pažymos Europos Sąjungos valstybės narės

piliečio teisei nuolat gyventi Lietuvos

Respublikoje patvirtinti išdavinio tvarkos

aprašo

1 priedas

 

(Prašymų patvirtinti Europos Sąjungos valstybės narės piliečio teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje registro forma)

 

_________________________________________

(dokumento sudarytojo pavadinimas)

 

PRAŠYMŲ PATVIRTINTI EUROPOS SĄJUNGOS VALSTYBĖS NARĖS PILIEČIO

TEISĘ NUOLAT GYVENTI LIETUVOS RESPUBLIKOJE

REGISTRAS _______________________________

(identifikavimo žymuo)

 

Reg. Nr.

Europos Sąjungos valstybės narės piliečio vardas, pavardė

Gimimo data

Pilietybė

Lytis

Prašymo gavimo data

Pastabos

1

2

3

4

5

6

7

 

______________________

______________________

______________________

(pareigų pavadinimas)

(parašas)

(vardas ir pavardė)

 

______________


 

Pažymos Europos Sąjungos valstybės narės

piliečio teisei nuolat gyventi Lietuvos

Respublikoje patvirtinti išdavimo tvarkos

aprašo

2 priedas

 

(Užsieniečio asmens duomenų anketos forma)

 

______________

Priedo pakeitimai:

Nr. 1V-173, 2009-04-30, Žin., 2009, Nr. 52-2071 (2009-05-08), i. k. 1092310ISAK001V-173

 


 

Pažymos Europos Sąjungos valstybės narės

piliečio teisei nuolat gyventi Lietuvos

Respublikoje patvirtinti išdavimo tvarkos

aprašo

3 priedas

 

(Pažymų dėl Europos Sąjungos valstybės narės piliečio teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje išdavimo registro forma)

 

_____________________________________________

(dokumento sudarytojo pavadinimas)

 

PAŽYMŲ DĖL EUROPOS SĄJUNGOS VALSTYBĖS NARĖS PILIEČIO TEISĖS

NUOLAT GYVENTI LIETUVOS RESPUBLIKOJE IŠDAVIMO

REGISTRAS ______________________

(identifikavimo žymuo)

 

Reg. Nr.

Pažymos registracijos data

Europos Sąjungos valstybės narės piliečio vardas, pavardė

Gimimo data

Pilietybė

Pastabos

1

2

3

3

4

5

 

______________________

______________________

______________________

(pareigų pavadinimas)

(parašas)

(vardas ir pavardė)

______________


 

Pažymos Europos Sąjungos valstybės narės

piliečio teisei nuolat gyventi Lietuvos

Respublikoje patvirtinti išdavimo tvarkos

aprašo

4 priedas

 

(Pažymos forma)

 

(Herbas)

 

________________________________________________________

(dokumento sudarytojo pavadinimas)

________________________________________________________

(dokumento sudarytojo duomenys)

 

___________________

              (adresatas)

 

PAŽYMA

APIE EUROPOS SĄJUNGOS VALSTYBĖS NARĖS PILIEČIO TEISĘ NUOLAT GYVENTI LIETUVOS RESPUBLIKOJE

 

_______________  Nr. ___

                                                           (data)

 

Patvirtiname, kad Jūs“

(pilietybė, vardas ir pavardė, gimimo data arba asmens kodas)

turite teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje. Ši teisė pripažinta 200___ m. _________ d. sprendimu Nr. ____________.

Ši pažyma išduota vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ (Žin., 2004, Nr. 73-2539; 2006, Nr. 137-5199) 104 straipsnio 4 dalimi.

 

______________________

______________________

______________________

(pareigų pavadinimas)

(parašas)

(vardas ir pavardė)

                                 (A. V.)

 

(Rengėjo nuoroda)

______________


 

Pažymos Europos Sąjungos valstybės narės

piliečio teisei nuolat gyventi Lietuvos

Respublikoje patvirtinti išdavimo tvarkos

aprašo

5 priedas

 

(Sprendimų dėl Europos Sąjungos valstybės narės piliečio teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje registro forma)

 

___________________________________________

(dokumento sudarytojo pavadinimas)

 

SPRENDIMŲ DĖL EUROPOS SĄJUNGOS VALSTYBĖS NARĖS PILIEČIO TEISĖS

NUOLAT GYVENTI LIETUVOS RESPUBLIKOJE

REGISTRAS ____________________

(identifikavimo žymuo)

 

Reg. Nr.

Sprendimo registracijos data

Europos Sąjungos valstybės narės piliečio vardas, pavardė

Gimimo data

Pilietybė

Sprendimo pobūdis

Pastabos

1

2

3

4

5

6

7

 

______________________

______________________

______________________

(pareigų pavadinimas)

(parašas)

(vardas ir pavardė)

______________


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro

2007 m. spalio 25 d. įsakymu Nr. 1V-369

 

EUROPOS SĄJUNGOS VALSTYBĖS NARĖS PILIEČIO ŠEIMOS NARIO LEIDIMO GYVENTI LIETUVOS RESPUBLIKOJE IŠDAVIMO, PRATĘSIMO IR PANAIKINIMO EUROPOS SĄJUNGOS VALSTYBĖS NARĖS PILIEČIO ŠEIMOS NARIAMS, KURIE NĖRA EUROPOS SĄJUNGOS VALSTYBĖS NARĖS PILIEČIAI, TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Europos Sąjungos valstybės narės piliečio šeimos nario leidimo gyventi Lietuvos Respublikoje (toliau – Europos Sąjungos leidimas gyventi) išdavimo, pratęsimo ir panaikinimo Europos Sąjungos valstybės narės piliečio šeimos nariams, kurie nėra Europos Sąjungos valstybės narės piliečiai, tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja Europos Sąjungos leidimo gyventi išdavimą, pratęsimą ir panaikinimą Europos Sąjungos valstybės narės piliečio šeimos nariams, kurie nėra Europos Sąjungos valstybės narės piliečiai (toliau – ES piliečio šeimos nariai, kurie nėra ES piliečiai), prašymo išduoti ar pratęsti Europos Sąjungos leidimą gyventi ir prie jo pridedamų dokumentų pateikimą, priėmimą ir nagrinėjimą, sprendimo dėl Europos Sąjungos leidimo gyventi išdavimo priėmimą, prašymo įforminti Europos Sąjungos leidimą gyventi (toliau – prašymas įforminti leidimą) ir prie jo pridedamų dokumentų pateikimą, prašymo įforminti leidimą pildymą, jo priėmimą ir saugojimą, Europos Sąjungos leidimo gyventi atsiėmimą, jo galiojimą, panaikinimą, negaliojančio Europos Sąjungos leidimo gyventi naikinimą, Europos Sąjungos leidimo gyventi saugojimą, taip pat nustato šiuos veiksmus vykdančių valstybės institucijų ar įstaigų kompetenciją.

2. Europos Sąjungos leidimas gyventi išduodamas, pratęsiamas ir panaikinamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ (Žin., 2004, Nr. 73-2539; 2006, Nr. 137-5199) (toliau – Įstatymas) 104 straipsnyje nustatytais pagrindais.

3. Europos Sąjungos leidimo gyventi įforminimas – tai Europos Sąjungos leidimo gyventi išrašymas Asmens dokumentų išrašymo centre prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – Asmens dokumentų išrašymo centras).

 

II. TEISĖS NUOLAT GYVENTI LIETUVOS RESPUBLIKOJE SUTEIKIMAS ES PILIEČIO ŠEIMOS NARIAMS, KURIE NĖRA ES PILIEČIAI IR TEISĖTAI GYVENA LIETUVOS RESPUBLIKOJE TRUMPIAU NEGU 5 METUS

 

4. Teisė nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje suteikiama ES piliečio šeimos nariams, kurie nėra ES piliečiai ir kurie teisėtai gyveno Lietuvos Respublikoje trumpiau negu 5 metus:

4.1. buvusiam darbuotojui ar savarankiškai dirbančiajam, kuris baigęs dirbti yra sulaukęs senatvės pensijos amžiaus ir pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus įgyja teisę į senatvės pensiją, arba darbuotojui, kuris pasitraukia iš apmokamo darbo, jei jis dirbo Lietuvos Respublikoje ne trumpiau kaip paskutinius dvylika mėnesių ir gyveno joje ištisai ilgiau kaip trejus metus;

4.2. buvusiam darbuotojui ar savarankiškai dirbančiajam, kuris Lietuvos Respublikoje ištisai gyveno daugiau kaip dvejus metus ir nustojo dirbti joje dėl nuolatinio nedarbingumo. Jei toks nedarbingumas yra nelaimingo atsitikimo darbe ar profesinės ligos pasekmė ir asmeniui suteikiama teisė į pašalpą, kurią visą ar iš dalies moka Lietuvos Respublikos institucija, tai asmeniui jokių gyvenimo Lietuvos Respublikoje trukmės reikalavimų nekeliama;

4.3. darbuotojui ar savarankiškai dirbančiajam, kuris po trejų metų ištisinio darbo ir gyvenimo Lietuvos Respublikoje dirba pagal darbo sutartį arba savarankiškai kitoje Europos Sąjungos valstybėje narėje, tačiau išlaiko savo gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje ir į ją paprastai grįžta kasdien arba bent kartą per savaitę.

5. Neatsižvelgiant į pilietybę, darbuotojo ar savarankiškai dirbančiojo šeimos nariai, kurie kartu su juo gyvena Lietuvos Respublikos teritorijoje, įgyja teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, jei darbuotojas ar savarankiškai dirbantysis įgijo teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje pagal Aprašo 4.1–4.3 punktus.

6. Darbuotojui ar savarankiškai dirbančiajam mirus tebedirbant, tačiau neįgijus teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje pagal Aprašo 4.1–4.3 punktus, jo šeimos nariai, kurie kartu su juo gyvena Lietuvos Respublikos teritorijoje, įgyja teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, jei darbuotojas ar savarankiškai dirbantysis iki mirties buvo išgyvenęs Lietuvos Respublikoje dvejus metus arba mirtis įvyko dėl nelaimingo atsitikimo darbe ar profesinės ligos, arba likęs sutuoktinis neteko Lietuvos Respublikos pilietybės dėl santuokos su tuo darbuotoju ar savarankiškai dirbančiuoju.

7. Vaikas, gimęs Lietuvos Respublikoje arba ne Lietuvos Respublikoje, kai vienas iš tėvų yra Europos Sąjungos pilietis, įgijęs teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje ir deklaravęs gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje, įgyja teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.

8. Sprendžiant ES piliečio šeimos narių, kurie nėra ES piliečiai, teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje klausimą pagal Aprašo 4.1 ir 4.2 punktų reikalavimus, Europos Sąjungos valstybėje narėje, kurioje asmuo dirba, išdirbtas laikas laikomas gyventu Lietuvos Respublikoje.

Nedarbo ne savo noru laikotarpiai, tinkamai užregistruoti Lietuvos darbo biržoje prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, taip pat laikotarpiai, kuriais nedirbta ne dėl asmens pasirinkimo, ir nedarbas ar darbo nutraukimas dėl ligos ar nelaimingo atsitikimo laikomi darbo laikotarpiais.

9. Gyvenimo Lietuvos Respublikoje ir darbo laiko trukmės reikalavimai, nustatyti Aprašo 4.1 punkte, ir gyvenimo Lietuvos Respublikoje trukmės reikalavimai, nustatyti Aprašo 4.2 punkte, netaikomi, jei darbuotojo ar savarankiškai dirbančiojo sutuoktinis ar asmuo, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, yra Lietuvos Respublikos pilietis arba neteko Lietuvos Respublikos pilietybės dėl santuokos su tuo darbuotoju ar savarankiškai dirbančiuoju.

 

III. PRAŠYMO PATEIKIMAS

 

10. ES piliečio šeimos nariai, kurie nėra ES piliečiai, prašymą išduoti Europos Sąjungos leidimą gyventi, būdami teisėtai Lietuvos Respublikoje, Migracijos departamentui prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – Migracijos departamentas) per Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybą, Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių ar Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyrių arba policijos komisariato Migracijos poskyrį ar grupę (toliau – migracijos tarnyba), kurios aptarnaujamoje teritorijoje jie ketina deklaruoti ar yra deklaravę gyvenamąją vietą arba yra įtraukti ar siekia būti įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, gali pateikti, jeigu jie atitinka sąlygas, nurodytas Įstatymo 104 straipsnio 2 dalyje ir Aprašo 4–7 punktuose.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-173, 2009-04-30, Žin., 2009, Nr. 52-2071 (2009-05-08), i. k. 1092310ISAK001V-173

 

101. Prieš pateikdamas prašymą išduoti, pratęsti Europos Sąjungos leidimą gyventi ES piliečio šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, privalo sumokėti Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyto dydžio valstybės rinkliavą už Europos Sąjungos leidimo gyventi išdavimą ar pratęsimą ( toliau – valstybės rinkliava).

Papildyta punktu:

Nr. 1V-173, 2009-04-30, Žin., 2009, Nr. 52-2071 (2009-05-08), i. k. 1092310ISAK001V-173

 

11. ES piliečio šeimos nariai, kurie nėra ES piliečiai, prašymą išduoti, pratęsti Europos Sąjungos leidimą gyventi ir pridedamus dokumentus turi pateikti įgaliotam migracijos tarnybos valstybės tarnautojui asmeniškai, išskyrus Aprašo 12–14 punktuose nurodytus atvejus.

Laisvos formos prašyme išduoti, pratęsti Europos Sąjungos leidimą gyventi ES piliečio šeimos nariai, kurie nėra ES piliečiai, vardą ir pavardę rašo lotyniško pagrindo rašmenimis taip, kaip nurodyta kelionės dokumente.

Prašyme išduoti, pratęsti Europos Sąjungos leidimą gyventi ES piliečio šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, nurodo, kad jam žinoma, jog nesumokėjus valstybės rinkliavos, Europos Sąjungos leidimas gyventi ar pratęstas Europos Sąjungos leidimas gyventi, nebus išduotas.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-173, 2009-04-30, Žin., 2009, Nr. 52-2071 (2009-05-08), i. k. 1092310ISAK001V-173

 

12. ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, prašymą išduoti, pratęsti Europos Sąjungos leidimą gyventi gali pateikti jo įgaliotas asmuo, jeigu jis pateikia atstovavimą patvirtinantį dokumentą bei jo kopiją ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Prašymą ES piliečio šeimos nariai, kurie nėra ES piliečiai, pasirašo patys.

13. Neveiksnaus ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, prašymą išduoti, pratęsti Europos Sąjungos leidimą gyventi pateikia jo globėjas ar kitas teisėtas atstovas pagal įstatymą, kartu jis pateikia neveiksnumą patvirtinantį dokumentą, atstovavimą patvirtinantį dokumentą bei jo kopiją ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

14. Prašymą išduoti, pratęsti Europos Sąjungos leidimą gyventi vaikui (įvaikiui) iki 16 metų pateikia vienas iš jo tėvų (įtėvių), globėjas (rūpintojas) ar kitas teisėtas atstovas pagal įstatymą, kartu jis pateikia teisėtą atstovavimą patvirtinantį dokumentą bei jo kopiją ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

15. Vyresni nei 16 metų nepilnamečiai vaikai (įvaikiai) prašymą išduoti, pratęsti Europos Sąjungos leidimą gyventi pateikia ir jame pasirašo patys.

16. Prie prašymo išduoti, pratęsti Europos Sąjungos leidimą gyventi pridedami dokumentų nuorašai ar kopijos turi būti patvirtinti teisės aktų nustatyta tvarka, užsienyje išduoti dokumentai turi būti išversti į lietuvių kalbą, o vertimai – patvirtinti teisės aktų nustatyta tvarka.

17. Užsienio valstybių institucijų išduoti dokumentai turi būti išversti į lietuvių kalbą ir legalizuoti arba patvirtinti pažyma (Apostille) teisės aktų nustatyta tvarka, išskyrus atvejus, kai pagal Lietuvos Respublikos tarptautines sutartis ar Europos Sąjungos teisės aktus dokumentas neturi būti legalizuotas ar patvirtintas pažyma (Apostille).

18. ES piliečio, nurodyto Įstatymo 104 straipsnio 2 dalyje, šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, kartu su prašymu išduoti Europos Sąjungos leidimą gyventi turi pateikti:

18.1. galiojantį kelionės dokumentą (duomenims sutikrinti su prašyme nurodytais asmens duomenimis);

18.2. dokumentus, patvirtinančius šeiminius ryšius su asmeniu, su kuriuo ES pilietis atvyksta į Lietuvos Respubliką kartu gyventi:

18.2.1. santuoką patvirtinantį dokumentą ar registruotos partnerystės sutartį arba dokumentą, patvirtinantį, kad jis yra ES piliečio, jo sutuoktinio ar asmens, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, tiesioginis palikuonis, kuriam nesukakę 21 metai arba kuris yra išlaikytinis, arba kad jis yra minėto ES piliečio, jo sutuoktinio ar asmens, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, išlaikomas tiesiosios aukštutinės linijos giminaitis;

18.2.2. gimimo liudijimą;

18.3. galiojantį ES piliečio pasą ar asmens tapatybės kortelę arba dokumentą, patvirtinantį turimą Europos Sąjungos valstybės narės pilietybę (duomenims sutikrinti su prašyme nurodytais ES piliečio duomenimis);

18.4. ES piliečio laisvos formos prašymą išduoti Europos Sąjungos leidimą gyventi jo šeimos nariui.

18.5. ES piliečio teisės į Lietuvos Respublikos pilietybę išsaugojimo pažymėjimą arba Migracijos departamento sprendimą, kuriuo ES pilietis pripažintas išsaugojusiu teisę į Lietuvos Respublikos pilietybę; arba

Papildyta punktu:

Nr. 1V-264, 2008-07-10, Žin., 2008, Nr. 81-3228 (2008-07-17), i. k. 1082310ISAK001V-264

 

18.6. ES piliečio lietuvių kilmę patvirtinantį dokumentą, nurodytą Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo (Žin., 2002, Nr. 95-4087) 26 straipsnio 4 dalyje.

Papildyta punktu:

Nr. 1V-264, 2008-07-10, Žin., 2008, Nr. 81-3228 (2008-07-17), i. k. 1082310ISAK001V-264

 

19. ES piliečio, nurodyto Įstatymo 101(1) straipsnio 1 dalies 2 punkte ir 104 straipsnio 2 dalyje, šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, kartu su prašymu išduoti Europos Sąjungos leidimą gyventi turi pateikti:

19.1. Aprašo 18.1, 18.2 punktuose nurodytus dokumentus;

19.2. dokumentą, patvirtinantį, kad ES pilietis mirė;

19.3. dokumentus, patvirtinančius, kad jis, kaip šeimos narys, gyveno Lietuvos Respublikoje bent vienerius metus iki ES piliečio mirties;

19.4. darbo sutartį ar ES piliečio šeimos narį, kuris nėra ES pilietis, siunčiančios įmonės, įstaigos ar organizacijos raštą, patvirtinantį teisėtą jo darbą Lietuvos Respublikoje, arba ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, Lietuvos Respublikoje įregistruotos įmonės, įstaigos ar organizacijos registracijos pažymėjimą, steigimo sutartį ar kitą dokumentą, patvirtinantį, kad jis yra tokios įmonės, įstaigos ar organizacijos savininkas, arba kitus dokumentus, įrodančius jo teisėtą darbą Lietuvoje, dokumentą, patvirtinantį, kad jis turi sau ir savo šeimos nariams, jei jie atvyksta kartu su juo arba pas jį, pakankamai išteklių pragyventi Lietuvos Respublikoje, ir galiojantį sveikatos draudimą patvirtinantį dokumentą.

20. ES piliečio, nurodyto Įstatymo 101(1) straipsnio 1 dalies 4 punkte ir 104 straipsnio 2 dalyje, šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, kartu su prašymu išduoti Europos Sąjungos leidimą gyventi turi pateikti:

20.1. Aprašo 18.1, 18.2, 19.4 punktuose nurodytus dokumentus;

20.2. dokumentą, patvirtinantį, kad santuoka pripažinta negaliojančia arba kad santuoka ar registruotos partnerystės sutartis nutraukta, ir dokumentus, patvirtinančius, kad santuoka ar registruota partnerytė truko ne trumpiau kaip 3 metus, iš jų vienerius metus – Lietuvos Respublikoje, arba kad santuokos nutraukimas įvyko dėl kito sutuoktinio (ES piliečio) kaltės;

20.3. dokumentus, įrodančius, kad jis globoja ar rūpinasi ES piliečio vaikais (įvaikiais).

21. ES piliečio, nurodyto Įstatymo 101(1) straipsnio 1 dalies 5 punkte ir 104 straipsnio 2 dalyje, šeimos nariai, kurie nėra ES piliečiai, kartu su prašymu išduoti Europos Sąjungos leidimą gyventi turi pateikti:

21.1. Aprašo 18.1, 18.2 punktuose nurodytus dokumentus;

21.2. dokumentus, patvirtinančius, kad ES pilietis mirė arba išvyko iš Lietuvos Respublikos;

21.3. dokumentus, įrodančius, kad ES piliečio šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, paskirtas vaiko globėju;

21.4. dokumentą, patvirtinantį, kad vaikai (įvaikiai) mokosi švietimo įstaigoje pagal atitinkamą formaliojo švietimo programą.

22. Europos Sąjungos leidimas gyventi išduodamas iki vaikų (įvaikių) pradėtos atitinkamos formaliojo švietimo programos pabaigos, bet ne ilgesniam kaip 10 metų laikotarpiui.

23. ES piliečio šeimos nariai, kurie nėra ES piliečiai, nurodyti Aprašo 4 punkte, kartu su prašymu išduoti Europos Sąjungos leidimą gyventi pateikia dokumentus, patvirtinančius minėtame punkte nurodytas sąlygas, bei Aprašo 18.1 punkte nurodytą dokumentą.

24. ES piliečio šeimos nariai, kurie nėra ES piliečiai, nurodyti Aprašo 5 ir 6 punktuose, kartu su prašymu išduoti Europos Sąjungos leidimą gyventi pateikia dokumentus, patvirtinančius minėtuose punktuose nurodytas sąlygas, bei Aprašo 18.1, 18.2 punktuose nurodytus dokumentus.

25. ES piliečio šeimos nariai, kurie nėra ES piliečiai, nurodyti Aprašo 7 punkte, pateikia Aprašo 18.1, 18.2.2, 18.3, 18.4 punktuose nurodytus dokumentus.

26. ES piliečio šeimos nariai, kurie nėra ES piliečiai, prašymą pratęsti Europos Sąjungos leidimą gyventi migracijos tarnybai pateikia dar nesibaigus turimo Europos Sąjungos leidimo gyventi galiojimo laikui – likus ne mažiau kaip 1 mėnesiui iki šio dokumento galiojimo laiko pabaigos, bet ne anksčiau kaip prieš 2 mėnesius, bei pateikia Aprašo 18.1 punkte nurodytą dokumentą.

 

IV. PRAŠYMO PRIĖMIMAS

 

27. Įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas, priimdamas prašymą ir dokumentus dėl Europos Sąjungos leidimo gyventi išdavimo ar pratęsimo:

27.1. sutikrina ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, prašyme įrašytus duomenis su duomenimis, įrašytais jų pateiktuose dokumentuose, pasirašo pateiktame prašyme, nurodo savo pareigas, vardą, pavardę ir prašymo priėmimo datą;

27.2. padaro reikiamų dokumentų kopijas (jeigu jos nebuvo pateiktos) ir patvirtina jas teisės aktų nustatyta tvarka;

27.3. patikrina duomenis apie ES piliečio šeimos narį, kuris nėra ES pilietis: Lietuvos Respublikos gyventojų registre (toliau – Gyventojų registras) – ar jam Lietuvos Respublikoje nebuvo išduotas asmens dokumentas, suteiktas asmens kodas, ar ES pilietis, pas kurį atvyksta gyventi toks šeimos narys, deklaravo gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje, prireikus Migracijos departamente – ar yra duomenų apie šį užsienietį, ir padaro atitinkamas žymas jo prašyme;

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-173, 2009-04-30, Žin., 2009, Nr. 52-2071 (2009-05-08), i. k. 1092310ISAK001V-173

 

27.31. patikrina Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – Valstybinė mokesčių inspekcija) informacinėje sistemoje, ar ES piliečio šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, sumokėjo valstybės rinkliavą.

ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, prašyme išduoti, pratęsti Europos Sąjungos leidimą gyventi padaroma žyma apie sumokėtą valstybės rinkliavą.

Jeigu ES piliečio šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, yra pateikęs sumokėtos valstybės rinkliavos mokamąjį pavedimą su banko žyma ar kvitą, tai šio punkto pirmosios pastraipos reikalavimas nevykdomas.

Papildyta punktu:

Nr. 1V-173, 2009-04-30, Žin., 2009, Nr. 52-2071 (2009-05-08), i. k. 1092310ISAK001V-173

 

27.4. jeigu ES piliečio šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, kartu su prašymu išduoti, pratęsti Europos Sąjungos leidimą gyventi pateikia ne visus reikiamus dokumentus arba turimas kelionės dokumentas netinkamas naudoti, tai prašymą išduoti, pratęsti Europos Sąjungos leidimą gyventi bei kartu pateiktus dokumentus grąžina šiam užsieniečiui ir žodžiu paaiškina dokumentų grąžinimo priežastis, suteikia reikiamą informaciją;

27.5. užregistruoja priimtą prašymą Užsieniečių registre ir (ar) Prašymų išduoti ar pratęsti Europos Sąjungos valstybės narės piliečio šeimos nario leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje registre (1 priedas);

27.6. išduoda pažymą, patvirtinančią prašymo priėmimą (2 priedas);

27.7. suformuoja ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, bylą per 3 darbo dienas nuo prašymo išduoti priėmimo migracijos tarnyboje dienos ir išsiunčia Migracijos departamentui sprendimui priimti.

 

V. PRAŠYMO NAGRINĖJIMAS

 

28. ES piliečio šeimos narių, kurie nėra ES piliečiai, prašymai išduoti, pratęsti Europos Sąjungos leidimą gyventi turi būti išnagrinėti ir sprendimai dėl jų priimti ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo prašymo priėmimo migracijos tarnyboje dienos.

29. Prašymus išduoti Europos Sąjungos leidimą gyventi nagrinėja įgaliotas Migracijos departamento valstybės tarnautojas. Įgaliotas Migracijos departamento valstybės tarnautojas, gavęs Aprašo 27.7 punkte nurodytą ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, bylą, patikrina duomenis: Užsieniečių registre – ar šis užsienietis neįtrauktas į Užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvos Respubliką, sąrašą, Interpolo generalinio sekretoriato duomenų bazėje – ar nepaskelbta jo tarptautinė paieška, Lietuvos nacionalinėje Šengeno informacinėje sistemoje – ar kita Šengeno valstybė nėra įtraukusi įspėjimo dėl užsieniečio neįsileidimo pagal 1990 m. birželio 19 d. Konvencijos dėl 1985 m. birželio 14 d. Šengeno susitarimo, sudaryto tarp Beniliukso ekonominės sąjungos valstybių, Vokietijos Federacinės Respublikos ir Prancūzijos Respublikos Vyriausybių, dėl laipsniško jų bendrų sienų kontrolės panaikinimo įgyvendinimo (OL 2004 m. specialusis leidimas, 19 skyrius, 2 tomas, p. 9) (toliau – Šengeno konvencija) nuostatas.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-264, 2008-07-10, Žin., 2008, Nr. 81-3228 (2008-07-17), i. k. 1082310ISAK001V-264

 

30. Jeigu nustatoma, kad paskelbta ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, tarptautinė paieška, tai Migracijos departamento valstybės tarnautojas išsiunčia pranešimą Lietuvos kriminalinės policijos biurui, kuriame informuoja apie pateiktą prašymą. Jeigu nustatoma, kad kita Šengeno valstybė yra įtraukusi įspėjimą dėl ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, neįsileidimo pagal Šengeno konvencijos nuostatas, tai Migracijos departamento valstybės tarnautojas išsiunčia pranešimą Lietuvos kriminalinės policijos biuro Tarptautinių ryšių valdybos SIRENE nacionaliniam skyriui, kuriuo informuoja apie pateiktą prašymą.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-264, 2008-07-10, Žin., 2008, Nr. 81-3228 (2008-07-17), i. k. 1082310ISAK001V-264

 

31. Jeigu Migracijos departamentas turi iš Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento arba iš Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos gautų duomenų, kad ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, buvimas Lietuvos Respublikoje kelia grėsmę jos saugumui ar viešajai tvarkai, tai Migracijos departamento valstybės tarnautojas įvertina pateiktą informaciją ir parengia vieno iš sprendimų, nurodytų Aprašo 35.1 ar 35.2 punkte, projektą.

32. Prašymą pratęsti Europos Sąjungos leidimą gyventi nagrinėja įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas, o atitinkamą sprendimą priima migracijos tarnybos vadovas ar jo įgaliotas valstybės tarnautojas.

 

VI. SPRENDIMO IŠDUOTI AR PRATĘSTI EUROPOS SĄJUNGOS LEIDIMĄ GYVENTI PRIĖMIMAS BEI ŠIO SPRENDIMO PANAIKINIMAS

 

33. Nebuvimo Lietuvos Respublikoje laikotarpis, viršijantis 6 mėnesius per metus, gali būti pagrindas nesuteikti teisės nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, išskyrus atvejus, kai nebuvimas Lietuvos Respublikoje yra susijęs su svarbiomis priežastimis (dėl nėštumo, gimdymo, sunkios ligos, studijų, profesinio mokymo, susijusio su privaloma karine tarnyba, arba paskyrimo į kitą Europos Sąjungos valstybę ar trečiąją šalį).

34. Įgaliotas Migracijos departamento valstybės tarnautojas, išnagrinėjęs prašymą išduoti Europos Sąjungos leidimą gyventi bei dokumentus ir įvertinęs informaciją, nurodytą Aprašo 29 ir 31 punktuose, parengia sprendimo projektą.

35. Migracijos departamento direktorius ar jo įgaliotas valstybės tarnautojas, vadovaudamasis teisės aktų normomis ir atsižvelgdamas į nustatytas faktines aplinkybes, priima vieną iš šių sprendimų:

35.1. išduoti Europos Sąjungos leidimą gyventi. Sprendime nurodoma migracijos tarnyba, kuriai pavedama vykdyti šį sprendimą;

35.2. neišduoti Europos Sąjungos leidimo gyventi. Sprendime nurodoma migracijos tarnyba, kuriai pavedama vykdyti šį sprendimą, nurodoma sprendimo apskundimo tvarka ir terminai. ES piliečio šeimos narys, kuris nėra ES pilietis ir dėl kurio priimtas šis sprendimas, pakartotinį prašymą gali pateikti išnykus priežastims, dėl kurių buvo priimtas toks sprendimas.

36. Apie priimtą sprendimą išduoti Europos Sąjungos leidimą gyventi per 3 darbo dienas nuo minėto sprendimo priėmimo dienos įgaliotas Migracijos departamento valstybės tarnautojas išsiunčia pranešimus:

36.1. ES piliečio šeimos nariui, kuris nėra ES pilietis;

36.2. Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentui. Šiai institucijai pranešimo nesiunčiama, jei šis departamentas buvo informuotas apie ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, teisę gyventi Lietuvos Respublikoje.

37. Pranešime nurodoma ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, pilietybė, vardas (-ai), pavardė, gimimo data arba asmens kodas, sprendimo priėmimo data.

38. Priėmus sprendimą neišduoti Europos Sąjungos leidimo gyventi, Migracijos departamento valstybės tarnautojas šio sprendimo kopiją, patvirtintą teisės aktų nustatyta tvarka, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos siunčia ES piliečio šeimos nariui, kuris nėra ES pilietis.

39. Pateikto prašymo išduoti, pratęsti Europos Sąjungos leidimą nagrinėjimas nutraukiamas, jeigu prašymo nagrinėjimo laikotarpiu:

39.1. ES piliečio šeimos narys, kuris nėra ES pilietis:

39.1.1. pateikė prašymą nutraukti prašymo nagrinėjimą;

39.1.2. mirė;

39.1.3. nutraukė darbo sutartį arba teisėtą veiklą Lietuvos Respublikoje;

39.2. ES pilietis, su kuriuo ar pas kurį atvyksta jo šeimos narys, kuris nėra ES pilietis:

39.2.1. pateikė prašymą nutraukti prašymo nagrinėjimą;

39.2.2. mirė.

40. Jei nustatomos Aprašo 39 punkte nurodytos aplinkybės, per 5 darbo dienas nuo šių aplinkybių nustatymo Migracijos departamente (pratęsiant dokumentą – migracijos tarnyboje) dienos įgaliotas Migracijos departamento (migracijos tarnybos) valstybės tarnautojas parengia sprendimo projektą, o Migracijos departamento direktorius (migracijos tarnybos vadovas) ar jo įgaliotas valstybės tarnautojas, vadovaudamasis teisės aktų normomis ir atsižvelgdamas į nustatytas faktines aplinkybes, priima sprendimą prašymo nagrinėjimą nutraukti.

41. Priimtas sprendimas išduoti arba pratęsti Europos Sąjungos leidimą gyventi gali būti panaikinamas, jeigu pasikeitė aplinkybės, dėl kurių buvo priimtas šis sprendimas.

42. Įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas, paaiškėjus, kad pasikeitė aplinkybės, dėl kurių buvo priimtas sprendimas išduoti Europos Sąjungos leidimą gyventi ir esant tai patvirtinančių dokumentų, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo minėtų aplinkybių ir priežasčių paaiškėjimo dienos ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, bylą siunčia Migracijos departamentui sprendimui priimti.

43. Įgaliotas Migracijos departamento valstybės tarnautojas per 10 darbo dienų nuo ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, bylos gavimo Migracijos departamente dienos parengia sprendimo projektą, o Migracijos departamento direktorius ar jo įgaliotas valstybės tarnautojas, vadovaudamasis teisės aktų normomis ir atsižvelgdamas į nustatytas faktines aplinkybes, priima sprendimą panaikinti sprendimą išduoti Europos Sąjungos leidimą gyventi. Sprendimo kopija per 3 darbo dienas nuo jo priėmimo dienos išsiunčiama ES piliečio šeimos nariui, kuris nėra ES pilietis.

44. Migracijos departamento valstybės tarnautojas užregistruoja sprendimus, nurodytus Aprašo 35, 40 ir 43 punktuose, Užsieniečių registre ir (ar) Sprendimų dėl Europos Sąjungos valstybės narės piliečio šeimos nario leidimo gyventi Lietuvos Respublikoje registre (3 priedas) ir įdeda į ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, bylą.

45. Įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas, išnagrinėjęs ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, prašymą bei kartu pateiktus dokumentus dėl Europos Sąjungos leidimo gyventi pratęsimo, parengia sprendimo projektą, o sprendimą, vadovaudamasis teisės aktų normomis ir atsižvelgdamas į nustatytas faktines aplinkybes, priima migracijos tarnybos vadovas ar jo įgaliotas valstybės tarnautojas.

46. Apie priimtą sprendimą pratęsti Europos Sąjungos leidimą gyventi įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas per 3 darbo dienas nuo šio sprendimo priėmimo dienos išsiunčia ES piliečio šeimos nariui, kuris nėra ES pilietis, pranešimą, nurodytą Aprašo 37 punkte.

47. Įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas, paaiškėjus, kad pasikeitė aplinkybės, dėl kurių buvo priimtas sprendimas pratęsti Europos Sąjungos leidimą gyventi, ir esant tai patvirtinančių dokumentų, per 3 darbo dienas nuo šių aplinkybių nustatymo migracijos tarnyboje dienos parengia sprendimo projektą, o migracijos tarnybos vadovas ar jo įgaliotas valstybės tarnautojas, vadovaudamasis teisės aktų normomis ir atsižvelgdamas į nustatytas faktines aplinkybes, priima sprendimą panaikinti sprendimą pratęsti Europos Sąjungos leidimą gyventi. Sprendimo kopija per 3 darbo dienas nuo jo priėmimo dienos išsiunčiama ES piliečio šeimos nariui, kuris nėra ES pilietis.

48. Įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas užregistruoja sprendimus, nurodytus Aprašo 40, 45 ir 47 punktuose, Užsieniečių registre ir (ar) Sprendimų dėl Europos Sąjungos valstybės narės piliečio šeimos nario leidimo gyventi Lietuvos Respublikoje pratęsimo registre (4 priedas) ir įdeda į ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, bylą.

49. Priėmus sprendimą neišduoti ar panaikinti Europos Sąjungos leidimą gyventi arba nutraukti prašymo išduoti Europos Sąjungos leidimą gyventi nagrinėjimą arba pasibaigus sprendimo išduoti Europos Sąjungos leidimą gyventi galiojimo laikui, ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, byla saugoma Migracijos departamente.

 

VII. PRAŠYMO ĮFORMINTI LEIDIMĄ PATEIKIMAS, EUROPOS SĄJUNGOS LEIDIMO GYVENTI KEITIMAS

 

50. ES piliečio šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, gavęs pranešimą apie priimtą sprendimą išduoti arba pratęsti Europos Sąjungos leidimą gyventi, kreipiasi dėl Europos Sąjungos leidimo gyventi įforminimo į migracijos tarnybą, kurios aptarnaujamoje teritorijoje ketina deklaruoti ar yra deklaravęs gyvenamąją vietą arba yra įtrauktas ar siekia būti įtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą.

51. Europos Sąjungos leidimui gyventi įforminti ES piliečio šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, turi pateikti:

51.1. nustatytos formos prašymą įforminti leidimą (5 priedas);

51.2. galiojantį kelionės dokumentą (jei kelionės dokumentas buvo pakeistas prašymo nagrinėjimo metu, pateikia jo kopiją) sutikrinti su prašyme įforminti leidimą nurodytais duomenimis;

51.3. tris nuotraukas, atitinkančias Nuotraukų asmens dokumentams reikalavimus, patvirtintus Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2002 m. gruodžio 6 d. įsakymu Nr. 569 (Žin., 2002, Nr. 119-5362; 2006, Nr. 93-3657);

51.4. Neteko galios nuo 2009-05-09

Punkto naikinimas:

Nr. 1V-173, 2009-04-30, Žin. 2009, Nr. 52-2071 (2009-05-08), i. k. 1092310ISAK001V-173

 

51.5. dokumentus, patvirtinančius prašyme įforminti leidimą nurodytus duomenis (santuokos liudijimą, vardo, pavardės keitimo liudijimą, teismo sprendimo dėl civilinės būklės akto įrašo neteisingumo arba juridinę reikšmę turinčio fakto, susijusio su asmens duomenų ištaisymu ar pakeitimu, nustatymo nuorašą ir kt.), jeigu įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas nustato, kad ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, prašyme įforminti leidimą nurodyti asmens duomenys, kurie turi būti įrašyti į Europos Sąjungos leidimą gyventi, nesutampa su asmens duomenimis Gyventojų registre arba jų ten nėra.

52. Dokumentai Europos Sąjungos leidimui gyventi įforminti įdedami į ES piliečio šeimos narių, kurie nėra ES piliečiai, bylas.

53. Prašymą įforminti leidimą ir pridedamus dokumentus ES piliečio šeimos nariai, kurie nėra ES piliečiai, migracijos tarnybai pateikia asmeniškai, išskyrus Aprašo 54–56 punktuose nurodytus atvejus.

54. Prašymą įforminti leidimą vaikui (įvaikiui) iki 16 metų pildo ir migracijos tarnybai pateikia vienas iš tėvų (įtėvių) ar kitas atstovas pagal įstatymą, kartu jis pateikia atstovavimą patvirtinantį dokumentą bei jo kopiją, jeigu jų nebuvo pateikęs kartu su prašymu, ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Pateikiant prašymą įforminti leidimą vaikui (įvaikiui) iki 16 metų, turi dalyvauti ir pats vaikas, kad būtų patvirtinta vaiko tapatybė.

55. Neveiksnaus ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, esančio Lietuvoje, prašymą įforminti leidimą pildo ir migracijos tarnybai pateikia jo atstovas pagal įstatymą, kartu pateikia atstovavimą patvirtinantį dokumentą bei jo kopiją, jeigu jų nebuvo pateikęs kartu su prašymu, ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

56. Lietuvoje esančio ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, dėl fizinės negalios negalinčio atvykti į migracijos tarnybą, prašymą įforminti leidimą migracijos tarnybai pateikia (jeigu toks ES piliečio šeimos narys pats negali užpildyti prašymo – ir užpildo) jo įgaliotas asmuo, kartu pateikia atstovavimą patvirtinantį dokumentą bei jo kopiją ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

57. Lietuvoje esančio ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, dėl neveiksnumo ar fizinės negalios negalinčio atvykti į migracijos tarnybą, asmens tapatybę ir parašą turi patvirtinti pas šį užsienietį nuvykęs įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas.

58. Atstovavimą patvirtinančių dokumentų kopijos migracijos tarnyboje įdedamos į ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, bylą.

59. Europos Sąjungos leidimas gyventi keičiamas, jeigu:

59.1. ES piliečio šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, pakeičia asmens duomenis;

59.2. jis tapo netinkamas naudoti (jam susinešiojus ar pasikeitus ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, išvaizdai);

59.3. jame yra netikslių įrašų;

59.4. jis yra prarastas.

60. Aprašo 59.1–59.3 punktuose nurodytais atvejais Europos Sąjungos leidimui gyventi įforminti ES piliečio šeimos nariai, kurie nėra ES piliečiai, turi pateikti Aprašo 51.1–51.3 punktuose nurodytus dokumentus ir keičiamą Europos Sąjungos leidimą gyventi.

Jeigu tokie asmenys Europos Sąjungos leidimą gyventi keičia dėl asmens duomenų pakeitimo, papildomai pateikiami atitinkami dokumentai, nurodyti Aprašo 51.5 punkte.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-173, 2009-04-30, Žin., 2009, Nr. 52-2071 (2009-05-08), i. k. 1092310ISAK001V-173

 

61. ES piliečio šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, praradęs Europos Sąjungos leidimą gyventi, apie tai turi asmeniškai raštu pranešti bet kuriai teritorinei policijos įstaigai arba savo gyvenamosios vietos migracijos tarnybai. Šiame pranešime jis turi nurodyti Europos Sąjungos leidimo gyventi praradimo aplinkybes. Teritorinės policijos įstaigos pareigūnas priimtą tokį pranešimą ne vėliau kaip kitą darbo dieną turi perduoti šios įstaigos migracijos tarnybai.

62. Jeigu ES piliečio šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, Europos Sąjungos leidimą gyventi prarado užsienio valstybėje, tai apie Europos Sąjungos leidimo gyventi praradimą laisvos formos raštišku pranešimu jis turi informuoti Lietuvos Respublikos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą užsienyje (toliau – konsulinė įstaiga), o konsulinė įstaiga – ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuskaitytą šį pranešimą elektroniniu paštu arba faksu persiųsti Migracijos departamentui.

63. Prarastas Europos Sąjungos leidimas gyventi Asmens dokumentų išrašymo sistemoje (toliau – sistema) skelbiamas negaliojančiu Aprašo 100 punkte nustatyta tvarka.

64. ES piliečio šeimos nariui, kuris nėra ES pilietis, praradusiam Europos Sąjungos leidimą gyventi, naują Europos Sąjungos leidimą gyventi įformina migracijos tarnyba, kurios aptarnaujamoje teritorijoje jis yra deklaravęs gyvenamąją vietą ar įtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, patikrinusi Gyventojų registre duomenis apie ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, ir jam išduotą (-us) Europos Sąjungos leidimą (-us) gyventi.

65. ES piliečio šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, Europos Sąjungos leidimui gyventi vietoj prarastojo gauti turi pateikti Aprašo 51.1–51.3 punktuose nurodytus dokumentus. Šie dokumentai įdedami į ES piliečio šeimos narių, kurie nėra ES piliečiai, bylas.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-173, 2009-04-30, Žin., 2009, Nr. 52-2071 (2009-05-08), i. k. 1092310ISAK001V-173

 

66. Praradus arba sugadinus Europos Sąjungos leidimą gyventi, sprendžiamas klausimas dėl administracinės atsakomybės taikymo ES piliečio šeimos nariui, kuris nėra ES pilietis, teisės aktų nustatyta tvarka, o apie Europos Sąjungos leidimo gyventi suklastojimą migracijos tarnyba informuoja teritorinę policijos įstaigą ir Migracijos departamentą.

 

VIII. PRAŠYMO ĮFORMINTI LEIDIMĄ PILDYMAS, JO PRIĖMIMAS IR SAUGOJIMAS

 

67. Prašymą įforminti leidimą ir pridedamus dokumentus priima įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas.

68. Įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas privalo:

68.1. sutikrinti ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, prašyme įforminti leidimą įrašytus duomenis su šio asmens duomenimis Gyventojų registre. Jeigu prašyme įforminti leidimą nurodyti duomenys nesutampa su asmenų duomenimis Gyventojų registre arba jie iš viso neįrašyti, tai duomenys į šį registrą įrašomi, keičiami ar tikslinami vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais Gyventojų registro duomenų tvarkymą;

68.2. prašymą įforminti leidimą užregistruoti Užsieniečių registre ir (ar) Prašymų įforminti Europos Sąjungos valstybės narės piliečio šeimos nario leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje registre (6 priedas), prašymo įforminti leidimą tam skirtoje vietoje nurodyti šio prašymo registracijos eilės numerį, datą ir migracijos tarnybos kodą, įrašomą Europos Sąjungos leidime gyventi pagal Prašymų asmens dokumentams išduoti, pakeisti, įforminti registravimo, užsakymų asmens dokumentams išrašyti formavimo ir duomenų apie asmens dokumentų galiojimą tvarkos aprašą, patvirtintą Asmens dokumentų išrašymo centro prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2008 m. gruodžio 17 d. įsakymu Nr. 1-46 (Žin., 2008, Nr. 148-5978). Prašymai įforminti leidimą migracijos tarnyboje kasmet pradedami registruoti nuo Nr. 1;

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-173, 2009-04-30, Žin., 2009, Nr. 52-2071 (2009-05-08), i. k. 1092310ISAK001V-173

 

68.3. ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, pateiktos nuotraukos kitoje pusėje pieštuku užrašyti šio užsieniečio vardą (-us), pavardę.

68.4. jeigu registruojant prašymą išduoti, pratęsti Europos Sąjungos leidimą gyventi, nebuvo padaryta žyma apie sumokėtą valstybės rinkliavą – patikrinti Valstybinės mokesčių inspekcijos informacinėje sistemoje, ar ES piliečio šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, sumokėjo valstybės rinkliavą.

Nustačius, kad dokumentų Europos Sąjungos leidimui gyventi įforminti pateikimo metu ES piliečio šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, nesumokėjo nustatyto dydžio valstybės rinkliavos, dokumentai Europos Sąjungos leidimui gyventi įforminti priimami ir žodžiu paaiškinama, kad Europos Sąjungos leidimas gyventi jam bus išduotas tik po to, kai jis sumokės nustatytą valstybės rinkliavą.

Papildyta punktu:

Nr. 1V-173, 2009-04-30, Žin., 2009, Nr. 52-2071 (2009-05-08), i. k. 1092310ISAK001V-173

 

69. ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, pateiktas kelionės dokumentas, sutikrinus duomenis su prašyme įforminti leidimą nurodytais duomenimis, grąžinamas asmeniui.

70. Prašymas įforminti leidimą turi būti pildomas lietuvių kalba, aiškia rašysena, užpildant visas eilutes bei šio prašymo eilutėse esančiuose langeliuose pažymint (ženklu „x“) tinkamą atsakymą.

71. ES piliečio šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, prašymą įforminti leidimą pildo taip:

71.1. 1 eilutėje į langelius įrašo asmens kodą, jeigu jis suteiktas Lietuvos Respublikos gyventojų registro įstatymo (Žin., 1992, Nr. 5-78; 1999, Nr. 28-793) nustatyta tvarka;

71.2. 2 eilutėje įrašo gimimo datą;

71.3. 3 eilutėje pažymi lytį atitinkantį langelį;

71.4. 4 ir 5 eilutėse didžiosiomis raidėmis įrašo vardą (-us) ir pavardę. ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, vardas (-ai) ir pavardė rašomi didžiosiomis raidėmis lotyniškais rašmenimis pagal kelionės dokumento lotyniškus įrašus. Rašant pavardę gali būti naudojami šie ženklai: „.“, „'„, „()“ ir „/“. Jeigu asmuo turi du ar keletą vardų arba dvigubą pavardę, kurie sudaro daugiau negu 31 ženklą (vardai ir pavardė atskirai), įrašoma pasirinktas (-i) vardas (-ai) ir pirma dvigubos pavardės dalis eilės tvarka pagal kelionės dokumento lotyniškus įrašus;

71.5. 6 eilutėje didžiosiomis raidėmis įrašo gimimo vietą, nurodo valstybės ir miesto ar administracinio centro pavadinimus. Jei gimimo vieta nežinoma, nurodoma: „VIETA NEŽINOMA“. Jeigu ES piliečio šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, gimė Lietuvos Respublikoje, gimimo vieta nurodoma pagal galiojantį teritorijos administracinį suskirstymą. Jeigu pagal galiojantį teritorijos administracinį suskirstymą vietovės pavadinimo nebėra, nurodomas buvęs vietovės pavadinimas. Jeigu ES piliečio šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, gimė užsienio valstybėje, gimimo vieta nurodoma pagal pateiktus dokumentus, įrašomas valstybės pavadinimas;

71.6. 7 eilutėje didžiosiomis raidėmis įrašo pilietybę pagal pateiktus dokumentus arba įrašo: „BE PILIETYBĖS“;

71.7. 8 eilutėje nurodo deklaruotos gyvenamosios vietos adresą Lietuvos Respublikoje ir, pažymėdamas atitinkamą langelį, nurodo, kad gyvenamoji vieta deklaruota. Jeigu ES piliečio šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, nėra deklaravęs gyvenamosios vietos Lietuvos Respublikoje, tai, pažymėdamas atitinkamą langelį, jis nurodo, kad gyvenamoji vieta nedeklaruota, 8 eilutėje nurodo, kur ketina ją deklaruoti. Toks asmuo, neturintis gyvenamosios vietos, nurodo savivaldybę, kurioje įtrauktas į apskaitą, ir pažymi atitinkamą langelį;

71.8. 9 eilutėje nurodo tėvų (įtėvių) duomenis: asmens kodą, gimimo datą, vardą (-us) ir pavardę, jeigu tėvai (įtėviai) ar vienas iš jų yra miręs (-usi), nurodo mirties datą, jeigu jos nežino, gali nurodyti tik metus;

71.9. 10 eilutėje nurodo vaikų (įvaikių) iki 21 metų duomenis: asmens kodą, gimimo datą, vardą (-us) ir pavardę, jeigu trūksta vietos įrašyti visų vaikų (įvaikių) iki 21 metų duomenis, jie įrašomi prašymo įforminti leidimą 19 eilutėje;

71.10. 11 eilutėje pažymi šeiminę padėtį atitinkantį langelį. Jeigu ES piliečio šeimos narys (-ė), kuris (-i) nėra ES pilietis (-ė), vedęs (ištekėjusi) arba sudaręs (-iusi) registruotos partnerystės sutartį, tai nurodo santuokos arba registruotos partnerystės sutarties sudarymo datą ir įrašo sutuoktinio (-ės) arba partnerio (-ės) duomenis: asmens kodą, gimimo datą, vardą (- us), pavardę, ankstesnę pavardę, pažymi lytį atitinkantį langelį. Jeigu užsienietis išsituokęs (-usi) arba nutraukęs (-usi) registruotos partnerystės sutartį, tai nurodo ištuokos arba registruotos partnerystės sutarties nutraukimo datą, o jeigu sutuoktinis (-ė) arba partneris (-ė) miręs (-usi) – jo (jos) mirties datą;

71.11. 12 eilutėje, pažymėdamas atitinkamą langelį, nurodo, kas pateikė prašymą įforminti leidimą, pasirašo ir nurodo šio prašymo pateikimo datą. Jeigu prašymą įforminti leidimą pateikia Aprašo 54–56 punktuose nurodytas asmuo, tai tam skirtoje vietoje jis nurodo savo vardą (-us) ir pavardę, pasirašo ir nurodo datą.

72. Prašymo įforminti leidimą 9, 10 ir 11 eilutėse asmens kodas gali būti nenurodomas, jeigu ES piliečio šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, jo nežino arba asmeniui jis nebuvo suteiktas Lietuvos Respublikoje.

73. Įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas privalo:

73.1. 13 eilutės atitinkamame langelyje pažymėti, kokį kelionės dokumentą ES piliečio šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, pateikė, nurodyti šio dokumento seriją, numerį, išdavimo datą ir vietą, datą, iki kurios galioja (-o) pateiktas kelionės dokumentas;

73.2. 14 eilutėje nurodyti kitų dokumentų, jeigu jie buvo pateikti, duomenis;

73.3. prašymo įforminti leidimą tam skirtoje vietoje įklijuoti ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, nuotrauką ir duoti jam pasirašyti. Toks asmuo, kuriam sukakę 14 metų, asmens parašui skirtame langelyje pasirašo pats. Asmens parašui skirtame langelyje braukiamas brūkšnys, jeigu Europos Sąjungos leidimas gyventi įforminamas asmeniui iki 14 metų, taip pat jei ES piliečio šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, dėl neveiksnumo ar fizinės negalios negali pasirašyti;

73.4. 15 eilutėje savo parašu patvirtinti ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, asmens tapatybę ir parašą, nurodyti savo pareigas, vardą, pavardę ir datą, tam skirtoje vietoje uždėti antspaudą su Lietuvos valstybės herbu;

73.5. 16 eilutės atitinkamame langelyje nurodyti sprendimo išduoti ar pratęsti Europos Sąjungos leidimą gyventi priėmimo datą, numerį, Įstatymo straipsnį, kurio pagrindu priimtas sprendimas, ir terminą, kuriam išduodamas arba pratęsiamas Europos Sąjungos leidimas gyventi, padaryti žymą apie sumokėtą valstybės rinkliavą.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-173, 2009-04-30, Žin., 2009, Nr. 52-2071 (2009-05-08), i. k. 1092310ISAK001V-173

 

73.6. prašymo įforminti leidimą langeliuose, skirtuose įrašyti įforminimo priežastį, nurodyti atitinkamą (-us) Europos Sąjungos leidimo gyventi keitimo priežasties (priežasčių) kodą (- us). Europos Sąjungos leidimo gyventi keitimo priežasties (priežasčių) kodai yra šie:

1 – keitimas pakeitus vardą ar pavardę dėl transkripcijos;

2 – keitimas pakeitus vardą, pavardę dėl kitų priežasčių;

3 – keitimas dėl netikslių įrašų, išskyrus atvejus, kai pakeičiamas asmens kodas;

4 – keitimas dėl netikslių įrašų, kai pakeičiamas asmens kodas;

12 – keitimas tapus netinkamam naudoti;

13 – keitimas pasibaigus galiojimo laikui;

14 – Europos Sąjungos leidimo gyventi išdavimas vietoj prarasto;

52 – keitimas pasikeitus pilietybei;

54 – lyties, gimimo datos keitimas;

65 – keitimas dėl migracijos tarnybos techninės klaidos;

75 – keitimas dėl Asmens dokumentų išrašymo centro techninio broko (blanko broko, spausdinimo klaidos ar pan.);

73.7. prašymą įforminti leidimą užregistruoti sistemoje. Prašymo įforminti leidimą tam skirtoje vietoje nurodoma jo registravimo sistemoje data ir suteiktas registracijos numeris;

73.8. specialia įranga nuskaityti prašyme įforminti leidimą ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, įklijuotą nuotrauką ir parašą;

73.9. suformuoti užsakymą dėl Europos Sąjungos leidimo gyventi išrašymo ir perduoti jį Asmens dokumentų išrašymo centrui.

74. Jeigu įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas nustato, kad ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, prašyme įforminti leidimą nurodyti asmens duomenys, kurie turi būti įrašyti į Europos Sąjungos leidimą gyventi, nesutampa su duomenimis Gyventojų registre, tai Gyventojų registrui šiems duomenims įrašyti migracijos tarnyba tą pačią dieną siunčia įgalioto migracijos tarnybos valstybės tarnautojo patvirtintas prašymo įforminti leidimą, į kurį įrašyti nauji šių asmenų duomenys, bei dokumentų, patvirtinančių asmenų duomenų teisingumą, kopijas. Tokiu atveju Aprašo 73.7 punkto reikalavimas nevykdomas, o Aprašo 73.8–73.9 punktų reikalavimai vykdomi tik įsitikinus, kad ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, duomenys yra pakeisti ar įrašyti į Gyventojų registrą ir kad Gyventojų registro tarnyba prašymą įforminti leidimą užregistravo sistemoje. Prašymo įforminti leidimą tam skirtoje vietoje įrašoma jo registravimo sistemoje data ir suteiktas registracijos numeris.

Jei nustatoma, kad prašyme įforminti leidimą nurodyti duomenys apie tėvus, vaikus ar sutuoktinį nesutampa su duomenimis Gyventojų registre arba jų ten nėra, tai Gyventojų registrui šiems duomenims įrašyti siunčiamos įgalioto migracijos tarnybos valstybės tarnautojo patvirtintos prašymo įforminti leidimą, kuriame „varnele“ pažymėti nesutampantys duomenys, bei dokumentų, patvirtinančių duomenų teisingumą, kopijos. Tokiu atveju Aprašo 73.7–73.9 punkto reikalavimai vykdomi neatsižvelgus į tai, ar Gyventojų registre nesutampantys duomenys yra pakeisti.

75. Prašymai įforminti leidimą sistemoje registruojami, užsakymai Asmens dokumentų išrašymo centrui dėl Europos Sąjungos leidimo gyventi išrašymo formuojami ir išrašyti Europos Sąjungos leidimai gyventi migracijos tarnybai perduodami Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro arba jo pavedimu Asmens dokumentų išrašymo centro direktoriaus nustatyta tvarka.

Europos Sąjungos leidimas gyventi išrašomas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo prašymo įforminti leidimą užregistravimo sistemoje dienos.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-264, 2008-07-10, Žin., 2008, Nr. 81-3228 (2008-07-17), i. k. 1082310ISAK001V-264

 

76. Prašymai įforminti leidimą saugomi migracijos tarnybos kartotekoje, sudėti abėcėlės tvarka (pagal pavardes).

Teisę naudotis prašymų įforminti leidimą kartoteka turi tik Europos Sąjungos leidimus gyventi išduodančios migracijos tarnybos valstybės tarnautojai ir darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, vykdydami teisės aktų nustatytas funkcijas. Išnešti prašymus įforminti leidimus iš migracijos tarnybos patalpų draudžiama.

77. Paimti ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, prašymą įforminti leidimą iš šių prašymų kartotekos leidžiama atsakant į paklausimus, darant nuorašus (kopijas), atliekant patikrinimą dėl asmenų duomenų ir tapatybės.

Prašymus įforminti leidimą bei jų kopijas teikti teisėsaugos įstaigų valstybės tarnautojams ar kitų valstybės institucijų ar įstaigų valstybės tarnautojams arba siųsti atsakant į kitus paklausimus galima tik teisės aktų nustatyta tvarka. Tokiu atveju prašymo įforminti leidimą 19 eilutėje įrašoma, kada ir kam buvo pateikti šie dokumentai ar išsiųstos jų kopijos.

 

IX. EUROPOS SĄJUNGOS LEIDIMO GYVENTI ATSIĖMIMAS

 

78. ES piliečio šeimos nariai, kurie nėra ES piliečiai, turi asmeniškai atvykti į migracijos tarnybą atsiimti Europos Sąjungos leidimo gyventi. Jeigu šie asmenys yra Lietuvos Respublikoje, tačiau patys negali atvykti į migracijos tarnybą, tai Europos Sąjungos leidimą gyventi gali paimti ir jų įgalioti asmenys.

Jeigu Europos Sąjungos leidimą gyventi paima ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, įgaliotas asmuo, jis turi pateikti teisėtą atstovavimą patvirtinantį dokumentą bei jo kopiją, jeigu jų nebuvo pateikęs kartu su prašymu išduoti ar pratęsti Europos Sąjungos leidimą gyventi, savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

79. Jeigu Europos Sąjungos leidimą gyventi paima neveiksnaus ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, atstovas pagal įstatymą, jis turi pateikti teisėtą atstovavimą patvirtinantį dokumentą bei jo kopiją, jeigu jų nebuvo pateikęs kartu su prašymu išduoti ar pratęsti Europos Sąjungos leidimą gyventi arba prašymu įforminti leidimą, ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

80. Vaikui (įvaikiui) iki 16 metų išduotą Europos Sąjungos leidimą gyventi paima vienas iš tėvų (įtėvių) ar kitas atstovas pagal įstatymą, kartu jis pateikia atstovavimą patvirtinantį dokumentą bei jo kopiją, jeigu jų nebuvo pateikęs kartu su prašymu išduoti ar pratęsti Europos Sąjungos leidimą gyventi arba prašymu įforminti leidimą, ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

81. Pateiktų dokumentų kopijos įdedamos į ES piliečio šeimos narių, kurie nėra ES piliečiai, bylas.

82. Atsiimant naują Europos Sąjungos leidimą gyventi, būtina pateikti keičiamą Europos Sąjungos leidimą gyventi.

83. Atsiimdamas Europos Sąjungos leidimą gyventi, ES piliečio šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, prašymo įforminti leidimą 18 eilutėje turi pasirašyti patvirtindamas, kad Europos Sąjungos leidimą gyventi gavo, ir nurodyti jo atsiėmimo datą.

Jeigu ES piliečio šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, negali pasirašyti dėl fizinės negalios, tai įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas prašymo įforminti leidimą 18 eilutėje nurodo Europos Sąjungos leidimo gyventi atsiėmimo datą ir priežastį, dėl kurios asmuo nepasirašo, o vietoj šio užsieniečio parašo braukia brūkšnį.

Jeigu Europos Sąjungos leidimą gyventi atsiima ne pats ES piliečio šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, o paima jo įgaliotas asmuo, neveiksnaus tokio asmens atstovas pagal įstatymą, vienas iš vaiko (įvaikio) iki 16 metų tėvų (įtėvių) ar kitas atstovas pagal įstatymą, tai prašymo įforminti leidimą 18 eilutėje jis pasirašo patvirtindamas, kad gavo Europos Sąjungos leidimą gyventi, nurodo atsiėmimo datą, o įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas prašymo įforminti leidimą toje pačioje eilutėje, tam skirtoje vietoje, nurodo asmens, paėmusio Europos Sąjungos leidimą gyventi, vardą ir pavardę.

84. Įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas, įteikiantis išrašytą Europos Sąjungos leidimą gyventi, privalo:

84.1. jeigu registruojant prašymą išduoti, pratęsti Europos Sąjungos leidimą gyventi ar prašymą įforminti Europos Sąjungos leidimą gyventi nebuvo padaryta žyma apie sumokėtą valstybės rinkliavą – patikrinti Valstybinės mokesčių inspekcijos informacinėje sistemoje, ar sumokėta ši rinkliava.

Jeigu nustatoma, kad ES piliečio šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, nesumokėjo nustatyto dydžio valstybės rinkliavos, Europos Sąjungos leidimas gyventi ar pratęstas Europos Sąjungos leidimas gyventi neišduodamas.

Papildyta punktu:

Nr. 1V-173, 2009-04-30, Žin., 2009, Nr. 52-2071 (2009-05-08), i. k. 1092310ISAK001V-173

 

84.2. specialiu prietaisu pažymėti kaip negaliojantį pateiktą keisti Europos Sąjungos leidimą gyventi. Pažymėtas kaip negaliojantis Europos Sąjungos leidimas gyventi ES piliečio šeimos nariui, kuris nėra ES pilietis, negrąžinamas ir turi būti sunaikinamas;

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. 1V-173, 2009-04-30, Žin., 2009, Nr. 52-2071 (2009-05-08), i. k. 1092310ISAK001V-173

 

84.3. įrašyti į sistemą Europos Sąjungos leidimo gyventi atsiėmimo datą, nuo kurios Europos Sąjungos leidimas gyventi tampa galiojantis.

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. 1V-173, 2009-04-30, Žin., 2009, Nr. 52-2071 (2009-05-08), i. k. 1092310ISAK001V-173

 

85. Jeigu migracijos tarnyba neturi techninių sąlygų su sistema dirbti tiesiogiai (prijungties režimu), tai Aprašo 84.2 punkto reikalavimas vykdomas Asmens dokumentų išrašymo centrui nedelsiant išsiunčiant faksu raštišką pranešimą ar elektroniniu paštu nuskaitytą pranešimą, kad Europos Sąjungos leidimas gyventi atsiimtas. Pranešime turi būti nurodyta ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, asmens kodas, vardas, pavardė, Europos Sąjungos leidimo gyventi numeris ir jo atsiėmimo data. Prašymo įforminti leidimą 19 eilutėje nurodoma pranešimo, kad Europos Sąjungos leidimas gyventi atsiimtas, data ir numeris.

 

X. EUROPOS SĄJUNGOS LEIDIMO GYVENTI PANAIKINIMAS

 

86. ES piliečio šeimos narių, kurie nėra ES piliečiai, teisė gyventi Lietuvos Respublikoje prarandama Įstatymo 104 straipsnio 7 dalyje nustatytu pagrindu arba gali būti panaikinama Įstatymo 106 straipsnio 1 dalyje nustatytais pagrindais.

87. Įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas, gavęs įsiteisėjusį teismo sprendimą dėl ES piliečio ir (ar) jo šeimos narių, kurie nėra ES piliečiai, teisės gyventi Lietuvos Respublikoje panaikinimo, parengia sprendimo projektą, o migracijos tarnybos vadovas ar jo įgaliotas valstybės tarnautojas, vadovaudamasis teisės aktų normomis ir atsižvelgdamas į nustatytas faktines aplinkybes, priima sprendimą panaikinti ES piliečio šeimos nariams, kurie nėra ES piliečiai, išduotus Europos Sąjungos leidimus gyventi.

Įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas priimtus sprendimus užregistruoja Užsieniečių registre ir (ar) Sprendimų dėl Europos Sąjungos valstybės narės piliečio šeimos nario leidimo gyventi Lietuvos Respublikoje registre (3 priedas) ir įdeda į ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, bylą.

88. Sprendimas panaikinti Europos Sąjungos leidimą gyventi priimamas per 10 darbo dienų nuo teismo sprendimo gavimo dienos.

89. Įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas, nustatęs, kad ES piliečio šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, išvyko iš Lietuvos Respublikos ilgesniam kaip 2 metų iš eilės laikotarpiui, siunčia šio užsieniečio bylą ir dokumentus, patvirtinančius jo išvykimą, Migracijos departamentui sprendimui priimti.

90. Įgaliotas Migracijos departamento valstybės tarnautojas, gavęs ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, bylą, išnagrinėja priimtus dokumentus dėl Europos Sąjungos leidimo gyventi panaikinimo ir parengia sprendimo projektą.

Migracijos departamento direktorius ar jo įgaliotas valstybės tarnautojas, vadovaudamasis teisės aktų normomis ir atsižvelgdamas į nustatytas faktines aplinkybes, priima sprendimą panaikinti ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje per 10 darbo dienų nuo šio užsieniečio bylos gavimo Migracijos departamente dienos. Sprendime nurodoma apskundimo tvarka ir terminai.

Įgaliotas Migracijos departamento valstybės tarnautojas priimtus sprendimus panaikinti ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje užregistruoja Užsieniečių registre ir (ar) Sprendimų dėl Europos Sąjungos valstybės narės piliečio šeimos nario leidimo gyventi Lietuvos Respublikoje registre (3 priedas) ir įdeda į šio užsieniečio bylą.

91. Sprendimas kartu su ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, byla ne vėliau kaip per 2 darbo dienas nuo sprendimų priėmimo dienos išsiunčiamas migracijos tarnybai, kuriai pavesta vykdyti sprendimą.

92. Įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas, gavęs ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, bylą ir sprendimą panaikinti Europos Sąjungos leidimą gyventi, privalo:

92.1. nedelsdamas parašyti kvietimą ES piliečio šeimos nariui, kuris nėra ES pilietis, atvykti į migracijos tarnybą ir nurodyti, kad jis turi pateikti Europos Sąjungos leidimą gyventi;

92.2. su priimtu sprendimu pasirašytinai supažindinti ES piliečio šeimos narį, kuris nėra ES pilietis, jam atvykus į tarnybą;

92.3. specialiu prietaisu pažymėti kaip negaliojantį ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, pateiktą Europos Sąjungos leidimą gyventi, jeigu sprendimas per 14 dienų nuo jo įteikimo dienos neapskundžiamas;

92.4. spręsti ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, teisinės padėties Lietuvos Respublikoje klausimą teisės aktų nustatyta tvarka;

92.5. prašymo įforminti leidimą 19 eilutėje nurodyti Europos Sąjungos leidimo gyventi panaikinimo priežastį ir datą; padaręs įrašą, prašymą įforminti leidimą perkelti iš galiojančios kartotekos į archyvinę;

92.6. įrašyti duomenis apie Europos Sąjungos leidimo gyventi negaliojimą į sistemą ir išsiųsti pranešimą dėl ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, gyvenamosios vietos deklaravimo duomenų panaikinimo seniūnijai ar kitam savivaldybės administracijos padaliniui, kuriame jis yra deklaravęs gyvenamąją vietą ar įtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, jei turi duomenų apie deklaruotą gyvenamąją vietą.

93. Jeigu įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas neturi galimybės per 14 darbo dienų nuo kvietimo išsiuntimo dienos pasirašytinai supažindinti ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, su priimtu sprendimu panaikinti Europos Sąjungos leidimą gyventi ir pažymėti kaip negaliojantį tokį leidimą, jis vykdo Aprašo 92.5–92.6 punktų reikalavimus.

94. Panaikinus ES piliečio šeimos nariui, kuris nėra ES pilietis, išduotą Europos Sąjungos leidimą gyventi, jo byla, atlikus Aprašo 92 punkte nurodytus veiksmus, per 3 darbo dienas nuo šių veiksmų atlikimo dienos išsiunčiama Migracijos departamentui.

 

XI. EUROPOS SĄJUNGOS LEIDIMO GYVENTI NEGALIOJIMAS

 

95. Europos Sąjungos leidimas gyventi yra negaliojantis, jeigu:

95.1. pasibaigė jo galiojimas;

95.2. ES piliečio šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, mirė;

95.3. jame yra klastojimo požymių;

95.4. jis yra panaikintas;

95.5. jis pakeistas Aprašo 59 punkte nustatytais atvejais;

95.6. ES piliečio šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, įgijo Lietuvos Respublikos pilietybę;

95.7. ES piliečio šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, deklaravo išvykimą iš Lietuvos Respublikos į užsienio valstybę;

95.8. ES piliečio šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, jo neatsiima per vienerius metus nuo jo išrašymo dienos.

96. ES piliečio šeimos nariui, kuris nėra ES pilietis, mirus, Europos Sąjungos leidimas gyventi negalioja nuo jo mirties datos.

97. Mirusio ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, Europos Sąjungos leidimas gyventi, grąžintas civilinės metrikacijos įstaigai ar konsulinei įstaigai, perduodamas Migracijos departamentui.

98. Migracijos tarnyba, gavusi mirusio ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, Europos Sąjungos leidimą gyventi, Gyventojų registre patikrina duomenis apie šį užsienietį ir jam išduotą Europos Sąjungos leidimą gyventi.

Mirusio ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, Europos Sąjungos leidimas gyventi pažymimas kaip negaliojantis ir turi būti sunaikinamas.

Jeigu civilinės metrikacijos įstaiga mirusio užsieniečio Europos Sąjungos leidimą gyventi perduoda ne tai migracijos tarnybai, kuri jį išdavė, tai šis leidimas turi būti persiunčiamas jį išdavusiai migracijos tarnybai, nurodoma užsieniečio mirties akto įrašo registracijos numeris ir data.

Prašymo įforminti leidimą 19 eilutėje įrašoma ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, mirties akto įrašo numeris ir data.

ES piliečio šeimos nariui, kuris nėra ES pilietis, neįteikus Europos Sąjungos leidimo gyventi dėl jo mirties, prašymo įforminti leidimą 19 eilutėje pažymima, kad asmuo mirė ir Europos Sąjungos leidimas gyventi neįteiktas, nurodoma mirties akto įrašo registracijos numeris ir data. Dėl asmens mirties neįteiktas Europos Sąjungos leidimas gyventi turi būti sunaikinamas.

99. ES piliečio šeimos nariai, kurie nėra ES piliečiai ir dėl kurių priimtas sprendimas panaikinti Europos Sąjungos leidimą gyventi, taip pat asmenys, įgiję Lietuvos Respublikos pilietybę arba turintys Europos Sąjungos leidimą gyventi, kurio galiojimo laikas pasibaigęs, arba deklaravę išvykimą iš Lietuvos Respublikos į užsienio valstybę, turi grąžinti šį dokumentą migracijos tarnybai arba konsulinei įstaigai. Konsulinė įstaiga grąžintą Europos Sąjungos leidimą gyventi perduoda Migracijos departamentui.

100. Duomenis apie prarasto Europos Sąjungos leidimo gyventi negaliojimą į sistemą įrašo migracijos tarnyba, nurodo Europos Sąjungos leidimo gyventi negaliojimo priežastį, kai gauna ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, pranešimą apie Europos Sąjungos leidimo gyventi praradimą arba raštišką konsulinės įstaigos informaciją apie užsienio valstybėje prarastą šį dokumentą. Duomenys apie Europos Sąjungos leidimo gyventi negaliojimą į sistemą įrašomi nedelsiant, bet ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo pranešimo gavimo dienos.

101. Duomenis apie Europos Sąjungos leidimo gyventi, kuriame yra klastojimo požymių, negaliojimą į sistemą įrašo migracijos tarnyba, kai gauna informaciją apie nustatytą šio dokumento klastojimo faktą.

102. Europos Sąjungos leidimai gyventi, jei jie pakeisti Aprašo 59.1–59.3 punktuose nustatytais atvejais, negalioja nuo ES piliečio šeimos nariams, kurie nėra ES piliečiai, išrašyto naujo Europos Sąjungos leidimo gyventi atsiėmimo migracijos tarnyboje dienos. Europos Sąjungos leidimo gyventi atsiėmimo migracijos tarnyboje datą į sistemą įrašo jį išdavusi migracijos tarnyba, įteikdama asmenims išrašytą šį dokumentą.

103. Duomenis apie Europos Sąjungos leidimo gyventi, kurio ES piliečio šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, neatsiėmė per vienerius metus nuo jo išrašymo dienos, negaliojimą į sistemą įrašo Europos Sąjungos leidimą gyventi išdavusi migracijos tarnyba, kai įsitikina, kad šio leidimo asmuo neatsiėmė per vienerius metus nuo šio dokumento išrašymo.

104. Duomenys apie Europos Sąjungos leidimo gyventi negaliojimą, nurodyti Aprašo 95 punkte (negaliojimo priežastis, data, nuo kurios dokumentas negalioja, žyma apie negaliojančio Europos Sąjungos leidimo gyventi grąžinimą arba negrąžinimą migracijos tarnybai) prieš įrašant į sistemą įrašomi prašymo įforminti leidimą 19 eilutėje. Šį prašymą migracijos tarnyba perkelia iš galiojančios kartotekos į archyvinę.

Jeigu Europos Sąjungos leidimą gyventi buvo išdavusi kita migracijos tarnyba, ši migracijos tarnyba siunčia pranešimą apie Europos Sąjungos leidimo gyventi negaliojimą jį išdavusiai migracijos tarnybai (8 priedas). Gavusi pranešimą, migracijos tarnyba šiuos duomenis turi nurodyti prašymo įforminti leidimą 19 eilutėje.

105. Jeigu migracijos tarnyba neturi techninių sąlygų su sistema dirbti tiesiogiai (prijungties režimu), tai šio Aprašo 100–104 punktų reikalavimai vykdomi Asmens dokumentų išrašymo centrui išsiunčiant raštišką pranešimą (elektroniniu paštu, faksu, paštu) apie Europos Sąjungos leidimo gyventi negaliojimą.

 

XII. EUROPOS SĄJUNGOS LEIDIMŲ GYVENTI APSKAITA IR SAUGOJIMAS BEI NEGALIOJANČIŲ EUROPOS SĄJUNGOS LEIDIMŲ GYVENTI NAIKINIMAS

 

106. Negaliojantys Europos Sąjungos leidimai gyventi ne rečiau kaip kartą per 3 mėnesius siunčiami Asmens dokumentų išrašymo centrui sunaikinti. Lydraščiuose turi būti nurodytas siunčiamo šio dokumento numeris, asmens, kuriam jis buvo išduotas, vardas (-ai), pavardė ir asmens kodas.

Asmens dokumentų išrašymo centrui išsiųstų negaliojančių Europos Sąjungos leidimų gyventi lydraščiai migracijos tarnyboje dedami į bylą pagal dokumentacijos planą.

107. Migracijos tarnyba, iš Asmens dokumentų išrašymo centro gavusi išrašytus Europos Sąjungos leidimus gyventi, patikrina, ar nepažeistos jų pakuotės.

Ne mažiau kaip trijų teritorinės policijos įstaigos įgaliotų valstybės tarnautojų (iš jų 2 – migracijos tarnybos) akivaizdoje atplėšiama Europos Sąjungos leidimų gyventi pakuotė, šie dokumentai suskaičiuojami, patikrinama, ar jų numeriai atitinka nurodytuosius lydraščiuose. Jeigu gautų Europos Sąjungos leidimų gyventi skaičius ir jų numeriai atitinka nurodytuosius lydraščiuose, teritorinės policijos įstaigos įgalioti valstybės tarnautojai tai pažymi lydraščiuose ir pasirašo, nurodo savo pareigas, vardą, pavardę ir datą.

108. Įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas privalo:

108.1. patikrinti, ar Europos Sąjungos leidime gyventi nurodyti asmens duomenys ir nuotrauka atitinka asmens duomenis ir nuotrauką prašyme įforminti leidimą.

108.2. užpildyti prašymo įforminti leidimą 17 eilutę – nurodyti ES piliečio šeimos nariui, kuris nėra ES pilietis, išrašyto Europos Sąjungos leidimo gyventi numerį, išrašymo datą bei galiojimo laiką.

109. Jeigu Europos Sąjungos leidime gyventi nurodyti asmens duomenys ar nuotrauka neatitinka asmens duomenų ar nuotraukos prašyme įforminti leidimą, apie tai nedelsiant informuojamas migracijos tarnybos vadovas. Įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas per 2 darbo dienas sutikrina ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, prašyme įforminti leidimą nurodytus asmens duomenis su jo duomenimis Gyventojų registre, suformuoja naują užsakymą dėl Europos Sąjungos leidimo gyventi išrašymo ir perduoda jį Asmens dokumentų išrašymo centrui. Europos Sąjungos leidimas gyventi, kuriame asmens duomenys ar nuotrauka neatitinka asmens duomenų ar nuotraukos prašyme įforminti leidimą, nedelsiant grąžinamas Asmens dokumentų išrašymo centrui.

110. Iš Asmens dokumentų išrašymo centro gauti išrašytų Europos Sąjungos leidimų gyventi lydraščiai dedami į bylą pagal dokumentacijos planą.

111. Migracijos tarnyba, nustačiusi, kad pakuotė pažeista ir (arba) trūksta Europos Sąjungos leidimų gyventi, apie tai tą pačią dieną informuoja teritorinės policijos įstaigos vadovą, Asmens dokumentų išrašymo centrą ir Migracijos departamentą.

Teritorinės policijos įstaigos vadovo pavedimu per 10 dienų nuo išrašytų Europos Sąjungos leidimų gyventi pakuotės iš Asmens dokumentų išrašymo centro gavimo migracijos tarnyboje dienos dėl nurodytų faktų atliekamas tarnybinis patikrinimas. Apie jo rezultatus teritorinės policijos įstaigos vadovas ar jo įgaliotas valstybės tarnautojas surašo išvadą. Išvados kopija pateikiama Migracijos departamentui ir Asmens dokumentų išrašymo centrui. Migracijos tarnybos vadovo pavedimu šis Europos Sąjungos leidimas gyventi sistemoje skelbiamas dingusiu.

112. Iš Asmens dokumentų išrašymo centro gauti išrašyti, bet ES piliečio šeimos narių, kurie nėra ES piliečiai, neatsiimti Europos Sąjungos leidimai gyventi, taip pat negaliojantys Europos Sąjungos leidimai gyventi saugomi seifuose (metalinėse spintose) arba specialiai įrengtoje migracijos tarnybos patalpoje (turi būti apsaugos signalizacija, langų grotos). Raktus nuo seifo (metalinės spintos) saugo migracijos tarnybos vadovas.

 

XIII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

113. ES piliečio šeimos nariui, kuris nėra ES pilietis, pakeitus gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje, migracijos tarnyba, kurios aptarnaujamoje teritorijoje šis užsienietis deklaruoja gyvenamąją vietą, dėl jo bylos persiuntimo kreipiasi raštu į migracijos tarnybą, kurios aptarnaujamoje teritorijoje jis buvo deklaravęs gyvenamąją vietą ar įtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą. Ši migracijos tarnyba ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo tokio prašymo gavimo dienos persiunčia ES piliečio šeimos nario, kuris nėra ES pilietis, bylą migracijos tarnybai, kurios aptarnaujamoje teritorijoje jis apsigyveno.

114. ES piliečio šeimos narių, kurie nėra ES piliečiai, bylos sudaromos ir tvarkomos vadovaujantis Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos archyvų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus 2001 m. gruodžio 28 d. įsakymu Nr. 88 (Žin., 2002, Nr. 5-211; 2005, Nr. 132-4773).

115. ES piliečio šeimos narių, kurie nėra ES piliečiai, bylos saugomos 75 metus, prašymai įforminti leidimą – 25 metus, Apraše nurodyti registrai – 10 metų, Asmens dokumentų išrašymo centre išrašytų Europos Sąjungos leidimų gyventi lydraščiai ir Asmens dokumentų išrašymo centrui išsiųstų negaliojančių Europos Sąjungos leidimų gyventi lydraščiai – 10 metų.

______________


 

Europos Sąjungos valstybės narės piliečio

šeimos nario leidimo gyventi Lietuvos

Respublikoje išdavimo, pratęsimo ir

panaikinimo Europos Sąjungos valstybės narės

piliečio šeimos nariams, kurie nėra Europos

Sąjungos valstybės narės piliečiai, tvarkos

aprašo

1 priedas

 

(Prašymų išduoti ar pratęsti Europos Sąjungos valstybės narės piliečio šeimos nario leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje registro forma)

 

____________________________________________________

(dokumento sudarytojo pavadinimas)

 

PRAŠYMŲ IŠDUOTI AR PRATĘSTI EUROPOS SĄJUNGOS VALSTYBĖS NARĖS

PILIEČIO ŠEIMOS NARIO LEIDIMĄ GYVENTI LIETUVOS RESPUBLIKOJE

REGISTRAS _________________________

(identifikavimo žymuo)

 

Reg. Nr.

Užsieniečio vardas, pavardė

Gimimo data

Pilietybė

Lytis

Prašymo gavimo data

Pastabos

1

2

3

4

5

6

7

 

______________________

______________________

______________________

(pareigų pavadinimas)

(parašas)

(vardas ir pavardė)

______________


 

Europos Sąjungos valstybės narės piliečio

šeimos nario leidimo gyventi Lietuvos

Respublikoje išdavimo, pratęsimo ir

panaikinimo Europos Sąjungos valstybės narės

piliečio šeimos nariams, kurie nėra Europos

Sąjungos valstybės narės piliečiai, tvarkos

aprašo

2 priedas

 

(Pažymos forma)

 

(Herbas)

_____________________________________________________

(dokumento sudarytojo pavadinimas)

_____________________________________________________

(dokumento sudarytojo duomenys)

 

_________________________

                 (adresatas)

 

PAŽYMA

APIE PRAŠYMO IŠDUOTI AR PRATĘSTI EUROPOS SĄJUNGOS VALSTYBĖS NARĖS PILIEČIO ŠEIMOS NARIO LEIDIMĄ GYVENTI LIETUVOS RESPUBLIKOJE PATEIKIMĄ

 

_______ Nr. __________________

 

Pažymime, kad 200___ m._____________d.________________________________ PK VP

                                                                                                                        (miestas, rajonas)

Migracijos tarnybai ________________________________________________________________

                                                      (Europos Sąjungos valstybės narės piliečio šeimos nario, kuris nėra Europos Sąjungos

________________________________________________________________________________

valstybės narės pilietis pilietybė, vardas ir pavardė, gimimo data)

pateikė prašymą išduoti ar pratęsti Europos Sąjungos valstybės narės piliečio šeimos nario leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje.

 

______________________

______________________

______________________

(pareigų pavadinimas)

(parašas)

(vardas ir pavardė)

______________


 

Europos Sąjungos valstybės narės piliečio

šeimos nario leidimo gyventi Lietuvos

Respublikoje išdavimo, pratęsimo ir

panaikinimo Europos Sąjungos valstybės narės

piliečio šeimos nariams, kurie nėra Europos

Sąjungos valstybės narės piliečiai, tvarkos

aprašo

3 priedas

 

(Sprendimų dėl Europos Sąjungos valstybės narės piliečio šeimos nario leidimo gyventi Lietuvos Respublikoje registro forma)

 

________________________________________________

(dokumento sudarytojo pavadinimas)

 

SPRENDIMŲ DĖL EUROPOS SĄJUNGOS VALSTYBĖS NARĖS PILIEČIO ŠEIMOS

NARIO LEIDIMO GYVENTI LIETUVOS RESPUBLIKOJE

REGISTRAS _____________________________________

(identifikavimo žymuo)

 

Sprendimo reg. Nr.

Sprendimo registracijos data

Užsieniečio vardas, pavardė

Užsieniečio gimimo data

Pilietybė

Sprendimo pobūdis

Pastabos

1

2

3

4

5

6

7

 

______________________

______________________

______________________

(pareigų pavadinimas)

(parašas)

(vardas ir pavardė)

______________


 

Europos Sąjungos valstybės narės piliečio

šeimos nario leidimo gyventi Lietuvos

Respublikoje išdavimo, pratęsimo ir

panaikinimo Europos Sąjungos valstybės narės

piliečio šeimos nariams, kurie nėra Europos

Sąjungos valstybės narės piliečiai, tvarkos

aprašo

4 priedas

 

(Sprendimų dėl Europos Sąjungos valstybės narės piliečio šeimos nario leidimo gyventi Lietuvos Respublikoje pratęsimo registro forma)

 

_________________________________________________

(dokumento sudarytojo pavadinimas)

 

SPRENDIMŲ DĖL EUROPOS SĄJUNGOS VALSTYBĖS NARĖS PILIEČIO ŠEIMOS

NARIO LEIDIMO GYVENTI LIETUVOS RESPUBLIKOJE PRATĘSIMO

REGISTRAS _____________________________________

(identifikavimo žymuo)

 

Sprendimo reg. Nr.

Sprendimo registracijos data

Užsieniečio vardas, pavardė

Užsieniečio gimimo data

Pilietybė

Sprendimo pobūdis

Pastabos

1

2

3

4

5

6

7

 

______________________

______________________

______________________

(pareigų pavadinimas)

(parašas)

(vardas ir pavardė)

______________

 

 


 

 

ES LG(2007-07-16)

 

ES LG2(2007-07-16)

______________


 

Europos Sąjungos valstybės narės piliečio

šeimos nario leidimo gyventi Lietuvos

Respublikoje išdavimo, pratęsimo ir

panaikinimo Europos Sąjungos valstybės narės

piliečio šeimos nariams, kurie nėra Europos

Sąjungos valstybės narės piliečiai, tvarkos

aprašo

6 priedas

 

(Prašymų įforminti Europos Sąjungos valstybės narės piliečio šeimos nario leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje registro forma)

 

___________________________________________

(dokumento sudarytojo pavadinimas)

 

PRAŠYMŲ ĮFORMINTI EUROPOS SĄJUNGOS VALSTYBĖS NARĖS PILIEČIO

ŠEIMOS NARIO LEIDIMĄ GYVENTI LIETUVOS RESPUBLIKOJE

REGISTRAS _____________________________________

(identifikavimo žymuo)

 

Reg. Nr.

Prašymo registracijos data

Užsieniečio vardas, pavardė

Pilietybė

Užsieniečio gimimo data

Pastabos

1

2

3

4

5

6

 

______________________

______________________

______________________

(pareigų pavadinimas)

(parašas)

(vardas ir pavardė)

______________

7 priedas. Neteko galios nuo 2008-07-18

Priedo naikinimas:

Nr. 1V-264, 2008-07-10, Žin. 2008, Nr. 81-3228 (2008-07-17), i. k. 1082310ISAK001V-264

 


 

Europos Sąjungos valstybės narės piliečio

šeimos nario leidimo gyventi Lietuvos

Respublikoje išdavimo, pratęsimo ir

panaikinimo Europos Sąjungos valstybės narės

piliečio šeimos nariams, kurie nėra Europos

Sąjungos valstybės narės piliečiai, tvarkos

aprašo

8 priedas

 

(Pranešimo forma)

 

(Herbas)

_____________________________________________________

(dokumento sudarytojo pavadinimas)

_____________________________________________________

(dokumento sudarytojo duomenys)

 

___________________  PKVP

           (miestas, rajonas)

         migracijos tarnybai

PRANEŠIMAS

APIE EUROPOS SĄJUNGOS VALSTYBĖS NARĖS PILIEČIO ŠEIMOS NARIO EUROPOS SĄJUNGOS LEIDIMO GYVENTI NEGALIOJIMĄ

__________ Nr. ____________

 

Informuojame, kad__________________________________________________________ ,

a. k._______________________________ , 200___ m. _________________________________  d.

išduotas Europos Sąjungos leidimas gyventi Lietuvos Respublikoje__________________________

                                                                                                                         (serija, Nr.)

a) panaikintas _______________________________________________________________

(priežastis, sprendimo numeris ir data)

_______________________________________________________________________________ ;

b) negrąžintas______________________________________________________________ .

 

Prašome padaryti atitinkamą žymą Europos Sąjungos valstybės narės piliečio šeimos nario prašyme įforminti Europos Sąjungos leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje.

 

 

______________________

______________________

______________________

(pareigų pavadinimas)

(parašas)

(vardas ir pavardė)

______________

 

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, Įsakymas

Nr. 1V-264, 2008-07-10, Žin., 2008, Nr. 81-3228 (2008-07-17), i. k. 1082310ISAK001V-264

Dėl Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2007 m. spalio 25 d. įsakymo Nr. 1V-369 "Dėl Pažymos Europos Sąjungos valstybės narės piliečio teisei nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje patvirtinti išdavimo tvarkos aprašo ir Europos Sąjungos valstybės narės piliečio šeimos nario leidimo gyventi Lietuvos Respublikoje išdavimo, pratęsimo ir panaikinimo Europos Sąjungos valstybės narės piliečio šeimos nariams, kurie nėra Europos Sąjungos valstybės narės piliečiai, tvarkos aprašo patvirtinimo" pakeitimo

 

2.

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, Įsakymas

Nr. 1V-173, 2009-04-30, Žin., 2009, Nr. 52-2071 (2009-05-08), i. k. 1092310ISAK001V-173

Dėl Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2007 m. spalio 25 d. įsakymo Nr. 1V-369 "Dėl Pažymos Europos Sąjungos valstybės narės piliečio teisei nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje patvirtinti išdavimo tvarkos aprašo ir Europos Sąjungos valstybės narės piliečio šeimos nario leidimo gyventi Lietuvos Respublikoje išdavimo, pratęsimo ir panaikinimo Europos Sąjungos valstybės narės piliečio šeimos nariams, kurie nėra Europos Sąjungos valstybės narės piliečiai, tvarkos aprašo patvirtinimo" pakeitimo