Suvestinė redakcija nuo 2004-11-14 iki 2010-07-31
Nutarimas paskelbtas: Žin. 1996, Nr. 60-1417, i. k. 0961100NUTA00000721
LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS TERITORIJŲ PLANAVIMO DOKUMENTŲ REGISTRO NUOSTATŲ IR LIETUVOS RESPUBLIKOS TERITORIJŲ PLANAVIMO DUOMENŲ BANKO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO
1996 m. birželio 19 d. Nr. 721
Vilnius
1. Patvirtinti pridedamus:
2. Neteko galios nuo 1996-12-07
Punkto naikinimas:
Nr. 1418, 1996-11-29, Žin. 1996, Nr. 118-2743 (1996-12-06), i. k. 0961100NUTA00001418
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
1996 m. birželio 19 d. nutarimu
Nr. 721
(Lietuvos Respublikos
Vyriausybės 2004 m. lapkričio 10
d. nutarimo Nr. 1428 redakcija)
LIETUVOS RESPUBLIKOS TERITORIJŲ PLANAVIMO DOKUMENTŲ REGISTRO NUOSTATAI
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo dokumentų registro (toliau vadinama – registras) nuostatai reglamentuoja:
2. Registras skirtas Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymo (Žin., 1995, Nr. 107-2391; 2004, Nr. 21-617) nustatyta tvarka patvirtintiems teritorijų planavimo dokumentams, jų keitimams registruoti, taip pat pradėtiems rengti teritorijų planavimo dokumentams įrašyti.
3. Šiuose Nuostatuose vartojamos sąvokos:
Registro duomenų bazė – skaitmeninė valstybinė, apskrities ir savivaldybės duomenų bazė (atitinkamo lygmens duomenų bazė), skirta teritorijų planavimo dokumentams registruoti ir registro duomenims saugoti.
Registro centrinė duomenų bazė – duomenų bazė, skirta registro atitinkamo lygmens duomenų bazės visų fragmentų kopijoms saugoti.
Registro išrašas – registro duomenų bazės fragmento kopija.
4. Kitos šiuose Nuostatuose vartojamos sąvokos paaiškintos Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatyme ir Lietuvos Respublikos valstybės registrų įstatyme (Žin., 1996, Nr. 86-2043; 2004, Nr. 124-4488).
II. REGISTRO STEIGĖJAS IR OBJEKTAS
5. Registro steigėja yra Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Registras įsteigtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymu.
III. REGISTRO SANDARA
7. Registrą sudaro:
IV. REGISTRO TVARKYMO ĮSTAIGOS
10. Registro tvarkymo įstaigos yra:
10.1. Aplinkos apsaugos agentūra, kuri registruoja valstybės, Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliotos institucijos lygmeniu tvirtinamus teritorijų planavimo dokumentus ir tvarko registro centrinę duomenų bazę (valstybinis registras);
10.2. apskrities viršininko administracija, kuri registruoja apskričių lygmeniu tvirtinamus teritorijų planavimo dokumentus (apskričių registrai);
V. VADOVAUJANČIOSIOS REGISTRO TVARKYMO ĮSTAIGOS FUNKCIJOS
11. Vadovaujančioji registro tvarkymo įstaiga:
12. Vadovaujančioji registro tvarkymo įstaiga, atlikdama jai pavestas funkcijas, turi teisę:
12.1. reikalauti, kad registro tvarkymo įstaigos laikytųsi šių Nuostatų reikalavimų ir vykdytų metodinius jos nurodymus, kontroliuoti jų veiklą;
13. Vadovaujančioji registro tvarkymo įstaiga, atlikdama jai pavestas funkcijas, privalo:
VI. REGISTRO TVARKYMO ĮSTAIGŲ FUNKCIJOS
14. Registro tvarkymo įstaigos:
14.5. registruoja kylančias technologines registro funkcionavimo problemas, reguliariai jas analizuoja ir apibendrina, teikia vadovaujančiajai registro tvarkymo įstaigai pasiūlymus, kaip tobulinti registro veiklą, tvarko duomenų bazės archyvą;
15. Registro tvarkymo įstaigos, atlikdamos joms pavestas funkcijas, turi teisę:
15.1. tikrinti, ar pateikti visi dokumentai ir duomenys, būtini teritorijų planavimo dokumentui įregistruoti;
VII. REGISTRO DUOMENYS
17. Registro duomenys yra:
17.1. teritorijų planavimo lygmuo pagal teritorijų planavimo dokumentą tvirtinančią instituciją (valstybės, Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliotos institucijos, apskrities, savivaldybės);
17.3. teritorijų planavimo lygmuo pagal planuojamos teritorijos dydį ir sprendinių konkretizavimo lygį (nacionalinis, regiono, rajono, vietovės);
17.6. teritorijų planavimo dokumento patvirtinimo duomenys (jį patvirtinusios institucijos pavadinimas, data, dokumento, kuriuo patvirtintas teritorijų planavimo dokumentas, numeris);
17.7. duomenys apie teritorijų planavimo dokumento keitimus (jį patvirtinusios institucijos pavadinimas, data, dokumento, kuriuo patvirtinti šie keitimai, numeris);
17.10. nuorodos apie:
VIII. REGISTRUOJAMŲ DOKUMENTŲ ŽYMĖJIMAS
20. Pirmasis ženklas nurodo valstybės, Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliotos institucijos lygmens dokumentus. Vienetu (1) žymimi teritorijų planavimo dokumentai, tvirtinami valstybės, Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliotos institucijos lygmeniu. Kitais atvejais vietoj šio ženklo rašomas nulis (0).
21. Antrasis ir trečiasis ženklai nurodo apskrities kodą iš Lietuvos Respublikos adresų registro. Valstybės, Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliotos institucijos lygmens, taip pat savivaldybių lygmens teritorijų planavimo dokumentams šioje vietoje rašomi nuliai (0).
22. Ketvirtasis ir penktasis ženklai nurodo savivaldybės, kurios teritorijai (ar jos daliai) rengiamas dokumentas, kodą iš Lietuvos Respublikos adresų registro. Valstybės, Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliotos institucijos ir apskričių lygmens teritorijų planavimo dokumentams šioje vietoje rašomi nuliai (0).
23. Šeštasis ženklas nurodo teritorijų planavimo dokumento rūšį:
IX. REGISTRO RYŠIAI SU KITAIS VALSTYBĖS REGISTRAIS
25. Registras susijęs su šiais Lietuvos Respublikos registrais ir kadastrais:
X. REGISTRUOJAMŲ DOKUMENTŲ KLASIFIKATORIUS
26. Teritorijų planavimo dokumentai, registruojami registre, klasifikuojami pagal teritorijų planavimo rūšis. Registruojami teritorijų planavimo dokumentai klasifikuojami pagal vadovaujančiosios registro tvarkymo įstaigos patvirtintą klasifikatorių, suderintą su kitomis suinteresuotomis institucijomis.
XI. DUOMENŲ TEIKĖJAI
27. Registro duomenis apie patvirtintus teritorijų planavimo dokumentus registrui teikia planavimo organizatoriai, o apie pradėtus rengti teritorijų planavimo dokumentus – planavimo sąlygas išduodančios institucijos.
28. Duomenis apie patvirtintus teritorijų planavimo dokumentus šių Nuostatų 10 punkte nurodytoms registro tvarkymo įstaigoms pateikia planavimo organizatorius, kurio užsakymu buvo rengiamas teritorijų planavimo dokumentas. Duomenys apie suderintus ir patvirtintus teritorijų planavimo dokumentus į registrą įrašomi vadovaujantis pateiktu projektu, dokumentu, kuriuo patvirtintas projektas ar schema, ir planavimo organizatoriaus užpildyta forma, kurią rengia ir tvirtina Aplinkos apsaugos agentūra.
29. Duomenis apie pradėtus rengti teritorijų planavimo dokumentus registro tvarkymo įstaigoms pateikia planavimo sąlygas išdavusi institucija. Duomenys apie pradėtą rengti teritorijų planavimo dokumentą į registrą įrašomi vadovaujantis planavimo sąlygas išdavusios institucijos užpildyta forma, kurią rengia ir tvirtina Aplinkos apsaugos agentūra. Teritorijų planavimo dokumentas, nustatytąja tvarka nepatvirtintas, yra informacinio pobūdžio.
XII. REGISTRACIJA
31. Planavimo organizatorius ne vėliau kaip per 15 kalendorinių dienų nuo teritorijų planavimo dokumento patvirtinimo privalo pateikti šių Nuostatų 10 punkte nurodytoms registro tvarkymo įstaigoms dokumentą, kuriuo patvirtintas projektas ar schema, užpildytą formą, dokumentą su pagrindiniais sprendiniais, aiškinamąjį raštą ir (pageidautina) magnetines duomenų laikmenas su įrašytais pagrindinių dokumento sprendinių duomenimis skaitmenine geoinformacinės sistemos (GIS) forma.
Planavimo sąlygas išdavusi institucija per 15 kalendorinių dienų nuo planavimo sąlygų išdavimo pateikia registro tvarkymo įstaigoms užpildytą šių Nuostatų 29 punkte nurodytą formą apie pradėtą rengti teritorijų planavimo dokumentą.
32. Teritorijų administracinių ribų nustatymo arba keitimo projektai, apskrities ar savivaldybės teritorijai rengiamos žemėtvarkos schemos registruoti pateikiami apskrities registro tvarkymo įstaigai šių Nuostatų 31 punkte nustatyta tvarka.
33. Kiti žemėtvarkos teritorijų planavimo dokumentai (projektai ir schemos), nenurodyti šių Nuostatų 32 punkte, pateikiami registruoti savivaldybės registro tvarkymo įstaigai. Šiems dokumentams įregistruoti planavimo organizatorius pateikia užpildytą formą, dokumentą, kuriuo patvirtintas projektas ar schema, išrašą ir (pageidautina) magnetines duomenų laikmenas su įrašytais pagrindinių dokumentų sprendinių duomenimis skaitmenine geoinformacinės sistemos (GIS) forma arba pagrindinių dokumento sprendinių kopiją analogine forma.
34. Registro tvarkymo įstaiga, gavusi šių Nuostatų 31-33 punktuose nurodytus dokumentus ir duomenis, per 3 darbo dienas privalo patikrinti gautų duomenų tikslumą, įregistruoti dokumentus ir įrašyti duomenis į atitinkamo lygmens duomenų bazę. Registro tvarkymo įstaiga, nustačiusi, kad pateikti ne visi teritorijų planavimo dokumentui registruoti būtini dokumentai ar duomenys, šio dokumento neregistruoja ir per 3 darbo dienas apie rastus trūkumus informuoja planavimo organizatorių, taip pat pateikia jam motyvuotą atsisakymą registruoti dokumentą registre.
35. Savivaldybės ir apskrities registro tvarkymo įstaigos ne rečiau kaip kas 3 mėnesiai perduoda naujus įrašus registro centrinės duomenų bazės tvarkymo įstaigai.
36. Registro tvarkymo įstaiga per 15 kalendorinių dienų praneša Nekilnojamojo turto registro tvarkytojui apie registre įregistruotą teritorijų planavimo dokumentą.
37. Įrašai apie teritorijų planavimo dokumentą registro duomenų bazėje turi būti saugomi, iki teritorijų planavimo dokumentą patvirtinusi institucija priima sprendimą laikyti šį dokumentą netekusiu galios. Registre taip pat įregistruojami teritorijų planavimo dokumentų keitimai, parengti ir patvirtinti Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymo nustatyta tvarka.
38. Registro tvarkymo įstaiga registre įregistruotą dokumentą, jo aiškinamąjį raštą ir (pageidautina) magnetines duomenų laikmenas su įrašytais pagrindinių dokumento sprendinių duomenimis skaitmenine geoinformacinės sistemos (GIS) forma perduoda toliau saugoti ir tvarkyti teritorijų planavimo duomenų banko atsakingajam tvarkytojui.
XIII. REGISTRACIJOS ĮSIGALIOJIMAS IR PANAIKINIMAS
39. Teritorijų planavimo dokumento įregistravimas įsigalioja, kai duomenys įrašomi registro atitinkamo lygmens duomenų bazėje ir registro tvarkymo įstaiga planavimo organizatoriui išduoda pažymą apie tai.
40. Teritorijų planavimo dokumentų įregistravimas panaikinamas teritorijų planavimo dokumentui netekus galios.
41. Panaikinusi dokumento įregistravimą registre, registro tvarkymo įstaiga privalo duomenų bazėje įrašyti apie registracijos panaikinimą. Šiuo atveju ji turi nurodyti, kokiu pagrindu teritorijų planavimo dokumento registravimas panaikintas. Teritorijų planavimo dokumento, kurio registravimas panaikintas, duomenys iš duomenų bazės išbraukiami ir perkeliami į duomenų bazės archyvą. Duomenų bazės archyvo duomenys saugomi Lietuvos Respublikos archyvų įstatymo (Žin., 1995, Nr. 107-2389; 2004, Nr. 57-1982) nustatyta tvarka. Apie dokumento įregistravimo registre panaikinimą registro tvarkymo įstaiga raštu turi pranešti planavimo organizatoriui.
XIV. DUOMENŲ IŠRAŠAI (KOPIJOS)
42. Teritorijų planavimo dokumentų registro duomenys neatlygintinai teikiami mokesčių ir teisėtvarkos, kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms, susijusiems registrams Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka tiesioginėms jų funkcijoms atlikti. Kitiems fiziniams ir juridiniams asmenims registro duomenys teikiami už atlyginimą, kurio dydį ir mokėjimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė.
43. Registro tvarkymo įstaiga vadovaujančiosios registro tvarkymo įstaigos nustatyta tvarka išduoda registro išrašus apie registre įregistruotus teritorijų planavimo dokumentus.
44. Norintieji gauti išrašą pateikia prašymą registro tvarkymo įstaigai. Išrašai, nepatvirtinti registro tvarkymo įstaigos antspaudu ir vadovo arba jo įgalioto pareigūno parašu, juridinės galios neturi.
45. Registro tvarkymo įstaiga per 5 darbo dienas privalo patenkinti prašymą ir pateikti prašomus duomenis.
XV. REGISTRO DUOMENŲ SAUGA
XVI. REGISTRO FINANSAVIMO ŠALTINIAI
49. Registras finansuojamas:
49.1. valstybinis teritorijų planavimo dokumentų registras ir registro centrinė duomenų bazė – iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto;
49.2. apskričių teritorijų planavimo dokumentų registrai – iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto;
XVII. REGISTRO VEIKLOS ORGANIZAVIMAS
XVIII. REGISTRO REORGANIZAVIMAS IR LIKVIDAVIMAS
Priedo pakeitimai:
Nr. 1428, 2004-11-10, Žin., 2004, Nr. 165-6035 (2004-11-13), i. k. 1041100NUTA00001428
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
1996 m. birželio 19 d. nutarimu
Nr. 721
(Lietuvos Respublikos
Vyriausybės 2004 m. lapkričio 10
d. nutarimo Nr. 1428 redakcija)
LIETUVOS RESPUBLIKOS TERITORIJŲ PLANAVIMO DUOMENŲ BANKO NUOSTATAI
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo duomenų bankas (toliau vadinama – duomenų bankas) skirtas dokumentų, įregistruotų Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo dokumentų registre, sprendiniams įrašyti ir saugoti, taip pat grafiniams ir teksto duomenims, kurių reikia teritorijų planavimo dokumentams rengti, saugoti. Visi duomenų banko duomenys yra valstybės nuosavybė. Šie duomenys naudojami:
2. Šiuose Nuostatuose vartojamos sąvokos:
Duomenų bankas – sukurtos geografinės informacinės sistemos (GIS) pagrindu grafinės ir tekstinės duomenų bazės, kurių reikia planuojamai teritorijai analizuoti ir įvertinti, jos raidai prognozuoti, teritorijų planavimo dokumentams rengti, jų sprendiniams pagrįsti.
Duomenų banko duomenų bazė (toliau vadinama – duomenų bazė) – tekstinės arba grafinės kompiuterinės duomenų bazės, skirtos duomenų banke kaupiamiems (įrašomiems) teritorijų planavimo sprendiniams ir kitiems duomenims saugoti.
Originalo duomenų bazė – valstybės, apskričių ir savivaldybių teritorijų planavimo duomenų bazės, skirtos juridinę galią turintiems teritorijų planavimo dokumentų sprendiniams saugoti.
Centrinė duomenų bazė – duomenų bazė, skirta originalo duomenų bazių kopijoms saugoti.
Kodas – sisteminis rinkinys ženklų, kuriais žymimi duomenys kompiuterinėse bazėse.
Duomenų banko išrašas – duomenų bazės fragmento kopija.
Vadovaujančioji duomenų banko tvarkymo įstaiga – Aplinkos apsaugos agentūra, metodiškai vadovaujanti duomenų banko kaupimo darbams.
Duomenų banko duomenų naudotojas – juridinis ar fizinis asmuo, tiesiogiai ar per tarpininkus naudojantis duomenų banko duomenis.
Duomenų banko abonentas – juridinis ar fizinis asmuo, turintis teisę nuolat (tiesiogiai ar per ryšio linijas) naudotis duomenų baze.
Duomenų apsaugos klasė – duomenų bazėje saugomų duomenų grupavimas pagal apsaugos laipsnį.
II. DUOMENŲ BANKO SANDARA
3. Duomenų bankas tvarkomas valstybės, apskričių ir savivaldybių lygmeniu (toliau vadinama – atitinkami lygmenys).
III. DUOMENŲ BANKO DUOMENYS
6. Pagrindiniai duomenų banko duomenys yra pagrindiniai sprendiniai bendrųjų, specialiųjų ir detaliųjų teritorijų planavimo dokumentų, kurie įregistruoti Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo dokumentų registre ir sudaro originalo duomenų bazę. Šie duomenys kaupiami ir tvarkomi geoinformacinės sistemos (GIS) pagrindu.
7. Papildomi duomenų banko duomenys – tai duomenys, kurie papildo ir patikslina pagrindinius duomenis, apibūdina bendriausias įrašomų vienetų savybes ir kurių reikia duomenų banko naudotojams. Šie duomenys gaunami iš smulkaus mastelio georeferencinių duomenų bazių, valstybės kadastrų ir registrų.
8. Georeferencines duomenų bazes sudaro šie grafiniai duomenys (mastelis priklauso nuo duomenų banko atitinkamo lygmens):
9. Savivaldybių lygmens stambaus mastelio georeferencinėse duomenų bazėse, be nurodytųjų šių Nuostatų 8 punkte, papildomai kaupiami duomenys apie pastatus, statinius, gatves ir želdynus. Šio lygmens georeferencinės duomenų bazės duomenų banke yra originalo duomenų bazės.
10. Papildomi duomenys, kurių reikia teritorijų planavimo dokumentams rengti ir duomenų bankui formuoti, gaunami iš įvairios paskirties ir priklausomybės duomenų bankų, valstybės institucijų statistikos duomenų bazių, Nekilnojamojo turto registro tvarkytojo, taip pat juridinių ir fizinių asmenų.
11. Papildomi teritorijų planavimui reikalingi duomenys gaunami iš šių valstybės kadastrų ir registrų:
IV. DUOMENŲ BANKO DUOMENŲ ŠALTINIAI IR TEIKĖJAI
13. Duomenų banko duomenų šaltiniai yra:
13.1. teritorijų planavimo dokumentai ir pagrindiniai teritorijų planavimo dokumentų sprendiniai (GIS forma);
14. Teritorijų planavimo duomenų banko duomenų teikėjai – planavimo organizatoriai, teikiantys duomenis teritorijų planavimo duomenų bankui:
V. DUOMENŲ TIPAI, JŲ TIKSLUMAS IR PATIKIMUMAS
16. Duomenų banką sudaro dviejų tipų duomenys:
16.1. grafiniai duomenys, analogine arba skaitmenine (kompiuterine) forma apibūdinantys elementų (objektų) padėtį, formą ir erdvinius ryšius su kitais elementais;
17. Grafiniai duomenys žymimi taškais, linijomis, laužtėmis, ploto elementais, simboliais ir vaizduoja fizinio objekto ar jo dalies geometriją.
18. Teksto duomenys aprašomi tekstu, skaičiais, apibūdinančiais fizinio objekto, jo dalies ar tam tikros objektų visumos kiekybines ir kokybines charakteristikas.
19. Duomenų banko duomenys įvedami į 1994 metų Lietuvos koordinačių sistemą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. rugsėjo 30 d. nutarimu Nr. 936 (Žin., 1994, Nr. 78-1476), naudojant skaitmeninę formą x – y koordinačių plokštumoje. Pavieniams grafiniams objektams aprašyti naudojama z – aukščio koordinatė (aukščio punktai, piketai ir panašiai).
21. Teksto duomenys, apibūdinantys grafinius duomenis, turi būti patikimi. Patikimais laikomi duomenys, paimti iš valstybės kadastrų, klasifikatorių, registrų, žinybinių valstybės lygmens duomenų bankų, apskričių ir savivaldybių duomenų bankų, Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo dokumentų registre įregistruotų teritorijų planavimo dokumentų. Nepatikimais laikomi duomenys, perkelti iš Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymo nustatyta tvarka nepatvirtintų ir neregistruotų teritorijų planavimo dokumentų. Jie į duomenų banką gali būti įtraukiami tik su individualiu laikinu kodu, kuris pakeičiamas nuolatiniu kodu, kai dokumentas patvirtinamas ir įregistruojamas Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo dokumentų registre.
VI. DUOMENŲ TEIKIMAS
22. Duomenų banko duomenys teikiami valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms teisės aktų nustatyta tvarka.
23. Kitiems juridiniams ir fiziniams asmenims duomenų banko duomenys teikiami pagal duomenų teikimo sutartis.
24. Jeigu duomenų banko duomenis reikia pateikti atlikus papildomas operacijas (suteikus paslaugas), o ne pateikti išrašą iš duomenų banko (turimų sluoksnių kopijas), taip pat parengti ir spausdinti teminius planus, žemėlapius ir schemas, už šį papildomą darbą sumoka užsakovas pagal sutartį, sudarytą su atitinkamo lygmens duomenų banko tvarkymo įstaiga.
VII. KEITIMASIS DUOMENIMIS
26. Įregistravus Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo dokumentų registre naujus dokumentus ar esamų dokumentų pakeitimus, registro tvarkymo įstaiga apie tai turi informuoti duomenų banko tvarkytojus, kurie įrašo atitinkamus dokumentų sprendinius ar jų keitimus į duomenų banką.
27. Duomenimis tarp skirtingo lygmens duomenų banko tvarkytojų keičiamasi nemokamai sutarčių pagrindu.
VIII. DUOMENŲ BANKO TVARKYMO ĮSTAIGOS
29. Duomenų banko tvarkymo įstaigos (tvarkytojai) yra:
IX. DUOMENŲ BANKO TVARKYMO ĮSTAIGŲ FUNKCIJOS
31. Vadovaujančioji duomenų banko tvarkymo įstaiga:
31.5. informuoja duomenų banko tvarkytojus ir duomenų banko abonentus apie duomenų banko reorganizavimą ir likvidavimą;
32. Vadovaujančioji duomenų banko tvarkymo įstaiga, atlikdama jai pavestas funkcijas, turi teisę:
32.1. reikalauti iš duomenų banko tvarkytojų laikytis šių Nuostatų, vykdyti metodinius jos nurodymus, kontroliuoti jų veiklą;
33. Valstybės teritorijų planavimo duomenų banko tvarkymo įstaiga – Aplinkos apsaugos agentūra:
33.4. tikrina duomenų, gautų iš Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo dokumentų registro, tikslumą ir darną;
34. Teritorijų planavimo duomenų banko apskrities lygmens tvarkymo įstaiga – apskrities viršininko administracija:
35. Teritorijų planavimo duomenų banko savivaldybės lygmens tvarkymo įstaiga – savivaldybės vykdomoji institucija:
X. DUOMENŲ BANKO DUOMENŲ APSAUGA
36. Laikydamasi šių Nuostatų, Bendrųjų duomenų saugos reikalavimų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. rugsėjo 4 d. nutarimu Nr. 952 (Žin., 1997, Nr. 83-2075; 2003, Nr. 2-45), ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių informacijos apsaugą, vadovaujančioji duomenų banko tvarkymo įstaiga organizuoja duomenų banko duomenų apsaugą.
37. Vadovaujančioji duomenų banko tvarkymo įstaiga privalo nustatyti tokią teritorijų planavimo duomenų banko duomenų apsaugos tvarką, kuri:
37.1. užtikrintų visų tipų ir formų informacijos apsaugą kaupimo, saugojimo, apdorojimo, perdavimo ryšių linijomis ir naudojimosi metu;
XI. DUOMENŲ APSAUGOS KLASĖS
38. Duomenų banke kaupiami duomenys turi būti suskirstyti į duomenų apsaugos klases. Duomenų banko tvarkytojas privalo sudaryti tos įstaigos tvarkomos duomenų bazės duomenų apsaugos klasių sąrašą. Duomenys į apsaugos klases skirstomi vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymais, pagal duomenų vertę ir svarbą duomenų bazės funkcionalumo palaikymui.
39. Į apsaugos klases skirstomi ne tik duomenų banko duomenys, bet ir duomenų banko abonentų slaptažodžių sąrašai, kompiuterinių programų valdymo duomenys.
40. Aukščiausiajai duomenų banko apsaugos klasei priskiriamos visų banko atitinkamų lygmenų originalo duomenų bazės. Atitinkamo lygmens teritorijų planavimo duomenų banko originalo duomenų bazę sudaro teritorijų planavimo dokumentų, įregistruotų Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo dokumentų registre, sprendiniai. Savivaldybių lygmeniu teritorijų planavimo duomenų banko originalo duomenų bazę papildo georeferencinės duomenų bazės duomenys.
XII. DUOMENŲ BANKO ABONENTAI IR JŲ TEISĖS
42. Atitinkamo lygmens duomenų banko tvarkymo įstaiga privalo sudaryti tos įstaigos tvarkomo duomenų banko abonentų sąrašą, nurodydama kiekvienam abonentui, kokia teisė jam suteikta ir su kuriais duomenimis jis gali dirbti.
43. Atitinkamo lygmens duomenų banko tvarkymo įstaigos vadovas nustato, kaip turi būti atliekama naujo abonento registravimo kompiuteryje ar kompiuterinio ryšio tinkle procedūra.
XIII. DUOMENŲ BANKO DUOMENŲ SAUGOJIMAS
45. Originalo duomenų bazės duomenys, kurie pakeisti naujais, saugomi Lietuvos Respublikos archyvų įstatymo (Žin., 1995, Nr. 107-2389; 2004, Nr. 57-1982) nustatyta tvarka.
XIV. DUOMENŲ BANKO FINANSAVIMO ŠALTINIAI
XV. DUOMENŲ BANKO VEIKLOS ORGANIZAVIMAS IR JOS PRIEŽIŪRA
47. Tipinę duomenų banko techninę užduotį rengia vadovaujančioji duomenų banko tvarkymo įstaiga. Projektavimo darbus organizuoja atitinkamo lygmens duomenų banko tvarkymo įstaigos. Jos savo turimomis lėšomis organizuoja programinių ir techninių priemonių įsigijimo ir duomenų banko sistemos diegimo plane numatytus darbus.
XVI. DUOMENŲ BANKO REORGANIZAVIMAS IR LIKVIDAVIMAS
49. Duomenų bankas reorganizuojamas ir likviduojamas Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka. Reorganizuojamo duomenų banko duomenys perduodami kitam valstybės registrui ar kadastrui, o likviduojamo duomenų banko – valstybiniam archyvui Lietuvos Respublikos archyvų įstatymo nustatyta tvarka.
Priedo pakeitimai:
Nr. 1428, 2004-11-10, Žin., 2004, Nr. 165-6035 (2004-11-13), i. k. 1041100NUTA00001428
Pakeitimai:
1.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 1418, 1996-11-29, Žin., 1996, Nr. 118-2743 (1996-12-06), i. k. 0961100NUTA00001418
Dėl valstybės registrų steigimo, projektavimo, reorganizavimo ir naudojimo
2.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 1059, 1997-09-29, Žin., 1997, Nr. 90-2258 (1997-10-03), i. k. 0971100NUTA00001059
Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 m. birželio 19 d. nutarimo Nr. 721 "Dėl Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo dokumentų registro nuostatų ir Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo duomenų banko nuostatų patvirtinimo" dalinio pakeitimo
3.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 715, 2004-06-10, Žin., 2004, Nr. 93-3415 (2004-06-12), i. k. 1041100NUTA00000715
Dėl Lietuvos Respublikos teritorijos administracinių vienetų, gyvenamųjų vietovių ir gatvių valstybės registro reorganizavimo ir Lietuvos Respublikos adresų registro įsteigimo
4.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 1428, 2004-11-10, Žin., 2004, Nr. 165-6035 (2004-11-13), i. k. 1041100NUTA00001428
Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 m. birželio 19 d. nutarimo Nr. 721 "Dėl Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo dokumentų registro nuostatų ir Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo duomenų banko nuostatų patvirtinimo" pakeitimo