Suvestinė redakcija nuo 2021-01-19 iki 2022-04-14
Įsakymas paskelbtas: TAR 2020-08-03, i. k. 2020-16852
LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL PSICHOLOGINĖS GEROVĖS IR PSICHIKOS SVEIKATOS STIPRINIMO PASLAUGŲ TEIKIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2020 m. liepos 31 d. Nr. V-1733
Vilnius
Įgyvendindamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos įgyvendinimo plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2017 m. kovo 13 d. nutarimu Nr. 167 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos įgyvendinimo plano patvirtinimo“, 1.3.4 darbo 8 priemonę, Ilgalaikių neigiamų COVID-19 pandemijos pasekmių visuomenės psichikos sveikatai mažinimo veiksmų plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. liepos 3 d. įsakymu Nr. V-1596 „Dėl Ilgalaikių neigiamų COVID-19 pandemijos pasekmių visuomenės psichikos sveikatai mažinimo veiksmų plano patvirtinimo“, II skyriaus 3 priemonę bei siekdamas stiprinti visuomenės psichologinę gerovę, psichikos sveikatą ir gyventojų streso valdymo įgūdžius:
1. T v i r t i n u Psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugų teikimo tvarkos aprašą (pridedama).
3. Į g a l i o j u Valstybinį psichikos sveikatos centrą įgyvendinti šiuo įsakymu patvirtinto Psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugų teikimo tvarkos aprašo 21–22 punktuose nurodytas pareigas.
4. R e k o m e n d u o j u savivaldybėms:
4.1. organizuoti savivaldybės teritorijoje šiuo įsakymu patvirtintame Psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugų teikimo tvarkos apraše nurodytų psichologinės gerovės stiprinimo paslaugų teikimą;
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos sveikatos
apsaugos ministro 2020 m. liepos 31 d.
įsakymu Nr. V-1733
PSICHOLOGINĖS GEROVĖS IR PSICHIKOS SVEIKATOS STIPRINIMO PASLAUGŲ TEIKIMO TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugų teikimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato reikalavimus psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugas teikiantiems asmenims, šių asmenų teises ir pareigas teikiant psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugas, šių paslaugų teikimo savivaldybių visuomenės sveikatos biuruose (toliau – Biuras) tvarką ir šių paslaugų teikimo stebėsenos tvarką.
2. Apraše vartojamos sąvokos ir jų apibrėžtys:
2.1. Psichikos sveikatos rizikos veiksniai – tam tikras mąstymas, elgsena ir (ar) jausmai, trukdantys siekti geros psichikos sveikatos ir (ar) psichologinės gerovės.
2.2. Psichologinė gerovė – pasitenkinimas gyvenimu ir atskiromis jo sritimis (šeima, draugais, turtine padėtimi ir kt.), savimi, gyvenimo tikslingumo ir prasmingumo potyris, laimė.
3. Paslaugos gali būti teikiamos vaikams bei suaugusiesiems (toliau – Paslaugų gavėjas). Teikiant Paslaugas vaikui iki 16 metų, būtinas rašytinis vieno iš jo tėvų ar globėjo sutikimas.
5. Paslaugos gali būti teikiamos ir ne Biuro patalpose. Asmens pageidavimu Aprašo 9.3, 9.4 papunkčiuose ir 15 punkte nurodytos Paslaugos gali būti teikiamos anonimiškai.
Punkto pakeitimai:
Nr. V-96, 2021-01-18, paskelbta TAR 2021-01-18, i. k. 2021-00764
II SKYRIUS
REIKALAVIMAI PASLAUGAS TEIKIANTIEMS ASMENIMS, JŲ TEISĖS IR PAREIGOS
6. Paslaugas teikia fizinis asmuo, kuris atitinka bent vieną iš šių reikalavimų (toliau –Specialistas):
6.1. turintis aukštąjį universitetinį išsilavinimą, įgytą baigus psichologijos studijų krypties sveikatos psichologijos arba klinikinės psichologijos studijas ir įgijus magistro kvalifikacinį laipsnį arba jam lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją (toliau – sveikatos (klinikinis) psichologas);
Papunkčio pakeitimai:
Nr. V-96, 2021-01-18, paskelbta TAR 2021-01-18, i. k. 2021-00764
6.2. yra įgijęs aukštąjį universitetinį sveikatos mokslų studijų krypčių grupės medicinos, visuomenės sveikatos, reabilitacijos ar slaugos ir akušerijos krypčių arba socialinių mokslų studijų krypčių grupės socialinio darbo ar psichologijos studijų krypčių arba ugdymo mokslų studijų krypčių grupės pedagogikos ar andragogikos krypties išsilavinimą ir baigęs ne trumpesnę kaip 160 akademinių valandų medicinos studijų krypties specialistus rengiančio universiteto (toliau – universitetas) patvirtintą ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. birželio 28 d. įsakymu Nr. V-645 „Dėl Sveikatos specialistų tobulinimo programų derinimo taisyklių ir tobulinimo programų vertinimo komisijos nuostatų patvirtinimo“ nustatyta tvarka su Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija suderintą mokslo ir praktikos įrodymais grįsto mokymo programą 9.1–9.2 papunkčiuose nurodytomis temomis (toliau – mokymo programa) bei turi mokymų programos rengėjo išduotą tai patvirtinantį pažymėjimą;
6.3. turintis aukštąjį universitetinį išsilavinimą, įgytą baigus psichologijos studijų krypties studijas ir įgijus magistro kvalifikacinį laipsnį arba jam lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją ir Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatyta tvarka įgijęs psichologų, teikiančių pagalbą mokiniui, pirmąją arba antrąją kvalifikacinę kategoriją (toliau – pagalbą mokiniui teikiantis psichologas).
Papildyta papunkčiu:
Nr. V-96, 2021-01-18, paskelbta TAR 2021-01-18, i. k. 2021-00764
7. Specialisto teisės:
7.1. gauti Paslaugoms teikti reikalingą informaciją iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų jų veiklos klausimais;
8. Specialisto pareigos:
8.2. nepriskirtais jo kompetencijai klausimais (dėl kurių jis nebuvo apmokytas pagal Aprašo 6 punkte nurodytas studijų ar mokymo programas) rekomenduoti Paslaugų gavėjams kreiptis į atitinkamos srities specialistą ar įstaigą;
8.3. vertinti Paslaugų gavėjo psichikos sveikatos rizikos veiksnių ir psichologinės gerovės lygį ir, kilus įtarimų, jog pasireiškia psichikos ir elgesio sutrikimų požymiai, rekomenduoti Paslaugų gavėjui kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, teikiančią psichikos sveikatos priežiūros paslaugas, pateikti informaciją, kuri įstaiga teikia psichikos sveikatos priežiūros paslaugas bei paaiškinti šių paslaugų gavimo tvarką.
III SKYRIUS
PASLAUGŲ TEIKIMO TVARKA
9. Specialistas gali organizuoti ir (ar) teikti šias Paslaugas grupėms (toliau – Paslaugos grupėms):
10. Aprašo 9.3– 9.4 papunkčiuose nurodytas Paslaugas gali teikti tik sveikatos (klinikinis) psichologas arba pagalbą mokiniui teikiantis psichologas. Aprašo 9.4 papunktyje nurodytas Paslaugas pagalbą mokiniui teikiantis psichologas gali teikti tik asmenų iki 18 metų grupėms. Aprašo 9.3–9.5 papunkčiuose nurodytos Paslaugos teikiamos asmenims, kuriems pasireiškia psichikos sveikatos rizikos veiksniai dėl sudėtingų gyvenimiškų situacijų (skyrybos, darbo netekimas, finansiniai sunkumai, artimo žmogaus netektis, konfliktiniai santykiai šeimoje ar darbe, sunki artimo žmogaus liga ir kita) (toliau – sudėtinga gyvenimiška situacija).
Punkto pakeitimai:
Nr. V-96, 2021-01-18, paskelbta TAR 2021-01-18, i. k. 2021-00764
11. Aprašo 9.4 papunktyje nurodytų psichologinių konsultacijų asmenų grupėms metu siekiama padėti asmeniui rasti psichikos sveikatos rizikos veiksnius sukeliančių problemų sprendimo būdus, išmokyti konkrečių technikų ir (ar) metodų šioms problemoms spręsti, padėti apsibrėžti tikslus ir veiksmų seką siekiant tikslų, skatinti savęs pažinimą ir asmenybės augimą.
13. Teikiant Paslaugas grupėms, naudojami tik veiksmingi, mokslo ir praktikos įrodymais pagrįsti metodai.
14. Bendra vienos grupės Aprašo 9.1, 9.2 ir 9.5 papunkčiuose nurodytų praktinių užsiėmimų trukmė negali būti trumpesnė kaip 8 akademinės valandos.
15. Sveikatos (klinikinis) psichologas asmenims, kuriems pasireiškia psichikos sveikatos rizikos veiksniai dėl sudėtingų gyvenimiškų situacijų, gali organizuoti ir (ar) teikti individualias Paslaugas – konsultacijas asmeniui arba šeimai (toliau – individuali konsultacija). Jei individualios konsultacijos teikiamos asmenims iki 18 metų, jas gali teikti ir pagalbą mokiniui teikiantis psichologas.
Punkto pakeitimai:
Nr. V-96, 2021-01-18, paskelbta TAR 2021-01-18, i. k. 2021-00764
16. Teikdamas individualias konsultacijas, sveikatos (klinikinis) psichologas įvertina sudėtingos gyvenimiškos situacijos sukeltus psichikos sveikatos rizikos veiksnius, numato preliminarų konsultacijų teikimo laikotarpį, numato konsultacijų teikimo tikslus ir numatomus rezultatus, suteikia emocinę paramą, sudaro galimybes išreikšti ir (ar) mažinti su asmens sudėtinga gyvenimiška situacija susijusius psichikos sveikatos rizikos veiksnius.
Punkto pakeitimai:
Nr. V-96, 2021-01-18, paskelbta TAR 2021-01-18, i. k. 2021-00764
17. Vienam asmeniui teikiamos ne daugiau kaip 5 individualios konsultacijos. Jei 5 individualių konsultacijų neužtenka ir (ar) Paslaugų gavėjo psichikos sveikatos rizikos veiksniai išlieka nepakitę, Specialistas informuoja Paslaugų gavėją apie galimybę gauti asmens sveikatos priežiūros, socialines ir kitas paslaugas, atitinkančias Paslaugos gavėjo poreikius.
18. Pirmo apsilankymo dėl Paslaugų gavimo metu Specialistas įvertina individualios ar grupinės Paslaugos gavėjo psichikos sveikatos rizikos veiksnius ir psichologinės gerovės lygį, pateikdamas jam PSO (5) geros savijautos vertinimo apklausos formą (Pasaulio sveikatos organizacijos forma, toliau – PSO (5) forma) (Aprašo 1 priedas). Paslaugų gavėjas gali nesutikti pildyti PSO (5) formos, tai pažymėdamas PSO (5) formoje ir grąžindamas PSO (5) formą Specialistui. Užpildytos PSO (5) formos balai susumuojami ir dauginami iš 4, gaunamas indeksas nuo 0 iki 100. Jei Paslaugų gavėjo indeksas mažesnis nei 50, Specialistas informuoja jį apie PSO (5) formos rezultatus ir rekomenduoja jam kreiptis į asmens psichikos sveikatos priežiūros įstaigą, pateikia informaciją, kuri sveikatos priežiūros įstaiga teikia psichikos sveikatos priežiūros paslaugas bei šių paslaugų gavimo tvarką. Specialistas pagal kompetenciją gali naudoti ir kitus būdus įvertinti Paslaugų gavėjo psichikos sveikatos rizikos veiksnių ir psichologinės gerovės lygį.
IV SKYRIUS
PASLAUGŲ TEIKIMO STEBĖSENOS TVARKA
19. Specialistas pildo laisvos formos Paslaugų teikimo žurnalą (toliau – Žurnalas), kuriame nurodo:
19.1. Paslaugos gavėjų vardus ir pavardes bei gimimo metus;
Papunkčio pakeitimai:
Nr. V-96, 2021-01-18, paskelbta TAR 2021-01-18, i. k. 2021-00764
19.11. jei Paslaugos teikiamos anonimiškai, nurodomas kodas, kuris sudaromas iš šių reikšmių:
Papildyta papunkčiu:
Nr. V-96, 2021-01-18, paskelbta TAR 2021-01-18, i. k. 2021-00764
19.2. Paslaugos gavėjui suteiktas Paslaugas, jų datą ir laiką, trukmę, Paslaugų gavėjų (dalyvių) skaičių;
20. Paskutinės Paslaugos teikimo pabaigoje Biuro darbuotojas arba Specialistas pateikia Paslaugų gavėjams Psichologinės gerovės stiprinimo paslaugų gavėjo apklausos formą (Aprašo 2 priedas) (toliau – Apklausos forma). Paslaugų gavėjas, užpildęs Apklausos formą, ją pateikia Biurui, o nesant galimybės – Specialistui. Paslaugų gavėjas gali nesutikti pildyti Apklausos formos, tai pažymėdamas Apklausos formoje ir grąžindamas Apklausos formą Specialistui.
21. Biuras pagal praėjusiais kalendoriniais metais užpildytų PSO (5) formų, Apklausos formų ir Žurnalų informaciją parengia kalendorinių metų Psichologinės gerovės stiprinimo paslaugų teikimo ataskaitą (Aprašo 3 priedas) (toliau – Ataskaita) ir iki einamųjų metų sausio 20 d. ją pateikia sveikatos apsaugos ministro įgaliotai institucijai.
V SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
23. Biuras:
23.3. teikia pasiūlymus ir pastabas dėl Paslaugų teikimo tvarkos tobulinimo Sveikatos apsaugos ministerijai;
Psichologinės gerovės ir psichikos
sveikatos stiprinimo paslaugų teikimo
tvarkos aprašo
1 priedas
(PSO (5) geros savijautos vertinimo apklausos forma)
PSO (5) GEROS SAVIJAUTOS VERTINIMO APKLAUSA
_____________________________________________________________________________
(visuomenės sveikatos biuro pavadinimas)
Paslaugų gavėjau / gavėja,
Mums svarbu vertinti teikiamų paslaugų kokybę ir Jūsų psichologinę būseną paslaugų gavimo pradžioje, todėl prašome užpildyti toliau pateikiamą klausimyną.
Apklausos formą pildyti: SUTINKU / NESUTINKU
(nereikalingą pasirinkimą išbraukti)
arba
anoniminių paslaugų teikimo kodas (5 simboliai): _____________________________
1-£ – lytis (V, M)
2-£, 3-£ – gimimo metai (paskutiniai du skaičiai)
4-£ 5-£– pirmoji vardo ir pirmoji pavardės raidės
4. Jūs kreipėtės dėl psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugų (galimi keli atsakymo variantai):
☐ dėl patiriamo streso:
☐ tarpasmeniniai konfliktai
☐ darbo praradimas ar finansinės problemos
☐ netektys
☐ kita (įrašyti priežastį):____________________________________
☐ kita (įrašyti priežastį) _____________________
5. Prašome pažymėti prie kiekvieno iš penkių teiginių geriausiai Jums tinkantį atsakymą apie tai, kaip jūs jautėtės per pastarąsias dvi savaites. Atkreipkite dėmesį, kad didesnis skaičius žymi geresnę savijautą.
Pavyzdys: jei jautėtės linksmi ir pakilios nuotaikos daugiau nei pusę laiko per paskutiniąsias dvi savaites, pažymėkite langelį, kurio dešiniajame viršutiniame kampe yra skaičius 3.
Per pastarąsias dvi savaites: |
Visą laiką |
Beveik visą laiką |
Daugiau nei pusę to laiko |
Mažiau nei pusę to laiko |
Kartais |
Niekada |
1. Jaučiausi linksmas (-a) ir pakilios nuotaikos |
5 ☐ |
4 ☐ |
3 ☐ |
2 ☐ |
1 ☐ |
0 ☐ |
2. Jaučiausi ramus (-i) ir atsipalaidavęs (-usi) |
5 ☐ |
4 ☐ |
3 ☐ |
2 ☐ |
1 ☐ |
0 ☐ |
3. Jaučiausi aktyvus (-i) ir energingas (-a) |
5 ☐ |
4 ☐ |
3 ☐ |
2 ☐ |
1 ☐ |
0 ☐ |
4. Atsibudus jaučiausi žvalus (-i) ir pailsėjęs (-usi) |
5 ☐ |
4 ☐ |
3 ☐ |
2 ☐ |
1 ☐ |
0 ☐ |
5. Mano kasdieniame gyvenime buvo daug mane dominančių dalykų |
5 ☐ |
4 ☐ |
3 ☐ |
2 ☐ |
1 ☐ |
0 ☐ |
Užpildyto PSO (5) klausimyno balai susumuojami ir dauginami iš 4, gaunamas indeksas nuo 0 iki 100:
(pildo Specialistas)
Psichologinės gerovės ir psichikos
sveikatos stiprinimo paslaugų teikimo
tvarkos aprašo
2 priedas
(Psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugų gavėjo apklausos forma)
PSICHOLOGINĖS GEROVĖS IR PSICHIKOS SVEIKATOS STIPRINIMO PASLAUGŲ GAVĖJO APKLAUSA
_______________________________________________________________________
(visuomenės sveikatos biuro pavadinimas)
Paslaugų gavėjau / gavėja,
Mums labai svarbi Jūsų nuomonė apie suteiktų paslaugų kokybę, todėl prašome užpildyti pateikiamą klausimyną.
Apklausos duomenys bus naudojami tik paslaugų vertinimo tikslais.
Apklausos formą pildyti: SUTINKU / NESUTINKU
(nereikalingą pasirinkimą išbraukti)
arba
anoniminių paslaugų teikimo kodas (5 simboliai): _____________________________
1-£ – lytis (V, M)
2-£, 3-£ – gimimo metai (paskutiniai du skaičiai)
4-£ 5-£ – pirmosios dvi vardo ir pirmosios dvi pavardės raidės
4. Jūs kreipėtės dėl psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugų (galimi keli atsakymo variantai):
☐ dėl patiriamo streso:
☐ tarpasmeniniai konfliktai
☐ darbo praradimas ar finansinės problemos
☐ netektys
☐ kita (įrašyti priežastį):____________________________________
☐ kita (įrašyti priežastį) _____________________
5. Visuomenės sveikatos biure gavote šias paslaugas:
☐ streso valdymo praktinius užsiėmimai;
☐ emocijų atpažinimo ir išraiškos, konfliktų valdymo praktinius užsiėmimus
☐ savitarpio pagalbos grupę
☐ psichologines konsultacijas asmenų grupėje
☐ kitą praktinį užsiėmimą grupėje
☐ individualias psichologo konsultacijas
6. Prašome pažymėti prie kiekvieno iš penkių teiginių geriausiai Jums tinkantį atsakymą apie tai, kaip jūs jautėtės per pastarąsias dvi savaites. Atkreipkite dėmesį, kad didesnis skaičius žymi geresnę savijautą.
Pavyzdys: jei jautėtės linksmi ir pakilios nuotaikos daugiau nei pusę laiko per paskutiniąsias dvi savaites, pažymėkite langelį, kurio dešiniajame viršutiniame kampe yra skaičius 3.
Per pastarąsias dvi savaites: |
Visą laiką |
Beveik visą laiką |
Daugiau nei pusę to laiko |
Mažiau nei pusę to laiko |
Kartais |
Niekada |
1. Jaučiausi linksmas (-a) ir pakilios nuotaikos |
5 ☐ |
4 ☐ |
3 ☐ |
2 ☐ |
1 ☐ |
0 ☐ |
2. Jaučiausi ramus (-i) ir atsipalaidavęs (-usi) |
5 ☐ |
4 ☐ |
3 ☐ |
2 ☐ |
1 ☐ |
0 ☐ |
3. Jaučiausi aktyvus (-i) ir energingas (-a) |
5 ☐ |
4 ☐ |
3 ☐ |
2 ☐ |
1 ☐ |
0 ☐ |
4. Atsibudus jaučiausi žvalus (-i) ir pailsėjęs (-usi) |
5 ☐ |
4 ☐ |
3 ☐ |
2 ☐ |
1 ☐ |
0 ☐ |
5. Mano kasdieniniame gyvenime buvo daug mane dominančių dalykų |
5 ☐ |
4 ☐ |
3 ☐ |
2 ☐ |
1 ☐ |
0 ☐ |
7. Ar esate patenkintas suteiktomis paslaugomis?
Labai patenkintas (5) |
Patenkintas (4) |
Iš dalies patenkintas (3) |
Nelabai patenkintas (2) |
Visiškai nepatenkintas (1) |
☐ |
☐ |
☐ |
☐ |
☐ |
8. Įvertinkite pateiktus teiginius apie Jums teiktas paslaugas, pasirinkdami geriausiai Jūsų nuomonę atspindintį atsakymo variantą skalėje nuo „visiškai sutinku“ iki „visiškai nesutinku“.
Teiginiai |
Visiškai sutinku (5) |
Sutinku (4) |
Nei sutinku, nei nesutinku (3) |
Nesutinku (2) |
Visiškai nesutinku (1) |
Apie tai paslaugų teikimo metu nebuvo kalbama (mokoma) |
1. Išmokau geriau atpažinti ir tinkamai išreikšti savo emocijas |
☐ |
☐ |
☐ |
☐ |
☐ |
☐ |
2. Išmokau geriau atpažinti ir tinkamai reaguoti į kitų žmonių emocijas |
☐ |
☐ |
☐ |
☐ |
☐ |
☐ |
3. Išmokau ir praktiškai taikau veiksmingus būdus, kaip suvaldyti stresą |
☐ |
☐ |
☐ |
☐ |
☐ |
☐ |
4. Sužinojau apie naujus psichologinės pagalbos sau ir artimiesiems būdus |
☐ |
☐ |
☐ |
☐ |
☐ |
☐ |
5. Žinau, kur galiu kreiptis specialistų pagalbos, jei pablogėtų mano arba mano artimųjų psichikos sveikata |
☐ |
☐ |
☐ |
☐ |
☐ |
☐ |
6. Lengviau sprendžiu konfliktines situacijas |
☐ |
☐ |
☐ |
☐ |
☐ |
☐ |
7. Užsiėmimų metu įgytas žinias ir įgūdžius taikau kasdieniame gyvenime |
☐ |
☐ |
☐ |
☐ |
☐ |
|
Užpildyto PSO (5) klausimyno balai susumuojami ir dauginami iš 4, gaunamas indeksas nuo 0 iki 100:
(pildo Biuro darbuotojas arba Specialistas)
Psichologinės gerovės ir psichikos
sveikatos stiprinimo paslaugų
teikimo tvarkos aprašo
3 priedas
(Psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugų teikimo ataskaitos forma)
PSICHOLOGINĖS GEROVĖS IR PSICHIKOS SVEIKATOS STIPRINIMO PASLAUGŲ TEIKIMO ATASKAITA
3. Per ataskaitinį laikotarpį suteiktos šios psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugos (toliau – Paslaugos):
3.1. Individualios Paslaugos:
|
Paslaugą gavusių asmenų skaičius: |
Bendra teiktų Paslaugų trukmė valandomis |
PSO (5) geros savijautos pradinis indeksas (vidutinis) |
PSO (5) geros savijautos galutinis indeksas (vidutinis) |
Anonimiškai |
|
|
|
|
Neanonimiškai |
|
|
|
|
Iš viso |
|
|
|
|
3.2. Paslaugos grupėms:
Paslaugos pavadinimas |
Paslaugą gavusių asmenų skaičius |
Grupių skaičius |
Bendras užsiėmimų skaičius |
Bendra teiktų Paslaugų trukmė valandomis |
PSO (5) geros savijautos pradinis indeksas (vidutinis) |
PSO (5) geros savijautos galutinis indeksas (vidutinis) |
1. Streso valdymo praktiniai užsiėmimai |
|
|
|
|
|
|
2. Emocijų atpažinimo ir išraiškos, konfliktų valdymo praktiniai užsiėmimai |
|
|
|
|
|
|
3. Savitarpio pagalbos grupės (nurodyti pagal atskiras tikslines grupes) |
|
|
|
|
|
|
4. Psichologinės konsultacijos asmenų, išgyvenančių sudėtingas gyvenimiškas situacijas, grupėms |
|
|
|
|
|
|
5. Kiti psichikos sveikatą ir psichologinę gerovę stiprinantys praktiniai užsiėmimai* |
|
|
|
|
|
|
6. Iš viso |
|
|
|
|
|
|
* nurodyti vykdytų užsiėmimų temas:
________________________________________________________________________________________________________________________
4. Per ataskaitinį laikotarpį asmenų, kuriems suteikta Paslauga, skaičius: iš viso___________, iš jų:
4.2. pagal amžių:
11–17 metų____________
18–44 metų___________
45–64 metų_____________
65 metų ir vyresnių_______________
4.3. pagal kreipimosi priežastį:
4.3.1. dėl patiriamo streso___________
iš jų dėl:
4.3.2. dėl kitų priežasčių (nurodyti ir trumpai aprašyti pagrindines priežastis, dėl kurių kreipiasi asmenys, išskyrus aukščiau nurodytas priežastis):__________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________
5. Teiktų Paslaugų vertinimo apibendrinimas (langeliuose įrašykite bendrą Paslaugos gavėjų, pasirinkusių atsakymo variantą, skaičių):
Teiginiai |
Visiškai sutinku (5) |
Sutinku (4) |
Nei sutinku, nei nesutinku (3) |
Nesutinku (2) |
Visiškai nesutinku (1) |
Apie tai paslaugų teikimo metu nebuvo kalbama (mokoma) |
1. Išmokau geriau atpažinti ir tinkamai išreikšti savo emocijas |
|
|
|
|
|
|
2. Išmokau geriau atpažinti ir tinkamai reaguoti į kitų žmonių emocijas |
|
|
|
|
|
|
3. Išmokau ir praktiškai taikau veiksmingus būdus, kaip suvaldyti stresą |
|
|
|
|
|
|
4. Sužinojau apie naujus psichologinės pagalbos sau ir artimiesiems būdus |
|
|
|
|
|
|
5. Žinau, kur galiu kreiptis specialistų pagalbos, jei pablogėtų mano arba mano artimųjų psichikos sveikata |
|
|
|
|
|
|
6. Lengviau sprendžiu konfliktines situacijas |
|
|
|
|
|
|
7. Užsiėmimų metu įgytas žinias ir įgūdžius taikau kasdieniame gyvenime |
|
|
|
|
|
|
6. Pasitenkinimas suteiktomis Paslaugomis (įrašykite bendrą Paslaugas gavusių dalyvių, pasirinkusių atsakymo variantą, skaičių):
Labai patenkintas (5) |
Patenkintas (4) |
Iš dalies patenkintas (3) |
Nelabai patenkintas (2) |
Visiškai nepatenkintas (1) |
7. PSO (5) geros savijautos indekso pokyčiai:
7.1. asmenų, kurių PSO (5) geros savijautos indeksas po paslaugų gavimo padidėjo daugiau kaip 20 balų, skaičius __________
7.2. asmenų, kurių PSO (5) geros savijautos indeksas po paslaugų gavimo sumažėjo daugiau kaip 10 balų, skaičius __________
7.3. asmenų, kurių PSO (5) geros savijautos indeksas pradedant teikti paslaugas buvo mažiau nei 50 balų, skaičius __________
7.4. apibendrintas PSO (5) geros savijautos indekso pokytis (gaunami apskaičiavus visų Paslaugas gavusių asmenų Psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugų teikimo tvarkos aprašo 1 priedo 5 klausimo ir Psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugų teikimo tvarkos aprašo 2 priedo 6 klausimo suminių indekso verčių skirtumus ir išvedus jų vidurkį): _______________________ .
Papunkčio pakeitimai:
Nr. V-96, 2021-01-18, paskelbta TAR 2021-01-18, i. k. 2021-00764
8. Nesutikusių pildyti:
8.1. Psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugų teikimo tvarkos aprašo 1 priedo apklausos formą asmenų skaičius__________
9. Taikytos Paslaugų viešinimo formos:
☐ informacija visuomenės sveikatos biuro interneto svetainėje
☐ informacija socialiniuose tinkluose
☐ naujienlaiškiai, tiksliniai el. laiškai
☐ lankstinukai, skrajutės
☐ leidiniai, straipsniai
☐ kita (įrašyti)_________________________________________________
10. Paslaugų teikimo ataskaitą užpildęs asmuo (vardas, pavardė, telefono numeris, el. pašto adresas): ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Psichologinės gerovės ir psichikos
sveikatos stiprinimo paslaugų
teikimo tvarkos aprašo
4 priedas
(Psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugų teikimo suvestinės ataskaitos forma)
PSICHOLOGINĖS GEROVĖS IR PSICHIKOS SVEIKATOS STIPRINIMO PASLAUGŲ TEIKIMO SUVESTINĖ ATASKAITA
2. Per ataskaitinį laikotarpį suteiktos šios psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugos (toliau – Paslaugos):
2.1. Individualios Paslaugos visuose visuomenės sveikatos biuruose:
Paslaugos tipas |
Paslaugą gavusių asmenų skaičius |
Bendra teiktų Paslaugų trukmė valandomis |
PSO (5) geros savijautos indekso pradinė vertė (vidutinė) |
PSO (5) geros savijautos indekso galutinė vertė (vidutinė) |
Anonimiškai |
|
|
|
|
Neanonimiškai |
|
|
|
|
Iš viso |
|
|
|
|
2.2. Paslaugos grupėms visuose visuomenės sveikatos biuruose:
Paslaugos pavadinimas |
Paslaugą gavusių asmenų skaičius |
Grupių skaičius |
Bendras užsiėmimų skaičius |
Bendra teiktų Paslaugų trukmė valandomis |
PSO (5) geros savijautos indekso pradinė vertė (vidutinė) |
PSO (5) geros savijautos indekso galutinė vertė (vidutinė) |
1. Streso valdymo praktiniai užsiėmimai |
|
|
|
|
|
|
2. Emocijų atpažinimo ir išraiškos, konfliktų valdymo praktiniai užsiėmimai |
|
|
|
|
|
|
3. Savitarpio pagalbos grupės (nurodyti pagal atskiras tikslines grupes) |
|
|
|
|
|
|
4. Psichologinės konsultacijos asmenų, išgyvenančių sudėtingas gyvenimiškas situacijas, grupėms |
|
|
|
|
|
|
5. Kiti psichikos sveikatą ir psichologinę gerovę stiprinantys praktiniai užsiėmimai* |
|
|
|
|
|
|
6. Iš viso |
|
|
|
|
|
|
* nurodyti vykdytų užsiėmimų temas:
________________________________________________________________________________________________________________________
3. Per ataskaitinį laikotarpį asmenų, kuriems suteikta Paslauga, skaičius: iš viso___________, iš jų:
3.2. pagal amžių:
11–17 metų____________
18–44 metų___________
45–64 metų_____________
65 metų ir vyresnių_______________
3.3. pagal kreipimosi priežastį:
3.3.1. dėl patiriamo streso___________
iš jų dėl:
3.3.2. dėl kitų priežasčių (nurodyti ir trumpai aprašyti pagrindines priežastis, dėl kurių kreipiasi asmenys, išskyrus aukščiau nurodytas priežastis):__________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________
4. Teiktų Paslaugų vertinimo apibendrinimas (langeliuose įrašykite bendrą Paslaugos gavėjų, pasirinkusių atsakymo variantą, skaičių):
Teiginiai |
Visiškai sutinku (5) |
Sutinku (4) |
Nei sutinku, nei nesutinku (3) |
Nesutinku (2) |
Visiškai nesutinku (1) |
Apie tai paslaugų teikimo metu nebuvo kalbama (mokoma) |
1. Išmokau geriau atpažinti ir tinkamai išreikšti savo emocijas |
|
|
|
|
|
|
2. Išmokau geriau atpažinti ir tinkamai reaguoti į kitų žmonių emocijas |
|
|
|
|
|
|
3. Išmokau ir praktiškai taikau veiksmingus būdus, kaip suvaldyti stresą |
|
|
|
|
|
|
4. Sužinojau apie naujus psichologinės pagalbos sau ir artimiesiems būdus |
|
|
|
|
|
|
5. Žinau, kur galiu kreiptis specialistų pagalbos, jei pablogėtų mano arba mano artimųjų psichikos sveikata |
|
|
|
|
|
|
6. Lengviau sprendžiu konfliktines situacijas |
|
|
|
|
|
|
7. Užsiėmimų metu įgytas žinias ir įgūdžius taikau kasdieniame gyvenime |
|
|
|
|
|
|
5. Pasitenkinimas suteiktomis Paslaugomis (įrašykite bendrą Paslaugos gavėjų, pasirinkusių atsakymo variantą, skaičių):
Labai patenkintas (5) |
Patenkintas (4) |
Iš dalies patenkintas (3) |
Nelabai patenkintas (2) |
Visiškai nepatenkintas (1) |
6. PSO (5) geros savijautos indekso pokyčiai:
6.1. asmenų, kurių PSO (5) geros savijautos indeksas po paslaugų gavimo padidėjo daugiau kaip 20 balų, skaičius __________
6.2. asmenų, kurių PSO (5) geros savijautos indeksas po paslaugų gavimo sumažėjo daugiau kaip 10 balų, skaičius __________
6.3. asmenų, kurių PSO (5) geros savijautos indeksas pradedant teikti paslaugas buvo mažiau nei 50 balų, skaičius __________
7. Nesutikusių pildyti:
7.1. Psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugų teikimo tvarkos aprašo 1 priedo apklausos formą asmenų skaičius__________
8. Taikytos Paslaugų viešinimo formos:
8.1. Biurų, kurie viešino informaciją visuomenės sveikatos biuro interneto svetainėje, skaičius _________
9. Paslaugų teikimo suvestinę ataskaitą užpildęs asmuo (vardas, pavardė, telefono numeris, el. pašto adresas): ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Pakeitimai:
1.
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas
Nr. V-96, 2021-01-18, paskelbta TAR 2021-01-18, i. k. 2021-00764
Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. liepos 31 d. įsakymo Nr. V-1733 „Dėl Psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugų teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo