Suvestinė redakcija nuo 2023-01-01 iki 2023-06-02

 

Įsakymas paskelbtas: TAR 2018-06-29, i. k. 2018-10785

 

Nauja redakcija nuo 2023-01-01:

Nr. A1-769, 2022-11-22, paskelbta TAR 2022-11-22, i. k. 2022-23466

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL MOBILIŲJŲ KOMANDŲ SUDARYMO, SPECIALISTŲ ATRANKOS IR JŲ DARBO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2018 m. birželio 27 d. Nr. A1-334
Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 363 straipsnio 3 dalimi,

t v i r t i n u  Mobiliųjų komandų sudarymo, specialistų atrankos ir jų darbo tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministras                                             Linas Kukuraitis

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos socialinės

apsaugos ir darbo ministro

2018 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. A1-334

(Lietuvos Respublikos socialinės

apsaugos ir darbo ministro

2022 m. lapkričio 22 d. įsakymo Nr. A1-769

redakcija)

 

Mobiliųjų komandų sudarymo, specialistų atrankos ir jų darbo tvarkos APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.    Mobiliųjų komandų sudarymo, specialistų atrankos ir jų darbo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato mobiliojoje komandoje (toliau – MK) dirbančių specialistų kvalifikacijos reikalavimus ir atranką, MK sudarymo tvarką ir MK funkcijas bei MK darbo tvarką.

2.  Apraše vartojamos sąvokos:

2.1. Bendradarbiavimo ryšio kūrimas – mobiliosios komandos specialistų inicijuojamas ir koordinuojamas procesas, siekiant sukurti specialisto, šeimos ir (ar) vaiko pasitikėjimą vienas kitu bei abipusį jų ryšį.

2.2. Intensyvus mobiliosios komandos darbas (toliau – intensyvus MK darbas) – šeimos ir (ar) vaiko krizės ir mobiliosios komandos pagalbos šeimai ir (ar) vaikui poreikio vertinimas, mobiliosios komandos pagalbos šeimai ir (ar) vaikui plano sudarymas, mobiliosios komandos pagalbos teikimas, bendradarbiavimas su atvejo vadybininku, valstybės ir (ar) savivaldybių institucijomis, įstaigomis bei organizacijomis.

2.3. Mobiliosios komandos darbas (toliau – MK darbas) – mobiliosios komandos veikla, apimanti pasirengimą intensyviam mobiliosios komandos darbui, šio darbo atlikimą ir mobiliosios komandos rekomendacijų atvejo vadybininkui dėl tolesnio darbo su šeima organizavimo arba  mobiliosios komandos darbo pabaigos akto parengimą.

2.4. Mobiliosios komandos pagalba (toliau – MK pagalba) – pagal nustatytus šeimos ir (ar) vaiko krizės požymius ir mobiliosios komandos pagalbos šeimai ir (ar) vaikui poreikius mobiliosios komandos specialistų teikiama intensyvi individuali ar grupinė konsultacinė ir (ar) kitokia psichologinė, socialinė pagalba į krizę patekusiai šeimai (tėvams ar turimam vieninteliam iš tėvų ir (ar) vaikui), siekiant padėti suvaldyti krizę, identifikuoti ir (iš)spręsti iškilusias problemas, kad tėvai arba turimas vienintelis iš tėvų galėtų užtikrinti vaiko poreikių patenkinimą, sudaryti sąlygas vaikui vystytis ir gyventi saugioje aplinkoje. mobiliosios komandos pagalba vaikui teikiama, jei jam gyvenant tėvų ar turimo vienintelio iš tėvų šeimoje nustatytas vaiko apsaugos poreikis ir taikoma laikinoji priežiūra šeimos ir (ar) vaiko gyvenamojoje vietoje arba taikoma vaiko laikinoji priežiūra ją vykdančio asmens gyvenamojoje vietoje, arba jei vaikas yra laikinai apgyvendintas pas Civilinio kodekso 3.264 straipsnio 5 dalies 1–5 punktuose nurodytus asmenis.

2.5. Šeimos gyvenimo ciklas – universalios numanomos šeimos vystymosi pakopos, kai, šeimai pereinant iš vienos pakopos į kitą, keičiasi jos sudėtis, struktūra, funkcijos. Kiekvienoje šeimos vystymosi pakopoje atsiranda specifinių raidos užduočių, kurių neįvykdžiusi šeima išgyvena krizę.

2.6. Šeimos organizacija / struktūra per tam tikrą laikotarpį susiformavę šeimos narių sąveikų būdai, kuriais nustatomos šeimos narių bendravimo ribos, jų vaidmenys, galios santykiai šeimoje ir kurie padeda šeimos nariams prisitaikyti vienam prie kito.

2.7. Šeimos posistemis – šeimos organizacijos / struktūros sudedamoji dalis, būtina įvairioms šeimos funkcijoms atlikti ir šeimos narių (sutuoktinių / poros, tėvų, vaikų) poreikiams užtikrinti.

2.8. Šeimos žemėlapis – grafinis šeimos organizacijos ir šeimos narių tarpusavio santykių atvaizdas.

2.9. Kitos Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas), Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatyme, Lietuvos Respublikos apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatyme, Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse, Lietuvos Respublikos narkologinės priežiūros įstatyme, Atvejo vadybos tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. kovo 29 d. įsakymu Nr. A1-141 „Dėl Atvejo vadybos tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Atvejo vadybos tvarkos aprašas).

 

II SKYRIUS

MK DIRBANČIŲ SPECIALISTŲ KVALIFIKACIJOS REIKALAVIMAI IR atranka

 

3. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – VVTAĮT) specialistai, priklausantys MK (toliau – MK specialistai), dirba pagal darbo sutartis. MK specialistų atranką VVTAĮT vykdo teisės aktų, reguliuojančių VVTAĮT darbuotojų atranką, nustatyta tvarka.

4. MK sudaro du specialistai: psichologas ir socialinis darbuotojas.

5. Asmenims, pretenduojantiems į MK specialistų pareigas, taikomi Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 30 straipsnio 9 dalyje numatyti apribojimai.

6. Asmuo, pretenduojantis į MK specialisto pareigas, turi atitikti šiuos specialiuosius reikalavimus:

6.1. specialistas (psichologas) privalo turėti:

6.1.1. aukštojo mokslo kvalifikaciją, įgytą baigus universitetines pirmosios ir antrosios pakopos arba vientisųjų studijų psichologijos studijų krypties studijas, arba jai lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją;

6.1.2. ne mažesnę kaip 6 mėnesių psichologo darbo ir (ar) 1 metų savanoriško psichologo ar emocinės paramos tarnybų (linijų) konsultanto darbo su vaikais ir (ar) šeimomis patirtį;

6.2. specialistas (socialinis darbuotojas) privalo:

6.2.1. turėti aukštojo mokslo kvalifikaciją, įgytą baigus socialinio darbo studijų krypties studijas ar universitetines pedagogikos studijų krypties socialinės pedagogikos studijas, ar jai lygiavertę kvalifikaciją arba iki 2014 m. gruodžio 31 d. būti įgijęs aukštojo mokslo ar jai lygiavertę kvalifikaciją ir socialinio darbuotojo kvalifikaciją;

6.2.2. būti išklausęs priklausomybės konsultantams skirtus mokymus, nurodytus Priklausomybės konsultavimo paslaugų rizikingai ir žalingai alkoholį vartojantiems asmenims teikimo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018 m. rugsėjo 7 d. įsakymu Nr. V-989 „Dėl Priklausomybės konsultavimo paslaugų rizikingai ir žalingai alkoholį vartojantiems asmenims teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, ir turėti tai patvirtinantį dokumentą (pavyzdžiui: diplomą, pažymėjimą);

6.2.3. turėti ne mažesnę kaip 2 metų socialinio darbo su vaikais ir (ar) šeimomis ir (ar) darbo socialinių paslaugų teikimo srityje patirtį;

6.2.4. turėti ne mažesnę kaip 1 metų darbo su priklausomybę turinčiais ar psichoaktyviąsias medžiagas rizikingai ar žalingai vartojančiais asmenimis ir (ar) jų šeimomis patirtį;

6.3. išmanyti Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijos, Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo, Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo, Civilinio kodekso ir kitų vaiko teisių apsaugą reguliuojančių nacionalinių bei tarptautinių teisės aktų nuostatas ir gebėti jas taikyti praktikoje;

6.4. žinoti vaiko raidos ypatumus įvairiais jų amžiaus tarpsniais ir su jais susijusius socialinius, emocinius vaiko poreikius, šeimos ir vaiko raidos dinamiką, kontakto su vaiku ir (ar) šeima užmezgimo ir palaikymo būdus, metodus, gebėti įvertinti individualius vaiko ir (ar) šeimos poreikius.

 

III SKYRIUS

MK SUDARYMAS IR JOS FUNKCIJOS

 

7. MK sudaroma VVTAĮT įgaliotuose teritoriniuose skyriuose (toliau – VVTAĮT skyrius). VVTAĮT skyriaus specialistas, nustatęs vaiko apsaugos poreikį, nedelsdamas, bet ne vėliau kaip per vieną darbo dieną, užpildo VVTAĮT direktoriaus nustatytos formos kreipimąsi (toliau – kreipimasis), nurodydamas vaiko vardą, pavardę, gimimo datą, prideda socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatytos formos vaiko situacijos vertinimo anketą (toliau – anketa) ir juos raštu pateikia MK veiklą VVTAĮT koordinuojančiam asmeniui, kuris nedelsdamas, bet ne vėliau nei per vieną darbo dieną nuo kreipimosi dienos, VVTAĮT dokumentų valdymo sistemoje sudaro MK, paskirdamas konkrečius MK specialistus (nurodomos pareigos, vardai, pavardės) ir jiems perduodamas kreipimąsi bei anketą, ir, jei nėra Aprašo 12 punkte nurodytų aplinkybių, paveda jai vykdyti MK darbą.

8. MK vykdo šias funkcijas:

8.1. bendrąsias funkcijas:

8.1.1. renka duomenis apie šeimą ir (ar) vaiką, atlieka šeimos ir (ar) vaiko krizės bei MK pagalbos šeimai ir (ar) vaikui poreikio vertinimą:

8.1.1.1. renka duomenis apie šeimą ir (ar) vaiką, nurodytus Aprašo 1 ir 2 prieduose, atlieka šeimos ir (ar) vaiko krizės bei MK pagalbos šeimai ir (ar) vaikui poreikio vertinimą, užpildydama formą, pateiktą Aprašo 2 priede. Vertindama šeimos ir (ar) vaiko krizę bei MK pagalbos šeimai ir (ar) vaikui poreikį, MK turi teisę raštu kreiptis į fizinius bei juridinius asmenis ir gauti duomenis apie šeimą ir (ar) vaiką (kreipiantis nurodomi asmenų vardai, pavardės, gimimo datos, teisinis duomenų gavimo pagrindas, duomenų apimtis ir jų pateikimo būdas arba duomenys, gaunami duomenų teikimo sutartyse nustatyta tvarka), reikalingus šiam vertinimui atlikti, nurodytus Aprašo 2 priede;

8.1.1.2. vertina šeimos organizacijos / struktūros ir šeimos gyvenimo ciklo įtaką esamoms problemoms;

8.1.2. planuoja, organizuoja ir teikia MK pagalbą šeimai ir (ar) vaikui:

8.1.2.1. kartu su šeima ir (ar) vaiku užsibrėžia įgyvendinamus MK pagalbos šeimai ir (ar) vaikui tikslus ir uždavinius, numato šeimoje nustatytų problemų sprendimo būdus ir priemones;

8.1.2.2. padeda šeimai ir (ar) vaikui valdyti krizę, spręsti konfliktus;

8.1.2.3. motyvuoja asmenį priimti pagalbą ir keisti savo elgesį;

8.1.2.4. taiko įgalinimo metodus, kad asmuo pats gebėtų spręsti kilusias problemas;

8.1.2.5. taiko šeimos konsultavimo metodus, kad joje įvyktų teigiami pokyčiai;

8.1.2.6. konsultuoja vaiko tėvus jo auklėjimo, drausminimo, poreikių patenkinimo, saugumo užtikrinimo ir sąlygų augti, vystytis ir tobulėti sudarymo klausimais;

8.1.2.7. informuoja šeimos narius ir (ar) vaiką, kur galima gauti reikalingą pagalbą, paslaugas ar gydymą (nurodomi institucijų, įstaigų, organizacijų pavadinimai);

8.1.2.8. atsižvelgdama į MK pagalbos tikslą, parenka darbo metodus, metodikas, priemones;

8.1.2.9. intensyvaus MK darbo metu įvertina šeimos santykių, šeimos narių ir (ar) vaiko elgesio pokyčius ir su jais susijusius poreikius;

8.1.3. organizuoja intensyvų MK darbą ir bendradarbiauja su atvejo vadybininku (toliau – AV), valstybės ir (ar) savivaldybių institucijomis, įstaigomis, organizacijomis:

8.1.3.1. organizuoja pasitarimus su kitais specialistais bei AV ir juose dalyvauja, kad aptartų konkrečios šeimos situaciją;

8.1.3.2. dalyvauja AV organizuojamuose atvejo nagrinėjimo posėdžiuose;

8.1.3.3. bendradarbiauja su AV (keičiasi informacija, būtina konkrečiu atveju jos ir AV funkcijoms vykdyti (šeimos kontaktiniais duomenimis (pilnamečių asmenų telefono ryšio numeriai, elektroninio pašto adresai, gyvenamosios vietos adresas), informacija apie šeimos sudėtį (šeimos narių vardai, pavardės, gimimo datos, tarpusavio ryšiai ir santykiai), informacija apie tai, kokie pokyčiai įvyko šeimoje, pradėjus teikti pagalbą (ar pavyko įveikti krizę, ar pavyko pašalinti nustatytus rizikos veiksnius, kokie šeimos poreikiai buvo nustatyti, kaip šiuos poreikius galima atliepti, kokia pačios šeimos nuomonė apie pagalbos ir paslaugų poreikį, apie jau gaunamas paslaugas ir pagalbą), kokių naujų rizikų atsirado, kokių ilgalaikių paslaugų ar pagalbos reikia šeimai ir kaip AV gali užtikrinti šių paslaugų teikimą, informacija apie anksčiau vykdytą MK ir (ar) AV darbą su šeima (anksčiau nustatyti šeimos poreikiai, rizikos, teiktos paslaugos ir pagalba, jų poveikis šeimai (ar pavyko įveikti krizę, ar pavyko pašalinti nustatytus rizikos veiksnius)), prireikus kartu ieško tinkamų problemos sprendimo būdų), kad MK pagalba būtų teikiama intensyviai, efektyviai ir ekonomiškai;

8.1.3.4. baigdama MK darbą, šeimos ir (ar) vaiko krizės ir MK pagalbos šeimai ir (ar) vaikui poreikio vertinimo metu (pildydama formą, pateiktą Aprašo 2 priede), intensyvaus MK darbo metu, MK pagalbos teikimo metu, remdamasi fizinių bei juridinių asmenų surinktais duomenimis, Aprašo 46 punkte numatytais atvejais rengia (užpildo formą, pateiktą Aprašo 4 priede) ir pateikia MK rekomendacijas AV dėl tolesnio darbo su šeima organizavimo (toliau – MK rekomendacijos);

8.2. specialiąsias funkcijas:

8.2.1. MK specialistas (psichologas) taiko streso įveikos ir kitus psichologinio konsultavimo metodus;

8.2.2. MK specialistas (socialinis darbuotojas):

8.2.2.1. identifikuoja rizikingą ir žalingą psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą, jo ar diagnozuotos priklausomybės galimą įtaką asmens elgesiui;

8.2.2.2. įvertina asmens rizikingo ir žalingo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo mastą, motyvaciją priimti pagalbą ir (ar) keisti savo elgesį;

8.2.2.3. konsultuoja dėl rizikingo ir žalingo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo ar diagnozuotos priklausomybės ir motyvuoja, kad asmuo sumažintų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą ir (ar) visai jų atsisakytų, keistų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo sukeltą rizikingą elgseną, kreiptųsi pagalbos, ją priimtų, gydytųsi psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo ar diagnozuotos priklausomybės sukeliamus psichikos ir elgesio sutrikimus bei kitas ligas;

8.2.2.4. pagal poreikį ir galimybes, tarpininkauja organizuojant reikalingą pagalbą dėl rizikingo ir žalingo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo ar diagnozuotos priklausomybės.

 

IV SKYRIUS

MK DARBAS

 

PIRMASIS SKIRSNIS

PASIRENGIMAS INTENSYVIAM MK DARBUI IR INTENSYVAUS MK DARBO ORGANIZAVIMAS

 

9. MK darbas pradedamas ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo MK veiklą VVTAĮT koordinuojančio asmens pavedimo, nurodyto Aprašo 7 punkte, gavimo dienos.

10. MK darbas paprastai trunka iki 20 darbo dienų nuo MK sudarymo dienos.

11. Dėl objektyvių aplinkybių ar esant poreikiui pratęsti MK pagalbą, VVTAĮT dokumentų valdymo sistemoje pateikus motyvuotą MK siūlymą (nurodomi šeimos narių vardai, pavardės, objektyvios aplinkybės ar poreikis tęsti MK pagalbą) ir MK veiklą VVTAĮT koordinuojančiam asmeniui jį patvirtinus, MK darbas gali būti pratęstas vieną kartą, bet ne ilgesniam nei 8 darbo dienų terminui.

12. MK veiklą VVTAĮT koordinuojantis asmuo, nustatęs, kad intensyvus MK darbas neįmanomas (pavyzdžiui, vaiko tėvai ar turimas vienintelis iš tėvų yra dingę ir jų ieškoma ar jie (jis) negali rūpintis vaiku dėl ligos, suėmimo, bausmės atlikimo, kitų svarbių priežasčių arba vaiko laikinoji priežiūra taikoma vaiką kartu su tėvais ar vienu iš jų apgyvendinus socialinę priežiūrą teikiančioje socialinių paslaugų įstaigoje) ir kad vaikui ir (ar) tėvams užtikrinama reikalinga kitų specialistų (psichologo, priklausomybių ligų specialisto ar kt.) pagalba, gali priimti sprendimą nepradėti intensyvaus MK darbo ir apie tai raštu informuoja AV. Jei, priėmus sprendimą nepradėti intensyvaus MK darbo, pasikeičia MK sudarymo metu buvusios aplinkybės ir atsiranda galimybė dirbti intensyvų MK darbą ir jei dar nepraėjo 15 darbo dienų nuo MK sudarymo dienos, MK atlieka veiksmus, nurodytus Aprašo 14–25 punktuose.

13. Pirmas MK apsilankymas šeimoje organizuojamas, siekiant gauti vaiko tėvų sutikimą priimti MK pagalbą arba sutikimą, kad MK teiktų pagalbą jų vaikui (Aprašo 1 priedas), išskyrus atvejį, numatytą Aprašo 17.3 papunktyje.

14. Prieš vykdama į šeimos gyvenamąją vietą ir (ar) vaiko, kuriam užtikrinta laikinoji priežiūra, laikinąją priežiūrą vykdančio asmens arba asmens, pas kurį vaikas laikinai apgyvendintas, gyvenamąją vietą (toliau – vaiko gyvenamoji vieta), MK turi:

14.1. iki pirmo apsilankymo susipažinti su VVTAĮT skyriaus turimais duomenimis apie šeimą ir (ar) vaiką (vaiko apsaugos poreikio nustatymo, laikinosios priežiūros užtikrinimo ar laikino apgyvendinimo procedūrų vykdymo dokumentuose nurodytais duomenimis, sveikatos priežiūros, socialinių ar kitų paslaugų teikėjų, ugdymo įstaigų ir (arba) policijos pateikta informacija apie šeimos narius);

14.2. informuoti (telefonu ar elektroniniu paštu) vaiko tėvus ir (ar) vaiko laikinąją priežiūrą vykdantį asmenį arba asmenį, pas kurį vaikas laikinai apgyvendintas, apie apsilankymą šeimos ir (ar) vaiko gyvenamojoje vietoje arba susitarti susitikti kitoje vietoje.

15. Jei Aprašo 14.2 papunktyje nustatyta tvarka MK nepavyko informuoti šeimos ir (ar) vaiko laikinąją priežiūrą vykdančio asmens arba asmens, pas kurį vaikas laikinai apgyvendintas, apie apsilankymą, MK atlieka šiuos veiksmus:

15.1. numatytu laiku vyksta į šeimos ir (ar) vaiko gyvenamąją vietą;

15.2. neradusi vaiko tėvų šeimos ir (ar) vaiko gyvenamojoje vietoje pirmo apsilankymo metu, pašto dėžutėje palieka (jeigu pašto dėžutės nėra, siunčia registruotu paštu) informacinį pranešimą apie MK darbą, nurodydama MK specialistų kontaktus, kuriais šeimos nariams siūloma susisiekti su MK (nurodomos MK specialistų pareigos, vardai, pavardės, telefono ryšio numeriai ir elektroninio pašto adresai);

15.3. apie tai, kad pirmo apsilankymo metu nerado vaiko tėvų, raštu informuoja MK veiklą VVTAĮT koordinuojantį asmenį bei AV (nurodomi vaiko ir jo tėvų vardai, pavardės) ir, bendradarbiaudama su AV, naudodamasi visomis galimybėmis, visais būdais ir priemonėmis stengiasi susisiekti su vaiko tėvais, bet ne ilgiau nei 15 darbo dienų nuo MK sudarymo dienos.

16. MK, pirmą kartą atvykusi į šeimos ir (ar) vaiko gyvenamąją vietą, prisistato šeimos nariams, vaikui, vaiko laikinąją priežiūrą vykdančiam asmeniui arba asmeniui, pas kurį vaikas laikinai apgyvendintas (nurodomi MK specialistų vardai, pavardės ir pareigos), informuoja apie MK veiklos tikslus, funkcijas ir MK darbo eigą, trukmę bei MK pagalbos šeimai ir (ar) vaikui teikimo sąlygas, motyvuoja šeimos narius priimti MK pagalbą.

17. Intensyvus MK darbas šeimos ir (ar) vaiko gyvenamojoje vietoje ar kitoje intensyvaus MK darbo vietoje pradedamas:

17.1. jei bent vienas iš kartu gyvenančių vaiko tėvų sutinka priimti MK pagalbą arba sutinka, kad MK pagalba būtų teikiama vaikui (tėvų sutikimo teikti MK pagalbą vaikui nereikalaujama Aprašo 17.3 papunktyje nurodytu atveju), ir su sutikusiu priimti MK pagalbą arba sutikusiu, kad MK pagalba būtų teikiama vaikui, tėvu (toliau – sutikęs priimti MK pagalbą tėvas) pasirašomas Aprašo 1 priede nustatytos formos Sutikimas priimti mobiliosios komandos pagalbą (toliau – Sutikimas), – su sutikusiu priimti MK pagalbą tėvu ir (ar) vaiku;

17.2. jei vaiko tėvai netvarko bendro ūkio, – su kiekvienu iš tėvų, kuris pasirašė Sutikimą, ir (ar) vaiku, bent vienam iš tėvų pasirašius Sutikimą;

17.3. jei vaikas laikinai apgyvendintas fizinio asmens šeimoje ir vaiko atstovu pagal įstatymą tampa VVTAĮT, – su vaiku MK veiklą VVTAĮT koordinuojančio asmens sprendimu (nurodomas vaiko vardas, pavardė, gimimo data).

18. Esant objektyvioms aplinkybėms, dėl kurių sutinkantis priimti MK pagalbą tėvas neturi galimybės pasirašyti Sutikimo (pavyzdžiui, yra gydymo įstaigoje, užsienyje ir pan.), sutikimas gali būti išreiškiamas kitais teisėtais ir sutinkantį priimti MK pagalbą asmenį identifikuoti leidžiančiais būdais VVTAĮT direktoriaus nustatyta tvarka. Išnykus šiame punkte nurodytoms aplinkybėms, pasirašomas Sutikimas.

19. Jei pirmo MK apsilankymo metu nė vienas iš vaiko tėvų nepajėgia priimti sprendimo dėl MK pagalbos (pavyzdžiui: yra apsvaigę nuo psichoaktyviųjų medžiagų ir (ar) agresyvūs, ir (ar) kelia realų pavojų MK specialistų sveikatai ar gyvybei), MK žodžiu informuoja tėvus apie kito planuojamo atvykimo datą ir laiką. Jei dėl objektyvių priežasčių nėra galimybės apsilankymo metu žodžiu informuoti tėvų apie kitą planuojamą apsilankymą, MK informuoja tėvus Aprašo 14.2 papunktyje nustatyta tvarka, o nepavykus to padaryti imasi veiksmų, nurodytų Aprašo 15 punkte.

20. Nė vienam iš vaiko tėvų nesutikus priimti MK pagalbą (tai nurodžius formoje, pateiktoje Aprašo 1 priede, arba atsisakius pasirašyti Sutikimą), MK:

20.1. raštu informuoja vaiko tėvus, kad jie gali pakeisti savo sprendimą ir sutikti priimti MK pagalbą arba sutikti, kad vaikui būtų teikiama MK pagalba, kreiptis į ją nurodytais kontaktais (telefono ryšio numeriu, elektroniniu paštu ar kitu MK nurodytu būdu), bet ne vėliau kaip per 15 darbo dienų nuo MK sudarymo dienos;

20.2. nedelsdama raštu informuoja MK veiklą VVTAĮT koordinuojantį asmenį ir AV, kad vaiko tėvai nesutinka priimti MK pagalbos, todėl MK pagalbos šeimai ji neteiks (nurodomi vaiko ir jo tėvų vardai, pavardės);

20.3. ne trumpiau kaip 15 darbo dienų nuo MK sudarymo dienos stengiasi užmegzti kontaktą su vaiko tėvais (informuoti ir motyvuoti juos priimti pagalbą).

21. Vienam iš vaiko tėvų pasirašius Sutikimą, o kitam nesutikus priimti MK pagalbos, su nesutikusiu priimti MK pagalbą tėvu MK atlieka veiksmus, nurodytus Aprašo 20.1 ir 20.3 papunkčiuose.

22. Tėvams ar vienam iš jų pakeitus sprendimą ir sutikus priimti MK pagalbą (pasirašius Sutikimą), jei dar nesuėjo Aprašo 20 punkte nurodytas terminas, MK apie tai nedelsdama informuoja su šeima dirbantį AV (siųsdama per Nacionalinę elektroninių siuntų pristatymo, naudojant pašto tinklą, informacinę sistemą (toliau – E. pristatymo sistema) arba kitais būdais, jeigu tokią keitimosi oficialiais elektroniniais dokumentais tarp valstybės registrų ir informacinių sistemų funkciją užtikrina jų sąveika ar naudojamasi bendra dokumentų valdymo informacine sistema (toliau – kiti būdai), paštu arba tiesiogiai įteikdama užpildytą formą, pateiktą Aprašo 1 priede, ar jos kopiją) ir likusį laiką dirba intensyvų MK darbą.

23. Tėvams ar vienam iš jų pakeitus sprendimą ir kreipusis dėl MK pagalbos, suėjus Aprašo 20 punkte nurodytam terminui ir nesant pagrindo pratęsti MK darbo terminą, MK raštu informuoja juos ir su šeima dirbantį AV, kad MK pagalba nebus teikiama, ir nurodo šeimai paskirto AV kontaktus (pareigas, vardą, pavardę, telefono ryšio numerį ir elektroninio pašto adresą).

24. Jei nors vienas iš vaiko tėvų sutinka priimti MK pagalbą (pasirašo Sutikimą), tačiau vėliau MK su juo nepavyksta susisiekti ir (ar) MK, atvykusi į šeimos ir (ar) vaiko gyvenamąją vietą ar kitą intensyvaus MK darbo vietą, neranda sutikusio priimti MK pagalbą tėvo ir (ar) vaiko, taip pat kitais panašiais atvejais, kuriais MK negali neturi galimybės vykdyti intensyvų MK darbą, ji ne vėliau nei kitą darbo dieną po dienos, kurią nepavyko susitikti su sutikusiu priimti MK pagalbą tėvu, raštu informuoja (nurodomi vaiko ir jo tėvų vardai, pavardės, tai, kad MK negali vykdyti intensyvų MK darbą, ir tai pagrindžiama) MK veiklą VVTAĮT koordinuojantį asmenį bei AV ir, bendradarbiaudama su AV, ne ilgiau kaip 15 darbo dienų nuo MK sudarymo dienos, stengiasi susisiekti su sutikusiu priimti MK pagalbą tėvu.

25. Prieš vykdami į šeimos ir (ar) vaiko gyvenamąją vietą arba lankydamiesi joje ar kitoje intensyvaus MK darbo vietoje, MK specialistai turi įsitikinti, kad nėra realios grėsmės jų sveikatai ar gyvybei, pasišalinti iš bet kokios situacijos, kurioje jie jaučiasi nesaugūs, ar imtis specialiųjų atsargumo priemonių (pavyzdžiui, kviesti policiją, greitąją medicinos pagalbą).

26. Jei MK darbo metu:

26.1. kilo grėsmė šeimos narių ir (ar) vaiko, vaiko laikinąją priežiūrą vykdančio asmens, asmens, pas kurį vaikas laikinai apgyvendintas, kitų asmenų sveikatai ar gyvybei, MK organizuoja jiems skubią pagalbą (pavyzdžiui, kviečia policiją, greitąją medicinos pagalbą);

26.2. grėsmė šeimos narių ir (ar) vaiko, vaiko laikinąją priežiūrą vykdančio asmens, asmens, pas kurį vaikas laikinai apgyvendintas, kitų asmenų sveikatai ar gyvybei nenustatyta, MK šeimai ir (ar) vaiko laikinąją priežiūrą vykdančiam asmeniui arba asmeniui, pas kurį vaikas laikinai apgyvendintas, suteikia informaciją apie pagalbos, kilus grėsmei gyvybei ar sveikatai, galimybes bendruomenėje;

26.3. yra aiškiai išreikšti šeimos narių ir (ar) vaiko aukšto lygio streso požymiai, MK teikia skubią pagalbą šeimai ir (ar) vaikui, taiko streso įveikos metodus ir moko šeimos narius ir (ar) vaiką juos taikyti;

26.4. pastebėtas rizikingas šeimos narių elgesys ar kiti rizikos veiksniai, nesusiję su tėvais ar jų santykiais su vaikais, MK apie tai raštu informuoja AV (nurodomi šeimos narių vardai, pavardės, rizikingas jų elgesys, kiti rizikos veiksniai);

26.5. išnyko vertinant vaiko situaciją nustatytos aplinkybės, kurios lėmė vaiko apsaugos poreikio nustatymą, MK nedelsdama apie tai raštu informuoja MK veiklą VVTAĮT koordinuojantį asmenį (nurodomi vaiko ir jo tėvų vardai, pavardės);

26.6. paaiškėjo, kad galimai netinkamai vykdoma vaiko laikinoji priežiūra arba vaiko laikinosios priežiūros metu nepavyksta užtikrinti vaikui saugios aplinkos ir toliau išlieka realus pavojus vaiko fiziniam ar psichiniam saugumui, galintis sukelti reikšmingą žalą jo sveikatai ar grėsti jo gyvybei, arba jei vaiko laikinąją priežiūrą vykdantis asmuo ar asmuo, pas kurį laikinai apgyvendintas vaikas, neužtikrina vaiko dalyvavimo MK vykdant intensyvų MK darbą, arba jei vaiko tėvai nededa pastangų, nekeičia savo elgesio ir toliau šeimoje išlieka realus pavojus laikinai prižiūrimo vaiko fiziniam ar psichiniam saugumui, galintis sukelti reikšmingą žalą jo sveikatai ar grėsti jo gyvybei, MK nedelsdama raštu informuoja vaiko apsaugos poreikį nustačiusį VVTAĮT skyrių dėl galimai saugios aplinkos, kurioje organizuojama vaiko laikinoji priežiūra, neužtikrinimo (nurodomi vaiko ir jo tėvų, vaiko laikinąją priežiūrą vykdančio asmens ar asmens, pas kurį laikinai apgyvendintas vaikas, vardai, pavardės).

27. Jei MK darbo metu pasikeitė vaiko atstovai pagal įstatymą, MK darbą tęsia šiame skyriuje nustatyta tvarka.

28. MK darbo metu MK organizuoja susitikimus su AV ir kitais būdais bendradarbiauja su juo, kad aptartų šeimos ir (ar) vaiko situaciją.

29. MK darbo metu MK bendradarbiauja su kitais šeimai ir (ar) vaikui pagalbą organizuojančiais ir (ar) teikiančiais subjektais (pavyzdžiui, socialinę priežiūrą teikiančių socialinių paslaugų, gydymo, reabilitacijos, ugdymo įstaigų, krizių centrų specialistais), užtikrindama planuojamos ir (ar) teikiamos MK pagalbos suderinamumą su kitų specialistų (pavyzdžiui, psichologo, priklausomybių ligų specialisto, socialinio darbuotojo, gydytojo) teikiama pagalba bei paslaugomis, kad išvengtų paslaugų dubliavimo, jei šeimos nariai jau gauna reikiamą pagalbą (kreipiantis į minėtus subjektus, nurodomi asmenų vardai, pavardės, gimimo datos, teisinis duomenų gavimo pagrindas, duomenų apimtis ir jų pateikimo būdas arba duomenys, gaunami duomenų teikimo sutartyse nustatyta tvarka).

30. Intensyvaus MK darbo metu MK taiko tik tas adaptuotas ir Lietuvoje patvirtintas metodikas bei priemones, kurias taikyti turi teisę, prireikus, gali taikyti ir specialiuosius šeimos ir (ar) vaiko vertinimo metodus (pavyzdžiui, šeimos žemėlapį).

31. Šeimai ir (ar) vaikui pakeitus gyvenamąją vietą, MK apie tai raštu informuoja AV ir MK veiklą VVTAĮT koordinuojantį asmenį, kuris ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo informacijos gavimo dienos priima sprendimą, ar MK darbą tęs tie patys MK specialistai, ar MK darbas bus perduotas  tęsti kitiems MK specialistams (nurodomi vaiko, kuriam nustatytas vaiko apsaugos poreikis, vardas, pavardė, gyvenamosios vietos adresas, jo tėvų ar kitų atstovų pagal įstatymą duomenys (fizinio asmens vardas ir pavardė ar juridinio asmens pavadinimas)).

 

ANTRASIS SKIRSNIS

ŠEIMOS IR (AR) VAIKO KRIZĖS BEI MK PAGALBOS ŠEIMAI IR (AR) VAIKUI POREIKIO VERTINIMAS

 

32. MK specialistai intensyvaus MK darbo pradžioje, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Sutikimo pasirašymo dienos, atlieka šeimos ir (ar) vaiko krizės bei MK pagalbos šeimai ir (ar) vaikui poreikio vertinimą (užpildo formą, pateiktą Aprašo 2 priede).

33. Kartu gyvenantiems vaiko tėvams pildoma viena forma, pateikta Aprašo 2 priede. Jei vaiko tėvai netvarko bendro ūkio arba vaiko apsaugos poreikis nustatytas dėl galimo smurto artimoje aplinkoje, forma, pateikta Aprašo 2 priede, pildoma kiekvienam iš tėvų atskirai. Formoje, pateiktoje Aprašo 2 priede, taip pat nurodoma vaiko pateikta informacija, susijusi su juo ir jo tėvais.

34. Kompleksiškai vertinant šeimos ir (ar) vaiko krizę bei MK pagalbos šeimai ir (ar) vaikui poreikį (Aprašo 2 priedas), vertinamos šios sritys:

34.1. šeimos krizės rizika;

34.2. savižudybės grėsmė;

34.3. rizikingo ir žalingo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo rizika, diagnozuotos priklausomybės;

34.4. smurtinio elgesio rizika;

34.5. kitos rizikos ir (ar) saugumo veiksniai;

34.6. šeimos funkcionavimas;

34.7. tėvystės įgūdžiai;

34.8. pasirengimas spręsti problemas.

35. Vertinant šeimos ir (ar) vaiko krizę bei MK pagalbos šeimai ir (ar) vaikui poreikį, atliekama šeimos stebėsena šeimos ir (ar) vaiko gyvenamojoje vietoje ar kitoje intensyvaus MK darbo vietoje.

36. Vertindami šeimos ir (ar) vaiko krizę bei MK pagalbos šeimai ir (ar) vaikui poreikį, siekdami kurti bei išlaikyti bendradarbiavimo ryšį su šeima ir (ar) vaiku, MK specialistai turi užtikrinti, kad jų veiksmai ir bendravimas su šeimos nariais ir (ar) vaiku atspindėtų teigiamą požiūrį į šeimą.

 

TREČIASIS SKIRSNIS

IntensyvAus MK darbO su šeima ir (ar) vaiku planO SUDARYMAS

 

37. MK, atlikusi šeimos ir (ar) vaiko krizės ir MK pagalbos šeimai ir (ar) vaikui poreikio vertinimą (užpildžiusi Aprašo 2 priedą), atsižvelgdama į tėvų ir (ar) vaiko streso požymius, motyvaciją, pasirengimą priimti MK pagalbą, atvejo sudėtingumą, kitų specialistų tėvams ir vaikui teikiamą pagalbą / paslaugas, šeimų, kurioms teikiama MK pagalba, skaičių ir kt., ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Sutikimo pasirašymo dienos parengia Intensyvaus MK darbo su šeima ir (ar) vaiku planą pagal Aprašo 3 priedą (toliau – Planas), kuriame nurodo nustatytas šeimos narių problemas, planuojamos teikti MK pagalbos formas ir ilgalaikės pagalbos šeimai ir (ar) vaikui poreikį.

38. Jei vaiko tėvai netvarko bendro ūkio arba vaiko apsaugos poreikis nustatytas dėl galimo smurto artimoje aplinkoje, Planas kiekvienam iš vaiko tėvų pildomas atskirai.

39. Parengusi Planą, MK Planą ar jo kopiją ne vėliau kaip kitą darbo dieną pateikia AV (siunčia per E. pristatymo sistemą arba kitais būdais, paštu arba įteikia tiesiogiai), susisiekia su juo ir sutaria dėl bendradarbiavimo pagal Atvejo vadybos tvarkos aprašo nuostatas poreikio ir galimybių kartu vykti susitikti su šeima ir (ar) vaiku AV funkcijoms vykdyti, atvejo nagrinėjimo posėdžių organizavimo, su atveju susijusios informacijos rinkimo ir dalijimosi ja, nepažeidžiant asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų.

 

 

KETVIRTASIS SKIRSNIS

MK PAGALBA

 

40. MK pagalba – veiklos, numatytos Aprašo 8.1.2 papunktyje.

41. MK pagalbos formos:

41.1. konsultavimas ištikus krizei;

41.2. konsultavimas socialinių ir tėvystės įgūdžių klausimais;

41.3. streso įveikos įgūdžių formavimas;

41.4. motyvavimas;

41.5. mokymas valdyti stipriai išreikštas emocijas;

41.6. netinkamo reagavimo būdų korekcija;

41.7. saugios aplinkos vaikams kūrimo įgūdžių ugdymas;

41.8. konsultavimas rizikingo ir žalingo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo, diagnozuotų priklausomybių klausimais;

41.9. informavimas;

41.10. psichologinis konsultavimas;

41.11. konfliktų sprendimo įgūdžių ugdymas.

42. Jei, įvertinus šeimos ir (ar) vaiko krizę bei MK pagalbos šeimai ir (ar) vaikui poreikį, paaiškėja, kad Plane numatytą teikti vaikui bei tėvams reikalingą pagalbą ir (ar) paslaugas jau teikia kitų įstaigų ar organizacijų specialistai (pavyzdžiui: psichologas, priklausomybių ligų specialistas), MK pagalba šeimai neteikiama.

43. MK pagalba vaikui teikiama, atsižvelgiant į jo amžių, raidą, būseną, reakciją į stresą, reakciją į taikomas vaiko apsaugos poreikio užtikrinimo priemones, vaiko laikinąją priežiūrą vykdančio asmens arba asmens, pas kurį vaikas laikinai apgyvendintas, ryšį su vaiku ir kitas aplinkybes.

 

PENKTASIS SKIRSNIS

MK darbo PABAIGA

 

44. MK darbas baigiamas, kai:

44.1. sueina MK darbo terminas ir jis nepratęstas;

44.2. sueina pratęsto MK darbo  terminas;

44.3. vaiko tėvai nesutinka priimti MK pagalbos arba su vaiko tėvais nepavyko susisiekti Aprašo 15.3 papunktyje nustatyta tvarka, arba vaiko tėvai sutinka priimti MK pagalbą (pasirašo Sutikimą), tačiau intensyvaus MK darbo metu atsisako tolesnio pagalbos teikimo ar bendradarbiavimo su specialistais ir sueina 15 darbo dienų nuo MK sudarymo dienos;

44.4. Plane numatytą teikti vaikui bei tėvams reikalingą pagalbą ir (ar) paslaugas jau teikia kitų įstaigų ar organizacijų specialistai ir jas numatyta teikti ne mažiau kaip 15 darbo dienų nuo MK sudarymo dienos;

44.5. MK veiklą VVTAĮT koordinuojantis asmuo iš pateiktų duomenų nustato, kad intensyvus MK darbas neįmanomas ir ši aplinkybė nepasikeičia per 15 darbo dienų nuo MK sudarymo dienos;

44.6. išnyksta priežastys, dėl kurių buvo nustatytas vaiko apsaugos poreikis;

44.7. vaikas intensyvaus MK darbo metu sulaukia pilnametystės, yra emancipuojamas arba miršta.

45. MK darbo pabaigos aktas (Aprašo 5 priedas) surašomas ir jis ar jo kopija perduodama (siunčiant per E. pristatymo sistemą arba kitais būdais, paštu arba įteikiant tiesiogiai) MK veiklą VVTAĮT koordinuojančiam asmeniui bei AV, MK darbą baigus:

45.1. Aprašo 44.4–44.5 ir 44.7 papunkčiuose nurodytais pagrindais;

45.2. Aprašo 44.3 papunktyje nurodytu pagrindu, jei MK pagalba šeimai nebuvo pradėta teikti;

45.3. Aprašo 44.6 papunktyje nurodytu pagrindu, jei atvejo vadyba toliau netaikoma.

46. MK rekomendacijos (Aprašo 4 priedas) rengiamos, kai MK darbas baigiamas:

46.1. Aprašo 44.1–44.2 papunkčiuose nurodytais pagrindais;

46.2. Aprašo 44.3 papunktyje nurodytu pagrindu, jei MK buvo pradėjusi teikti MK pagalbą šeimai;

46.3. Aprašo 44.6 papunktyje nurodytu pagrindu, jei šeimai ir toliau taikoma atvejo vadyba.

47. MK rekomendacijos pateikiamos AV (siunčiant per E. pristatymo sistemą arba kitais būdais, paštu arba įteikiant tiesiogiai; teikiant elektroniniu paštu, pateikiama jų kopija) ne vėliau kaip per 1 darbo dieną nuo intensyvaus MK darbo pabaigos.

48. Rengdama MK rekomendacijas, MK turi atsižvelgti į informaciją apie šeimą ir (ar) vaiką, gautą vykdant Apraše nurodytas funkcijas, atliktą šeimos ir (ar) vaiko krizės ir MK pagalbos šeimai ir (ar) vaikui poreikio vertinimą, šeimos ir (ar) vaiko situacijos ir šeimos narių elgesio pokyčius.

49. Vertinant šeimos ir (ar) vaiko situacijos ir šeimos narių elgesio pokyčius, turi būti atsižvelgiama į kriterijus, susijusius su vaikų auklėjimu ir priežiūra: šeimos narių dalyvavimą susitikimuose su MK ir įsitraukimą MK dirbant intensyvų MK darbą, tėvų supratimą apie vaiko poreikius pagal jo raidą, tėvų supratimą apie savo vaidmenis ir atsakomybę (vaikui tinkamos aplinkos sukūrimą, pozityvų vaiko drausminimą, emocijų valdymą, reagavimą į vaikų poreikius).

50. MK rekomendacijose turi būti nurodyta informacija apie šeimą, aptartas intensyvus MK darbas, šeimos stiprybės, sunkumai bei poreikiai, šeimos ir (ar) vaiko situacijos ir šeimos narių elgesio pokyčiai, konkrečios rekomenduojamos pagalbos ar paslaugos tikslas, pateiktos MK rekomendacijos AV dėl tolesnės pagalbos organizavimo, t. y. duomenys, nurodyti Aprašo 4 priede.

51. Baigdama intensyvų MK darbą, MK kartu su šeimos nariais ir (ar) vaiku aptaria atlikto šeimos ir (ar) vaiko krizės ir MK pagalbos šeimai ir (ar) vaikui poreikio vertinimo rezultatus, įvykusius pokyčius ir numatomas teikti MK rekomendacijas.

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

52. Dokumentai saugomi Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka Lietuvos vyriausiojo archyvaro nustatytais terminais.

53. Duomenų subjektų teisės įgyvendinamos duomenų valdytojo, į kurį kreipiamasi dėl duomenų subjekto teisių įgyvendinimo, nustatyta tvarka, vadovaujantis Reglamentu (ES) 2016/679.

54. Įgyvendindami Aprašą, duomenų valdytojai užtikrina, kad jų atliekamas asmens duomenų tvarkymas atitiktų Reglamento (ES) 2016/679, Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių asmens duomenų apsaugą, nuostatas.

 

______________

 

 

 

Priedų pakeitimai:

 

Aprašo 1 priedas (A1-769)

Priedo pakeitimai:

Nr. A1-775, 2019-12-16, paskelbta TAR 2019-12-17, i. k. 2019-20271

Nr. A1-769, 2022-11-22, paskelbta TAR 2022-11-22, i. k. 2022-23466

 

Aprašo 2 priedas (A1-769)

Priedo pakeitimai:

Nr. A1-775, 2019-12-16, paskelbta TAR 2019-12-17, i. k. 2019-20271

Nr. A1-769, 2022-11-22, paskelbta TAR 2022-11-22, i. k. 2022-23466

 

Aprašo 3 priedas (A1-769)

Priedo pakeitimai:

Nr. A1-775, 2019-12-16, paskelbta TAR 2019-12-17, i. k. 2019-20271

Nr. A1-769, 2022-11-22, paskelbta TAR 2022-11-22, i. k. 2022-23466

 

Aprašo 4 priedas (A1-769)

Papildyta priedu:

Nr. A1-775, 2019-12-16, paskelbta TAR 2019-12-17, i. k. 2019-20271

Priedo pakeitimai:

Nr. A1-769, 2022-11-22, paskelbta TAR 2022-11-22, i. k. 2022-23466

 

769)Aprašo 5 priedas (A1-

Papildyta priedu:

Nr. A1-769, 2022-11-22, paskelbta TAR 2022-11-22, i. k. 2022-23466

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Įsakymas

Nr. A1-775, 2019-12-16, paskelbta TAR 2019-12-17, i. k. 2019-20271

Dėl Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. birželio 27 d. įsakymo Nr. A1-334 „Dėl Mobiliųjų komandų sudarymo, specialistų atrankos ir jų darbo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

2.

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Įsakymas

Nr. A1-515, 2021-07-13, paskelbta TAR 2021-07-13, i. k. 2021-15828

Dėl Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. birželio 27 d. įsakymo Nr. A1-334 „Dėl Mobiliųjų komandų sudarymo, specialistų atrankos ir jų darbo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

3.

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Įsakymas

Nr. A1-769, 2022-11-22, paskelbta TAR 2022-11-22, i. k. 2022-23466

Dėl Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. birželio 27 d. įsakymo Nr. A1-334 „Dėl Mobiliųjų komandų sudarymo, specialistų atrankos ir jų darbo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo