Sprendimas netenka galios 2023-07-06:

Vilkaviškio rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. B-TS-107, 2023-06-30, paskelbta TAR 2023-07-05, i. k. 2023-13892

Dėl Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos 2019 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. B-TS-1385 „Dėl Vilkaviškio rajono savivaldybės socialinių paslaugų organizavimo ir mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“ pripažinimo netekusiu galios

 

Suvestinė redakcija nuo 2023-01-01 iki 2023-07-05

 

Sprendimas paskelbtas: TAR 2019-04-04, i. k. 2019-05524

 

vilk_herb

 

VILKAVIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SpREndimas

DĖL VILKAVIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS socialinių paslaugų organizavimo ir mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo

 

2019 m. kovo 29 d. Nr. B-TS-1385

Vilkaviškis

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 4 dalimi, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo 13 straipsnio 1 dalimi, 4 dalies 3 punktu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. birželio 14 d. nutarimu Nr. 583 patvirtinto Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo 3 punktu, Vilkaviškio rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1.  Patvirtinti Vilkaviškio rajono savivaldybės socialinių paslaugų organizavimo ir mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašą (pridedama).

2.  Pripažinti netekusiu galios Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos 2017 m. balandžio 28 d. sprendimo Nr. B-TS-737 „Dėl Vilkaviškio rajono savivaldybės socialinių paslaugų organizavimo ir mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“ 1 punktą.

Šis sprendimas per vieną mėnesį nuo įsigaliojimo dienos gali būti skundžiamas Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmams (adresu: A. Mickevičiaus g. 8A, Kaunas) Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                         Algirdas Neiberka


PATVIRTINTA

Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos

2019 m. kovo 29 d. sprendimu

Nr. B-TS-1385

 

 

VILKAVIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS SOCIALINIŲ PASLAUGŲ ORGANIZAVIMO IR MOKĖJIMO UŽ SOCIALINES PASLAUGAS TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Vilkaviškio rajono savivaldybės socialinių paslaugų organizavimo ir mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato Vilkaviškio rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) gyventojų kreipimosi dėl socialinių paslaugų, socialinių paslaugų poreikio nustatymo, socialinių paslaugų skyrimo, sustabdymo ir nutraukimo, finansinių galimybių vertinimo, mokėjimo už socialines paslaugas ir kitas sąlygas.

2. Aprašo nuostatos taikomos toms socialinėms paslaugoms, kurias planuoja, skiria, administruoja Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija (toliau – Savivaldybės administracija), kurių poreikį asmeniui (šeimai) nustato socialinio darbo organizatoriai seniūnijose ar kitų įstaigų, teikiančių socialines paslaugas, socialiniai darbuotojai ir kurių teikimas finansuojamas iš Savivaldybės biudžeto lėšų ar Savivaldybės biudžetui skiriamų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto dotacijų socialinėms paslaugoms organizuoti.

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-794, 2021-05-28, paskelbta TAR 2021-06-01, i. k. 2021-12469

Nr. B-TS-1206, 2022-10-28, paskelbta TAR 2022-10-31, i. k. 2022-22088

 

3. Aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymu, Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. birželio 14 d. nutarimu Nr. 583 „Dėl Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“, Socialinių paslaugų katalogu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1-93 „Dėl Socialinių paslaugų katalogo patvirtinimo“, ir Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1-94 „Dėl Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo ir Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo metodikos patvirtinimo“.

4. Savivaldybėje socialinės paslaugos planuojamos ir organizuojamos vaikams patiriantiems socialinę riziką ir jų šeimoms, vaikams su negalia ir jų šeimoms, likusiems be tėvų globos vaikams, suaugusiems asmenims su negalia ir jų šeimoms, senyvo amžiaus asmenims ir jų šeimoms, suaugusiems asmenims patiriantiems socialinę riziką ir jų šeimoms, vaikus globojančioms šeimoms, krizinėje situacijoje esantiems asmenims ir jų šeimoms, kitiems asmenims ir jų šeimoms, atsižvelgiant į individualius asmens (šeimos) interesus ir nustatytus socialinių paslaugų poreikius.

5. Socialinės paslaugos teikiamos Savivaldybės teritorijoje gyvenamąją vietą deklaravusiems gyventojams (dėl ilgalaikės ar trumpalaikės socialinės globos paslaugų – ne trumpiau kaip vienerius metus Savivaldybės teritorijoje gyvenamąją vietą deklaravusiems gyventojams). Išskirtiniais atvejais, kai asmuo (šeima) patiria bet kokį smurtą (fizinį, psichologinį, seksualinį ir pan.) arba kyla grėsmė jo fiziniam ar emociniam saugumui, socialinės paslaugos gali būti teikiamos ir kitos savivaldybės asmenims (šeimoms), užsieniečiams ar kitiems asmenims Lietuvos Respublikos teisės aktuose numatytais atvejais.

6. Šis aprašas netaikomas:

6.1.    laikinai apgyvendinant vaiką, paimtą iš nesaugios aplinkos, iki jam teisės aktų nustatyta tvarka bus nustatyta laikinoji ar nuolatinė globa (rūpyba) (organizuojama vadovaujantis Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymu);

6.2.    nustatant vaiko globą (rūpybą) globos centre;

6.3.    organizuojant globos centrų teikiamas socialines paslaugas (šios paslaugos organizuojamos vadovaujantis Globos centro veiklos ir vaiko budinčio globotojo vykdomos priežiūros organizavimo ir kokybės priežiūros tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. sausio 19 d. įsakymu Nr. A1-28 „Dėl Globos centro veiklos ir vaiko budinčio globotojo vykdomos priežiūros organizavimo ir kokybės priežiūros tvarkos aprašo patvirtinimo“);

6.4.    organizuojant socialines paslaugas, kurias apmoka pats asmuo (paslaugos organizuojamos ir teikiamos socialinių paslaugų gavėjo ir teikėjo tarpusavio susitarimu).

6.5. prevencinėms socialinėms paslaugoms (organizuojamos ir teikiamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatyta prevencinių socialinių paslaugų organizavimo ir teikimo tvarka).

Papildyta papunkčiu:

Nr. B-TS-1206, 2022-10-28, paskelbta TAR 2022-10-31, i. k. 2022-22088

 

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-794, 2021-05-28, paskelbta TAR 2021-06-01, i. k. 2021-12469

 

7. Mokėjimo už socialines paslaugas dydis asmeniui (šeimai) nustatomas individualiai, atsižvelgiant į asmens (šeimos narių) finansines galimybes mokėti už socialines paslaugas ir asmeniui (šeimai) teikiamų socialinių paslaugų rūšį. Socialines paslaugas, jų turinį pagal socialinių paslaugų rūšis apibrėžia Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintas Socialinių paslaugų katalogas.   

8. Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius (toliau – Skyrius), socialines paslaugas teikiančioms įstaigoms (kurių savininkas, dalininkas yra Savivaldybė) pateikia Socialinių paslaugų skyrimo komisijos sprendimą dėl socialinių paslaugų asmeniui (šeimai) skyrimo, mokėjimo dydžio už socialines paslaugas skaičiavimą ir parengtą paslaugų gavėjo bylą.

9. Savivaldybės ir / ar Socialines paslaugas teikiančios įstaigos (kurių savininkas, dalininkas yra Savivaldybė) ir Asmens (šeimos) tarpusavio teisės ir pareigos, susijusios su asmens (šeimos) mokėjimu už socialines paslaugas, nustatomos rašytine socialines paslaugas gaunančio asmens (vieno iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjo, rūpintojo ir socialines paslaugas teikiančios įstaigos sutartimi, kurioje nustatyta mokėjimo tvarka, mokėjimo už socialines paslaugas dydžio keitimo atvejai ir informacijos apie savivaldybės apskaičiuotą asmens (šeimos) mokėjimo už socialines paslaugas dydį (pinigine išraiška) pateikimo socialines paslaugas gaunančiam asmeniui ar jo globėjui (rūpintojui), kitam teisėtam asmens atstovui tvarka.

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-1206, 2022-10-28, paskelbta TAR 2022-10-31, i. k. 2022-22088

 

10. Socialines paslaugas teikiančios įstaigos (kurių savininkas, dalininkas yra Savivaldybė), paslaugų teikimo metu pasikeitus paslaugų kainai, teisės aktams, reglamentuojantiems apmokėjimą už paslaugas, paslaugų gavėjo pajamoms bei kitoms aplinkybėms, perskaičiuoja mokėjimą už socialines paslaugas.

11. Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatyme ir kituose teisės aktuose apibrėžtas sąvokas.

 

II SKYRIUS

SOCIALINIŲ PASLAUGŲ SKYRIMAS

 

PIRMASIS SKIRSNIS

KREIPIMOSI DĖL SOCIALINIŲ PASLAUGŲ TVARKA

 

12. Dėl socialinių paslaugų skyrimo, asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas kreipiasi paštu ar elektroniniais ryšiais, jeigu valstybės elektroninės valdžios sistemoje teikiama tokios rūšies elektroninė paslauga, arba tiesiogiai  į socialinio darbo organizatorių seniūnijoje ar stacionarios sveikatos priežiūros įstaigos socialinį darbuotoją (kai asmuo gydosi stacionarios sveikatos priežiūros įstaigoje), ar globos namų socialinį darbuotoją (kai asmuo apsigyveno globos namuose savo lėšomis), užpildo prašymo-paraiškos socialinėms paslaugoms gauti SP-8 formą, patvirtintą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2005 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. A1‑183 „Dėl kai kurių socialinei paramai gauti reikalingų formų patvirtinimo“ (toliau – Prašymas), (prašymas gali būti pateikiamas ir socialinio darbuotojo elektroniniame įrenginyje), ir pateikia šiuos dokumentus:

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-1206, 2022-10-28, paskelbta TAR 2022-10-31, i. k. 2022-22088

121. Kreipiantis dėl vaikų dienos socialinės priežiūros skyrimo, – užpildo Prašymo gauti vaikų dienos socialinę priežiūrą formą, patvirtintą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir pateikia Aprašo 12.1 ir 12.5 papunkčiuose nurodytus dokumentus.

Papildyta punktu:

Nr. B-TS-1206, 2022-10-28, paskelbta TAR 2022-10-31, i. k. 2022-22088

 

122. Kreipiantis dėl socialinės reabilitacijos neįgaliesiems bendruomenėje, – užpildo Prašymo gauti socialinę reabilitaciją neįgaliesiems bendruomenėje formą, patvirtintą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir pateikia Aprašo 12.1, 12.2 ir 12.5 papunkčiuose nurodytus dokumentus.

Papildyta punktu:

TAR pastaba. 1.7 papunktis įsigalioja nuo 2023 m. sausio 1 d.

Nr. B-TS-1206, 2022-10-28, paskelbta TAR 2022-10-31, i. k. 2022-22088

 

12.1.  asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą jo kopiją. Įsitikinus asmens tapatybe, dokumentas grąžinamas jį pateikusiam asmeniui, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija nedaroma. Asmeniui kreipiantis paštu, teikiama teisės aktų nustatyta tvarka patvirtinta asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija. Asmuo, pateikdamas Prašymą elektroniniu būdu, patvirtina savo tapatybę naudodamasis Valstybės informacinių išteklių sąveikumo platforma (VIISP). Jei Prašymas pateikiamas socialinio darbuotojo elektroniniame įrenginyje, Prašymo pateikimas tvirtinamas skaitmeniniu pareiškėjo, jo globėjo, rūpintojo ar kito įgalioto asmens parašu;

12.2. specialiojo nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikio nustatymo pažymos ar specialiojo nuolatinės slaugos poreikio nustatymo pažymos kopiją (jeigu nustatyti specialieji poreikiai) bei rekomendacijas dėl pagalbos poreikio (jei šios informacijos nėra valstybės registruose);

12.3. medicinos dokumentų išrašą (F 027/a) (pagalbos į namus (išskyrus kai  nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis), apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose, dienos socialinės globos institucijoje, trumpalaikės ar ilgalaikės socialinės globos paslaugoms);

Papunkčio pakeitimai:

Nr. B-TS-1206, 2022-10-28, paskelbta TAR 2022-10-31, i. k. 2022-22088

 

12.4. informaciją apie asmens (šeimos narių) turimas pajamas (išskyrus informaciją, kurią Savivaldybės administracija gauna pagal duomenų teikimo sutartis);

12.5. esant reikalui, gali būti prašoma pateikti ir kitus dokumentus, susijusius su socialinių paslaugų poreikio nustatymu, atsižvelgiant į konkrečią situaciją.

13. Dėl bendrųjų socialinių paslaugų poreikis nevertinamas. Dėl šių paslaugų gavimo asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas raštišku prašymu tiesiogiai kreipiasi į Savivaldybėje socialines paslaugas teikiančią įstaigą (išskyrus dėl asmeninės higienos ir priežiūros paslaugų, dėl kurių kreipiasi į socialinio darbo organizatorių seniūnijoje).

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-1206, 2022-10-28, paskelbta TAR 2022-10-31, i. k. 2022-22088

 

14. Neteko galios nuo 2022-11-01

Punkto naikinimas:

Nr. B-TS-1206, 2022-10-28, paskelbta TAR 2022-10-31, i. k. 2022-22088

 

15. Asmens (vieno iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjo, rūpintojo prašymas nebūtinas, kai kreipiamasi dėl informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo, atstovavimo ir prevencinių paslaugų bei socialinės priežiūros paslaugų šeimai, patiriančiai socialinę riziką. Prašymas dėl socialinių paslaugų socialinės priežiūros socialinę riziką patiriančiai šeimai, socialinę riziką patiriančiam vaikui ir jo šeimai teikimo gali būti pateikiamas Atvejo vadybos tvarkos apraše nustatyta tvarka. Prašymas neteikiamas dėl vaiko laikinosios priežiūros socialinę priežiūrą teikiančioje socialinių paslaugų įstaigoje teikimo, jei nustatytas vaiko apsaugos poreikis (tokiu atveju socialinės paslaugos inicijuojamos vadovaujantis Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymu).

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-1206, 2022-10-28, paskelbta TAR 2022-10-31, i. k. 2022-22088

 

16. Veikdami asmens (šeimos) ar visuomenės socialinio saugumo interesais, prašymą dėl socialinių paslaugų skyrimo asmeniui (šeimai) gali pateikti socialinių paslaugų įstaigų darbuotojai, bendruomenės nariai ar kiti suinteresuoti asmenys, nurodę priežastį, dėl kurios asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas negali to padaryti pats.

 

ANTRASIS SKIRSNIS

SOCIALINIŲ PASLAUGŲ POREIKIO NUSTATYMAS

 

17. Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį nustato Skyriaus socialinio darbo organizatoriai seniūnijose arba stacionarios sveikatos priežiūros įstaigos, arba globos namų socialinis darbuotojas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintu Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašu, Senyvo amžiaus asmens bei suaugusiam asmeniui su negalia socialinės globos poreikio nustatymo metodika. Asmens socialinių paslaugų poreikis nustatomas individualiai pagal asmens nesavarankiškumą bei galimybes savarankiškumą ugdyti ar kompensuoti asmens interesus ir poreikius atitinkančiomis socialinėmis paslaugomis, o šeimos socialinių paslaugų poreikis nustatomas kompleksiškai vertinant šeimos narių gebėjimus, galimybes ir motyvaciją spręsti savo šeimos socialines problemas, palaikyti ryšius su visuomene bei galimybes tai ugdyti ar kompensuoti šeimos interesus ir poreikius atitinkančiomis bendrosiomis socialinėmis paslaugomis ar socialine priežiūra. Asmeniui (šeimai) gali būti nustatytas kelių rūšių bendrųjų socialinių ar (ir) socialinės priežiūros paslaugų poreikis.

18. Pirmenybę gauti pagalbos į namus paslaugas turi:

18.1. vieniši suaugę asmenys su negalia (šeimos), senyvo amžiaus asmenys (šeimos);

18.2. laikinai dėl ligos ar kitų priežasčių savarankiškumo netekę asmenys;

18.3. suaugę asmenys su negalia (šeimos), senyvo amžiaus asmenys (šeimos), turintys vaikų (artimųjų), kurie negali suteikti šios pagalbos (gyvena užsienyje, kitos savivaldybės teritorijoje ar toliau kaip 40 km atstumu nuo asmens (šeimos) gyvenamosios vietos, arba yra neįgalūs, piktnaudžiauja alkoholiu ir kt.).

19. Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikis nustatomas:

19.1. per 10 kalendorinių dienų nuo asmens (šeimos) raštiško prašymo gavimo dienos.  Skyriaus vedėjo sprendimu šis terminas gali būti pratęsiamas iki 15 kalendorinių dienų nuo Prašymo gavimo dienos socialiniam darbuotojui, nustatančiam asmens socialinių paslaugų poreikį, raštu nurodžius priežastis, dėl kurių šį terminą reikia pratęsti (pavyzdžiui, reikalinga papildoma informacija, susijusi su asmens socialinių paslaugų poreikio vertinimu), taip pat nurodoma asmens, kurio socialinių paslaugų poreikis vertinamas, vardas, pavardė, gimimo data. Jei, nustačius asmens socialinių paslaugų poreikį, paaiškėja, kad asmeniui neužtenka bendrųjų socialinių paslaugų ar socialinės priežiūros, vertinamas socialinės globos poreikis;

19.2. asmens dienos ar ilgalaikės socialinės globos poreikis turi būti nustatytas per 20 kalendorinių dienų, o trumpalaikės socialinės globos – per 15 kalendorinių dienų nuo Prašymo gavimo dienos. Skyriaus vedėjo sprendimu asmens dienos ar ilgalaikės socialinės globos poreikio nustatymo terminas gali būti pratęsiamas iki 30 kalendorinių dienų, o trumpalaikės socialinės globos – iki 25 kalendorinių dienų nuo Prašymo gavimo dienos, socialiniam darbuotojui, nustatančiam asmens socialinės globos poreikį, raštu nurodžius priežastis, dėl kurių šį terminą reikia pratęsti (pavyzdžiui, reikalinga papildoma informacija, susijusi su asmens socialinės globos poreikio vertinimu), taip pat asmens, kurio socialinės globos poreikis vertinamas, vardą, pavardę, gimimo datą.

19.3. Jei prevencinių socialinių paslaugų jas gaunančiam (-iai) asmeniui (šeimai) nepakanka, prevencines socialines paslaugas teikiančios socialinių paslaugų įstaigos socialiniai darbuotojai, įvertinę asmens socialinių paslaugų poreikį pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintas asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimo formas, jų kopijas kartu su Prašymo, kitų Aprašo 12 punkte nurodytų dokumentų kopijomis ne vėliau nei per 20 kalendorinių dienų nuo Prašymo užpildymo dienos pateikia Skyriui.

Papildyta papunkčiu:

Nr. B-TS-1206, 2022-10-28, paskelbta TAR 2022-10-31, i. k. 2022-22088

 

19.4. Jei vaikas su negalia, kuriam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis arba specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis dėl protinio atsilikimo ar psichikos sutrikimų, gauna socialinę priežiūrą ar dienos socialinę globą ir socialinių paslaugų įstaiga turi galimybę toliau tenkinti jo poreikius jam sulaukus pilnametystės, šių paslaugų teikimas, esant poreikiui, gali būti pratęsiamas neteikiant naujo Prašymo ir iš naujo nenustatant asmens socialinių paslaugų poreikio Apraše nustatyta tvarka laikotarpiui iki 2 metų nuo asmens pilnametystės dienos. Apie galimybę ir poreikį tęsti socialinių paslaugų teikimą socialinių paslaugų įstaiga ne vėliau nei prieš 30 kalendorinių dienų, iki vaikas sulauks pilnametystės, raštu informuoja vaiko globėją (rūpintoją) ir savivaldybę, priėmusią sprendimą dėl socialinių paslaugų skyrimo vaikui su negalia (informuojant nurodomas vaiko vardas, pavardė, gimimo data, socialinių paslaugų įstaigos, kurioje toliau gali būti tenkinami šio vaiko poreikiai, pavadinimas).

Papildyta papunkčiu:

Nr. B-TS-1206, 2022-10-28, paskelbta TAR 2022-10-31, i. k. 2022-22088

 

20. Parengti dokumentai su išvada apie socialinių paslaugų poreikio asmeniui (šeimai) nustatymą pateikiami Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudarytai Socialinių paslaugų skyrimo komisijai (toliau – Komisija).

21. Socialines paslaugas teikiančios įstaigos (kurių savininkas, dalininkas yra Savivaldybė) asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį peržiūri atsiradus naujoms aplinkybėms, susijusioms su  sveikatos būklės ar paslaugų poreikių pasikeitimais. Jei asmeniui, gaunančiam socialines paslaugas socialinių paslaugų įstaigoje, reikia keisti socialinių paslaugų rūšį, o įstaiga neturi galimybių tenkinti asmens socialinių paslaugų poreikio, šios įstaigos vadovas dėl socialinių paslaugų teikimo nutraukimo ir kitų socialinių paslaugų skyrimo raštu kreipiasi į Skyrių (kreipiantis nurodomas asmens vardas, pavardė, gimimo data), pateikia užpildytas Socialinių paslaugų poreikio vertinimo ir Socialinės globos poreikio vertinimo formas bei asmens Prašymą. Jeigu asmeniui (šeimai), gaunančiam (-iai) socialines paslaugas namuose, reikia keisti paslaugų rūšį (pagalbos į namus paslaugą – į dienos socialinės globos paslaugą), šios paslaugos teikiamos iki naujo sprendimo priėmimo, tačiau ne ilgiau kaip tris mėnesius.

TREČIASIS SKIRSNIS

SOCIALINIŲ PASLAUGŲ SKYRIMAS, SUSTABDYMAS IR NUTRAUKIMAS

 

22. Sprendimą dėl bendrųjų socialinių paslaugų skyrimo per 3 darbo dienas nuo prašymo pateikimo priima socialines paslaugas teikiančios įstaigos vadovas ar jo paskirtas atsakingas darbuotojas (išskyrus asmeninės higienos ir priežiūros paslaugas).

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-1206, 2022-10-28, paskelbta TAR 2022-10-31, i. k. 2022-22088

 

23. Sprendimas dėl kitų socialinių paslaugų skyrimo priimamas:

23.1. dėl socialinės priežiūros asmeniui (šeimai) ar trumpalaikės socialinės globos skyrimo – per 10 kalendorinių dienų nuo vertinimo išvadų pateikimo Skyriui dienos;

23.2. dėl dienos socialinės globos ar ilgalaikės socialinės globos skyrimo – per 20 kalendorinių nuo vertinimo išvadų pateikimo Skyriui dienos. Dienos socialinės globos asmens namuose paslaugos skiriamos asmenims, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka nustatytas nuolatinės slaugos poreikis. Sprendimus, nurodytus 23.1 ir 23.2 punktuose, pasirašo Komisijos pirmininkas, jam nesant – Komisijos pirmininko pavaduotojas;

23.3. dėl socialinių paslaugų skyrimo asmeniui, rengiamam išvykti iš kitų įstaigų, taip pat asmeniui, kuris už jau gaunamas socialines paslaugas moka savo lėšomis, kurie prieš patekdami į kitas įstaigas ar prieš pradėdami gauti socialines paslaugas, apmokamas savo lėšomis, gyveno Vilkaviškio rajono savivaldybėje, – priimamas 22, 23.1 ir 23.2 punktuose nurodytais terminais, priklausomai pagal skiriamų paslaugų rūšį;

23.4. Neteko galios nuo 2022-11-01

Papunkčio naikinimas:

Nr. B-TS-1206, 2022-10-28, paskelbta TAR 2022-10-31, i. k. 2022-22088

 

23.5. dėl socialinės priežiūros paslaugų šeimai, patiriančiai socialinę riziką, skyrimo –priimamas nedelsiant. Sprendimą dėl socialinės priežiūros paslaugų šeimai, patiriančiai socialinę riziką, vaikų dienos socialinės priežiūros, socialinės reabilitacijos neįgaliesiems bendruomenėje, laikino atokvėpio paslaugų skyrimo ar šių paslaugų nutraukimo pasirašo Savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliotas Skyriaus vedėjas.

Papunkčio pakeitimai:

Nr. B-TS-1206, 2022-10-28, paskelbta TAR 2022-10-31, i. k. 2022-22088

 

24. Skyrius su priimtu sprendimu dėl socialinių paslaugų skyrimo per 3 darbo dienas nuo jo priėmimo dienos pasirašytinai supažindina asmenį.

25. Sprendimo dėl socialinių paslaugų skyrimo originalas, asmens prašymas-paraiška su dokumentais, Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimo forma (originalas) įsegami į asmens bylą, kuri per 3 darbo dienas perduodama socialinių paslaugų įstaigai, kurioje vedama ir saugoma.

26. Jeigu laikinai nėra galimybės teikti socialines paslaugas (įstaigose, kurių savininkas, dalininkas yra Savivaldybė), asmuo įrašomas į laukiančiųjų gauti paslaugas eilės sąrašą pagal sprendimo dėl socialinių paslaugų skyrimo datą (kai yra tos pačios datos sprendimų – pagal asmens prašymo-paraiškos gavimo datą). Asmuo siunčiamas į Globos namus ilgalaikei (trumpalaikei) socialinei globai gauti vadovaujantis Ilgalaikės (trumpalaikės) socialinės globos paslaugas teikiančių socialinės globos įstaigų pasirinkimo ir finansavimo tvarkos aprašu.

27. Paaiškėjus, kad asmuo, besikreipiantis dėl socialinių paslaugų (vienas iš suaugusių šeimos narių, jo globėjas, rūpintojas), sąmoningai pateikė neteisingą informaciją socialinių paslaugų poreikiui nustatyti arba dirbtinai pablogino sąlygas, norėdamas gauti socialines paslaugas, sprendimas dėl socialinių paslaugų asmeniui (šeimai) skyrimo nepriimamas, kol informacija bus patikslinta ir asmens socialinių paslaugų poreikis bus nustatytas iš naujo Aprašo II skyriaus II skirsnio nustatyta tvarka. Šiuo atveju asmens Prašymo pateikimo diena laikoma patikslintos informacijos Skyriuje gavimo diena.

28. Asmeniui (šeimai), globėjui ar rūpintojui pateikus raštišką prašymą sustabdyti teikiamas socialines paslaugas turi būti nurodyta socialines paslaugas teikiančios įstaigos pavadinimas, kurioje teiktos socialinės paslaugos, priežastys, sustabdymo terminas, tačiau ne ilgiau kaip 120 kalendorinių dienų per kalendorinius metus, išskyrus atvejus, kai socialinių paslaugų teikimas stabdomas dėl asmens išvykimo gydytis į sveikatos priežiūros įstaigą ar teismo sprendimo skirti asmeniui priverstinį gydymą. Pasibaigus sprendime dėl sustabdymo nurodytam laikotarpiui, socialinės paslaugos, kurių teikimas buvo sustabdytas, pradedamos teikti ne vėliau nei kitą darbo dieną nuo nurodyto laikotarpio pabaigos ir teikiamos tomis pačiomis sąlygomis be atskiro sprendimo priėmimo. Pageidaujant atnaujinti paslaugų teikimą anksčiau nei nurodyta sustabdymo prašyme, asmuo ar jo globėjas, rūpintojas  kreipiasi į socialines paslaugas teikiančią įstaigą ne vėliau kaip prieš 7 kalendorines dienas iki paslaugos teikimo pradžios.

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-1206, 2022-10-28, paskelbta TAR 2022-10-31, i. k. 2022-22088

 

29. Socialines paslaugas teikiančios įstaigos vadovas ar jo paskirtas atsakingas darbuotojas nedelsiant, bet ne vėliau kaip per 2 darbo dienas priima sprendimą dėl socialinių paslaugų teikimo sustabdymo asmeniui (šeimai).

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-1206, 2022-10-28, paskelbta TAR 2022-10-31, i. k. 2022-22088

 

30. Socialinių paslaugų teikimas nutraukiamas asmens (vieno iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjo, rūpintojo prašymu. Kai socialinių paslaugų teikimas nutraukiamas pagal socialines paslaugas teikiančios įstaigos informaciją (nurodomas asmens (vieno iš suaugusių šeimos narių) vardas, pavardė, priežastys, dėl kurių siūloma / prašoma asmeniui (šeimai) nutraukti socialinių paslaugų teikimą),  Socialinių paslaugų įstaiga turi pateikti išvadą, kad socialinių paslaugų teikimo nutraukimas atitinka asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikius ir interesus, bei rekomendacijas dėl socialinių paslaugų tęstinumo pagal nustatytą asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, jeigu asmeniui (šeimai) jų reikia.

31. Skyrius, gavęs informaciją iš socialines paslaugas teikiančios įstaigos apie poreikį nutraukti socialines paslaugas, priima sprendimą nutraukti socialinių paslaugų teikimą nuo informacijos gavimo dienos. Sprendimą pasirašo Skyriaus vedėjas. Jeigu socialinio darbuotojo išvadoje nurodoma, kad socialinės paslaugos asmeniui (šeimai) reikalingos, priėmus sprendimą nutraukti vienų socialinių paslaugų teikimą, priimamas sprendimas dėl kitų socialinių paslaugų skyrimo pagal asmeniui (šeimai) nustatytus socialinių paslaugų poreikius vadovaujantis šio Aprašo nustatyta tvarka.

32. Socialiniai darbuotojai asmeniškai atsako už tinkamą, šio Aprašo nustatyta tvarka atliktą, asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimą ir nustatymą bei išvadų pateikimą.

33. Skyriaus atsakingas specialistas duomenis apie skirtas, neskirtas ar nutrauktas paslaugas suveda į socialinės paramos informacinę sistemą (SPIS). Socialinių paslaugų teikimas SPIS nutraukiamas be atskiro sprendimo gavus informaciją apie socialinių paslaugų gavėjo mirties faktą. Duomenis apie paslaugų sustabdymą ir suteiktas paslaugas į SPIS suveda socialines paslaugas teikiančios įstaigos paskirtas atsakingas darbuotojas.

Skyriaus pakeitimai:

Nr. B-TS-794, 2021-05-28, paskelbta TAR 2021-06-01, i. k. 2021-12469

 

III SKYRIUS

ASMENS (ŠEIMOS) FINANSINIŲ GALIMYBIŲ VERTINIMAS

 

34. Asmens (šeimos narių) finansinės galimybės mokėti už socialines paslaugas negali turėti įtakos asmens (šeimos) galimybėms gauti socialines paslaugas, kurių poreikis asmeniui (šeimai) nustatytas.

35. Pageidaujantis gauti socialines paslaugas asmuo (vienas iš suaugusiųjų šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas turi pateikti informaciją apie asmens (šeimos) pajamas.

36. Ilgalaikę socialinę globą pageidaujantis gauti asmuo ar jo globėjas, rūpintojas turi pateikti informaciją apie asmens pajamas ir turimą turtą.

37. Informaciją apie asmens (šeimos) pajamas ir asmens turtą asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas pateikia Skyriaus socialinio darbo organizatoriams seniūnijose arba stacionarios sveikatos priežiūros įstaigos socialiniam darbuotojui kartu su prašymu-paraiška skirti socialines paslaugas.

38. Tais atvejais, kai finansinių galimybių vertinimas apima ir asmens turto vertinimą ir šis vertinimas atliekamas vėliau, negu pradedamos teikti socialinės paslaugos, asmeniui mokėjimo už socialines paslaugas dydis skaičiuojamas ir už praėjusio laikotarpio suteiktas socialines paslaugas.

39. Išskirtiniais atvejais, kai socialinės paslaugos asmeniui (šeimai) skiriamos siekiant išvengti grėsmės asmens (šeimos) fiziniam ar emociniam saugumui, sveikatai ar gyvybei,  finansinės galimybės gali būti vertinamos po to, kai nustatomas asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikis ir jam skiriamos socialinės paslaugos.

40. Pasikeitus Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytam valstybės remiamų pajamų dydžiui, mokėjimą už socialines paslaugas reglamentuojantiems norminiams aktams, socialinės paslaugos kainai ar asmens (šeimos) pajamoms finansines galimybes iš naujo įvertina ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo minėtos informacijos gavimo:

40.1. asmens (šeimos), gaunančio (-čios) ilgalaikės (trumpalaikės) socialinės globos paslaugas ar socialinės priežiūros paslaugas teikiamas pagal paslaugų finansavimo sutartis, – Skyriaus atsakingas darbuotojas; 

40.2. asmens (šeimos), gaunančio (-čios) socialinės priežiūros ar socialinės globos paslaugas, – socialines paslaugas teikiančios įstaigos, kurių savininkas, dalininkas yra savivaldybė, atsakingas darbuotojas.

Papunkčio pakeitimai:

Nr. B-TS-1206, 2022-10-28, paskelbta TAR 2022-10-31, i. k. 2022-22088

 

41. Socialines paslaugas gaunantis asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių, jo globėjas, rūpintojas, atstovas) pagal sutartyje numatytas sąlygas ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo įvykusių asmens pajamų ar turto pokyčių dienos praneša Savivaldybei apie asmens (šeimos) pajamų ar turto pokyčius per šių paslaugų gavimo laiką. Skyrius, gavęs informaciją apie jau gaunančio ilgalaikę socialinę globą asmens turto pokyčius, finansines jo galimybes iš naujo įvertina ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo minėtos informacijos gavimo.

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-320, 2020-02-28, paskelbta TAR 2020-03-04, i. k. 2020-04803

 

42. Skyrius turi teisę asmens (šeimos), gaunančio socialines paslaugas, finansines galimybes iš naujo vertinti savo ar socialines paslaugas asmeniui (šeimai) teikiančios socialinių paslaugų įstaigos iniciatyva.

43. Asmens (šeimos narių) finansinės galimybės nevertinamos šiais atvejais:

43.1. kai asmuo (šeimos nariai) teisės aktų nustatyta tvarka gauna socialinę pašalpą, išskyrus atvejus, kai socialinę riziką patiriantis asmuo ilgiau kaip mėnesį per kalendorius metus gyvena socialinių  paslaugų įstaigoje ir joje gauna socialinę priežiūrą;

43.2. kai asmuo (šeimos nariai) sutinka mokėti visą socialinių paslaugų kainą.

44. Asmens (šeimos) pajamos ir turtas apskaičiuojami, turimo turto vertė ir turto vertės normatyvas nustatomi vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo 30-32 straipsnių ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. birželio 14 d. nutarimu Nr. 583 patvirtinto Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo IX ir X skyrių nuostatomis.

 

IV SKYRIUS

MOKĖJIMAS UŽ SOCIALINES PASLAUGAS

 

PIRMASIS SKIRSNIS

BENDROSIOS MOKĖJIMO NUOSTATOS

 

45. Mokėjimo už socialines paslaugas dydis asmeniui (šeimai) nustatomas individualiai, atsižvelgiant į asmens (šeimos narių) finansines galimybes mokėti už socialines paslaugas, teikiamų socialinių paslaugų rūšį ir kainą.

46. Mokėjimo šaltiniai yra asmens (šeimos) pajamos, turtas, išreikštas pinigais, asmens suaugusių vaikų, kitų suinteresuotų asmenų piniginės lėšos, skirtos asmeniui (šeimai) teikiamų socialinių paslaugų išlaidoms apmokėti.

47. Už kitas privačias ar papildomai asmens (šeimos) pageidavimu teikiamas socialines paslaugas mokama paslaugas gaunančio asmens (jam atstovaujančio) ir socialinių paslaugų įstaigos tarpusavio susitarimu.

48. Mokėjimo už socialines paslaugas dydis negali viršyti asmeniui (šeimai) teikiamų socialinių paslaugų kainos išlaidų dydžio.

49. Jei asmuo (šeima) neturi finansinių galimybių mokėti už teikiamas socialines paslaugas, už jas moka (dalinai moka) asmens artimieji giminaičiai, kurie įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka privalo rūpintis jais ir juos išlaikyti arba kiti suinteresuoti asmenys, gavus jų raštišką įsipareigojimą.

50. Jei asmuo (šeima) naudojasi socialinių paslaugų įstaigos teikiamomis socialinėmis paslaugomis ne visą mėnesį, už socialines paslaugas moka proporcingai teikiamų paslaugų skaičiui ar trukmei.

51. Mokestis už socialines paslaugas imamas po paslaugos suteikimo.

 

ANTRASIS SKIRSNIS

MOKĖJIMAS UŽ BENDRĄSIAS SOCIALINES PASLAUGAS

 

52. Neteko galios nuo 2022-11-01

Punkto naikinimas:

Nr. B-TS-1206, 2022-10-28, paskelbta TAR 2022-10-31, i. k. 2022-22088

 

53. Neteko galios nuo 2022-11-01

Punkto naikinimas:

Nr. B-TS-1206, 2022-10-28, paskelbta TAR 2022-10-31, i. k. 2022-22088

 

54. Neteko galios nuo 2022-11-01

Punkto naikinimas:

Nr. B-TS-1206, 2022-10-28, paskelbta TAR 2022-10-31, i. k. 2022-22088

 

55. Atskaičius nustatytą asmens (šeimos) mokėjimo už bendrąsias socialines paslaugas dalį, asmens (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) mėnesio pajamos negali likti mažesnės už VRP dvigubą dydį.

 

TREČIASIS SKIRSNIS

MOKĖJIMAS UŽ SOCIALINĘ PRIEŽIŪRĄ

 

56. Mokėjimo už socialinę priežiūrą dydis nustatomas atsižvelgiant į asmens (šeimos) pajamas.

57. Krizių atvejais, kai asmuo (šeima) patiria fizinį ar psichologinį smurtą arba kyla grėsmė jo fiziniam ar emociniam saugumui, sveikatai ar gyvybei, socialinė priežiūra 7 pirmąsias kalendorines dienas teikiama nemokamai.

58. Asmeniui (šeimai), teisės aktų nustatyta tvarka gaunančiam (-iai) socialinę pašalpą, arba asmeniui (šeimai), kurio pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) mažesnės už VRP dvigubą dydį, socialinė priežiūra teikiama nemokamai, išskyrus atvejus, kai socialinę riziką patiriantis asmuo ilgiau kaip mėnesį per kalendorius metus gyvena socialinių  paslaugų įstaigoje ir joje gauna socialinę priežiūrą.

59. Pagalba globėjams (rūpintojams), budintiems globotojams, įvaikintojams ir šeimynų dalyviams ar besirengiantiesiems jais tapti teikiama nemokamai.

60. Atskaičius nustatytą asmens (šeimos) mokėjimo už socialinę priežiūrą dalį, asmens (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) mėnesio pajamos negali likti mažesnės už VRP dvigubą dydį, o asmens patiriančio socialinę riziką, ilgiau kaip mėnesį per kalendorinius metus gyvenančio socialinių paslaugų įstaigoje ir joje gaunančio socialinę priežiūrą, mėnesio pajamos negali likti mažesnės nei 0,8 VRP dydžio.

61. Už teikiamas socialinės priežiūros paslaugas moka tie paslaugų gavėjai, kurių pajamos vienam šeimos nariui yra:

 

 

Pajamų dydžiai

Mokėjimo procentas nuo paslaugos kainos

Viršutinė mokėjimo riba

(ne daugiau kaip)

61.1.

Vienam gyvenančiam asmeniui (šeimai)

61.1.1.

Nuo 2 VRP iki 3 VRP

10 proc.

5 proc. asmens (šeimos) pajamų

61.1.2.

Nuo 3 VRP iki 4 VRP

20 proc.

10 proc. asmens (šeimos) pajamų

61.1.3.

Nuo 4 VRP iki 5 VPR

30 proc.

15 proc. asmens (šeimos) pajamų

61.1.4.

Virš 5 VRP

40 proc.

20 proc. asmens (šeimos) pajamų

 

62. Socialines paslaugas teikiančiose įstaigose, kurių savininkas, dalininkas yra Savivaldybė,  socialinės priežiūros paslaugų kainą tvirtina Savivaldybės taryba.

63. Mokėjimo už pagalbos į namus paslaugas dydį asmeniui (šeimai) apskaičiuoja Vilkaviškio socialinės pagalbos centro atsakingas darbuotojas. Pagalbos į namus paslaugų sudėtis ir paslaugų teikimo dažnumas per savaitę konkrečiam asmeniui (šeimai) gali būti skirtinga, atsižvelgiant į jo (jos) poreikius ir nustatoma prieš pasirašant paslaugų teikimo sutartį su paslaugų gavėju.

64. Pagalbos į namus paslaugų sudėtis turi susidėti ne mažiau kaip iš trijų paslaugų.

Skirsnio pakeitimai:

Nr. B-TS-320, 2020-02-28, paskelbta TAR 2020-03-04, i. k. 2020-04803

 

KETVIRTASIS SKIRSNIS

PAGALBOS PINIGŲ MOKĖJIMAS

 

65. Socialinės paslaugos gali būti keičiamos į pagalbos pinigus, kuriais asmuo (šeima) susimoka už pagalbą savo pobūdžiu analogišką bendrosioms socialinėms paslaugoms ar socialinei priežiūrai, tik asmens (šeimos) sutikimu.

66. Pagalbos pinigai skiriami asmeniui (šeimai), teisės aktų nustatyta tvarka gaunančiam socialinę pašalpą arba asmeniui (šeimai), kurio (-ios) pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) mažesnės už dvigubą VRP dydį.

67. Pagalbos pinigų suma asmeniui (šeimai) – 1 bazinės socialinės išmokos (BSI) dydžio per mėnesį.

68. Pagalbos pinigų suma asmeniui (šeimai) negali būti didesnė už bendrųjų socialinių paslaugų, socialinės priežiūros paslaugų, kuriomis asmeniui (šeimai) nustatytas poreikis, kainą.

69. Nustačius, kad pagalbos pinigai naudojami ne pagal paskirtį, pagalbos pinigų mokėjimas nutraukiamas, pagalbos pinigai keičiami į bendrąsias socialines paslaugas ar socialinę priežiūrą.

 

PENKTASIS SKIRSNIS

MOKĖJIMAS UŽ DIENOS SOCIALINĘ GLOBĄ

 

70. Socialines paslaugas teikiančiose įstaigose, kurių savininkas, dalininkas yra Savivaldybė,  socialinės globos paslaugų kainą tvirtina Savivaldybės taryba.

71. Mokėjimo už dienos socialinę globą dydis nustatomas atsižvelgiant į asmens (šeimos) pajamas.

72. Asmens, gyvenančio šeimoje, kurios pajamos vienam šeimos nariui viršija penkiagubą valstybės remiamų pajamų dydį, mokėjimo už vieną kalendorinį mėnesį teikiamą dienos socialinę globą dydis neturi viršyti 50 procentų asmens pajamų.

73. Mokėjimo už trumpiau nei vieną kalendorinį mėnesį ar ne visą dieną teikiamą dienos socialinę globą dydis nustatomas proporcingai teikiamos dienos socialinės globos trukmei.

74. Tais atvejais, kai asmuo, gaudamas dienos socialinę globą, maitinasi savo lėšomis, mokėjimo už dienos socialinę globą dydis mažinamas proporcingai ta dalimi, kuria sumažėja dienos socialinės globos kaina, kai į ją neįskaičiuojamos maitinimosi išlaidos pagal sveikatos apsaugos ministro nustatytas rekomenduojamas paros maistinių medžiagų ir energijos normas.

75. Mokėjimo už dienos socialinę globą institucijoje dydžiai:

 

 

Pajamų dydžiai

Mokėjimo procentas nuo paslaugos kainos

Viršutinė mokėjimo riba

(ne daugiau kaip)

75.1.

Vienam gyvenančiam asmeniui iki 50 val. per sav.

75.1.1.

Iki 2 VRP

5 proc.

10 proc. asmens pajamų

75.1.2.

Nuo 2 VRP iki 3 VRP

10 proc.

15 proc. asmens pajamų

75.1.3.

Virš 3 VPR

15 proc.

20 proc. asmens pajamų

75.2.

Vienam gyvenančiam asmeniui iki 105 val. per sav.

75.2.1.

Iki 2 VRP

10 proc.

10 proc. asmens pajamų

75.2.2.

Nuo 2 VRP iki 3 VRP

15 proc.

15 proc. asmens pajamų

75.2.3

Virš 3 VPR

20 proc.

20 proc. asmens pajamų

75.3.

Šeimoje gyvenančiam asmeniui iki 50 val. per sav.

75.3.1.

Iki 2 VRP

10 proc.

10 proc. asmens pajamų

75.3.2.

Nuo 2 VRP iki 3 VRP

15 proc.

20 proc. asmens pajamų

75.3.3.

Nuo 3 VPR iki 4 VRP

20 proc.

30 proc. asmens pajamų

75.3.4.

Nuo 4 VRP iki 5 VRP

25 proc.

40 proc. asmens pajamų

75.3.5.

Virš 5 VRP

30 proc.

50 proc. asmens pajamų

75.4.

Šeimoje gyvenančiam asmeniui iki 105 val. per sav.

75.4.1.

Iki 2 VRP

15 proc.

10 proc. asmens pajamų

75.4.2.

Nuo 2 VRP iki 3 VRP

20 proc.

20 proc. asmens pajamų

75.4.3.

Nuo 3 VPR iki 4 VRP

25 proc.

30 proc. asmens pajamų

75.4.4.

Nuo 4 VRP iki 5 VRP

30 proc.

40 proc. asmens pajamų

75.4.5.

Virš 5 VRP

35 proc.

50 proc. asmens pajamų

 

76. Mokėjimo už dienos socialinę globą asmens namuose dydžiai:

 

 

Pajamų dydžiai

Mokėjimo procentas nuo paslaugos kainos

Viršutinė mokėjimo riba         

(ne daugiau kaip)

76.1.

Vienam gyvenančiam asmeniui

76.1.1.

Nuo 2 VRP iki 3 VRP

5 proc.

15 proc. asmens pajamų

76.1.2.

Nuo 3 VRP iki 4 VRP

10 proc.

15 proc. asmens pajamų

76.1.3.

Virš 4 VPR

15 proc.

20 proc. asmens pajamų

76.2.

Šeimoje gyvenančiam asmeniui

76.2.1.

Nuo 2 VRP iki 3 VRP

15 proc.

20 proc. asmens pajamų

76.2.2.

Virš 3 VPR iki 4 VRP

20 proc.

30 proc. asmens pajamų

76.2.3.

Nuo 4 VRP iki 5 VRP

25 proc.

40 proc. asmens pajamų

76.2.4.

Virš 5 VRP

30 proc.

50 proc. asmens pajamų.“

 

Skirsnio pakeitimai:

Nr. B-TS-320, 2020-02-28, paskelbta TAR 2020-03-04, i. k. 2020-04803

 

ŠEŠTASIS SKIRSNIS

MOKĖJIMAS UŽ TRUMPALAIKĘ SOCIALINĘ GLOBĄ

 

77. Mokėjimo už trumpalaikę socialinę globą dydis nustatomas atsižvelgiant į asmens pajamas.

78. Mokėjimo už trumpiau nei vieną kalendorinį mėnesį ar ne visą parą teikiamą trumpalaikę socialinę globą dydis nustatomas proporcingai teikiamos trumpalaikės socialinės globos trukmei.

79. Asmens mokėjimo už vieną kalendorinį mėnesį teikiamą trumpalaikę socialinę globą dydis neturi viršyti 80 procentų asmens pajamų. Jei asmeniui teikiama trumpalaikė socialinė globa ir jį prižiūrintiems šeimos nariams suteikiamas laikinas atokvėpis, asmuo moka 50 proc. asmens pajamų. Tais atvejais, kai asmuo pagal Lietuvos Respublikos tikslinių kompensacijų įstatymą gauna slaugos arba priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją, visa kompensacijos suma (100 procentų) skiriama mokėjimui už trumpalaikę socialinę globą padengti. Tais atvejais, kai asmuo, gaudamas trumpalaikę socialinę globą, maitinasi savo lėšomis, mokėjimo už trumpalaikę socialinę globą dydis mažinamas proporcingai ta dalimi, kuria mažėja trumpalaikės socialinės globos kaina, kai į ją neįskaičiuojamos maitinimosi išlaidos pagal teisės aktų nustatytas rekomenduojamas paros maistinių medžiagų ir energijos normas.

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-320, 2020-02-28, paskelbta TAR 2020-03-04, i. k. 2020-04803

 

80. Krizių atvejais, kai asmuo patiria socialinę riziką,  fizinį ar psichologinį smurtą arba kyla grėsmė jo fiziniam ar emociniam saugumui, sveikatai ar gyvybei, trumpalaikė socialinė globa 30 kalendorinių dienų teikiama nemokamai.

81. Trumpalaikė socialinė globa likusiam be tėvų globos vaikui teikiama nemokamai.

 

SEPTINTASIS SKIRSNIS

MOKĖJIMAS UŽ ILGALAIKĘ SOCIALINĘ GLOBĄ

 

82. Ilgalaikė socialinė globa likusiam be tėvų globos vaikui teikiama nemokamai.

83. Kiti asmenys (suaugę asmenys su negalia, senyvo amžiaus asmenys ir vaikai su negalia) už ilgalaikę socialinę globą moka 80 procentų realiai gaunamų asmens pajamų. Tais atvejais, kai asmuo pagal Lietuvos Respublikos tikslinių kompensacijų įstatymą gauna slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją, 100 procentų šios kompensacijos skiriama mokėjimui už ilgalaikę socialinę globą padengti. Tais atvejais, kai vaikas su negalia pagal Lietuvos Respublikos tikslinių kompensacijų įstatymą gauna slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją, 100 procentų šios kompensacijos skiriama mokėjimui už ilgalaikę socialinę globą padengti.

84. Jeigu suaugusiojo asmens turto vertė didesnė už jo gyvenamosios vietos savivaldybėje nustatytą turto vertės normatyvą, mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą suaugusiam asmeniui dydis per mėnesį padidėja vienu procentu, skaičiuojant nuo turto vertės, viršijančios normatyvą. Rinkos vertės nustatymo data turi būti ne vėlesnė kaip 12 mėnesių iki finansinių galimybių vertinimo.

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-320, 2020-02-28, paskelbta TAR 2020-03-04, i. k. 2020-04803

 

841. Tais atvejais, kai vertinamas turtas, turėtas per praėjusius 12 mėnesių iki kreipimosi dėl socialinių paslaugų skyrimo ar asmens finansinių galimybių mokėti už ilgalaikę socialinę globą vertinimo (įskaitant ir finansinių galimybių vertinimą iš naujo dėl ilgalaikės socialinės globos teikimo metu įvykusių turto pokyčių), bet šio kreipimosi metu ar asmens finansinių galimybių vertinimo metu pakeistas į kitą Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo 31 straipsnio 1 dalyje nurodytą turtą, šis turtas apskaitomas tik vieną kartą. Pakeisto turto vertė nustatoma pagal asmens pateiktus turto vertę pagrindžiančius dokumentus.

Papildyta punktu:

Nr. B-TS-320, 2020-02-28, paskelbta TAR 2020-03-04, i. k. 2020-04803

 

85. Asmenys, laikinai teisės aktų nustatyta tvarka išvykę iš ilgalaikę socialinę globą teikiančios socialinių paslaugų įstaigos, už išvykimo laiką nuo ketvirtos išvykimo paros moka 30 procentų jiems nustatyto mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą dydžio. Išvykus ne ilgiau kaip trims paroms, mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą dydis nemažinamas.

86. Globos namai, gavę informaciją apie jau gaunančio ilgalaikės socialinės globos paslaugas asmens pajamų pokyčius, ne vėliau kaip per 10 darbo dienų šią informaciją pateikia Skyriui. Asmens mokamas dydis už socialinę paslaugą taip pat perskaičiuojamas gavus informaciją apie vykdomaisiais dokumentais paremtus asmens pajamų išskaičiavimus, t. y. pagal realias asmens pajamas, gaunamas po atskaitymų pagal vykdomuosius dokumentus. Pasikeitus asmens finansinėms galimybėms, parengiamas susitarimas dėl sutarties papildymo (pakeitimo), asmuo už suteiktas paslaugas moka nuo datos, kurią pasikeitė asmens mokėjimo už paslaugą dydis.

 

AŠTUNTASIS SKIRSNIS

ATLEIDIMAS NUO MOKĖJIMO UŽ SOCIALINES PASLAUGAS

 

87. Asmuo (šeima) gali būti iš dalies ar visiškai atleidžiamas (-a) nuo mokėjimo už socialinę priežiūrą ar dienos socialinę globą esant sunkiai materialinei padėčiai, kai asmuo (šeima) patiria gaisro, stichinių nelaimių ar  kitus nuostolius (pateikus aplinkybes pateisinančius dokumentus). Socialinių paslaugų gavėjai iš dalies ar visiškai atleidžiami nuo mokėjimo už teikiamas socialines  paslaugas (socialinės priežiūros, dienos socialinės globos paslaugas) terminuotai (3 mėnesiai, 6 mėnesiai, 12 mėnesių), bet ne ilgiau kaip iki einamųjų metų pabaigos.

88. Tais atvejais, kai asmeniui būtinos ilgalaikės socialinės globos paslaugos, o jo turtas viršija turto vertės normatyvą, asmens prašymu, Komisijos siūlymu bei Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, asmuo gali būti iš dalies ar visiškai atleidžiamas nuo mokesčio, skaičiuojamo nuo turto vertės, viršijančios nustatytą turto vertės normatyvą, šiais atvejais:

88.1. nėra giminaičių ar kitų suinteresuotų asmenų, kurie galėtų rūpintis asmens turimu turtu (statiniais, privalomomis registruoti transporto priemonėmis, privaloma registruoti žemės ūkio technika, žeme, akcijomis, obligacijomis ir kitais vertybiniais popieriais bei piniginėmis lėšomis);

88.2. kai turtas yra nelikvidus (statiniai apgriuvę, labai blogos būklės arba jų vertė mažesnė už skolas paslaugų teikėjams, žemė pelkėta, toli nuo socialinės infrastruktūros, transporto priemonė sena, nenaudotina ir pan.).

89. Asmuo (šeima) dėl dalinio ar visiško atleidimo už teikiamas socialinės paslaugas kreipiasi į Skyrių, pateikia raštišką prašymą ir aplinkybes pateisinančius, motyvuotus dokumentus.

90. Socialinio darbo organizatoriai seniūnijose patikrina paslaugų gavėjo buities ir gyvenimo sąlygas, surašo buities tyrimo aktą ir išvadas pateikia Skyriui.

91. Skyriaus atsakingas specialistas prireikus papildo dokumentus išrašais iš turimų duomenų bazių ir prašymą teikia svarstyti Komisijai.

92. Sprendimą dėl asmens (šeimos) iš dalies ar visiško atleidimo nuo mokėjimo už teikiamas socialines paslaugas priima Savivaldybės administracijos direktorius Komisijos siūlymu.

93. Priėmus sprendimą asmenį atleisti nuo mokėjimo už teikiamas socialines paslaugas, socialinių paslaugų teikimo išlaidos yra dengiamos  iš Savivaldybės biudžeto lėšų.

 

V SKYRIUS

ASMENS DUOMENŲ TVARKYMAS PRIIMANT PRAŠYMUS

 

94. Asmens duomenų tvarkymo tikslas – nustatyti asmens tapatybę ir gauti papildomą informaciją, reikalingą Prašymui  Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijoje priimti.

95. Priimant Prašymus, asmens duomenys tvarkomi vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu, Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) ir jo įgyvendinamaisiais teisės aktais, bei Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2018 m. gegužės 25 d. įsakymu Nr. B-ĮV-627 „Dėl asmens duomenų tvarkymo Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijoje taisyklių patvirtinimo“.

96. Valstybės tarnautojas, priimantis Prašymus, pasirašytinai įsipareigoja saugoti asmens duomenis (Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2018 m. gegužės 25 d. įsakymo Nr. B-ĮV-627 priedas), kurie jam tapo žinomi priimant Prašymus.

97. Priimant Prašymus, tvarkyti asmens duomenis yra būtina, kad būtų įvykdyta Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijai taikoma teisinė prievolė. Prievolė numatyta Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme ir detalizuojama šiame Apraše.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

98. Ginčai dėl socialinių paslaugų organizavimo ir mokėjimo už socialines paslaugas  priimtų sprendimų nagrinėjami Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

99. Lėšos, gautos už socialines paslaugas, apskaitomos ir naudojamos  teisės aktų nustatyta tvarka.

100. Socialinių paslaugų įstaigos atsako už lėšų, skirtų socialinėms paslaugoms finansuoti, tinkamą panaudojimą.

101. Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba kontroliuoja Savivaldybės biudžeto lėšų, skirtų socialinių paslaugų įstaigoms socialinėms paslaugoms teikti, efektyvų ir racionalų panaudojimą pagal paskirtį.

102. Šis Aprašas gali būti keičiamas ar panaikinamas Savivaldybės tarybos sprendimu.

__________________________

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Vilkaviškio rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. B-TS-320, 2020-02-28, paskelbta TAR 2020-03-04, i. k. 2020-04803

Dėl Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos 2019 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. B-TS-1385 „Dėl Vilkaviškio rajono savivaldybės socialinių paslaugų organizavimo ir mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

2.

Vilkaviškio rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. B-TS-794, 2021-05-28, paskelbta TAR 2021-06-01, i. k. 2021-12469

Dėl Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos 2019 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. B-TS-1385 „Dėl Vilkaviškio rajono savivaldybės socialinių paslaugų organizavimo ir mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

3.

Vilkaviškio rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. B-TS-1206, 2022-10-28, paskelbta TAR 2022-10-31, i. k. 2022-22088

Dėl Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos 2019 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. B-TS-1385 „Dėl Vilkaviškio rajono savivaldybės socialinių paslaugų organizavimo ir mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo “ pakeitimo

 

 

part_e1281850a1b04cd08926d40c3400d6a8_end