Suvestinė redakcija nuo 2024-12-03
Įsakymas paskelbtas: TAR 2022-06-04, i. k. 2022-12239
LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO
KANCLERIS
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO RŪMŲ VIDAUS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2022 m. birželio 3 d. Nr. 400-ĮVK-145
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Seimo valdybos 2008 m. spalio 7 d. sprendimu Nr. 2434 „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos nuostatų“, 13.15 papunkčiu ir Patekimo į Lietuvos Respublikos Seimo rūmus ir Seimo posėdžių salę taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Seimo valdybos 2022 m. birželio 2 d. sprendimu Nr. SV-S-550 „Dėl Patekimo į Lietuvos Respublikos Seimo rūmus ir Seimo posėdžių salę taisyklių patvirtinimo“, 16.1 papunkčiu:
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Seimo kanclerio
2022 m. birželio 3 d. įsakymu
Nr. 400-ĮVK-145
LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO RŪMŲ VIDAUS TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Lietuvos Respublikos Seimo rūmų vidaus tvarkos apraše (toliau – Aprašas) nustatoma (detalizuojama) patekimo į Seimo rūmus ir Seimo posėdžių salę tvarka, nustatoma vienos dienos ir ilgalaikių leidimų įeiti į Seimo rūmus išdavimo tvarka, įvažiavimo į Seimo rūmų teritoriją tvarka, Seimo rūmuose esantiems asmenims taikomi reikalavimai, jų vykdymo užtikrinimas ir atsakomybė.
II SKYRIUS
PATEKIMO Į SEIMO RŪMUS TVARKA
2. Teisę patekti į Seimo rūmus turi Patekimo į Lietuvos Respublikos Seimo rūmus ir Seimo posėdžių salę taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Seimo valdybos 2022 m. birželio 2 d. sprendimu Nr. SV-S-550 „Dėl Patekimo į Lietuvos Respublikos Seimo rūmus ir Seimo posėdžių salę taisyklių patvirtinimo“, (toliau – Taisyklės) 2–5 punktuose nurodyti asmenys.
3. Seimo komitetų ir komisijų posėdžiuose, klausymuose ar kituose susitikimuose dalyvaujantys asmenys, taip pat Seimo kanclerio ar Seimo kanceliarijos padalinių organizuojamuose posėdžiuose, susitikimuose dalyvaujantys asmenys į Seimo rūmus patenka pateikę Seimo rūmuose veikiančio Lietuvos Respublikos vadovybės apsaugos tarnybos (toliau – VAT) leidimų biuro (toliau – VAT leidimų biuras) išduotus leidimus įeiti į Seimo rūmus arba pagal Seimo kanclerio įsakymu įgaliotų asmenų patvirtintus ir prieš 24 valandas VAT leidimų biurui per Seimo kanceliarijos Dokumentų valdymo sistemą (toliau – DVS) pateiktus asmenų grupių (5 ir daugiau asmenų) sąrašus, kuriuose nurodomi asmenų vardai ir pavardės.
4. Renginių Seime dalyviai, kurių sąrašas su dalyvių vardais ir pavardėmis per DVS pateikiamas VAT leidimų biurui ne vėliau kaip prieš 24 valandas, į Seimo rūmus patenka pateikę kvietimus, VAT leidimų biuro išduotus leidimus įeiti į Seimo rūmus arba pagal renginio iniciatoriaus, turinčio teisę užsakyti vienos dienos leidimus įeiti į Seimo rūmus, patvirtintus ir prieš 24 valandas VAT leidimų biurui per DVS pateiktus renginių Seime dalyvių sąrašus, kuriuose nurodomi dalyvių vardai ir pavardės.
5. Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento (toliau – Informacijos ir komunikacijos departamentas) organizuojamų ir lydimų ekskursijų dalyviai į Seimo rūmus patenka pagal šio departamento direktoriaus arba Informacijos ir komunikacijos departamento Lankytojų centro biuro vedėjo patvirtintą dalyvių sąrašą, kuriame nurodomi dalyvių vardai ir pavardės, amžiaus grupė, lydinčiojo asmens vardas, pavardė, pareigos, telefono numeris ir elektroninio pašto adresas.
6. Seimo kanceliarijos sudarytų sutarčių pagrindu Seimo rūmuose paslaugas teikiančių, prekes tiekiančių ar darbus atliekančių tiekėjų (toliau – tiekėjai) darbuotojai į Seimo rūmus patenka pagal Apraše nustatyta tvarka išduotus ilgalaikius leidimus įeiti į Seimo rūmus arba pagal Seimo kanceliarijos Veiklos administravimo departamento (toliau – Veiklos administravimo departamentas) direktoriaus patvirtintus darbuotojų sąrašus, kuriuose nurodomi darbuotojų vardai, pavardės, pareigos, telefono numeris, elektroninio pašto adresas.
7. Asmenys, kuriems išduodami leidimai įeiti į Seimo rūmus, privalo susipažinti su Apraše nustatytų reikalavimų pagrindu parengta atmintine Seimo rūmuose esantiems asmenims ir privalo jos laikytis. Ši atmintinė skelbiama prie Seimo rūmuose veikiančių VAT leidimų biurų.
8. Pas Seimo vadovus atvykusius svečius iš užsienio pasitinka ir palydi Seimo kanceliarijos Protokolo skyriaus (toliau – Protokolo skyrius) arba Tarptautinių ryšių skyriaus (toliau – Tarptautinių ryšių skyrius) atsakingas valstybės tarnautojas ar darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį, (toliau – darbuotojas), kitais atvejais – leidimą įeiti į Seimo rūmus užsakiusio asmens įgaliotas Seimo kanceliarijos darbuotojas.
9. Apie teisėsaugos institucijų pareigūnus, atvykusius atlikti savo funkcijų, VAT pareigūnai, dirbantys Seimo rūmuose veikiančiame VAT apsaugos poste (toliau – VAT apsaugos postas), arba atvykę teisėsaugos institucijų atstovai nedelsdami praneša Seimo kancleriui. Seimo kancleris informuoja Seimo Pirmininką ir paveda Seimo kanceliarijos darbuotojui pasitikti ir lydėti atvykusius pareigūnus.
10. Nustatoma ši įėjimo į Seimo rūmus Seime vykstančių oficialių renginių metu tvarka:
10.1. Oficialių renginių metu per Seimo I arba II rūmų centrinius įėjimus įleidžiami:
10.1.1. Respublikos Prezidentas, Seimo Pirmininkas, Ministras Pirmininkas, kadenciją baigęs Lietuvos Respublikos Prezidentas ir juos lydintys asmenys;
11. Seimo atvirų durų renginiai organizuojami Seimo I rūmų Lietuvos laisvės gynėjų ir Vitražo galerijose. VAT pareigūnai privalo užtikrinti, kad lankytojai nepatektų į kitas patalpas.
12. Į Seimo rūmus įeinama ir iš jų išeinama tik per Seimo I, II ar III rūmuose esančius VAT apsaugos postus, išskyrus Aprašo 13 punkte nustatytą atvejį. Švenčių ir poilsio dienomis, kai Seimo rūmuose renginiai nevyksta, į Seimo rūmus įeinama ir iš jų išeinama per Seimo II ir III rūmus. Seimo I rūmų durys darbo dienomis nuo 22.00 val. iki 6.00 val. ir ne darbo dienomis yra užrakintos.
13. Į Seimo rūmus įeiti ir iš jų išeiti per įėjimą į asmenų priėmimo patalpas, esančias Seimo III rūmuose, turi teisę tik Seimo kanceliarijos Dokumentų departamento Dokumentų valdymo skyriaus ir Informacijos ir komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyriaus darbuotojai atlikdami savo funkcijas.
14. Seimo Pirmininko darbo zoną sudaro Seimo I rūmų 304, 305, 306, 307, 308, 325, 326, 327 kabinetai. Baldų, elektroninių ir kitų įrenginių bei daiktų įnešimo į Seimo Pirmininko darbo zoną tvarką nustato VAT direktorius.
15. VAT leidimų biuro ne darbo valandomis arba kai neveikia elektroninė leidimų užsakymo sistema, lankytojai į Seimo rūmus įleidžiami, jeigu teisę užsakyti leidimą įeiti į Seimo rūmus turintis asmuo VAT apsaugos poste užpildo leidimo įeiti į Lietuvos Respublikos Seimo rūmus užsakymą (Aprašo 6 priedas).
16. Asmenys, kuriems išduoti vienos dienos leidimai įeiti į Seimo rūmus, Seimo rūmuose gali būti nuo 8.00 val. iki 17.00 val., o asmenys, dalyvaujantys posėdžiuose, renginiuose Seimo rūmuose ar atliekantys darbus, kurie pradedami iki 8.00 val. ar trunka po 17.00 val., Seimo rūmuose gali būti nuo posėdžio, renginio ar darbų pradžios iki jų pabaigos.
III SKYRIUS
PATEKIMO Į SEIMO POSĖDŽIŲ SALĘ TVARKA
18. Seimo posėdžių salė skirstoma į funkcines zonas: parterį, pirmąjį ir antrąjį balkonus ir poilsio zonas (Aprašo 1 priedas).
19. Parteryje išdėstyta: pranešėjų tribūna, posėdžio pirmininko tribūna, Seimo narių darbo vietos, Respublikos Prezidentui ir Lietuvos Respublikos Vyriausybei skirtos darbo vietos, pranešėjams, kviestiesiems Seimo posėdžio svečiams ir Seimo posėdžių sekretoriato darbuotojams skirtos darbo vietos.
20. Seimo posėdžių salės pirmajame balkone įrengtos darbo vietos akredituotiems viešosios informacijos rengėjų ir (ar) skleidėjų atstovams (toliau – žurnalistai), vietos ekskursijų dalyviams ir kitiems Seimo rūmuose esantiems asmenims.
21. Į Seimo posėdžių salės pirmąjį balkoną įeinama naudojantis elektronine sistema su vienos dienos arba ilgalaikiu leidimu įeiti į Seimo rūmus, aktyvuotu tarnybiniu pažymėjimu arba kitu aktyvuotu pažymėjimu, su kuriuo įeinama į Seimo rūmus.
22. Seimo posėdžių salės antrajame balkone įrengtos darbo vietos vaizdo transliacijos specialistams, vertėjams.
23. Seimo posėdžių salės poilsio zonos skirtos asmenims, turintiems teisę įeiti į Seimo posėdžių salės parterį Seimo posėdžio metu.
24. Seimo posėdžių salę Seimo posėdžiui parengia ir reikalingą aprūpinimą Seimo posėdžio metu užtikrina Seimo kanceliarijos Seimo posėdžių sekretoriatas (toliau – Seimo posėdžių sekretoriatas) ir Veiklos administravimo departamentas.
25. Ne vėliau kaip likus valandai iki Seimo posėdžio pradžios Seimo kanceliarijos darbuotojai patikrina, ar Seimo posėdžių salė tinkamai parengta Seimo posėdžiui (išvalyta, sutvarkyti baldai, kaip veikia diskusijų ir balsavimo elektroninė sistema, kompiuterių tinklas, televizijos sistema ir kita technika ar įranga).
27. Likus 30 minučių iki uždaro Seimo posėdžio pradžios VAT pareigūnai patikrina Seimo posėdžių salę (balkonuose neturi būti pašalinių žmonių ir daiktų) ir užrakina balkonus.
28. Seimo posėdžių salės ir jos prieigų – Seimo II rūmų 2 aukšto bei Seimo posėdžių salės pirmojo balkono – apsaugą ir leidimų sistemos kontrolę atlieka VAT.
29. Įėjimo į Seimo posėdžių salės parterį kontrolę prieš Seimo posėdį ar uždarą Seimo posėdį ir šių posėdžių metu atlieka VAT pareigūnai.
30. Į Seimo posėdžių salės parterį Seimo posėdžio, uždaro Seimo posėdžio ir ne Seimo posėdžių dienomis turi teisę patekti Taisyklių 10, 12 ir 13 punktuose nurodyti asmenys.
31. Tvarką Seimo posėdžių salėje prižiūrintis Seimo posėdžių sekretoriato darbuotojas į Seimo posėdžių salės parterį įėjusiems asmenims parodo jiems skirtas vietas.
32. Seimo posėdį stebėti iš Seimo posėdžių salės pirmojo balkono gali Informacijos ir komunikacijos departamento darbuotojų vedamų ekskursijų dalyviai, oficialiai pakviesti stebėti posėdį asmenys, akredituoti žurnalistai, kiti Seimo rūmuose esantys asmenys.
33. Seimo kanceliarijos darbuotojai ar Seimo politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojai, kuriems reikia perduoti dokumentus Seimo nariui, telefonu kreipiasi į tvarką Seimo posėdžių salėje prižiūrintį Seimo posėdžių sekretoriato darbuotoją ir dokumentus perduoda jam. Dokumentai perduodami prie pietinio įėjimo į Seimo posėdžių salės parterį durų.
IV SKYRIUS
VIENOS DIENOS LEIDIMŲ RŪŠYS. VIENOS DIENOS LEIDIMŲ ĮEITI Į SEIMO RŪMUS IŠDAVIMO TVARKA
34. Vienos dienos leidimai yra šių rūšių:
34.3. vienos dienos leidimas įeiti į Seimo rūmus ir Seimo Pirmininko darbo zoną be teisės įeiti į Seimo posėdžių salės parterį;
35. Seimo kanclerio ar jo įgalioto asmens sprendimu suteikiama teisė užsakyti:
35.1. Aprašo 34 punkte nurodytus vienos dienos leidimus – Seimo kanceliarijos darbuotojams, nurodytiems Seimo kanceliarijos padalinio, kuris nėra kito Seimo kanceliarijos padalinio struktūrinė dalis, vadovo per DVS pateiktame prašyme;
35.2. vienos dienos leidimus įeiti į Seimo rūmus ir į Seimo Pirmininko darbo zoną be teisės patekti į Seimo posėdžių salės parterį – Seimo Pirmininko politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojams, nurodytiems Seimo Pirmininko sekretoriato vadovo per DVS pateiktame prašyme;
35.3. vienos dienos leidimus įeiti į Seimo rūmus be teisės patekti į Seimo posėdžių salės parterį – Seimo Pirmininko pavaduotojo patarėjams, nurodytiems Seimo Pirmininko pavaduotojo per DVS pateiktame prašyme;
35.4. vienos dienos leidimus įeiti į Seimo rūmus be teisės patekti į Seimo posėdžių salės parterį – Seimo frakcijos referentams, nurodytiems Seimo frakcijos seniūno per DVS pateiktame prašyme;
35.5. vienos dienos leidimus įeiti į Seimo rūmus be teisės patekti į Seimo posėdžių salės parterį – Seimo narių patarėjams, padėjėjams, nurodytiems Seimo nario per DVS pateiktame prašyme.
Punkto pakeitimai:
Nr. 400-ĮVK-301, 2024-12-02, paskelbta TAR 2024-12-02, i. k. 2024-21067
36. Vienos dienos leidimai išduodami:
36.1. pagal per VAT elektroninę leidimų užsakymo sistemą asmenų, kuriems, vadovaujantis Aprašu, yra suteikta teisė užsakyti vienos dienos leidimus ir kurių sąrašas yra pateiktas VAT leidimų biurui, pateiktus užsakymus;
36.2. Taisyklių 3 punkte nurodytiems asmenims, VAT leidimų biurui pateikusiems einamas pareigas ar statusą patvirtinantį dokumentą, jeigu jiems neišduotas ilgalaikis leidimas įeiti į Seimo rūmus.
Punkto pakeitimai:
Nr. 400-ĮVK-301, 2024-12-02, paskelbta TAR 2024-12-02, i. k. 2024-21067
37. Asmenims, pakviestiems dalyvauti Seimo posėdyje, vienos dienos leidimus įeiti į Seimo rūmus ir Seimo posėdžių salės parterį užsako Seimo posėdžių sekretoriato vedėjas ar kitas Seimo posėdžių sekretoriato darbuotojas, turintis teisę užsakyti tokius leidimus.
Punkto pakeitimai:
Nr. 400-ĮVK-301, 2024-12-02, paskelbta TAR 2024-12-02, i. k. 2024-21067
38. Vienos dienos leidimai įeiti į Seimo rūmus ir Seimo posėdžių salės parterį galioja tik Seimo posėdžių dienomis.
39. Seimo kancleris gali įgalioti užsakyti vienos dienos leidimus iki 30 dienų laikotarpiui. Pagal tokį užsakymą VAT leidimų biuras išduoda vienos dienos leidimus atskirai kiekvieną nurodyto laikotarpio dieną.
40. Lietuvos Respublikoje akredituoti užsienio valstybių diplomatai ir užsienio valstybių atstovai dėl vienos dienos leidimo įeiti į Seimo rūmus užsakymo kreipiasi į Protokolo skyrių arba Tarptautinių ryšių skyrių.
41. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo prezidento, šio klubo valdybos narių arba klubo kanclerio rašytiniu teikimu asmenims vienos dienos leidimus įeiti į Seimo rūmus užsako Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus (toliau – Parlamentarizmo istorinės atminties skyrius) darbuotojas.
42. Pavieniai lankytojai, Seimo narių svečiai, norintys dalyvauti ekskursijoje ir (ar) stebėti Seimo posėdį, kreipiasi į Informacijos ir komunikacijos departamentą.
43. Vienos dienos leidimai įeiti į Seimo rūmus išduodami VAT leidimų biuruose, kuriuose atliekamos VAT direktoriaus nustatytos patikrinimo procedūros, įskaitant asmens duomenų tvarkymo veiksmus.
44. VAT direktoriaus įsakymu nustatyta tvarka vienos dienos leidimas gali būti neišduotas. Apie tokį sprendimą VAT praneša Seimo kanceliarijai, vienos dienos leidimą užsakiusiam asmeniui ir asmeniui, kuriam nebus išduotas vienos dienos leidimas.
45. Asmenys, kuriems išduotas vienos dienos leidimas (išskyrus akredituotus žurnalistus), privalo visą buvimo Seimo rūmuose laiką būti lydimi vienos dienos leidimą užsakiusio arba jo įgalioto Seimo kanceliarijos darbuotojo. Asmenys, kurie į Seimo rūmus įleidžiami pagal Aprašo nustatyta tvarka patvirtintus asmenų, turinčių įeiti į Seimo rūmus, sąrašus lydimi šį sąrašą patvirtinusio arba jo įgalioto Seimo kanceliarijos darbuotojo.
V SKYRIUS
ILGALAIKIŲ LEIDIMŲ ĮEITI Į SEIMO RŪMUS IŠDAVIMO TVARKA
47. Ilgalaikiai leidimai įeiti į Seimo rūmus gali būti išduodami:
47.2. asmenims, nuolat kviečiamiems dalyvauti Seimo kanclerio ar Seimo kanceliarijos padalinių posėdžiuose, susitikimuose;
47.3. su Seimo kanceliarija sutartis sudariusių tiekėjų ar kitų subjektų darbuotojams, kurie pagal sudarytos sutarties pobūdį turi patekti į Seimo rūmus:
48. Prašymas išduoti ilgalaikį leidimą įeiti į Seimo rūmus ar aktyvinti valstybės tarnautojo pažymėjimą (toliau – prašymas) Seimo kanceliarijai gali būti pateikiamas šiais būdais:
48.2. paštu arba elektroninių ryšių priemonėmis (per Seimo interneto portalo informacinę sistemą, Nacionalinę elektroninių siuntų pristatymo, naudojant pašto tinklą, informacinę sistemą, Seimo oficialiu elektroniniu paštu, nurodytu Seimo interneto svetainės pradžios tinklalapyje);
49. Prašyme išduoti ilgalaikį leidimą įeiti į Seimo rūmus turi būti nurodyta:
49.2. gimimo data – išduodant ilgalaikį leidimą įeiti į Seimo rūmus visais atvejais, išskyrus atvejus, kai ilgalaikis leidimas įeiti į Seimo rūmus išduodamas valstybės tarnautojams ar pareigūnams;
49.3. kokybiškai atspausdinta arba skenuota nuotrauka (30 x 40 mm) – tik Taisyklių 6.4 papunktyje nurodytu atveju;
49.6. kontaktinis adresas atsakymui pateikti (elektroninio pašto adresas, jeigu asmuo jo neturi, – pašto adresas);
49.8. motyvai, dėl kurių prašoma išduoti ilgalaikį leidimą įeiti į Seimo rūmus (nuolatinis dalyvavimas konkrečių Seimo komitetų, komisijų posėdžiuose, pasitarimuose, klausymuose, Seimo kanceliarijos padalinių posėdžiuose arba kiti Taisyklių 6 punkte nurodyti atvejai, kai išduodamas ilgalaikis leidimas įeiti į Seimo rūmus);
50. Prašymai išduoti ilgalaikį leidimą įeiti į Seimo rūmus registruojami DVS, nagrinėjami ir sprendimai dėl ilgalaikio leidimo įeiti į Seimo rūmus priimami:
50.1. Taisyklių 6.5–6.12 ir Aprašo 47.2 papunkčiuose nurodytų asmenų – Informacijos ir komunikacijos departamente;
50.2. Taisyklių 6.1–6.3 papunkčiuose nurodytų asmenų – Parlamentarizmo istorinės atminties skyriuje;
50.3. Taisyklių 6.4 papunktyje nurodytų asmenų – Seimo kanclerio įsakymu sudarytoje Ilgalaikių leidimų įeiti į Seimo rūmus asmenims, gynusiems Lietuvos nepriklausomybę nuo SSRS agresijos 1991 m. sausio–rugpjūčio mėn. Lietuvoje, išdavimo klausimams svarstyti komisijoje;
50.4. Taisyklių 6.13 papunktyje nurodytų asmenų – Seimo kanceliarijos Personalo skyriuje (toliau – Personalo skyrius);
51. Jeigu Seimo skiriamas institucijos vadovas ar pareigūnas kreipiasi į Seimo Pirmininką ar Seimo kanceliariją dėl pareigas patvirtinančio pažymėjimo išdavimo, jo kadencijos laikotarpiui išduodamas elektroninis Seimo skiriamo institucijos vadovo ar pareigūno pažymėjimas (Aprašo 4 priedas), kuris jo kadencijos laikotarpiui aktyvinamas kaip ilgalaikis leidimas įeiti į Seimo rūmus. Šie prašymai nagrinėjami Personalo skyriuje.
52. Jeigu prašyme išduoti ilgalaikį leidimą įeiti į Seimo rūmus nepateikta Aprašo 49 punkte nurodyta informacija, prašymą nagrinėjantis padalinys nurodytu kontaktiniu adresu informuoja pareiškėją, kad prašyme nepateikta Aprašo 49 punkte nurodyta informacija ir kad jos nepateikus per 5 darbo dienas prašymas nebus nagrinėjamas.
53. Jeigu prašymo nagrinėjimo metu pasikeičia prašyme nurodyti duomenys, juos pareiškėjas turi patikslinti ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po duomenų pasikeitimo.
54. Jeigu prašyme pateikta Aprašo 49 punkte nurodyta informacija ir asmuo atitinka vieną iš Taisyklių 6 punkte nurodytų kriterijų, prašymą nagrinėjantis padalinys Aprašo 49 punkte nurodytą informaciją perduoda VAT. Kai prašymas išduoti ilgalaikį leidimą įeiti į Seimo rūmus nagrinėjamas dėl Taisyklių 6.12–6.14 papunkčiuose nurodytų asmenų, šie prašymai nagrinėjami ir informacija VAT perduodama Aprašo 56–58 punktuose nustatyta tvarka.
55. VAT ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo kreipimosi dėl rekomendacijos išdavimo prašymą nagrinėjančiam padaliniui pateikia rekomendaciją dėl ilgalaikio leidimo įeiti į Seimo rūmus išdavimo. Prašymą nagrinėjantis padalinys, gavęs VAT rekomendaciją, kad nėra kliūčių išduoti asmeniui ilgalaikį leidimą įeiti į Seimo rūmus, priima sprendimą dėl ilgalaikio leidimo įeiti į Seimo rūmus išdavimo.
56. Asmenims, Seimo statuto nustatyta tvarka nuolat kviečiamiems dalyvauti Seimo komitetų, Seimo komisijų, kitų Seimo padalinių posėdžiuose, klausymuose, Seimo kanclerio ar Seimo kanceliarijos padalinių posėdžiuose, susitikimuose ilgalaikiai leidimai įeiti į Seimo rūmus išduodami šia tvarka:
56.1. Informacijos ir komunikacijos departamentas per DVS perduoda prašymą jame paminėtiems Seimo komiteto biuro vedėjui, kito Seimo kanceliarijos padalinio vadovui, Seimo kanclerio biurui, Seimo kanceliarijos patarėjui, aptarnaujančiam Seimo komisijas, pateikti nuomonę, ar asmens prašymas pagrįstas.
57. Lietuvos Respublikos Seimo statute numatytiems visuomeniniams konsultantams ilgalaikiai leidimai įeiti į Seimo rūmus išduodami šia tvarka:
57.1. Seimo narys, Seimo Pirmininkas, Seimo frakcijos seniūnas ar jų įgaliotas politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas Personalo skyriui per DVS pateikia prašymą jo visuomeniniam konsultantui išduoti ilgalaikį leidimą įeiti į Seimo rūmus, nurodydamas visuomeninio konsultanto vardą ir pavardę, gimimo datą, elektroninio pašto adresą, telefono numerį.
57.2. Ilgalaikių leidimų įeiti į Seimo rūmus Seimo Pirmininko, Seimo narių ir Seimo frakcijų visuomeniniams konsultantams skaičių nustato Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko, Seimo narių ir Seimo frakcijų visuomeninių konsultantų pasitelkimo tvarkos aprašas, patvirtintas Lietuvos Respublikos Seimo valdybos 2016 m. rugsėjo 14 d. sprendimu Nr. SV-S-1660 „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko, Seimo narių ir Seimo frakcijų visuomeninių konsultantų pasitelkimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.
57.3. Personalo skyrius, patikrinęs, ar neviršijamas Aprašo 57.2 papunktyje nurodytas išduotų ilgalaikių leidimų įeiti į Seimo rūmus visuomeniniams konsultantams skaičius:
57.3.1. perduoda Aprašo 57.1 papunktyje nurodytą prašymą VAT, jeigu Aprašo 57.2 papunktyje nurodytas išduotų ilgalaikių leidimų įeiti į Seimo rūmus visuomeniniams konsultantams skaičius neviršijamas;
57.3.2. informuoja prašymą pateikusį asmenį, kad ilgalaikis leidimas įeiti į Seimo rūmus visuomeniniam konsultantui negali būti išduotas, jeigu Aprašo 57.2 papunktyje nurodytas išduotų ilgalaikių leidimų įeiti į Seimo rūmus visuomeniniams konsultantams skaičius viršijamas arba jeigu, atlikęs Aprašo 57.3.1 papunktyje nurodytus veiksmus, gauna VAT rekomendaciją neišduoti ilgalaikio leidimo įeiti į Seimo rūmus.
58. Su Seimo kanceliarija sutartis sudariusių tiekėjų ir kitų subjektų darbuotojams ilgalaikiai leidimai įeiti į Seimo rūmus išduodami šia tvarka:
58.1. Tiekėjo ar kito subjekto prašymą išduoti tiekėjo ar kito subjekto darbuotojams ilgalaikius leidimus įeiti į Seimo rūmus per 3 darbo dienas išnagrinėja Veiklos administravimo departamentas kartu su už sutarties vykdymo priežiūrą atsakingu Seimo kanceliarijos padaliniu.
58.2. Jeigu prašyme nepateikta Aprašo 49 punkte nurodyta informacija, Veiklos administravimo departamentas sutartyje nurodytu elektroninio pašto adresu, telefonu ar raštu informuoja prašymą pateikusį asmenį, kad prašyme nepateikta Aprašo 49 punkte nurodyta informacija ir kad jos nepateikus per 5 darbo dienas prašymas nebus nagrinėjamas.
58.3. Jeigu prašymo nagrinėjimo metu pasikeičia prašyme nurodyti duomenys, juos prašymą pateikęs asmuo turi patikslinti ne vėliau kaip per 1 darbo dieną po duomenų pasikeitimo.
58.4. Jeigu prašyme pateikta Aprašo 49 punkte nurodyta informacija, Veiklos administravimo departamentas perduoda prašymą per DVS VAT. Veiklos administravimo departamentas informuoja prašymą pateikusį asmenį, kad ilgalaikis leidimas įeiti į Seimo rūmus prašyme nurodytam asmeniui negali būti išduotas, jeigu, perdavęs prašymą VAT, gauna VAT rekomendaciją neišduoti ilgalaikio leidimo įeiti į Seimo rūmus.
59. Ilgalaikio leidimo įeiti į Seimo rūmus galiojimo terminai:
59.3. Taisyklių 3 punkte nurodytiems asmenims – kadencijos arba įgaliojimų laikotarpis, jeigu šis laikotarpis neapibrėžtas, – vieni metai;
59.4. Taisyklių 6.10 ir 6.13 papunkčiuose nurodytiems asmenims – Lietuvos Respublikoje išrinkto Europos Parlamento nario, Seimo nario kadencijos, Seimo Pirmininko įgaliojimų ar Seimo frakcijos veiklos laikotarpiu;
60. Prašymai dėl ilgalaikio leidimo įeiti į Seimo rūmus išdavimo išnagrinėjami ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo jų gavimo Seimo kanceliarijoje dienos, o tais atvejais, kai asmuo turi pateikti papildomą informaciją, šis terminas skaičiuojamas nuo papildomos informacijos gavimo dienos.
60. Prašymą nagrinėjantis padalinys, informuodamas asmenį apie priimtą sprendimą išduoti ilgalaikį leidimą įeiti į Seimo rūmus:
60.1. nurodo valstybės tarnautojo pažymėjimo aktyvinimo arba išduoto ilgalaikio leidimo įeiti į Seimo rūmus galiojimo terminą;
60.2. nurodytu elektroninio pašto adresu išsiunčia informaciją apie Seimo rūmuose esantiems asmenims taikomus reikalavimus;
60.3. nurodo VAT leidimų biurą, į kurį asmuo turi kreiptis, kad būtų aktyvintas jo valstybės tarnautojo pažymėjimas pirmą kartą po priimto sprendimo išduoti ilgalaikį leidimą įeiti į Seimo rūmus valstybės tarnautojui (aktyvinti valstybės tarnautojo pažymėjimą įeinant į Seimo rūmus) arba išduotas nustatytos formos ilgalaikis leidimas įeiti į Seimo rūmus nurodytiems asmenims.
62. Kai priimamas sprendimas išduoti ilgalaikį leidimą įeiti į Seimo rūmus, valstybės tarnautojai ir kiti asmenys, kuriems išduodamas valstybės tarnautojo pažymėjimas, gali įeiti į Seimo rūmus su aktyvintu valstybės tarnautojo ar pareigūno pažymėjimu, kiti asmenys – su išduotu nustatytos formos ilgalaikiu leidimu su Lietuvos Respublikos Seimo logotipu (Aprašo 3 priedo 1 forma), Taisyklių 6.4 papunktyje nurodyti asmenys – su išduotu nustatytos formos ilgalaikiu leidimu su logotipu „Laisvės liepsna“ (Aprašo 3 priedo 2 forma).
63. Seimo ir Seimo kanceliarijos valstybės tarnautojai į Seimo rūmus įeina su valstybės tarnautojo pažymėjimu, Seimo kanceliarijos darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, – su elektroniniu darbuotojo pažymėjimu.
64. Ilgalaikis leidimas įeiti į Seimo rūmus neišduodamas, kai asmuo neatitinka nė vieno iš Taisyklių 6 punkte nustatytų kriterijų, prašyme išduoti ilgalaikį leidimą įeiti į Seimo rūmus pateikta neteisinga Aprašo 49 punkte nurodyta informacija ir (ar) gauta VAT rekomendacija neišduoti ilgalaikio leidimo įeiti į Seimo rūmus.
65. Apie sprendimą neišduoti ilgalaikio leidimo įeiti į Seimo rūmus asmeniui pranešama raštu. Šis sprendimas gali būti skundžiamas teisės aktų nustatyta tvarka.
66. Įstaiga, politinė partija, kurios prašymu (ar kuriai atstovaujančiam asmeniui) išduotas ilgalaikis leidimas įeiti į Seimo rūmus, per 5 darbo dienas praneša Seimo kanceliarijai, jeigu asmuo nebedirba ar yra nutraukęs kitokią veiklą. Seimo narys, Seimo Pirmininkas, Seimo frakcijos seniūnas ar jų įgaliotas politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas per DVS pateikia Personalo skyriui pranešimą apie visuomeninio konsultanto statuso netekusį visuomeninį konsultantą, jeigu jam buvo išduotas ilgalaikis leidimas įeiti į Seimo rūmus, arba prašymą dėl visuomeninio konsultanto ilgalaikio leidimo įeiti į Seimo rūmus panaikinimo.
VI SKYRIUS
ĮVAŽIAVIMO IR LEIDIMŲ ĮVAŽIUOTI UŽSAKYMO Į SEIMO RŪMŲ TERITORIJĄ TVARKA
68. Į mažąjį vidinį (Seimo I rūmų) kiemą leidžiama įvažiuoti:
69. Įvažiuoti į Seimo rūmų vidinį kiemą leidžiama:
69.1. asmeniniu transportu – Seimo nariams, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarams, Seimo kancleriui;
69.2. tarnybiniu transportu – VAT tarnybiniu transportu, Seimo kanceliarijos teisėtai valdomomis transporto priemonėmis;
69.3. su Seimo kanceliarija sutartis sudariusių tiekėjų transporto priemonėmis – pagal Veiklos administravimo departamento direktoriaus patvirtintą tiekėjo prašymą, kuriame nurodoma vardas, pavardė, asmens kodas arba gimimo data, jei asmuo asmens kodo neturi, mobiliojo telefono numeris, organizacija, pareigos, transporto priemonės valstybinis numeris, modelis ir markė;
70. Įvažiuoti į Didįjį kiemą leidžiama:
70.4. Seimo kanceliarijos teisėtai valdomomis transporto priemonėmis iš anksto tai suderinus su VAT;
71. Vienos dienos leidimai transporto priemone įvažiuoti į Seimo rūmų teritoriją, įskaitant ir krovinių įvežimą, užsakomi užpildytą nustatytos formos leidimą transporto priemone įvažiuoti į Seimo rūmų teritoriją (Aprašo 5 priedas) pateikiant VAT. VAT leidimų biuro ne darbo valandomis teisę užsakyti vienos dienos leidimą transporto priemone įvažiuoti į Seimo rūmų teritoriją turintis asmuo VAT apsaugos poste užpildo šiame punkte nurodytą leidimą transporto priemone įvažiuoti į Seimo rūmų teritoriją.
72. VAT pareigūnai atrakina vartus ir patikrina įvažiuojančią ir išvažiuojančią transporto priemonę, pažymi faktinį transporto priemonės atvykimo ir išvykimo laiką.
73. Vienos dienos leidimą transporto priemone įvažiuoti į Seimo rūmų teritoriją užsakę arba šį leidimą užsakiusio asmens įgalioti Seimo kanceliarijos darbuotojai privalo užtikrinti, kad užsakytame leidime nurodytas transporto priemonės vairuotojas į Seimo rūmus įeitų tik Apraše nustatyta tvarka.
74. Įvažiuoti į automobilių aikšteles, esančias prie Seimo rūmų, leidžiama:
75. Seimo lankytojų dviračiai, paspirtukai gali būti laikomi tik stovuose prie Seimo II ir III rūmų. Seimo kanceliarija už jų apsaugą neatsako. Seimo narių, Seimo politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų, Seimo kanceliarijos darbuotojų dviračiai, paspirtukai gali būti laikomi stovuose prie Seimo II ir III rūmų, Seimo rūmų vidiniame kieme.
76. Krovinių įvežimo į Seimo rūmų teritoriją turint užsakytus vienos dienos leidimus transporto priemone įvažiuoti į Seimo rūmų teritoriją tvarka:
76.1. Užsakant vienos dienos leidimą transporto priemone įvažiuoti į Seimo rūmų teritoriją, nurodoma: leidimą užsakiusio asmens vardas ir pavardė, atvykimo data ir laikas, įstaiga, įmonė, kuriai priklauso transporto priemonė, vairuotojo vardas, pavardė ir asmens kodas arba gimimo data, jei asmuo asmens kodo neturi, automobilio markė, modelis ir valstybinis numeris, įvežamo krovinio apibūdinimas.
76.2. Turint užsakytą vienos dienos leidimą transporto priemone įvažiuoti į Seimo rūmų teritoriją, įvažiuoti leidžiama tik transporto priemonės vairuotojui. Visiems kitiems lydintiems asmenims taip pat privalo būti užsakyti vienos dienos leidimai įeiti į Seimo rūmus ir šie asmenys į Seimo rūmus patenka bendra tvarka.
76.3. VAT pareigūnai, įleisdami transporto priemonę įvažiuoti į Seimo rūmų teritoriją, privalo patikrinti įvežamą krovinį, pagal asmens dokumentus nustatyti vairuotojo tapatybę, nurodyti atvykimo laiką, leidimą įvažiuoti davusio VAT pareigūno vardą, pavardę ir pasirašyti.
76.4. Su Seimo kanceliarija sutartis sudariusių tiekėjų transporto priemones, kuriomis atvežamos prekės, ar transporto priemones, įvažiuojančias į Seimo rūmų kiemus kitu paslaugų teikimo tikslu, privalo pasitikti Seimo kanceliarijos darbuotojas pagal kompetenciją, išskyrus transporto priemones, kuriomis išvežamos atliekos, antrinės žaliavos, valoma teritorija ir pan.
77. Kitas būtinas į Seimo rūmų teritoriją transporto priemonėmis atvykusių asmenų įėjimo į Seimo rūmus kontrolės, asmenų, jų daiktų ir bagažo bei transporto priemonių patikros procedūras nustato ir užtikrina VAT.
VII SKYRIUS
SEIMO RŪMUOSE ESANTIEMS ASMENIMS TAIKOMI REIKALAVIMAI, JŲ VYKDYMO UŽTIKRINIMAS IR ATSAKOMYBĖ
79. Į Seimo rūmus įeinančių asmenų daiktus ir bagažą VAT pareigūnai tikrina VAT apsaugos poste. Asmuo, atsisakęs parodyti turimus daiktus, į Seimo rūmus neįleidžiamas. Apie tai pranešama Seimo kancleriui.
791. Siekdama valdyti žmogaus sveikatai ar gyvybei, asmens turtui ir (ar) aplinkai kylančias grėsmes, susijusias su gaunamomis nesaugiomis pašto siuntomis, VAT Seimo rūmuose atlieka pašto siuntų saugumo patikrą. Visi asmenys, įskaitant Seimo narius, Seimo politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojus ir Seimo kanceliarijos darbuotojus, į Seimo rūmus įnešamas (įsinešamas) pašto siuntas (korespondenciją užklijuotuose vokuose ir kitas uždaras siuntas) pateikia VAT apsaugos poste dirbančiam VAT pareigūnui perduoti saugumo patikrai atlikti.
Papildyta punktu:
Nr. 400-ĮVK-126, 2024-05-17, paskelbta TAR 2024-05-19, i. k. 2024-09056
80. Asmenys, išskyrus pareigas vykdančius teisėsaugos institucijų pareigūnus, įeidami į Seimo rūmus, teisėtai turimą šaunamąjį, nešaunamąjį ginklą, specialiąsias priemones privalo palikti saugoti Seimo III rūmuose esančioje saugykloje. VAT uždaviniams įgyvendinti apsaugos priemones įsinešti į Seimo rūmus gali VAT pareigūnai, užsienio valstybių apsaugos darbuotojai ir Lietuvos Respublikos pasitelktų tarnybų kariai bei pareigūnai.
81. Seimo rūmuose esantys asmenys, įskaitant Seimo politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojus ir Seimo kanceliarijos darbuotojus, privalo:
81.1. visą buvimo Seimo rūmuose laiką būti matomoje vietoje prie drabužių prisisegę ar pasikabinę Seimo rūmuose galiojantį ilgalaikį leidimą, vienos dienos leidimą, valstybės tarnautojo, Seimo kanceliarijos darbuotojo pažymėjimą ar žurnalisto akreditacijos kortelę;
81.3. turėdami vienos dienos leidimą, Seimo rūmuose būti tik šio leidimo galiojimo laiku, kaip nustatyta Aprašo 16 punkte;
81.7. laikytis Lietuvos Respublikos susirinkimų įstatymo reikalavimo, draudžiančio organizuoti susirinkimus ar vykdyti pavienio asmens akcijas valstybės valdžios ir valdymo įstaigose;
81.8. įeidami į Seimo posėdžių salę, kurioje vyksta posėdis, išjungti mobiliuosius telefonus; kitose Seimo rūmų salėse posėdžių metu mobiliuosius telefonus perjungti į begarsį režimą;
81.9. nedalyti ir nedėti korespondencijos (raštų, laiškų ir kt.) ir leidinių (laikraščių, žurnalų ir kt.) į Seimo narių korespondencijos dėžutes (visą korespondenciją perduoti per Informacijos ir komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrių; dėl leidinių (ne daugiau kaip 2 egzempliorių) priėmimo tartis tiesiogiai su šio departamento Bendrosios ir bibliografinės informacijos skyriumi);
81.10. vienos dienos leidimą turintys – būti lydimi leidimą užsakiusio arba jo įgalioto Seimo kanceliarijos darbuotojo, jeigu leidimą užsakė Seimo narys, – Seimo nario politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo;
81.11. ekskursijų Seime dalyviai – būti kartu su ekskursijos grupę lydinčiu Informacijos ir komunikacijos departamento darbuotoju;
81.12. informuoti VAT pareigūną apie Seimo rūmuose ar Seimo rūmų prieigose pastebėtus įtartinus asmenis, bešeimininkius ar įtartinus daiktus;
81.13. nepalikti asmeninių daiktų be priežiūros bendro naudojimo patalpose. Be priežiūros palikti daiktai gali būti patikrinti VAT pareigūnų be jų savininkų sutikimo. Atsakomybė už be priežiūros paliktų daiktų sugadinimą patikros metu ar kitas pasekmes tenka šiuos daiktus be priežiūros palikusiam asmeniui;
82. Asmenį, pažeidusį nustatytą lankymosi Seimo rūmuose tvarką, jį lydintis asmuo, VAT pareigūnas arba pažeidimą pastebėjęs Seimo politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas ar Seimo kanceliarijos darbuotojas įspėja. Jeigu įvykio vietoje VAT pareigūno nėra, asmenį lydintis arba pažeidimą pastebėjęs Seimo politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas ar Seimo kanceliarijos darbuotojas privalo nedelsdamas apie pažeidimą pranešti VAT pareigūnui, atsakingam už Seimo rūmų apsaugą, o šis privalo nedelsdamas imtis priemonių, kad būtų užtikrintas Apraše nustatytų reikalavimų laikymasis. Apie padarytus pažeidimus VAT pareigūnas nedelsdamas žodžiu praneša Seimo kancleriui. Kai asmuo kelia pavojų kitiems asmenims ar Seimo rūmų saugumui, VAT pareigūnai turi teisę asmenį iš Seimo rūmų išvesdinti, apie tai žodžiu pranešę Seimo kancleriui. Prireikus VAT pareigūnai kviečia policiją.
83. Jeigu Seimo rūmuose vykstantis renginys organizuojamas nesilaikant teisės aktų reikalavimų, su jo dalyviais susitinka Informacijos ir komunikacijos departamento darbuotojas, informuoja juos apie daromą pažeidimą, pareikalauja laikytis Apraše nustatytų reikalavimų ir prireikus apie tai praneša VAT pareigūnui. VAT pareigūnas veikia vadovaudamasis Aprašo 82 punktu.
84. Asmenį lydėjęs asmuo per vieną darbo dieną po Aprašo 82 ar 83 punkte nurodyto pažeidimo padarymo dienos privalo Seimo kancleriui raštu paaiškinti įvykio aplinkybes (jeigu asmeniui buvo išduotas vienos dienos leidimas, – nurodyti ir leidimą užsakiusį asmenį) bei pateikti siūlymus dėl poveikio priemonių taikymo ir kitų galimų sprendimų.
85. Apie Seimo kanceliarijoje nustatyta tvarka akredituotų žurnalistų Seimo posėdžių salėje padarytus Aprašo pažeidimus tvarką Seimo posėdžių salės parteryje prižiūrintis Seimo posėdžių sekretoriato darbuotojas praneša Informacijos ir komunikacijos departamentui.
86. Seimo kanclerio įsakymu sudaryta komisija, nagrinėjanti Aprašo reikalavimų pažeidimus, remdamasi raštu pateikta informacija, teikia Seimo kancleriui siūlymus dėl poveikio priemonių taikymo.
87. Seimo kanclerio sprendimu asmuo, pažeidęs Aprašo reikalavimus, gali būti įspėtas arba jam iki vienų metų apribotas leidimų įeiti į Seimo rūmus išdavimas. Asmeniui, kuris pakartotinai pažeidžia Aprašo reikalavimus, Seimo kanclerio sprendimu leidimų išdavimas gali būti apribotas neterminuotai. Jeigu pažeidimą, įskaitant užsakyti leidimus turinčiam asmeniui Apraše keliamų reikalavimų nesilaikymą, padaro Seimo politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas ar Seimo kanceliarijos darbuotojas, jam teisės aktų nustatyta tvarka dėl pažeidimo gali būti taikoma tarnybinė atsakomybė arba atsakomybė už darbo pareigų pažeidimą.
88. Apie Aprašo 87 punkte nurodytus sprendimus apriboti leidimų įeiti į Seimo rūmus išdavimą Seimo kanceliarija raštu informuoja VAT ir asmenį, kuriam išduotas ilgalaikis leidimas įeiti į Seimo rūmus, arba asmenį, užsakiusį vienos dienos leidimą.
881. Asmuo, pažeidęs Aprašo reikalavimus, susijusius su pašto siuntų saugumo patikra, atsako įstatymų nustatyta tvarka.
Papildyta punktu:
Nr. 400-ĮVK-126, 2024-05-17, paskelbta TAR 2024-05-19, i. k. 2024-09056
89. VAT direktoriaus įsakymu nustatyta tvarka asmenims gali būti apribotas leidimų įeiti į Seimo rūmus išdavimas. Apie tokį apribojimą asmuo ir Seimo kanceliarija informuojami VAT direktoriaus įsakymu nustatyta tvarka.
VIII SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
91. Kai Seimas ar Respublikos Prezidentas teisės aktų nustatyta tvarka paskelbia mobilizaciją ar įveda karo padėtį, Aprašo nuostatos netaikomos ir Aprašo nustatyta tvarka išduotų leidimų galiojimas sustabdomas. Paskelbus demobilizaciją ar atšaukus karo padėtį, išduotų leidimų galiojimo sustabdymas nedelsiant panaikinamas.
92. Įgyvendinant Aprašo nuostatas, naudojami asmens duomenys tvarkomi šiomis sąlygomis ir tvarka:
92.1. Asmens duomenys tvarkomi Aprašo nuostatų įgyvendinimo, įėjimo į Seimo rūmus ir įvažiavimo į Seimo rūmų teritoriją kontrolės ir Aprašo nuostatų pažeidimų prevencijos tikslais.
92.2. Tvarkomi asmens duomenys saugomi ne ilgiau, negu nustatytas jų saugojimo terminas, kuris turi būti ne ilgesnis, negu yra būtina tais tikslais, kuriais asmens duomenys yra tvarkomi. Dokumentai, kuriuose yra asmens duomenų, saugomi Seimo kanceliarijos dokumentacijos plane nurodytais terminais, nustatytais vadovaujantis Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymu, Bendrųjų dokumentų saugojimo terminų rodykle, patvirtinta Lietuvos vyriausiojo archyvaro 2011 m. kovo 9 d. įsakymu Nr. V-100 „Dėl Bendrųjų dokumentų saugojimo terminų rodyklės patvirtinimo“. Pasibaigus saugojimo terminui, dokumentai, kuriuose yra asmens duomenų, sunaikinami, o dokumentai, turintys istorinę vertę, perduodami archyviniam saugojimui ir saugomi archyvavimo tikslais viešojo intereso labui.
Lietuvos Respublikos Seimo rūmų
vidaus tvarkos aprašo
1 priedas
LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO POSĖDŽIŲ SALĖS FUNKCINIŲ ZONŲ SCHEMA
Lietuvos Respublikos Seimo rūmų
vidaus tvarkos aprašo
2 priedas
(Vienos dienos leidimo įeiti į Seimo rūmus formos)
Lietuvos Respublikos Seimo rūmų
vidaus tvarkos aprašo
3 priedas
(Ilgalaikio leidimo įeiti į Lietuvos Respublikos Seimo rūmus formos ir formų pavyzdžiai)
1 formos pavyzdys
2 formos pavyzdys
Lietuvos Respublikos Seimo rūmų
vidaus tvarkos aprašo
4 priedas
(Lietuvos Respublikos Seimo skiriamų pareigūnų pažymėjimo forma)
I pusė
II pusė
Lietuvos Respublikos Seimo rūmų
vidaus tvarkos aprašo
5 priedas
(Leidimo transporto priemone įvažiuoti į Seimo rūmų teritoriją forma)
LEIDIMAS TRANSPORTO PRIEMONE ĮVAŽIUOTI Į SEIMO RŪMŲ TERITORIJĄ
NR.
Užsakė ______________________________________________________________________
3. Vairuotojas, ekspeditorius _____________________________________________________
(vardas ir pavardė, asmens kodas arba gimimo data, jei asmuo asmens kodo neturi)
4. Automobilio markė,
modelis, valst. Nr. _____________________________________________________________
8. Įvažiuoti leista ______________________________________________________________
(VAT pareigūno vardas ir pavardė, parašas)
9. Krovinį priėmė /
išdavė (pabraukti) ______________________________________________________________
(išvykimo laikas, vardas ir pavardė, pareigos, parašas, spaudas)
10. Išvykimo laikas _____________________________________________________________
(nurodo VAT pareigūnas)
Lietuvos Respublikos Seimo rūmų
vidaus tvarkos aprašo
6 priedas
(Leidimo įeiti į Lietuvos Respublikos Seimo rūmus užsakymo forma)
UŽSAKYMAS IŠDUOTI LEIDIMĄ
Leidimą užsakė ______________________________________________________________ (vardas ir pavardė, pareigos) ___________________________________________________________________________
Asmuo, kuriam užsakomas leidimas:
Atvykimo data 20___ m. ___________ ____d. Atvykimo laikas _____val.
Užsakančiojo parašas ir data _________________________
|
Pakeitimai:
1.
Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija, Įsakymas
Nr. 400-ĮVK-126, 2024-05-17, paskelbta TAR 2024-05-19, i. k. 2024-09056
Dėl Seimo kanclerio 2022 m. birželio 3 d. įsakymo Nr. 400-ĮVK-145 „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo rūmų vidaus tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo
2.
Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija, Įsakymas
Nr. 400-ĮVK-301, 2024-12-02, paskelbta TAR 2024-12-02, i. k. 2024-21067
Dėl Seimo kanclerio 2022 m. birželio 3 d. įsakymo Nr. 400-ĮVK-145 „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo rūmų vidaus tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo