Atspausdinta iš e-seimas.lrs.lt

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė

NUTARIMAS

 

Dėl LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2010 M. SPALIO 6 D. NUTARIMO NR. 1410 „DĖL KOMPENSACIJŲ DIPLOMATO ŽŪTIES AR SUŽALOJIMO ATVEJU IŠMOKĖJIMO IR PALAIKŲ PERVEŽIMO Į LIETUVĄ IŠLAIDŲ APMOKĖJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2012 m. liepos 18 d. Nr. 922

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Kompensacijų diplomato žūties ar sužalojimo atveju išmokėjimo ir palaikų pervežimo į Lietuvą išlaidų apmokėjimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. spalio 6 d. nutarimu Nr. 1410 „Dėl Kompensacijų diplomato žūties ar sužalojimo atveju išmokėjimo ir palaikų pervežimo į Lietuvą išlaidų apmokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2010, Nr. 120-6114):

1. Išdėstyti 1 punktą taip:

1. Kompensacijų diplomato žūties ar sužalojimo atveju išmokėjimo ir palaikų pervežimo į Lietuvą išlaidų apmokėjimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato dokumentų dėl kompensacijos diplomato žūties atveju, jeigu diplomatas žuvo atlikdamas tarnybines pareigas arba mirė dėl priežasčių, susijusių su tarnybinių pareigų atlikimu užsienyje, ir dokumentų dėl kompensacijos diplomato sužalojimo atliekant tarnybines pareigas atveju arba susirgus sunkia liga dėl priežasčių, susijusių su tarnybinių pareigų atlikimu, pateikimo, sprendimo dėl kompensacijos mokėjimo ar atsisakymo mokėti kompensaciją priėmimo, kompensacijos išmokėjimo, taip pat diplomato, žuvusio ar mirusio darbo užsienyje metu, ir užsienyje žuvusių ar mirusių kartu su diplomatu gyvenusių šeimos narių, nurodytų Lietuvos Respublikos diplomatinės tarnybos įstatymo (Žin., 1999, Nr. 7-140) 27 straipsnyje, palaikų pervežimo į Lietuvą išlaidų apmokėjimo tvarką.“

2. Išdėstyti 6 punktą taip:

6. Diplomatui, kuris buvo sužalotas atlikdamas tarnybines pareigas arba susirgo sunkia liga dėl priežasčių, susijusių su tarnybinių pareigų atlikimu, atsižvelgiant į jo sveikatos sutrikimo laipsnį, išmokama vienkartinė nuo 12 iki 48 mėnesių jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio kompensacija (toliau – sužalojimo kompensacija):

6.1. Jeigu diplomatas dėl sužalojimo ar sunkios ligos tapo neįgaliuoju, jam išmokama vienkartinė nuo  24 iki 48 mėnesių jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio sužalojimo kompensacija:

6.1.1. jeigu nustatomas 0–25 procentų darbingumo lygis – 48 mėnesių jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio;

6.1.2. jeigu nustatomas 30–70 procentų darbingumo lygis – 30–40 mėnesių jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio;

6.1.3. jeigu nustatomas 75–90 procentų darbingumo lygis – 24 mėnesių jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio.

6.2. Jeigu diplomatas buvo sužalotas ar susirgo sunkia liga, bet netapo neįgaliuoju, jam išmokama vienkartinė nuo 12 iki 36 mėnesių jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio sužalojimo kompensacija:

6.2.1. sunkaus sveikatos sutrikimo atveju – 36 mėnesių jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio;

6.2.2. nesunkaus sveikatos sutrikimo atveju – 12–18 mėnesių jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio.“

3. Papildyti 61 punktu:

61. Diplomatui, kuris buvo sužalotas atlikdamas tarnybines pareigas arba susirgo sunkia liga dėl priežasčių, susijusių su tarnybinių pareigų atlikimu užsienio valstybėje, kurioje vyksta ginkluotas konfliktas, ar dėl užsienio valstybėje įvykdyto teroro akto, atsižvelgiant į jo sveikatos sutrikimo laipsnį, išmokama vienkartinė nuo 30 iki 50 mėnesių jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio kompensacija (toliau – sužalojimo dėl ginkluoto konflikto kompensacija):

61.1. Jeigu diplomatas dėl sužalojimo ar sunkios ligos tapo neįgaliuoju, jam išmokama vienkartinė nuo 40 iki 50 mėnesių jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio sužalojimo dėl ginkluoto konflikto kompensacija: 

61.1.1. jeigu nustatomas 0–25 procentų darbingumo lygis – 50 mėnesių jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio;

61.1.2. jeigu nustatomas 30–70 procentų darbingumo lygis – 35–45 mėnesių jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio;

61.1.3. jeigu nustatomas 75–90 procentų darbingumo lygis – 30 mėnesių jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio.

61.2. Jeigu diplomatas buvo sužalotas ar susirgo sunkia liga, bet netapo neįgaliuoju, jam išmokama vienkartinė nuo 30 iki 45 mėnesių jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio sužalojimo dėl ginkluoto konflikto kompensacija:

61.2.1. sunkaus sveikatos sutrikimo atveju – 40–45 mėnesių jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio;

61.2.2. nesunkaus sveikatos sutrikimo atveju – 30–35 mėnesių jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio.“

4. Papildyti 62 punktu:

62. Sprendimas dėl išmokos dydžio priimamas remiantis protingumo ir proporcingumo principais, įvertinus visas reikšmingas aplinkybes. Jas įvertinus kompensacijos dydis individualizuojamas ir gali skirtis nuo 6 ir 61 punktuose nurodytų dydžių, tačiau visais atvejais negali būti mažesnis nei 12 ir didesnis nei 50 mėnesių diplomato vidutinio darbo užmokesčio dydžio.“

5. Išdėstyti 7 punktą taip:

7. Prašymą dėl sužalojimo kompensacijos ar sužalojimo dėl ginkluoto konflikto kompensacijos išmokėjimo Užsienio reikalų ministerijai pateikia pats diplomatas ar jo atstovas. Prašyme turi būti pateikta Aprašo 3.1, 3.2 ir 3.5 punktuose nurodyta informacija ir darbingumo lygis ar sveikatos sutrikimo laipsnis. Prie prašymo turi būti pridėta:“.

 


6. Išdėstyti 7.4 punktą taip:

7.4. kiti dokumentai, susiję su sužalojimo kompensacijos ar sužalojimo dėl ginkluoto konflikto kompensacijos išmokėjimu.“

7. Išdėstyti IV skyriaus pavadinimą taip:

IV. SPRENDIMO DĖL DIPLOMATO ŽŪTIES KOMPENSACIJOS, SUŽALOJIMO KOMPENSACIJOS AR SUŽALOJIMO DĖL GINKLUOTO KONFLIKTO KOMPENSACIJOS PRIĖMIMAS“.

8. Išdėstyti 8 punktą taip:

8. Prašymus dėl diplomato žūties kompensacijos, sužalojimo kompensacijos ir sužalojimo dėl ginkluoto konflikto kompensacijos (toliau – kompensacija) išmokėjimo nagrinėja ir išvadą užsienio reikalų ministrui teikia nuolatinė Užsienio reikalų ministerijos komisija dėl diplomato žūties ar sužalojimo kompensacijos (toliau – Komisija). Komisijos išvada yra rekomendacinio pobūdžio. Komisiją sudaro, jos darbo reglamentą tvirtina užsienio reikalų ministras. Personalinę Komisijos sudėtį tvirtina Užsienio reikalų ministerijos kancleris.“

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                              ANDRIUS KUBILIUS

 

 

 

UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAS                                            AUDRONIUS AŽUBALIS