Pradžia
Paieška
Paprasta paieška
Dokumentų paieška
Detali teisės aktų paieška
Detali teisės aktų projektų paieška
Vedlys
Mano vykdytos paieškos
Peržiūrėti dokumentai
Vertinimų vidurkis:
0
LT
LT
?
Aplinkos apsaugos įstatymo Nr. I-2223 1, 12, 15, 122 straipsnių pakeitimo ir Įstatymo papildymo 12(1), 12(2), 12(3() 12(4), 12(5) straipsniais įstatymo projekto LYGINAMASIS VARIANTAS
Rūšis:
Lyginamasis variantas
Dokumento Nr.:
XIVP-2869
Reg. data:
2023-06-07
Institucija:
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija
Būsena:
Parengtas
Eurovoc terminai:
Nėra
Parengė:
Lietuvos Respublikos Vyriausybė
Kalba:
Lietuvių
Ryšys su ES teisės aktais:
Nėra
Dokumento struktūra
Padaryti matomą:
Rodyti tik:
Pagrindinė dalis
1 Straipsnis 1 straipsnio pakeitimas (1 str.)
1 Straipsnio dalis (1 str. 1 d.)
Citata
34 Straipsnio punktas (34 p.)
2 Straipsnio dalis (1 str. 2 d.)
Citata
35 Straipsnio punktas (35 p.)
3 Straipsnio dalis (1 str. 3 d.)
Citata
36 Straipsnio punktas (36 p.)
4 Straipsnio dalis (1 str. 4 d.)
Citata
34 Straipsnio punktas (34 p.)
5 Straipsnio dalis (1 str. 5 d.)
2 Straipsnis 12 straipsnio pakeitimas (2 str.)
1 Straipsnio dalis (2 str. 1 d.)
Citata
12 Straipsnis (12 str.)
1 Straipsnio dalis (12 str. 1 d.)
1 Straipsnio punktas (12 str. 1 d. 1 p.)
2 Straipsnio punktas (12 str. 1 d. 2 p.)
3 Straipsnio punktas (12 str. 1 d. 3 p.)
4 Straipsnio punktas (12 str. 1 d. 4 p.)
2 Straipsnio dalis (12 str. 2 d.)
3 Straipsnio dalis (12 str. 3 d.)
3 Straipsnis Įstatymo papildymas 12¹ straipsniu (3 str.)
1 Straipsnio dalis (3 str. 1 d.)
Citata
12-1 Straipsnis Gamtinis karkasas Gamtinio karkaso nustatymo tikslai: (12-1 str.)
1 Straipsnio punktas (12-1 str. 1 p.)
2 Straipsnio punktas (12-1 str. 2 p.)
3 Straipsnio punktas (12-1 str. 3 p.)
4 Straipsnio punktas (12-1 str. 4 p.)
5 Straipsnio punktas (12-1 str. 5 p.)
Skirsnis Gamtinio karkaso sistemą sudaro šios struktūrinės dalys (jos gali būti europinio, nacionalinio, regioninio ir vietinio lygmens):
1 Straipsnio punktas (1 p.)
2 Straipsnio punktas (2 p.)
3 Straipsnio punktas (3 p.)
Skirsnis Pagal natūralumo laipsnį ir gebėjimą atlikti ekologinio kompensavimo funkcijas gamtinio karkaso teritorijos priskiriamos patikimo, riboto, silpno, pažeisto arba stipriai pažeisto ekologinio potencialo teritorijoms. Biologinės įvairovės apsaugai gamtinio karkaso teritorijose gali būti išskiriamas ekologinis tinklas, jungiantis didžiausią bioekologinę svarbą turinčias buveines, jų aplinką, gyvūnų ir augalų migracijos koridorius. Prie tokių svarbių kraštovaizdžio elementų priskiriami tie, kurie dėl savo linijinės ar tęstinės struktūros ar dėl savo jungiamosios funkcijos yra būtini laukinių rūšių migracijai, plitimui ir genetiniams mainams.
1 Straipsnio dalis (1 d.)
4 Straipsnis Įstatymo papildymas 12² straipsniu (4 str.)
1 Straipsnio dalis (4 str. 1 d.)
Citata
12-2 Straipsnis Gamtinio karkaso sistemos plėtojimo principai Gamtinio karkaso sistema plėtojama vadovaujantis šiais principais: (12-2 str.)
1 Straipsnio punktas (12-2 str. 1 p.)
2 Straipsnio punktas (12-2 str. 2 p.)
3 Straipsnio punktas (12-2 str. 3 p.)
4 Straipsnio punktas (12-2 str. 4 p.)
5 Straipsnio punktas (12-2 str. 5 p.)
6 Straipsnio punktas (12-2 str. 6 p.)
7 Straipsnio punktas (12-2 str. 7 p.)
5 Straipsnis Įstatymo papildymas 12³ straipsniu (5 str.)
1 Straipsnio dalis (5 str. 1 d.)
Citata
12-3 Straipsnis Gamtinio karkaso planavimas Gamtinio karkaso sistema formuojama valstybės lygmens kompleksinio teritorijų planavimo dokumentuose. Gamtinio karkaso struktūrinių dalių ribos detalizuojamos savivaldybės ir vietovės lygmens bendruosiuose planuose, saugomų teritorijų specialiojo teritorijų planavimo dokumentuose, specialiojo teritorijų planavimo žemėtvarkos dokumentuose, detaliuosiuose planuose vadovaujantis Teritorijų planavimo įstatymu ir aplinkos ministro tvirtinamais Gamtinio karkaso nuostatais. Detalizuojant vietovės lygmens teritorijų planavimo dokumentuose gamtinio karkaso struktūrinių dalių ribas negali būti mažinamas savivaldybės lygmens bendrajame plane nustatytas gamtinio karkaso teritorijų plotas. Planuojant gamtinį karkasą turi būti įvertinamas jo ekologinis potencialas. Ekologiniam potencialui palaikyti, silpno, pažeisto ir stipriai pažeisto gamtinio karkaso teritorijų ekologiniam potencialui atkurti reikalingi veiksmai ir priemonės teritorijų planavimo dokumentuose turi būti diferencijuojami atsižvelgiant į planuojamos teritorijos padėtį gamtinio karkaso sistemoje vadovaujantis Teritorijų planavimo įstatymu ir Gamtinio karkaso nuostatais. (12-3 str.)
1 Straipsnio dalis (12-3 str. 1 d.)
6 Straipsnis Įstatymo papildymas 12⁴ straipsniu (6 str.)
1 Straipsnio dalis (6 str. 1 d.)
Citata
12-4 Straipsnis Gamtinio karkaso apsauga Į gamtinį karkasą patenkančių teritorijų reljefo formų apsaugos ir tvarkymo reikalavimai nustatomi savivaldybės ir vietovės lygmens kompleksinio teritorijų planavimo ir (ar) saugomų teritorijų specialiojo teritorijų planavimo, ir (ar) specialiojo teritorijų planavimo žemėtvarkos dokumentuose atsižvelgiant į kraštovaizdžio gamtinį pobūdį, grunto savybes, potvynio riziką teritorijoje, estetinę kraštovaizdžio vertę. Savivaldybės vykdomosios institucijos gali tvirtinti gamtinio karkaso reljefo apsaugos ir tvarkymo metodinius reikalavimus. Dirbamosios žemės plotuose, kurie patenka į riboto, silpno, pažeisto ekologinio potencialo gamtinio karkaso teritorijas, turi būti įgyvendinamos gamtinės įvairovės didinimo priemonės. Želdinių ir kitų natūralių kraštovaizdžio elementų įveisimo žemės ūkio paskirties žemėje metodinius nurodymus, taikomus rengiant specialiojo teritorijų planavimo, žemėtvarkos dokumentus ir žemės valdos projektus, tvirtina aplinkos ir žemės ūkio ministrai. Gamtinio karkaso teritorijose esantys vertingi kraštovaizdžio elementai nustatomi detaliuosiuose planuose, statinių, želdynų projektuose, žalinimo planuose. Gamtinio karkaso teritorijose plėtojant inžinerinę infrastruktūrą išsaugomi ekologiškai ir estetiškai vertingi kraštovaizdžio elementai, jų funkcionalumas (pavieniai saugotini medžiai ar jų alėjos, reljefo formos, natūralios pievos, pelkės, paviršinio vandens telkiniai, laukinės gyvūnijos migracijos kelių vientisumui svarbūs elementai) ir užtikrinamas lygiaverčių atkūrimas kitose vietose, jei jie sunaikinami. Vertingų kraštovaizdžio elementų ir jų funkcionalumo išsaugojimo priemonės ir (ar) teritorijos, kuriose bus atkurti sunaikinti vertingi kraštovaizdžio elementai, nurodomos teritorijų planavimo dokumentuose ir (ar) statinių projektuose. Gamtinio karkaso kitos paskirties rekreacinėse teritorijose, miškų ūkio ir žemės ūkio paskirties žemėje draudžiama keisti žemės naudojimo paskirtį ir (ar) naudojimo būdą (būdus) siekiant šiose teritorijose: (12-4 str.)
1 Straipsnio punktas (12-4 str. 1 p.)
2 Straipsnio punktas (12-4 str. 2 p.)
1 Straipsnio dalis (12-4 str. 1 d.)
7 Straipsnis Įstatymo papildymas 12⁵ straipsniu (7 str.)
1 Straipsnio dalis (7 str. 1 d.)
Citata
12-5 Straipsnis Žalioji infrastruktūra Planuojant ir diegiant žaliąją infrastruktūrą siekiama: (12-5 str.)
1 Straipsnio punktas (12-5 str. 1 p.)
2 Straipsnio punktas (12-5 str. 2 p.)
3 Straipsnio punktas (12-5 str. 3 p.)
4 Straipsnio punktas (12-5 str. 4 p.)
5 Straipsnio punktas (12-5 str. 5 p.)
6 Straipsnio punktas (12-5 str. 6 p.)
7 Straipsnio punktas (12-5 str. 7 p.)
Skirsnis Žalioji infrastruktūra valstybės ir savivaldybės lygmeniu planuojama pagal teritorijų planavimo dokumentų gamtinio karkaso sprendinius, išskyrus miestus ir miestelius. Miestuose ir miesteliuose žalioji infrastruktūra planuojama pagal teritorijų planavimo dokumentų gamtinio karkaso ir (ar) želdynų sistemos sprendinius. Žalioji infrastruktūra taip pat įtraukiama į inžinerinių, susisiekimo, agrarinių sistemų planavimą, inžinerinės ir socialinės infrastruktūros, viešųjų erdvių, pastatų ir jų aplinkos projektavimą. Urbanizuotose ir urbanizuojamose teritorijose gali būti rengiami žalinimo planai. Juose nustatomi žalinimo tikslai ir priemonės, kaip pagerinti urbanizuotų ir urbanizuojamų teritorijų kraštovaizdžio ir biologinės įvairovės būklę. Žalinimo planai gali būti rengiami siekiant:
1 Straipsnio punktas (1 p.)
2 Straipsnio punktas (2 p.)
3 Straipsnio punktas (3 p.)
Skirsnis Žalinimo planai neturi prieštarauti patvirtintų teritorijų planavimo dokumentų ir žemės valdos projektų sprendiniams. Žalinimo planus tvirtina savivaldybių atstovaujamosios institucijos. Žalinimo plano rengimą sudaro du etapai: žaliosios infrastruktūros poreikio analitinės schemos (žemėlapio) parengimas ir žalinimo plano parengimas. Žalinimo planų turinį ir sudėtį, jų derinimo tvarką nustato aplinkos ministras. Žalinimo planus turi teisę rengti asmenys, turintys aukštąjį išsilavinimą ar kvalifikaciją srities ar sričių, kurios atitinka rengiamo žalinimo plano specifiką, arba juridinis asmuo (įskaitant užsienio valstybės juridinį asmenį ar kitą organizaciją, taip pat jų padalinį), kai jo specialistai, dirbantys pagal darbo ar civilines sutartis ir rengiantys žalinimo planus, turi aukštąjį išsilavinimą ar kvalifikaciją srities ar sričių, kurios atitinka rengiamo žalinimo plano specifiką. Žalinimo planuose numatytų žaliosios infrastruktūros priemonių įgyvendinimas patikėjimo ar panaudos teise valdomoje valstybinėje žemėje gali būti finansuojamas iš:
1 Straipsnio punktas (1 p.)
2 Straipsnio punktas (2 p.)
3 Straipsnio punktas (3 p.)
4 Straipsnio punktas (4 p.)
8 Straipsnis 15 straipsnio pakeitimas (8 str.)
1 Straipsnio dalis (8 str. 1 d.)
Citata
1 Straipsnio dalis (1 d.)
9 Straipsnis 122 straipsnio pakeitimas (9 str.)
1 Straipsnio dalis (9 str. 1 d.)
Citata
1 Straipsnio dalis (1 d.)
10 Straipsnis Įstatymo įsigaliojimas, įgyvendinimas (10 str.)
1 Straipsnio dalis (10 str. 1 d.)
2 Straipsnio dalis (10 str. 2 d.)
Parašo rekvizitai
Susijusi informacija
Pakeistas dokumentas (
)
Negalioja de jure (
)
Netaikoma (sustabdoma) teismo nutarimu (
)
Laikinai sustabdyto galiojimo TA (
)
Atstatyto laikinai sustabdyto galiojimo TA (
)
Susiję dokumentai (
)
Dokumento tekstas
Spausdinti
Komentaras dokumentui
Antraštė
*
???upload.NONE.UNSPECIFIED.header???
Pridėti
???upload.NONE.UNSPECIFIED.emptyMessage???
???upload.NONE.UNSPECIFIED.header???
Siuntėjas
Vardas
*
Pavardė
*
Organizacija
Siuntėjo adresas
Adresas
El. pašto adresas
*
Kontrolinis laukas
Siųsti
Dokumento pateikimas Seimui
???submitted.???
Uždaryti
Siunčiama